• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار در دوران دانشجویی

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
.
خودم یه مدت نجات غریق بودم
ولی ساعت کاری سرسام اور و کار حوصله سر بریه و حقوقشم کمه
ولی از 18 به بعد میتونی مدرک مربی گری بگیری تو شنا و دوره هاشم شیش ماه بیشتر نیست و راحتم هست
معلم خصوصی شنا بودم
معمولا برای معلم خصوصی شنا بودن هر چی شاگردات کم سن تر باشن کار باهاشون راحت تره
معمولا همه زبانشون قوی بوده و معلم خصوصی زبان بودن یا تو کانونای مختلف کار میکردن
برای پسرا کار پیدا کردن میتونه سخت باشه(تو این زمینه البته ) به کارت پایان خدمت و اینا گیر میدن معمولا
یه مدت کشیر بودم و کار باحالیه اگه با ادمای درستی هم کار باشی
محیط کار من شیرینی فروشی بود و یه عالمه خامه و .داشت و تزیینا رو هم گاها میدادن من انجام بدم و برام جنبه ی فان داشت ولی خب
بسته به مغازه و قوانینش حقوق میتونه ساعتی یا ..باشه و عمرتو داری میفروشی ...
برای دانشجوهای فارغ تحصیل الان راحت ترین کار مشاور شدنه
الان هر .رفته داشگاه یه کانال مشاوره زده و داره به روش خودش دانش اموز درمونده جذب میکنه نیازی هم نیست خیلی کار کنی
دانش اموزا چون تحت فشارن معمولا فقط به یه شنونده و تایید گر نیاز دارن
چیزی که خانواده هاشون برعکسشو سرشون میارن
دانشجو های پزشکی معمولا یا مشاورن یا مدرس خصوصی درسی که بیشترین درصدو توش زدن ...
رتبه ی خوب نشون دهنده ی راه درست و میزان قابل اعتماد بودنه تو این کار ...
تمام اینا بستگی به تواناییاتون داره تو دوران دانشجویی میتونی اسکیل کسب کنی و بعد تو همون زمینه شروع به کار کنی میتونی از مهارتای گذشتت اشتفاده کنی میتونی از تجربه ی کنکورت استفاده کنی و در بدترین حالت از عمرت استفاده کنی و ساعتی پول بگیری
هر چقدر این مهارت ی که داری یا میخوای کسب کنی کمیاب تر و خوهان بیشتری داشته باشه یا تو توش بهتر باشی
بازار کارت داغ تره
به هر حال موفق باشی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
99
خب برای ما تا الان آموزش مجازی بوده و خیلی وقتم سر درس و دانشگاه گرفته نشده ولی از تایپ و ترجمه که خیلی روتینه هست تا مشاوره. مورد اول معمولا حقوق خوبی نداره و انقدر هم متقاضی کار هست که قشنگ با کمترین قیمت واسه خودشون در میارن. مشاوره و تدریس واقعا حوصله میخواد و خود من پتانسیلش رو نداشتم چون برام مهم بود که طرف واقعا بفهمه یا برنامه رو اجرا کنه برای همین اعصاب خوردیش اذیتم میکرد. ولی تدریس پایه های پایین تر که درسای آسون تری دارن هم میتونه یه گزینه نسبتا خوب باشه.
مورد دیگه ای که بعد کنکورم رفتم سراغش پیج اینستا بود که با دوستم رفتیم سراغ ترجمه و زیرنویس ویدیوهای یوتیوب که کمتر ازش تو اینستا موجود بود. حقیقتا یکی دوماه حسابی پیگیر جمع کردن فالور بودیم و بعد کلی زور زدن به ۳۰۰ نفر رسید در حالی که توی روز هم باید کلی وقت میذاشتیم واسه زیرنویس زدن و ادیت که خیلی کار خسته کننده ای بود. پس مشخصه که ادامه ندادم ولی اگه وقت دارین میتونید بعدش درآمد نسبتا خوبی از روزی دو سه تا تبلیغ در بیارین ولی پیشنهادم اینه که برید سراغ محتوای ساده تر که اذیت نشین. در کل برای دانشجو جماعت تدریس معمول ترین گزینه است ولی من خودم دوست نداشتم و دنبال کاریم که علاقه هم بهش داشته باشم.
حالا از پیشنهاد های خوب شما هم استفاده میکنم (:

Karenn

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Error 404 :)
یه جیزی بگم
میشه لطفا فقط برای درامد زایی و بدون علاقه و پتانسیل
مشاور و پشتیبان تحصیلی نشید
حالا چه پشتیبان قلمچی چه مشاور خصصوصی...
باور کنید دانشآموزا گناه دارن

ATE

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
بنظر من مهمتر از اینکه چیکار میکنید، اینه که مدل و چالشای کارتون چیه
مثلا شده خیلی هم براتون سخت باشه یبار خودتو تو یه کاری که تسویه مالی‌ش سخت باشه بندازید، مثلا کار با یه آدمی که نمیشناسید یا موسسه های کنکوری و تحصیلی که خیلی پول ادمو میخورن (((:

من اولین کاری که کردم همون سال اول دانشگاه بود رفتم یه موسسه کنکوری برای یه پروژه موقت و پولمو خوردن و ندادن بعد چون خیلی بهم برخورده بود و ناراحت شدم، تحقیق کردم و تو اون داستان فهمیدم اداره کار و حقوق کارگر چیه، بیمه چیه، اگه کار کنم و یکی پولمو بخوره چجوری میتونم پس بگیرم که اخرسر وقتی تهدیدشون کردم به شکایت، صدام کردن با احترام پولمو دادن و عذرخواهی هم کردن، اگه اون تجربه نبود احساس نیاز نمیکردم و یاد نمیگرفتم این چیزارو.

یا مثلا یه کار تولید محتوی دیگه کردم بعدا فهمیدم که تو کارای پروژه ای باید همون اول شرح وظایف و تاریخ تحویل و مسائل مالی رو دقیق مشخص کرد تا بعدا مشکلی پیش نیاد

کلا تجربه های مختلف مهمه، گرچه الان که کارای متفاوت دانشجویی انجام دادم و چیزای مختلف رو فهمیدم اگه با دانش الانم برمیگشتم عقب فقط یه کاری رو انجام میدادم مثلا تولید محتوی که خیلی بازار قوی ای داره چون برای الانم خیلی بهتر میشد اما خب اگه اون راه رو هم نمیرفتم نمیفهمیدم چیزای مختلف رو

بنظر من ادم اگه استخدام نباشه جایی، پول درآوردن و کار کردن سخت تره، کار فریلنسری سخته و تکنیک داره، مثلا قیمت دادن به بقیه، مذاکره کردن خودش یه چالشه.

دوران کارشناسی خوبه ادم دوراشو بزنه و تجربه های مختلف جمع کنه، چون تازه کارشناسی که تموم میشه آدم میفهمه از زندگی چی میخواد، مخصوصا برای بچه های ریاضی

این سایتای فریلنسری رو باز کنید یه دوری بزنید ببینید ملت چه کارایی دارن میکنن، تدریس هم چیز خوبیه، ادم توش چیز یاد میگیره مخصوصا اگه خودتون خصوصی کار کنید، توانایی حرف زدن با اولیا، قیمت دادن، مدیریت کردن جلسه ها، مسئولیت پذیری و ...، یه سایتی هست به اسم استادبانک من خودم استفاده نکردم ولی دیدم حتی کسایی که سابقه کار ندارن میرن معلم میشن و از کم شروع میکنن تا پیشرفت کنن و سایت درواقع واسطه‌ی معلم و شاگرده

Karenn

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Error 404 :)
حالا یه سوال کاربردی تر
چه مهارت هایی مفیده برای پیدا کردن کار دانشجویی؟ (هم سافت اسکیل هم هارد اسکیل)

Gourmet

...
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1385
حالا یه سوال کاربردی تر
چه مهارت هایی مفیده برای پیدا کردن کار دانشجویی؟
كاملا بستگى به اين داره كه چه كار هايى موجود باشه.
ممكنه بگيم زبان اما خب كسانى كه فوق ليسانس زبان هم دارن واسشون كار نيست چه برسه به دانشجو هاى عادى.اما اگر كارى باشه(كه بعيده)زبان مهارت خوبيه حالا هر زبانى كه باشه.
تا حدى بستگى به كارتون هم داره.اگه كار كتابخونه يا كتاب فروشى باشه اشراف و اشنايى مناسب به كتب مختلف لازمه.

پرواز

گل پر :)
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
حالا یه سوال کاربردی تر
چه مهارت هایی مفیده برای پیدا کردن کار دانشجویی؟ (هم سافت اسکیل هم هارد اسکیل)
اکسل.
word.
زبان.
یه زبان برنامه نویسی.
پایه کار گروهی بودن.
روابط اجتماعی خوب.
...
بستگی به علاقت داره مثلا من دانشجو بیوتکم ولی به کار توی مزرعه شادی و مهد علاقه دارم که یه مدت تجربش کنم. خب کلا داستان عوض میشه.
باز رشته خودم کلا مهارتا عوض میشه.
باز مثلا اگه بازاریابی قبول کنی کلا یه جور مهارت های دیگه.
خیلی متغییره

ili

کاربر فعال
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
alameh heli
شهر
kerman
سال فارغ التحصیلی
1401
با خوندن جوابا حس می کنم درونگراها خیلی مظلوم واقع می شن در این جریان

بالا