• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فوتبال دزدی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
سه شنبه هفته ی پیش بود که به هوای دیدن بازی ایران لبنان در مرحله انتخابی جام جهانی تمام برنامه هام رو تنظیم کردم تا بتونم بازی رو بطور مستقیم ببینم ولی تاخیر بی جا و عجیب در پخش بازی حسابی کلافم کرد بطوری که هرچی کانال عربی داشتیم رو 10 دفعه از اول تا آخر زیر و رو کردم ولی خبری از بازی ای که شروع شده بود نبود
خلاصه بازی از همون شبکه 3 پخش اما با تاخیر نیم ساعته و کیفیت بسیار ضعیف . از همون موقع بود که به شدت به این موضوع مشکوک شدم چون صدا وسیما از چند روز قبل در اخبار و زیرنویس مرتبا خبر از پخش بازی ایران لبنان راس ساعت 6:30 میداد و کلی براش تبلیغ کرده بود .
اما بازی چرا مستقیم پخش نشد ؟
بازی قطعا طبق برنامه ریزی قبلی قرار بود (این بار از کانل الجزیره اسپرت) به صورت دزدی پخش بشه و من شکی درش نداشتم اما بازی پخش نشد چون الجزیره اسپرت اونو پخش نکرد !
در واقع عربا به صدا و سیما رو دست زدن .
اونها کاملا خبر داشتن که ایران میخواد با تکنیک قدیمی پوشاندن آرم همانند بازی ازبکستان اینبار هم بازی رو از اونها بدزده برای همین کلا بازی رو پخش نکردن !

متن زیر رو که از سایت معتبر مشرق نیوز هست با دقت بخونید :

تلویزیونی‌ها منتظر بودند تا بازی از الجزیره کارتی پخش شود و آن را با پوشاندن لوگو روی آنتن ببرند. اما الجزیره اسپورت که زرنگ‌تر از این حرف‌هاست به رسانه ملی رودست زد و اعلام کرد که بازی به صورت زنده پخش نمی‌شود و با تاخیر روی آنتن می‌رود. این بود که آن افتضاح پیش آمد و بازی برای فوتبال‌دوستان ایرانی پخش نشد.

به گزارش مشرق، محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، تنها مدیری از فدراسیون فوتبال بود که طی روزهای گذشته با رسانه‌ها گفت‌و‌گو کرده و دیروز روی خط برنامه ورزش و مردم آمد.

بهرام شفیع با خوشمزگی‌های همیشگی‌اش سعی داشت تا با پنبه سر فدراسیونی‌ها را ببرد اما نبی در دو جمله کلیدی اول اعلام کرد که وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال پول نمی‌دهد و بعد با گفتن اینکه رسانه ملی یار سیزدهم! تیم ملی فوتبال ایران است (حتی اگر به خاطر اشتباه لپی سیزده را به جای دوازده گفته باشد) کنایه جالبی را در رسانه ملی علیه صداوسیمایی‌ها مطرح کرد. دبیر کل فدراسیون فوتبال از ضرغامی خواست تا حق پخش رقابت‌های مقدماتی جام جهانی خریداری شود تا بازی‌های تیم ملی به صورت مستقیم پخش شود و اتفاقات بعدازظهر سه‌شنبه پیش نیاید.

چرا بازی پخش نشد؟
اینکه چرا بازی به صورت مستقیم پخش نشد در روزهای گذشته از سوی رسانه‌ها مطرح شده است.
رسانه ملی حاضر به خرید حق پخش بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی نیست و شرکت ورلد اسپورت گروپ که حق پخش انحصاری رقابت‌ها را در اختیار دارد بازی‌ها را به صورت پکیج می‌فروشد و هر کشوری که خواهان پخش بازی‌ها باشد باید 15 میلیون دلار بپردازد. اما رسانه ملی سال‌هاست بازی‌ها را از سیستم کارتی شبکه الجزیره اسپورت می‌قاپد. شرکت فروشنده البته در بازی ایران و قطر در ورزشگاه آزادی هم اجازه ورود دوربین‌ها را نمی‌داد و سر آخر ایران با پرداخت مبلغ تک بازی ایران و قطر، چیزی حدود 50 هزار دلار توانست شرکت را به شرط خرید امتیاز بازی‌ها در روزهای بعد راضی به اجازه پخش کند اما این کار انجام نشد و تلویزیونی‌ها منتظر بودند تا بازی از الجزیره کارتی پخش شود و آن را با پوشاندن لوگو روی آنتن ببرند. اما الجزیره اسپورت که زرنگ‌تر از این حرف‌هاست به رسانه ملی رودست زد و اعلام کرد که بازی به صورت زنده پخش نمی‌شود و با تاخیر روی آنتن می‌رود. این بود که آن افتضاح پیش آمد و بازی برای فوتبال‌دوستان ایرانی پخش نشد. دوستان از پورمحمدی، مدیر شبکه سه گرفته تا ذکایی معاونت شورای ورزش رسانه ملی و مهدی‌هاشمی تهیه‌کننده برنامه فوتبال برتر به تلفن‌های همراهشان( تا به امروز) پاسخ ندادند. جالب اینجا بود که شبکه الجزیره همین که متوجه شد بازی با تاخیرش دارد در رسانه ملی پخش می‌شود، سیگنالش را روی ایران قطع کرد تا رسانه ملی از دقیقه 55 بازی نتواند بازی را روی آنتن ببرد. بیچاره کسانی که در ایران کارت الجزیره اسپورت را خریده‌اند و باید تاوان نخریدن حق پخش توسط رسانه ملی را بدهند.

ضد حال با اسلاید گل لبنان به ایران
ضد حال‌تر از همه اینها، زمانی بود که شبکه الجزیره اسپورت در ایران، زمانی که سیگنالش را قطع کرده بود، صحنه گل لبنان به ایران را به صورت یک اسلاید تلویزیونی قرار داده بود تا ایرانیان زمانی که برای دیدن بازی شبکه الجزیره اسپورت را می‌زنند با دیدن صحنه گل، ضد حال بخورند. تصویری که عکس یک این گزارش شده هم با یک تلفن همراه از این صحنه گرفته شده تا تحقیرکردن ما از سوی قطری‌های الجزیره کامل‌تر شود.

به گزارش «جهان صنعت»، همه اینها در حالی است که نماینده شرکت ورلد اسپورت گروپ در ایران اعلام کرد که اگر حق پخش دیدارهای مقدماتی جام جهانی خریداری نشود بازی ایران و کره‌جنوبی در تهران هم پخش نخواهد شد و شبکه‌های پخش‌کننده بازی می‌توانند به راحتی سیگنال‌های پخش بازی به روی ایران را ببندند همان طور که در بازی لبنان و ایران این کار را انجام دادند.

سوال از دوستانی که مدیران رسانه ملی هستند و به خاطر این ماجرا حاضر به پاسخگویی نیستند و همین طور از عزت‌الله ضرغامی این است که چرا پیش از بازی میلیاردی آگهی گرفتند در حالی که می‌دانستند ممکن است بازی پخش نشود؟ این شرکت‌ها می‌توانند نسبت به این اتفاق از رسانه ملی شکایت کنند.
سوال دیگر این است به قول یکی از مدیران فدراسیون رسانه ملی سالانه بالغ بر 800 میلیارد تومان از آگهی‌های پیش، میان و پس از پایان فوتبال‌های مستقیم و برنامه‌هایی نظیر «90» درمی‌آورد نمی‌تواند 30 میلیارد تومان حق پخش رقابت‌ها را برای مردمی که تشنه دیدن فوتبال ملی هستند هزینه کند؟ اساتید تا کی می‌خواهند از آب کره بگیرند؟ به این قیمت که اعراب با گذاشتن اسلاید گل خوردن مهدی رحمتی روی الجزیره اسپورت روی اعصابمان بروند و مبروک مبروک بگویند و باخت تیم ملی را جشن ملی جهان عرب اعلام کنند؟ یعنی شان ما ایرانی‌ها اینقدر پایین آمده است؟
آقای ضرغامی در رسانه ملی چه خبر است؟ شما که فوتبالی هستید و از برنامه شاخص و افشاگری چون «90» حمایت می‌کنند، نگذارید غرور ملی ما به خاطر چند میلیارد تومان به دست الجزیره‌ای‌ها و اعراب پایمال شود، نگذارید!

منبع

خوب بنظرتون چرا صدا و سیمایی که طبق مطلب بالا هر ساله چیزی معادل 800 میلیارد تومن درآمد از بابت اسپانسر ها و تبلیغات داره یه مسابقه ی ساده رو نمیخره ؟
در کل نه فقط از این دست مسابقات بلکه فوتبال های اروپایی رو هم با پوشوندن آرم و در مواقع زیرنویس با عبارت روابط عمومی میدزده .
علت این امر چیه و کی میخواد بالاخره تموم بشه ؟

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : فوتبال دزدی

آره دیشب توی 90داشت بحث میشد راجع به این موضوع
طرف گف یه قیمت خیلی زیادی رو میخواستن تا حق پخششو به ما بدن :-/

• لایک
امتیازات: NEO
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از PanterA :
آره دیشب توی 90داشت بحث میشد راجع به این موضوع
طرف گف یه قیمت خیلی زیادی رو میخواستن تا حق پخششو به ما بدن :-/

اتفاقا دیشب عادل بدجوری به همین موضوع گیر داده بود . بعد من آخرش نفهمیدم حق پخش بازی ها چند بود ؟ :-? 10 میلیون ، 15 میلیون یا 40 میلیون ؟
گذشته از این درباره بازی های اروپایی هیچ صحبتی نشد ! یعنی شد ولی نه اونچه که من انتظار داشتم .

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

واسه بازیای دیگه ـم این اتفاقا میفتاد!
مثلا یورو! تا قبل از این که آدم اصن نمیفهمید که یورو شروع شده، تموم شده، ولی امسال انقد تبلیغ کردن که من فک کردم اینا خودشون پخش زنده دارن از اونجا!
نگو که امسال برخلاف ِ سالای دیگه ندزدیده بودن و به صورت قانونی خریده بودن![nb] حالا میگم شاید پول کم اوردن یورو رو خریدن، دیگه بیچاره ها پول مقدماتی جام جهانی رو نداشته بدن! طفلیا! :))[/nb]

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

کاش یکی پیدا می‌شد به این یارو مهمون دیشب نود حالی می‌کرد که "فهمیدیم تو هم انگلیسی بلدی" . :‌|

به نقل از NEO :
اتفاقا دیشب عادل بدجوری به همین موضوع گیر داده بود . بعد من آخرش نفهمیدم حق پخش بازی ها چند بود ؟ :-? 10 میلیون ، 15 میلیون یا 40 میلیون ؟
گذشته از این درباره بازی های اروپایی هیچ صحبتی نشد ! یعنی شد ولی نه اونچه که من انتظار داشتم .
40 ملیون دلار برای خرید حق پخش پکیج بازی ها .

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از خاطه ره :
واسه بازیای دیگه ـم این اتفاقا میفتاد!
مثلا یورو! تا قبل از این که آدم اصن نمیفهمید که یورو شروع شده، تموم شده، ولی امسال انقد تبلیغ کردن که من فک کردم اینا خودشون پخش زنده دارن از اونجا!
نگو که امسال برخلاف ِ سالای دیگه ندزدیده بودن و به صورت قانونی خریده بودن![nb] حالا میگم شاید پول کم اوردن یورو رو خریدن، دیگه بیچاره ها پول مقدماتی جام جهانی رو نداشته بدن! طفلیا! :))[/nb]

نه تمام رویداد های بزرگ ورزشی از جمله : جام جهانی ، یورو ، المپیک ، جام باشگاهای آسیا ، جام ملت های آسیا ، المپیک های آسیایی و ... بلا استثنا از زمانی که من 7 سالم بود میخریدن
ولی داستان مسابقات این سری انتخابی جام جهانی این وضعیت پیش اومد . البته حالا که فکرش رو میکنم دلایلی هم که میگفت تقریبا منطقی بودا

به نقل از Ham!D ShojaE :
40 ملیون دلار برای خرید حق پخش پکیج بازی ها .

انتخابی یا انتخابی + جام جهانی ؟

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

40 مليون دلار فقط براي انتخابي جام جهاني اونم فقط آسيا .

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

والا المپيكو كه فك نميكنم خريده باشن! خيلي از بازيا رو پخش نكردن! يا اگه پخش كردنم با تاخير بود!

ديشب شاهد يك نو آوري در امر فوتبال دزدي هنرمندانه ي كشورمونم بوديم! قبلا هر موقع زير نويس ميومد به جاش شماره هاي روابط عمومي رو مينوشتن اما ديشب وقتي زير نويس ميومد تصاويرو قطع ميكردن! ~X( ~X( ~X(

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Ham!D ShojaE :

خو این دیگه واقعا زیاده !

به نقل از Fateme.RMA :
والا المپيكو كه فك نميكنم خريده باشن! خيلي از بازيا رو پخش نكردن! يا اگه پخش كردنم با تاخير بود!
ديشب شاهد يك نو آوري در امر فوتبال دزدي هنرمندانه ي كشورمونم بوديم! قبلا هر موقع زير نويس ميومد به جاش شماره هاي روابط عمومي رو مينوشتن اما ديشب وقتي زير نويس ميومد تصاويرو قطع ميكردن! ~X( ~X( ~X(

نه المپیک رو خردین ، هرجا خبری از پوشوندن آرم نبود و کیفیت تصویر واضح بود و صدای داخل سالن و استادیوم وجود داشت (این آخری خیلی مهمه) مطمئن باش بازی خریداری شده !

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ham!D ShojaE :
مطمئني؟! من يادمه كه 2010 واسه جام جهاني 17 ميليون دلار داده بودن! فك نميكنم اينقدرام زياد باشه!
به نقل از NEO :
صدای داخل سالن و استادیوم وجود داشت (این آخری خیلی مهمه) مطمئن باش بازی خریداری شده !
آها در مورد اين صداي ورزشگاه...! من فصل پيش بعضي از بازيا رو كه نگاه ميكردم چه تو ليگ قهرمانان چه تو بازيهاي ليگ، صدا اصلا با تصوير مطابقت نداشت! :-? يني مثلا خيلي جاها صداي سوت داور ميومد در حالي كه هيچ اتفاقي نيفتاده بود! يا مثلا وقتي يه تيم تو خونه خودش داشت گل ميخورد صداي تشويق تماشاگرا ميومد! بعضي وقتا فك ميكنم يه صداي ظبط شده دارن كه ميذارن رو خيلي از بازيهاي فوتبال! ~X(

واقعا بايد متاسف بود براي اين وضعيت...! :-<

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Fateme.RMA :
آها در مورد اين صداي ورزشگاه...! من فصل پيش بعضي از بازيا رو كه نگاه ميكردم چه تو ليگ قهرمانان چه تو بازيهاي ليگ، صدا اصلا با تصوير مطابقت نداشت! :-? يني مثلا خيلي جاها صداي سوت داور ميومد در حالي كه هيچ اتفاقي نيفتاده بود! يا مثلا وقتي يه تيم تو خونه خودش داشت گل ميخورد صداي تشويق تماشاگرا ميومد! بعضي وقتا فك ميكنم يه صداي ظبط شده دارن كه ميذارن رو خيلي از بازيهاي فوتبال! ~X(

فکر نمیکنم . من تا حالا به همچین موردی که میگی برنخوردم !

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

چرا آقا!

صدا ی ضبط شده تا دلت بخواد میزارن رو این دزدی تصاویر!

مثلا خیلی از بازیهای اروپایی که من میبینم! صدا اصلا و به هیچ عنوان با تصویر تطابق نداره! :))

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از Fateme.RMA :
مطمئني؟! من يادمه كه 2010 واسه جام جهاني 17 ميليون دلار داده بودن! فك نميكنم اينقدرام زياد باشه!آها در مورد اين صداي ورزشگاه...! من فصل پيش بعضي از بازيا رو كه نگاه ميكردم چه تو ليگ قهرمانان چه تو بازيهاي ليگ، صدا اصلا با تصوير مطابقت نداشت! :-? يني مثلا خيلي جاها صداي سوت داور ميومد در حالي كه هيچ اتفاقي نيفتاده بود! يا مثلا وقتي يه تيم تو خونه خودش داشت گل ميخورد صداي تشويق تماشاگرا ميومد! بعضي وقتا فك ميكنم يه صداي ظبط شده دارن كه ميذارن رو خيلي از بازيهاي فوتبال! ~X(

دقیقا من یه بار داشتم بازی بارسا بود فک کنم میدیدم بعد هی صدای سوت میشنیدم همش تو این فکر بودم که این بازیکنا این همه صدای سوت میشنون قاطی نمیکنن که بابام توضیح داد این شاهکار صدا ُ سیمای خودمونه. :D

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

حالا این قانونی که طرف دو برنامه نود بهش استناد میکرد برای دزدی بازی ها ، قانون AFC ه یا چیز دیگه ؟ :-?

S...4Rmahtab

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

توی بازیای اروپا که فک کنم از 90 دیقه فقد 45 دیقشو ما میتونیم ببینیم،هی میره رو صحنه ی گل یه قرن پیش،من موندم این گزارشگر بدبخت چکار میکنه!
عاغا اصن ما نخواستیم 2 دیقه قبل بازیو ببینیم اصن نمیخوایم توی اومدن بازیکنا تو زمینو ببینیم لاقل وقتی بازی شروع میشه رو ببنیم دیگه!
بعضی کارشناسا هم که ماشالا تا بازی شروع میشه بحثشون داغ میشه که همون جا آدم دلش میخواد بزنه دهن یارو رو صاف کنه بوخودا!

بد وقتی این بازیا رو میدزدن 20 ثانیه بعد شروع بازی این تبلیغ 1 دقیقه ای همراه اول و ایرانسل چیه دیگه!لابد اینا هم تو دزدیدن کمکشون میکنن :D
من که واقعن مطمئن نیستم از جایی که میدزدیم راضی باشن ما ببینیم یا نه،ینی دیدن یه بازی فوتبال هم باید حروم باشه :-<

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

خب هم اکنون شاهد نیمه دوم بازی منچستر و لیورپول هستیم و انقدر ضایع آرم رو پوشوندن که =)) ینی ما الان باید بخندیم یا گریه کنیم؟ :rolleyes:
صدا رو هم قط کردن :| من به همون صدای یه بازی دیگه هم راضیم...از هیچی که بهتره!
فک کنم بازی برگشت سوپرکاپ اسپانیا صدا رو قط نکرده بودن بعد صدای گزارشگر عربه میمومد قشنگ...ولی خیلی خیلی خیلی بهتر از از قط کردن صدا یا گذاشتن صدای ضبط شده ی یه بازی دیگه س!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من از این متعجبم که چرا ایران تو مراجع بی المللی برای این کار مورد پریگرد قرار نمیگره واقعا ؟
شاید در کل این بازی ها رو به این شکل میخره . نمیدونم والا :-??

بالا