• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

استدلال

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی
استدلال /ترکیب قانون مند قضایا
تفکر برای پاسخ به دودسته است..اونم چیست .چرا هستش
استدلال که توانمندی ارزشمند ذهن انسانه وپاسخ به چرا ها ست تمام پیشرفت علمی اجتماعی وچیزای دیگه به نوعی به این استعداد
خدادادی مربوطه ;;)استدلال تابع قوانینیه که به طور طبیعی ذهن ادم به کار میندازه
مقدمه ی به علاوه ی مقدمه دوم >:مییشه نتیجه
حالا یکم کتابی صحبت کنم>استدلال ازترکیب قانون مند قضایای معلوم برای رسیدن به قضیایای جدید
حالا به نظر شما استدلال یعنی چی ؟چه شکلی چیزی رو استدلال کنین؟استدلال چند نوع داره به نظرتون؟ :D

CC.CO-ED

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نیشابور
شهر
نیشابور
پاسخ : استدلال

خب فکر میکنم خودتون مناسب ترین تعریفو ارائه دادید با این حال ب بیان من استدلال یعنی پیدا کردن روابط منطقی با استفاده از منطق آدمی ک منجر به رسیدن ب ی سری نتایج درست و مرتبط میشه.1
اگه من بخوام استدلال کنم و ندونم کاری ک میکنم استدلاله!خب کار خاصی نمیکنم ولی الان ک دارم بهش فکر میکنم ب این نتیجه می رسم ک اگه کسی خواست استدلال کنه باید با استفاده از منطقش یک رابطه ی منطقی بین قسمت های مختلف موضوع پیدا بکنه که اگه این روابطو ب هم بچسبونه موضوع استدلالی دو باره شکل بگیره.2

• شروع کننده موضوع

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی
پاسخ : استدلال

به نقل از CC.CO-ED :
خب فکر میکنم خودتون مناسب ترین تعریفو ارائه دادید با این حال ب بیان من استدلال یعنی پیدا کردن روابط منطقی با استفاده از منطق آدمی ک منجر به رسیدن ب ی سری نتایج درست و مرتبط میشه.1
اگه من بخوام استدلال کنم و ندونم کاری ک میکنم استدلاله!خب کار خاصی نمیکنم ولی الان ک دارم بهش فکر میکنم ب این نتیجه می رسم ک اگه کسی خواست استدلال کنه باید با استفاده از منطقش یک رابطه ی منطقی بین قسمت های مختلف موضوع پیدا بکنه که اگه این روابطو ب هم بچسبونه موضوع استدلالی دو باره شکل بگیره.2

خب اولا بايد استدالال بادليل ومنطق اورد وگرنه اگه بخواييم به صورت كاذب باشه كه خطابه ميشه ..اين استدالال نميتونه باشه

+دراستدالال بايد يه رابطه منطفي كشف كرد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا