• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نوید - ۱۵۳۳۲

• شروع کننده موضوع

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
قفسه ی فیلم شناسی من
[nb]من زیاد فیلم نمیبینم و ترجیح میدم تا وقتم رو معمولا بهتر استفاده کنم، کار اصلی من فیلم دیدن نیس اما معمولا جهت تنوع و گاها از جامعه عقب نموندن و درکل لذت بردن از هنر سینما و اینجور چیزا گاهی اوقات فیلم میبینم، بنابراین توقع نداشته باشید خدا تا فیلم خدا دیده باشم، حتی گاهی خیلی فیلمای چرتی دیدم که خودم بعد از دیدنشون پشیمون شدم اما یسری چیز هایی هم دیدم که این قفسه رو بیشتر برای معرفی اون ها زدم که جالب هستن[/nb][nb] * : شاهکار و قشنگ # : خز و مزخرف [] : کارتون و انیمشن و کودک [/nb]

x 500 Days of Summer

[ Up ] *

Harry Potter

Thor

Argo

Forrest Gump *

Les Misérables *

August Rush

In Time *

Gloomy Sunday

The Beaver *

Limitless

Detachment

[ Rango ]

Sherlock Holmes

Wake Wood

X-men

Abraham Lincoln

[ Hotel Transylvania ]

Dictator

[ Toy Story ] *

[ Arthur Christmas ]

Inception

Bad Teacher #

Bring It On #

Man on Fire *

[nb]فعلا دیگه یادم نمیاد[/nb]

یه حبه قند

کلاه قرمزی بچه ننه

سن پطرزبورگ

[nb]ایرانیم زیاد دیدم ولی یادم نمیاد[/nb]

• شروع کننده موضوع

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
پاسخ : August-15332 Les Misérables

02453239012240930332.jpg

Les Misérables
یکی از شاهکار هایی که تا کنون دیدم،
Directed by Tom Hooper
Based on Les Misérables
by Alain Boublil
Claude-Michel Schönberg
Music by Claude-Michel Schönberg

توضیحات کلی:
داستان بر اساس رمان معروف بی نوایان اثر ویکتور هوگو شاعر و نویسنده ی فرانسوی است که در کتاب Les Misérables بصورت شعر به انگلیسی برگردانده شده، این کتاب خود به تنهایی کلی جایزه برده مثل مرد.[nb]
Awards and nominations
[/nb]. فضا سازی فیلم از فرانسه و قرن نوزده و گریم ها و لباس ها و نورپردازی و فیلم برداری به تنهایی به قدر کافی جذاب هست و همچنین روح هنر سینمایی بریتانیایی در کارها موج میزنه اما جالب ترین بخش فیلم علاوه بر داستان بسیار پر مفهوم و گیرا و مشهور اون اینه که این فیلم تماما به شعر و بصورت موزیکال اجرا شده. این فیلم ساخت اواخر 2012 هست و به نسبت فیلم جدیدی محسوب میشه 5 December 2012. و تاکنون جوایز زیادی رو بخاطر گریم و صدا و از اینجور چیزا برده، سه تا اسکار و و در انیستیتو فیلم آمریکا فیلم سال شده و چهارتا جایزه از آکادمی فیلم های انگلیس بدلیل صدا گذاری و گریم و .. . List of awards and nominations
این فیلم با بودجه ی 61 میلیون دلاری خودش تاکنون نزدیک به 430 میلیون فروش کرده. فیلمیست درام، موزیکال ، عاشقانه.
امتیاز فیلم در [ur=http://www.imdb.com/title/tt1707386/]IMDb[/url] 7.8 هست اما من اگه بخوام بهش نمیره بدم 8.7 خواهم داد.
24004238928999901304.jpg

میخواستم بگم که چون حالا نویسندش که ویکتور هوگوست جزو خالقین اصلی اثر نیست بیخیالش بشیم بریم به خود خود فیلم فقط برسیم اما هرچی فکر میکنم میبینم که اگه یه همچین کاری کنم اصن روم نمیشه دوباره این پیج رو باز کنم، ینی روز قیامت میخوام چطوری جواب بدم ؟! ;))
داستان اصلی:
جدن چی میشه گفت؟ جزو آثار جاویدان ادبیات جهان بودن کافیست آیا؟شخصیت های ماندگاری که از بابابزرگ تا بچه ی چهار ساله میشناسه و حتی به نوعی مثل شدن بعضی از شخصیت هاش کافیست آیا؟ بازی کردن با تمام احساسات آدمی و به شور آوردن تماشا چی با بد بختی با جنگ با موفقیت با پیروزی با عشق با ... کافیست آیا؟ مفاهیم عمیق اجتماعی و انسانی و دغدغه های همه ی جوامع رو در قالبی زیبا و در فراز نشیب زندگی افراد از جنس مردم عادی و پایین دست در اوج اختلافات طبقاتی و ظلم و بدبختی کافیست آیا؟ نشان دادن دوراهی و انتخاب هایی که مسیر زندگی افراد رو تعیین میکنه طوری که مخاطب هم دچار ابهام میشه کافیست آیا؟اینکه باعث شد یوزرم رو به شخصیت اول این فیلم تغییر بدم کافیست آیا؟[nb]فک میکنم این البته کافی بوده باشه.[/nb] ...
نمایشی عظیم از و چیدمان و استفاده زیبا از احساسات انسانی، عشق ، نفرت، از خود گذشتگی، وطن دوستی، مظلومیت، وظیفه شناسی و... .
داستان از هر نظر عمیق و جاودانس، تقابل انسان هایی که هردو در مقابل هم قرار میگیرند اما کسی سیاه و سفید نیست، ژان والژان مردی که بدلیل دزدیدن یه قطعه نان برای پسر خواهرش در حال مرگ بوده و شکستن قانون به زندان افتاده و 19 سال اونجا اسارت کشیده و رویاهاش با بقیه ی اسرا مرده، و ژاور افسری وظیفه شناس که خودش متولد زندانه اما مرد قانونه و هیچ جرم رو بی مجازات نمیذاره، ماموری وظیفه شناس که دعا میکنه و هیچ وقت قانون رو زیر پا نذاشته، ژان والژانی که که آدمی بدی نیست اما از لحاظ قانونی محکومه و ایندو روبروی هم قرار میگیرند، و ژاور وقتی که به ژان که مردی واقعا درست کار و خوبه اجازه میده بره و قانون رو با اینکار زیر پا میذاره و اینجاست که از شدت شرم خودکشی میکنه، ژاور مرد قانونه و قانون مضحکه ی اون نیست اما چطور میتونه چنین مردی رو دستگیر کنه؟! ژاور در مقابل قانونی قرار میگیره که یه بچه رو کشته و حالا مردی درستکار رو دستگیر میکنه، ژاوری که نشان شجاعت خودش رو روی شونه ی اون بچه گذاشته.
Who is this man?
What sort of devil is he
To have me caught in a trap
And choose to let me go free?
It was his hour at last
To put a seal on my fate
Wipe out the past
And wash me clean off the slate!
All it would take
Was a flick of his knife.
Vengeance was his
And he gave me back my life!

Damned if I'll live in the debt of a thief!
Damned if I'll yield at the end of the chase.
I am the Law and the Law is not mocked
I'll spit his pity right back in his face
There is nothing on earth that we share
It is either Valjean or Javert!

And my thoughts fly apart
Can this man be believed?
Shall his sins be forgiven?
Shall his crimes be reprieved?

And must I now begin to doubt,
Who never doubted all these years?
My heart is stone and still it trembles
The world I have known is lost in shadow.
Is he from heaven or from hell?
And does he know
That granting me my life today
This man has killed me even so?

I am reaching, but I fall
And the stars are black and cold
As I stare into the void
Of a world that cannot hold
I'll escape now from the world
From the world of Jean Valjean.
There is nowhere I can turn
There is no way to go on!

ابتدای داستان پدر روحانیی که ژان رو به کلیسا راه میده وژان که دیگه هیچی برای از دست دادن نداره به اون خیانت میکنه و وقتی که دستگیر میشه پدر دروغ میگه، میگه که شمع دونی هارو بخشیده و حتی دوتا از اونا که روی میز مونده رو به ژان میده و میگه که اینارو جا گذاشتی، به اون یادآور میشه که روحش متعلق به خداست و درستکار باشه،
That is right.
But my friend you left so early
Surely something slipped your mind
You forgot I gave these also
Would you leave the best behind?
So Messieurs you may release him
For this man has spoken true
I commend you for your duty
May God's blessing go with you.

But remember this, my brother
See in this some higher plan
You must use this precious silver
To become an honest man
By the witness of the martyrs
By the Passion and the Blood
God has raised you out of darkness
I have bought your soul for God!
و ژانی که خنجر شرم به جای شلاق زندان از درون پاره پارش میکنه و یک تصمیم کشیش زندگی اون رو تغییر میده. ژان مردی درستکار میشه که صاحب یه کارخونس و شهردار یک شهره، بخاطر اینکه اشتباها ینفر به جای اون دستگیر شده خودش رو لو میده و میگه ژان والژان و یه متهمه، و یه اشتباهی که واقعا هم نقشی در اون نداشته باعث میشه تا یه زن بخاطر بچش رویاهاش بمیرن و تبدیل به یه فاحشه بشه، اما ژان موضوع رو میفهمه، و تا آخر عمرش خودش رو نمیبخشه و میخواد تا وصیت اون زن رو عملی کنه و همیشه از ترس ژاور در فراره ولی تغییر کرده و یه زندگی جدید داره ، و در نهایت وقتی که بخشیده میشه آرامش میگیره.
عشق ماریوس و کوزت به هم قرار گرفتن ماریوس در دوراهی شجاعت و میهن پرستی یا عشق، دختری که عاشق ماریوس و ماریوسی که عاشق کوزته و خودش رو بخاطر ماریوس فدا میکنه و از عشقش میگذره.
و همه ی این ها در بستری از ظلم و بیداد و اختلاف طبقاتی اتفاق میفته.
بی نوایان یک شاهکاره.

فیلم:
فضاسازی ها و لوکیشن ها و ساخت و حس پاریش قرن نوزدهم عالی ساخته شده، عمارت ها، مجسمه ها، طراحی لباس، مدل های مو، گریم بازیگر ها و ساختمان و معماری همه و همه تماشاگر رو کاملا به عمق پاریش قرن نوزدهم فرو میبره، واقعا حس فیلم واقعی درک میشه
بازی بایگر ها ی فیلم که البته بازیگر های توانایی هستن فوق العادس، ضمن اینکه همه ی فیلم موزیکال و به شهره تماشاگر فراموش میکنه و در فیلم اونقد فرومیره که حس میکنه هیچکس دیالوگی رو حفظ نکرده یا از متنی از پیش تعیین شده بازی نمیشه، تماشاگر شخصیت ها و احساساتشون رو با تمام وجودش باور میکنه، احساستی بازیگر ها با اینکه شعر میخونند به فیلم دادند این اثر رو از نظر من تبدیل به یک شاهکار میکنه. یک شاهکار واقعی از توان مندی بازیگران.
نورپردازی و صداگذاری ها فوق العدس و واقعا و به تمام معنا شاهکار در اومده، این رو باید ببنید تا حس کنید، همچنین آهنگ سازی بسیار متناسب و مزون و عالی در اومده که از هر جهت کار بازیگر ها در اشعار و غیره و قوت بخشیده.
فیلم به تمام معنا حماسی ساخته شده از اولین صحنه که طوفان و کشتی و رسیدن به زندانیانیانی که کشتی رو میکشن و بعد بحث ژاور و ژان تا آخرین صحنه های فیلم که مردم همه فریاد آزادی میکشن و سرود میخونن دارای یک روحیه ی قوی در بطن کاره که اون رو حماسی جلوه میده و از طرفی صحنه هایی که که فقط از روابط افراد هستند هم دارم خوبی ساخته و صحنه هایی عاشقانه ی اون مثلا هنگامی که از پشت در کوزت و ماریوس برای هم آواز میخونن و از طرف اپونین برای ماریوس آواز میخونه به شدت از لحاظ احساسی قوی در اومدن، همچنین نقش هایی که شاید ممکنه مضحک و غیر طبیعی در بیان مثل نقش آقای و خانم تناردیه رو بازیگران توانای اون آراسته تحویل دادند.
در کل حتما باید دید.[nb]خودم تحریک شدم تا دوباره ببینمش.[/nb]

• شروع کننده موضوع

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
پاسخ : August-15332

Man_on_fireposter.jpg

Man on Fire

یک شاهکار تاثیر گذار .

کارگردان: تونی اسکات

تهیه کننده: لوکاس فاستر آرنون میلچان

نویسنده: برایان هلگلند

بازیگران:
دنزل واشنگتن
داکوتا فانینگ
کریستوفر واکن
جیانکارلو جیانینی
رادا میشل

تاریخ انتشار: ۲۳ آوریل ۲۰۰۴

توضیحات کلی:

فیلمی اکشن با بازی دنزل واشینگتون که بر پایه ی رمانی با همین نام از فیلیپ نیکسون ساخته شده(قبل از این فیلمی فرانسوی نیز بر پایه ی همین رمان ساخته شده بود) ، فیلم در مجموع 130 میلیون دلاز فروش کرد.
فیلم به شدت تاثیر گذار هست و به نوعی یک تراژدی تلخ در سبکی اکشن، اکشن لوس نیست و اکشن با آرزشی موسیقی متن ساده و جذاب اون بازگری فوق العاده گیرای دنزل واشنگتن در نقس جان کریسی خیلی فیلکم رو برجسته کرده، صحنه های آهسته ی فیلم و رفتار کریسی و تغییرات شخصیتی اون در مسیر فیلم و فضای غریبه ای که فیلم داره و به نمایش کشیدن محبت و خشونتا در کنار هم در این فیلم به زیبایی انجام میشه و در نهایت بیننده با خاطره ای تلخ و زیبا فیلم ترک میکنه .
فیلم از جمله فیلم هایی است که مظلوم و ناشناس مونده (شاید چون ملت اونقد دلشون نمیخواد برند فیلم اکشن ببینند و بهنوعی خز شده) اما اکشن بودن فیلم درواقع گول زنندس و محتوای درونی داستان چیزی ارزشمنده و با ناشناخته بودنش از جمله فیلم هایی است که من جزو بهترین هام دسته بندی میکنمش.
رتبه در IMDB فیلم 7.7 هستش. من بهش 8.2 میدم.

200px-Man-on-fire-cover-poster.jpg

فیلم و داستان اصلی :
جان کریسی ( دنزل واشنگتن) مامور سابق سیا که به الکل معتاد شده برای دیدن دوستش پول ( کریستوفر والکن ) به مکزیک میرود و پول به او پیشنهاد محافظت از یک بچه 9 ساله را میدهد , «ساموئل راموس» کارخانه دار (آنتوني) و همسر امريکايي اش، «ليزا» (ميچل)، او را استخدام مي کنند تا از دخترشان، «پتيا» (داکوتا فانينگ) مراقبت کند. کریسی که امید به زندگی را از دست داده دست به خود کشی مزند ولی تفنگ شلیک نمیکند ! کریسی پس از گذشت کمی مدت و آشنایی با پتیا امید به زندگی را بدست می آورد اما پتیا ربوده میشود ...

فیلم به ظاهر اکشن است اما چیزی که محتوای اصلیست و باعث کشش داستان شده سیر آرام داستان و محتوای عمیق انسانی اون هست، استفاده از صحنه های آرام برای قسمت های اکشن و عدم سرعت بخشیدن و ایجاد هیجانات بیخودی نشون دهنده ی این هست تا حدی از نظر من که میل کارگردان هم این نبوده که فیلمش فقط بخاطر اکشن بودن خواسته بشه.
داستان فیلم به اینصورت که یه مامور سابق امنیت که الکلی هم شده و خانواده نداره و ناامبد و افسرده هم هست به دعوت دوستش محافظ یه دختر 9 ساله میشه، جان کریسی (محافظ) در اوایل فیلم خودکشی میکنه ما موفق نمیشه چون گلوله که نم کشیده شلیک نمیشه، و بعد داستان فیلم در مورد مرور تاثیر گذاری محبت و زندگی با اون دختر نمه سالس و کم کم اون دختر میتونهه کریسی که خیلی سرسخته و علاقه ای هم به تغییر نداره رو تغییر بده و بعد به نوعی میشه خانواده ی کریسی، اما دخترک در جریان آدم ربایی که تو شهر مشهوره دزدیده میشه و بعد کشته، بعد داستان برمیگرده به سبک اکشن ماجرایی و پلیسی و ادامعه پیدا میکنه، نهایتا بیننده متوجه میشه روح انسانی این فرد با خشونتی که دارهتوسط محبت اون دختر بیدار شده اون میخواد از همهانتقام بگیره ونهایتا موفق میشه با گروگان گیری از رییس تشکیلات آدم دزدی که دستش با پلیس هم تو یه کاسس بفهمه دخترک زندس و در پایان جونش رو با جون دخترک معمله میکنه.

97575101574089675586.jpg

موسیقی و شخصیت کریسی رفتارش و خشونتش و محبتش به دخترک و شخصیت اون دخت کوچولو و سیر داستان و ماجرای اکشن با محتوایی نرم که در نهایت تاثیر زیادی رو هم بخاطر از خودگذشتگی شخصیت اول رو بیننده میذاره بنظرم این فیلم رو متمایز کرده.

بالا