• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انیمه کلاب سمپادیا

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام به ویب‌های عزیز

جای خالی چنین کلابی‌ حس می‌شد :-“. همونجور که از اسمش پیداست، مکانی برای معرفی و تبادل نظر در مورد انیمه‌هاست ^__^
وقتی معرفی می‌کنید لطفا ژانر و خلاصه کوتاهی از محتوای انیمه و البته لینک انیمه رو بذارید.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
Genocidal Organ
Gankutsuou
Memories
Summertime Render
Ghost in the Shell
Patlabor
Black Lagoon
Evangelion
Chainsaw man
Devilman
Angel's Egg
Perfect blue
Jin roh
Ninja scroll
Revolutionary girl utena
Xxxholic
Acca 13
Inuyashiki
Supercrooks
Texhnolyze
LoGH
Trigun
Blood series
Black Jack
Himitsu – Top Secret
Princess Mononoke
Ergo proxy
Nier
My Home Hero
Paranoia Agent
Appleseed
Death parade
Exception
DNA²
The fire hunter
GATE
Boogiepop phantom
Serial Experiments Lain
Kino's Journey
Haibane Renmei
Cowboy bebop
Escaflowne
Record of Lodoss War
Elfen lied
Detective is already dead
Infinite Ryvius
Code geass
Planetes
Vinland saga
Kakegurui
Odd Taxi
Wave listen to me
Millennium Actress
Tokyo Godfathers
Madoka Magica
FLCL
Bubblegum crisis
Armitage
Dorohedro
Blame
Accel
hack//Sign
Porco rosso
Pom poko
از اونجایی که موقع درست کردن این لیست نیمه خواب بودم ممکنه اسم‌هارو غلط نوشته باشم. اغلب Sci-fi. بعضیاشون ممکنه چندین سری مختلف داشته باشن مثل GitS و Devilman.
چون خودم این لیستو ناقص دیدم بعدا که کاملش کردم میام توضیحاتشو اضافه میکنم.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
Genocidal Organ
Gankutsuou
Memories
Summertime Render
Ghost in the Shell
Patlabor
Black Lagoon
Evangelion
Chainsaw man
Devilman
Angel's Egg
Perfect blue
Jin roh
Ninja scroll
Revolutionary girl utena
Xxxholic
Acca 13
Inuyashiki
Supercrooks
Texhnolyze
LoGH
Trigun
Blood series
Black Jack
Himitsu – Top Secret
Princess Mononoke
Ergo proxy
Nier
My Home Hero
Paranoia Agent
Appleseed
Death parade
Exception
DNA²
The fire hunter
GATE
Boogiepop phantom
Serial Experiments Lain
Kino's Journey
Haibane Renmei
Cowboy bebop
Escaflowne
Record of Lodoss War
Elfen lied
Detective is already dead
Infinite Ryvius
Code geass
Planetes
Vinland saga
Kakegurui
Odd Taxi
Wave listen to me
Millennium Actress
Tokyo Godfathers
Madoka Magica
FLCL
Bubblegum crisis
Armitage
Dorohedro
Blame
Accel
hack//Sign
Porco rosso
Pom poko
از اونجایی که موقع درست کردن این لیست نیمه خواب بودم ممکنه اسم‌هارو غلط نوشته باشم. اغلب Sci-fi. بعضیاشون ممکنه چندین سری مختلف داشته باشن مثل GitS و Devilman.
چون خودم این لیستو ناقص دیدم بعدا که کاملش کردم میام توضیحاتشو اضافه میکنم.
چقدر انیمه دیدی
من تعداد انیمه هایی که دیدم کمن ولی خیلیی زیاد درگیرشون می شم جوری که بخشی‌از شخصیتم می شن

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
حدیث امام علی توی Barakamon؟ می‌دونستم بعضی انیمه‌ها ارزش‌های اسلامی رو در راس‌ داستان‌گویی قرار میدن 😌
من با اون قسمتی که میگه «در بحث انیمه ها، ترویج و عادی‌سازی همجنسگرایی مردان، جدی‌تر دنبال می‌شود.» موافقم، متاسفانه به همجنسگرایی زنان اونقدر که باید و شاید پرداخت نمی‌شه تو انیمه‌ها.

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
فکر کنم من یکی از اون هفت تا ژانرو دیده باشم.
درود بر شما. راستی در همین باب داشتم دقت می‌کردم trans ها هم زیاد دیده نمیشن تو انیمه‌ها :-?
@DarkLightI شما از همین رشته مطالب جایی سراغ داری که انیمه‌هایی که trans ها هم نشون داده رو معرفی کرده باشه؟

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
درود بر شما. راستی در همین باب داشتم دقت می‌کردم trans ها هم زیاد دیده نمیشن تو انیمه‌ها :-?
@DarkLightI شما از همین رشته مطالب جایی سراغ داری که انیمه‌هایی که trans ها هم نشون داده رو معرفی کرده باشه؟
لینک اوّل
مبحث چهار

• شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
لینک اوّل
مبحث چهار
عالی، یادم باشه بذارمشون تو لیستم.

ولی احساس می‌کنم رائفی‌پور با ویرایش جواد خیابانی متنو نوشته:
«انیمه ها از جاهای خاص شروع می شوند و جاهای حساس تمام می‌شوند.» :)) :)):))

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
هیدیاکی آنو همیشه به اونگلیون شناخته میشه، که انیمه رتبه اول خودمم هست. ولی بقیه آثارشم خیلی خوبن، و یکی از اونا که خیلی کمتر از لیاقتش بهش توجه شده، انیمه Re: Cutie Honey ئه. کیوتی هانی یه مانگای خیلی قدیمیه از گو ناگای(مانگاکای دویلمن هم هست، و البته کلی اثر زیبای دیگه) و طی چند دهه، اقتباس های خیلی مختلفی داشته، و این باعث شده علی‌رغم شهرت کمش، درواقع اثر تاریخ‌سازی باشه؛ مثلا اولین مانگا در ژانر شونن اما با شخصیت اصلی مونثه، با اینکه ماهوشوجو محسوب نمیشه اما سر منشاء خیلی از کلیشه‌های انیمه های ژانر ماهوشوجو ئه(مثل تبدیل شدن لباس با جادو، که اغلب با سیلورمون شناخته میشه؛ البته کیوتی هانی در این باره خیلی واقعگرایانه عمل میکنه و فاصله بین ازبین رفتن لباس قبلی و تشکیل لباس جدید رو سانسور نمیکنه)، و اولین نسخه انیمش هم از اولین مثالهای کاربرد فن‌سرویس(صحنه های کمدی اروتیک و برهانه‌ی کوتاه، مثلا بالا رفتن دامن) تو انیمه هاست. تمام اقتباسهای کیوتی هانی(و در نگاهی کلی تر، تمام آثار اقتباسی از تمام مانگاهای گو ناگای)، خیلی چیزا رو تغییر دادن و آزادی عمل زیادی داشتن، اما شروع داستان همیشه یکیه، اونم اینکه پروفسور کیساراگی موفق به ساخت دستگاهی میشه که میتونه از هوا، مواد مختلف رو بسازه، و این دستگاه رو توی یه اندروید آگاه و شبه-انسان جا میده که هم مثل دخترش دوستش داره، و هم بهش توان مبارزه زیادی داده و میتونه با همون دستگاهی که درون بدنشه، از هوا هر مواد و سلاح و لباسی که میخواد رو در کسری از ثانیه بسازه، که به استاد تغییر چهره تبدیلش میکنه. Panther Claw، یه گروه از زنان سایبورگ دزد و تروریست، که شاخه ژاپن‌شون توسط Sister Jill فرمانروایی میشه(و البته، رئیس جهانی تمام شاخه ها هم یه موجود باستانیه به اسم Panther Zora)، از این موضوع با خبر میشه و بعد از ناامید شدن از لو دادن محل اختفای دستگاه توسط دکتر کیساراگی، اون رو به قتل میرسونن. اندروید نام برده شده، کیساراگی هانی، بعد از این اتفاق مقابل کل Panther Claw برای انتقام از "پدرش" قرار میگیره، و البته برخلاف قهرمانان کمیک بوک های غربی که دائم از بد بودن انتقام و به قتل نرسوندن هیچ شروری حرف میزنن، هانی کیساراگی خیلی صادقانه میگه که قصد داره تک تک اعضای اون گروه رو به جهنم بفرسته😂 از بین اقتباسهای انیمه ای صورت گرفته از مانگا، اقتباس هیدیاکی آنو بی شک بهترینشه(که البته جای تعجب نداره؛ استعداد آنو رو توی اونگلیون دیدیم، و همچنین، آنو از طرفداران خیلی قدیمی گو ناگای هم هست و مصاحبه مشترک هم دارن)، و گاهی حتی از مانگای اصلی هم بهتر شده. آنو درواقع تغییرات خیلی زیادی توی مانگا اعمال کرده، اما تونسته خیلی عالی و منسجم درشون بیاره؛ مثلا شخثصیت پردازی سیستر جیل(ویلین اصلی مانگا) و حتی کیوتی هانی، علی‌رغم تغییرات وسیع، بنظرم حتی از مانگا هم بهتر در اومدن(گرچه من مانگای اصلی رو هم خیلی دوست دارم و قطعا توصیه‌ش میکنم). یکی از تغییرات جالبشم، اینه که با شیپ کردن کیوتی هانی و ناتسوکو آکی(برخلاف مانگا که صرفا دوستای همکلاسین)، یه Yuri شیپ خیلی بی‌نظیر در اورده و حسابی برای فشاری کردن کسایی مثل نویسنده های اون مقاله "انیمه و همجسنگرایی" که اینجا گذاشته شده، مناسبه، تازه صحنه هاشم مستقیم ترن😂 تنها ایرادش اینه که خیلی کوتاهه و کلش، سه تا اپیزود OVAی 45 دقیقه ای در اومده.
+ یه نکته جالب اینه که خودِ آنو، یه نسخه لایواکشن هم از کیوتی هانی ساخته که تاحد زیادی منطبقه با همون اقتباس انیمه‌ای که خودش ساخته. نکته عجیب اینجاست که گرچه لایواکشن ها اغلب خیلی افتضاح از آب در میان(مخصوصا با اثر فانزی و پر از اغراقی مثل کیوتی هانی)، اما این اتفاقا خیلی بامزه و خوب شده ((((= بازیگر نقش کیوتی هانی هم عالی کارشو انجام داده، یکی از دو لایواکشنیه که توصیه‌ش میکنم.
++ در طی چند دهه اقتباس های انیمه ای مختلف از مانگای کیوتی هانی، آهنگ اپنینگ همیشه همین باقی مونده، غیر از یه نسخه که هم اینو داشت، و هم یه آهنگ دیگه رو. درواقع این ملودی به یکی از ویژگی های ذاتی کیوتی هانی تبدیل شده. این لینک حاوی اپنینگ و اندینگ تمام نسخه هاست.

یکی از صحنه های جاویدان مانگا، که البته تو هیچ اقتباسی نیستش
192-703x1024.jpg

یکی از پوسترهای نسخه Re: Cutie Honey. یه پوستر قشنگ تر هم داره که متاسفانه بخاطر لختی بودنش، فکر نکنم اینجا اجازه گذاشتنش وجود داشته باشه😂

rei_kyuti_hani-910710903-large.jpg

نسخه لایواکشن
A3061-3501497011.1432780892.jpg

هیدیاکی آنو و گو ناگای در کنار همدیگه
ESASKkiUcAAj9CH

iShirley

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
ماتمکده
سال فارغ التحصیلی
1403

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
نمیدونم این بچه چی فرستاده چون الان نمیتونم باز کنمشون، ولی پای دارک لایت جدا نباید به انیمه کلاب سایت باز میشد...
خب شاید دوست داره نمی خواد بگه:))

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
من با اون قسمتی که میگه «در بحث انیمه ها، ترویج و عادی‌سازی همجنسگرایی مردان، جدی‌تر دنبال می‌شود.» موافقم، متاسفانه به همجنسگرایی زنان اونقدر که باید و شاید پرداخت نمی‌شه تو انیمه‌ها
واح🤨 پس ژانر یوری تو انیمه ها چه می کنه؟
والا اونقدری که من تو خوابگاه کیلو کیلو فولدر هنتای آرت نود زن دست بچه ها دیدم حالم بد می شود

valter

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
تو وان پیس شخصیت‌هایی هستن که بهشون میاد ترنس باشن. یاماتو که خودش رو اودن -جانشین مرحومِ شوگون قبلی کشور- معرفی می‌کنه و چون اودن مرد بوده یاماتو هم خودش رو پسر می‌دونه و پدرش و بقیه هم اون رو بعنوان پسر پذیرفتن. یه جزیره‌ی دیگه هم هست متشکل از مردهایی که لباس‌های زنونه می‌پوشن و آرایش می‌کنن و اینا و «ملکه» دارن. یه اسم خوبی هم داشتن که یادم نمیاد دیگه :-"

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
⚠️⚠️⚠️خطر اسپویل دو اثر Shiroi Heya no Futari و Adolescence of Utena⚠️⚠️⚠️

بحث درباره یوری و شوجو آی پیش اومد، فرصت خوبیه برای معرفی مانگای قدیمی و وان‌شات Shiroi Heya no Futari، اولین مانگا در ژانر عشق بین دو دختر. قالب داستانی این اثر تا سال ها بعد هم، یگانه قالب برای نوشتن یک اثر توی این ژانر بود(حتی یائویی و شونن‌آی های اولیه هم قالب نسبتا مشابهی داشتن) و یوکاری فوجیموتو، پژوهشگر مانگا، اسمشو گذاشت Crimson Rose and Candy Girl: داستانهایی متشکل از یه دختر سرکش و مستقل، و در مقابل، یه دختر معصوم و خجالتی و آفتاب مهتاب ندیده، و تضادشون در ابتدا باعث میشه که خوب باهم نجوشن، اما هردو مشکلات خانوادگی‌ای دارن و این باعث میشه که به مرور زمان عشق و پیوندی بینشون به وجود بیاد؛ اما با پخش شایعات درباره رابطه‌شون، رسوایی اتفاق میفته و براساس سیر وقایع دیگه ای، دختر سرکش میمیره(اغلب نوعی خودکشی)، و داستان به شکل یه تراژدی به پایان میرسه. همچنین لازم به ذکره که فضای این داستانها هم، اغلب یه مدرسه کاتولیک تمام دخترانه‌ست 😂 یائویی و شونن آی های کلاسیک هم عمدتا تو مدارس پسرانه اتفاق میفتادن.

4.jpg

Shiroi Heya no Futari بیان احساسی و شاعرانه خیلی خوبی داره، چیزی که تو مانگا و انیمه های قدیمی(خصوصا توی هر اثری که در عنوان ژانرش، کلمه "شوجو" وجود داشت) رایج‌تر بود و متاسفانه امروزه تقریبا منقرض شده. اما چیزی که بطور خاص دربارش خیلی برام جالب توجه بود و واقعا با عنوانش("اولین" شوجوآی) هماهنگی داره، اینه که دختر خجالتی داستان، چنان اسیر شایعات و رسوایی ها و تفکرات منفی دیگران درباره خودشونه، که حتی بیخیال خواسته واقعی خودش میشه، و این عدم پایداری در راه عشق و مغلوب چرندیات مردم شدن، نهایتا باعث ضربه به احساسات دختر سرکش داستان(که اهمیتی به حرف مردم نمیداد، بلکه تنها چیزی که براش مهم بود، دختری بود که خالصانه دوستش داشت) هم میشه و سیر وقایع رو نهایتا طوری پیش میبره که گرچه توسط دوست پسر سابقش به عنوان یه کیس از زن کشی و قتل های عاشقانه، کشته میشه، اما هیچ مقاومتی در برابر حمله اون نمیکنه و درواقع، باید نوعی خودکشی قلمدادش کرد؛ نهایتا، دختر خجالتی داستان، همیشه باید بار این واقعه روی دوشش باشه و "عشق" رو تا آخر عمر به خودش حرام میکنه.
83.jpg

چیزی که تو این سیر داستانی جلب توجه میکنه، اینه که چطور شخصیت های داستان، به عنوان "آغازگران راهِ شوجو آی/یوری"، هنوز به اون درجه ای از اعتماد به نفس و استقلال شخصیت نرسیدن که بتونن در مقابل سنت های پوسیده جامعه مقاومت کنن و به عشق خودشون ادامه بدن، بلکه تسلیم حرف مردم میشن؛ اما با اینکار، اینطور نیست که به زندگی آروم و بی حاشیه قبلی‌شون برگردن، بلکه نه واقعا توی جامعه جدا میفتن، و نه مطابق اصول خودشون زندگی کردن، و بلکه حتی ماجرا به تراژدی ختم میشه و بقول معروف، خسر الدنیا و الآخرت میشن. در همین مانگا هم این امر به عنوان نوعی "فرار از مشکلات و حفظ موقعیت" بیان میشه:
ShiroiHeyanoFutari167994.jpg

در مقابل، این شبیه به یک سیر تکاملی جالب، به یک شوجو آی تکامل یافته‌تر مثل Shoujo Kakumei Utene، خصوصا سینمایی Adolescence of Utena، میرسه که در اون، دو دختر اصلی داستان به چنان اطمینان و شجاعتی دست پیدا کردن که موفق میشن با "کشتن شاهزاده"(به عنوان نماد و رهبر دنیای کهن و مردسالار) و پایان دادن به سلطه‌ی اون در مدرسه، در مقابل جامعه و "ارواح دنیای کهنه" مقاومت کنن و با ساختن عشق و زندگی مشترکشون در یک "دنیای جدید"، "انقلاب" رو به ثمر برسونن. جالبه که کونیهیکو ایکوهارا، با وجود اینکه خودش مَرده، اما روابط بین دو دختر رو به زیباترین شکل در وهله اول در اوتنا، و در وهله دوم در Yuri Kuma Arashi، و حتی در اپیزودهایی از Sailor Moon که کارگردانی‌شونو به عهده داشت، به نمایش بذاره.
Screenshot-2021-03-10-at-13.16.061-1024x650.png

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
Ponio
خیلی دوست داشتنیه با این که چند بار دیدم بازم دلم میخواد ببینمش

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
Death Note
یه انیمه با تم کارگاهی که کلی راز و معما داره
ِDemon Slayer
انیمه حق. کیفیت تصویر قوی داستان خوب و شخصیت پردازی خوب
One punch man
یه انیمه کمدی و تا حدی پوچگرا، کاراکتر قهرمان overpowered
Naruto
انیمه سرگرم کننده با کمی تم اخلاقگرایانه که فکر کنم واسه زیر 18 سال خیلی خوبه
Berserk
باید فکر کنم یکم دارکه ولی خیلی ساده نیست فهمیدنش-خشونت زیاد
ID-Invaded,Erasedو promised neverland
انیمه های کمی خشن و دارک ولی داستان جالب

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
  • شروع کننده موضوع

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
Berserk
باید فکر کنم یکم دارکه ولی خیلی ساده نیست فهمیدنش-خشونت زیاد
اتفاقا من دیروز خیلی گشتم دنبال اسم این، و هر بار مشخصاتشو سرچ می‌کردم گوگل اینطوری بود که call xxx if you are experiencing trauma :)) مخصوصا اونی که تازه ساخته شده رو پیشنهاد نمی‌کنم. از نظر من به داستانش‌ متاسفانه خوب پرداخته نشده و خشونت گرافیکی شدییدی داره.

بالا