• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من بايد چي كار كنم؟

• شروع کننده موضوع

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي
سلام بچه ها نتايج كنكور اومد منم رتبم مشخص شد با اين رتبه اي كه من اوردم تهران احتمال زياد پزشكي قبول نميشه ولي تقربيا 90 درصد تمامه شهراي ديگه بشه حالا هركي تو خونه يه نظري ميده من سه تا گزينه دارم كه نميدونم چيكارش كنم شما بودين چيكار ميكردين البته لطفا دليلتونم بگين
قبل از سه گزينه بايد بگم من يه قل دارم كه احتمال داره نمره ي بهشتيو بياره و ما وابسته ايم

1 : برم سراسري شهرستان و 7 سال اونجال بمونم با توجه به اين كه تهران و شهيد بهشتيم شيوه ي نوين اموزشي دارن انتقالي نميدونم بعده يكي دو ترم ميشه گرفت يا نه؟
2: برم دانشگاه ازاد بالاخره تو شهره خودمه راحتم 7 سال
3:برم بين الملل كيش دو ساله علوم پايرو اونجا بخونم بعده 2 سال دانشجو دانشگا تهران شم كه اين همون مدركه تهرانه منتها پوليه ولي خب اسمش اينه تا اخر ميگن رفتي بين الملل سر كوفت ميزنن
حالا مامانم ميگه برو شهرستان خواهرم ميگه ازاد تهران بابام ميگه كيش

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : من بايد چي كار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۷ سال دانشجوی شهرستان شدن عذابه ! واقعا عذابه. دوستای من تو شریف و تهران و امیرکبیر سه نفر تصمیم گرفتن بزنن بیرون از خوابگاه برن خونه اجاره کنن. تازه اینا ۴ ساله کارشون یک سال دووم نیاوردن تو خوابگاه. انتقالی شهرستان هم نمیدن.

دانشگاه آزاد تهران هم خب آزاده دیگه. دانشگاه خوبیه ولی خب وقتی انتخابی مثل دانشگاه تهران ( حتی بین المللیش ) هست واقعا به نظرم نباید به آزاد فکر کرد.

من باشم میرم کیش. اگر هزینش برات مشکلی نیست توصیه من اینه که برو کیش. سرکوفت بین الملل اینا رو هم بیخیال. وقتی دکتر شدی همه بهت حسودی میکنن اون موقع حتی یک جوش روی صورتت رو هم بهت سرکوفت میزنن. باید بیخیال این صحبت ها بشی. در عرصه زندگی واقعا گور بابای حرف مفت دیگران. واقعا حیف نیست آدم خودش رو از دانشگاه تهران محروم کنه به خاطر دیگران؟ تازه دو سال بعد برمیگردی تهران راحت پیش خانواده و دوستات.

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نظر من که اگه مشکل مالی نداری اولویت اول با بین الملله بعد آزاد. شهرستان رفتن واسه تهرانیا وافعا ارزشش رو نداره...

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اگه تهران قبول نشی مجبوری که حداقل 2 سال(کیش) دور بودن از خانواده رو تحمل کنی که تا اون موقع برات عادی میشه،پس دوری از خانواده یکم کم رنگ میشه و با توجه به شرایطت باید به معتبر بودن دانشگاهت فکر کنی تا دوری از خانواده البته اگه نخوایی آزاد تهران بخونی!

• شروع کننده موضوع

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از امیـــ ع ـــر :
اگه تهران قبول نشی مجبوری که حداقل 2 سال(کیش) دور بودن از خانواده رو تحمل کنی که تا اون موقع برات عادی میشه،پس دوری از خانواده یکم کم رنگ میشه و با توجه به شرایطت باید به معتبر بودن دانشگاهت فکر کنی تا دوری از خانواده البته اگه نخوایی آزاد تهران بخونی!
خب اين يني شهرستان يا كيش كيش همون تهرانه؟

mahla jan

کاربر نیمه‌فعال
شهر
اصف

-----------------

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از آبجي مرضيه :
خب اين يني شهرستان يا كيش كيش همون تهرانه؟
چی؟

• شروع کننده موضوع

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب
پاسخ : من بايد چي كار كنم؟

خب بستگی داره کدوم شهرستان باشه..من اگه بودم حاضر بودم برم شیراز یا اصفهان...
سختی های خوابگاه هم کاملا بستگی به خودتون داره شاید بتونی تحمل کنی..کم نیستن کسایی که چن سال تو یه شهر دیگه تو خوابگاه زندگی میکنن...

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه هزینه ی بین الملل رو میتونی بدی خب دانشگاه معتبر و خوبیه,سرکوفت هم کی مگه قراره بهت بزنه?!

اگه کیش نشد من اگه جات بودم شهرستان میزدم,چون میتونی اگه خوب بخونی انتقالی بگیری, الان مشا میخواد همین کارو بکنه...
البته برو از چند نفر که شهرستان بودن بپرس ببین سختیاش می ارزیده به نتیجه ش یا نه(ترجیحا آدمایی باشن که روحیه شون بیشتر بهت شبیهه :D )

اگه این دو تا نشد آزاد هم پزشکیش فکر نکنم اونقدر بد باشه که کلا بخوای حذفش کنی ها! :-? خیلیا رو میشناسم که تو آزاد بودن و الان از یه سریا که سراسری میرفتن موفق ترن...

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از آبجي مرضيه :
يني تو ميگي شهرستان بهتره؟
من نگفتم شهرستان بهتره میگم تو که قراره دوری از خانواده رو تحمل کنی پس بهتره یه دانشگاهی بری که از لحاظ سطح علمی بالاتره(با این فرض که نمیخوایی بری دانشگاه آزاد)

بالا