• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقد شهرها برای دانشگاه

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
بجنورد شهر کوچیک ولی نسبتا قشنگیه آب و هوای خوبی هم داره
خونه و هرچی که فکرشو بکنین فوق العاده و غیر منطقی گرون
به شهرشونم مث چندجای دیگه که شنیدم، میگن پاریس کوچولو(دلیل جالبی ام داره اونم اینکه یه منبع آب ۷۰ساله تو شهر هست که بجنوردیا اونو شبیه ایفل دیدن و گفتن پاریسه) از همینجا میتونین بفهمین با چطور مردمی طرف هستین
مهمون نواز و خوشگذروننا
ولی
فهم ساده ترین مسائل توی کلاس و... برای اکثرشون سخته و واقعا مات و مبهوت میمونین بیاین

یه پارک جنگلی دارن اسمشم باباامانه اونو هم مث آمازون میبینن
دیگه بیشتر ازین نگم چطوری ان مشخصه.
کرد و ترک و ترکمن و فارس داره همه ام ته دلشون بقیه رو مسخره میکنن هیچ کدومم هیچ‌ گهی نیستن

از لحاظ علمی هم تو رشته‌ی خودم مقایسه ک میکنم میشه گفت خوبه ولی شهر کوچیکیه و انتظار چیز خاصی نداشته باشین

ضمنا
دختراشم ژنتیکی خوشگل نیستن ولی حسابی تیونینگ و خرج میکنن از خجالتتون درمیان

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مشهد ک خیلی بولده و همه میدونن چطوریاس... دانشگاه ها هم ک تا حد خوبی مشهوره... فردوسی و امثالهم.. من ی ذره از باقی شرایط بگم...

هوا گرمه... نمیدونم چطوریاس شهراتون ولی ب چهلم میرسه تابستون...
ی مقدار زیادی خشکه...
تنوع مردم زیاده... پاشی بری از سجاد تا حرم خودت کرک و پرات میریزه...
اینجا ی حرکت خیلی زشتی ک هست از کسایی ک شال سرشون نیست و .. عکس میگیرن.. نمیدونم چ گهی میخورن باش راستش ولی میگیرن دیگه..
اگه با اتوبوس رفت و امد کنی ی قسمت از اتوبوس ها رو بی ار تی تشکیل داده ک میره مستقیم ب حرم.. و خب فحش و فحش کشی زیاد میشه گاها تو اتوبوس ها..
از لحاظ تفریح و این چیزا خیلی موارد اوکیه.. شهربازی و پارک و پاساژ و سینما و غیره... فقط کنسرت نداریم دیگه😂
طبیعت زیبا هم ک داریم.. ی ذره دوره.. ولی خب خیلی قشنگه.. خیلییی قشنگه...(دوس دارین اخلمد رو مثلا سرچ کنین)
دیگه چیزی تو ذهنم نیس راستش..
اها زمستونا سرده ی مقدار.. البته مث باقی دنیا در نوسانه دیگه.. پریسال کلی برف بود.. پارسال ی جور سرد بود ی بار خواستیم بریم بیرون ماشین روشن نشد..🤣
هواش خشکه واسه همین نوسان زیاد داره

بابت نیشابور و سبزوار هم نیشابور بهتره... هواش و ابش و مردمش و غیره...
ب مشهد هم نیشابور نزدیک تره...

اراک هم من مادرم اراکیه اطلاع دارم...
هوا نداره... اصن ها... خاک نیس.. دورش پر کارخونس..
کوچیکه خب... مث همه ی شهرای کوچیک دیگه.. جای پیشرفت چندانی نداره..
ولی ندیدم چندان ملت ب هم دیگه نگاه کنن گیر بدن.. من روز عاشورا بدون شال بیرون بودم کسی چیزی نگفت

نام مرکز سمپاد
مشهد فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
پیشتر گفتم، بازم میگم، مذهبی نیس مشهد بخدا :‌)))
عملا تهرانیه که ترافیکش کمتره، کنسرت نداره، و متلک پروندن توش بیشتره! (شاید به همین علت اخر کمی بیشتر دختراش روسری سر کنن که اعصابشون کمتر خرد شه!)
هر دوجا رو زندگی کردم، مشهدو بیشتر!
اصرار نمیکنم مشهدو بزنین ها
ولی میگم بهونه‌ی الکی مذهبی بودنشو نیارین! :‌)) دلایل دیگه پیدا کنین!

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نديدم كسى از تهران صحبت كنه،البته صحبتى هم نداره چون خب دانشگاه هاش بهترن و قطعا عاقلانه تره كه با وجود سختى هاش اينجا بياين.اما بهتره يك پيش آگاهى از اينجا داشته باشيد تا وقتى ميايد شوكه نشيد.
تهران محدود به اون منطقه اطراف تجريش و دربند با مغازه هاى قشنگ و بافت زيبا نيست.از بالا تا اون سر شمرون،از پائين تا شاه عبدالعظيم و ورامين،از اون طرف رودهن،از اين طرف تا اونور دوشون تپه.اين هيولاى عظيم مثل قبايى ميمونه كه با هزار وصله از البسه مختلف دوختنش.و حقيقتا محبسيه براى خودش.شلوغى وحشتناكش منجر ميشه به كلى فراموش كنيد كه چقدر دسترسى به اماكن مختلف در اينجا راحته.كثافت هم كه ديگه حقيقتا از زمين و هواش مى باره،عملا نصف سال آسمون نداريم.خلاصه كه اگر روحيه اى مثل من داشته باشيد اينجا خيلى اذيت كننده خواهد بود،خيلى.

البته خب شما چهار سال ميايد و بعدش ميريد.براى منى كه عمرى اينجام شايد شدت مسئله بيشتره.

نام مرکز سمپاد
مشهد فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
اگه اینطوره کلا اون ۵ میلیون نفر ایرانی که مهاجرت کردن کلا اشتباه رفتن باید میومدن مشهد
اینو بگم دیگه کاریت ندارم پسرم :‌))
منم مهاجرت کردم خب؟
از مهاجرتمم راضیم خب؟
هم مشهد زندگی کردم هم تهران، خب؟
حالا نظراتم رو با این دیدگاه بخون :‌)))
نمیخوام اذیت شن بچه‌های مردم که.
مشهد شهر خوبیه!
دانشگاه فردوسی هم واقعا خوب و با امکاناته. جزو قدیمیاست و استادای خوبی داره.
خصوصا تو حوزه مهندسی برق که اطمینان دارم اگه بهترین نباشه جزو برترینای کشوره.
و خب حیفه اگه تهران نمیارن و میتونن مشهدو بزنن، به خاطر یه دیدگاه اشتباه همچین موقعیتو از دست بدن.
حرف من اینه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
می‌خوام از اتفاقای اخیری که تو اردبیل برام رخ دادن صرف نظر کنم و در حد توانم منصفانه نقدش کنم :‌))).

به لحاظ دانشگاه بخوام بگم، من فقط راجع به علوم پزشکی‌ش اطلاع دارم، اساتید با سواد زیاد داره که دانشجوهای تلاشگر رو خوب راهنمایی می‌کنن، متاسفانه تعداد دانشجوی تلاشگر کمه و این مورد که رقابت کمه رو می‌تونیم به عنوان ضعف در نظر داشته باشیم.
کادر دانشگاه یک مقدار برخوردشون سرد و حتی تنده ولی اکثر اساتید رابطه دوستانه دارن با دانشجوها (صرف نظر از چند تن از اساتید محترم علوم پایه!).
دانشجوها شبیه همن، تنوع خیلی کمه، قشر وسیعی شامل بچه‌های درسخون مامانی هستن که می‌گن "به ما چه که دور و اطراف چه خبره" متاسفانه این خصلتشون تا سال‌ها هم حفظ می‌شه گویا!
دانشکده‌ دندان دارو وبهداشت کنار شورابیله، به لحاط موقعیت فوق‌العاده‌ست ولی ساختمونش یکم قدیمیه.
دانشکده پزشکی و پیرا بالای کوهه! همش باده ولی ساختمونش جدیده و امکاناتش خوبه. دانشکده پرستاری مامایی هم مرکز شهره.
حراستش تا زمانی که باهاش اوکی باشین باهاتون اوکیه. چندان گیر نیستن ولی خب منفورن :‌))...

در مورد خود شهر اردبیل بخوام بگم، هواش رو من خیلی می‌پسندم. بهار و تابستون فوق‌العاده‌س بنده مست می‌شم از میزان مطبوع بودنش :‌) ولی خب مثل بقیه شهرای این منطقه از اواسط پاییز زمستون شروع می‌شه! سرماش قابل تحمله البته. کلی هم موقعیت برف بازی داره :‌)))...
شهر فوق‌العاده ارزونیه! غذاهای خوشمزه داره! کبابی‌های خوبی داره D‌: ! شورابیل برای پیاده‌روی و دوچرخه سواری فوق‌العاده‌س. عالی قاپو برا نشستن و فکر کردن و حلوا خوردن، و صد البته خود موزه شیخ صفی که کاشی‌های آبی و زیباش آدم رو مسحور می‌کنن. یه پوینت مثبت در مورد این شهر تعداد زیاد گروه‌های طبیعت‌گردی و کوهنوردیه که با دوستاتون می‌تونین برین بگردین همراه این گروه‌ها D: .
فاصله‌ش تا سرعین و حیران واقعا نامحسوسه و می‌شه رفت خوش گذروند!
و در نهایت در مورد مردمش، یک مقدار سردن ولی در کنارش فوق‌العاده آدمای یک رویی هستن و من این مورد رو واقعا می‌پسندم! نسل‌های قبلی خییلی نگاه جنسیت‌زده‌ای داشتن ولی هم نسل‌های ما به مراتب روشن‌ترن به ویژه دخترها. در مورد زبان هم، هم‌سن و سالای ما اکثرا فارسی صحبت می‌کنن ولی خب تو رشته‌های بالینی ترکی بلد بودن مهمه دوستان، خیلی مهمه!

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
به‌نظرم همین که همه‌چیز توی تهرانه قانع کنه آدم رو.
قبر پدر خودش و همه چيزش.شلوغيش باعث ميشه اين مزيت ديگه چندان به چشم نياد.ممكنه بگيد از مترو و اتوبوس استفاده مى كنيد اما اونها هم مفتضحند.حركت اتوبوس ها هيچ روال معينى نداره و تعدادشون هم خيلى كمه.مترو هم در خيلى از موارد چنان شلوغه كه گاهى دو سه تا قطار مترو از ايستگاه رد ميشه و نميشه سوارش شد،چون انقدر پر شده كه حتى با درهم فشردن هم جا براى يك نفر نيست.
یجوری میگه مذهبی نیست آدم فک میکنه از شهرای آمریکایی داره حرف میزنه
بابا هرچی باشه آخرش مشهده
هرجا آخوند باشه خرابس
اين حقيقتا نهايت كوته بينيه.بافت جمعيت شهر ها در سى چهل سال گذشته به طرز چشمگيرى تفاوت كرده.مشهد ديگه به هيچ وجه يك شهر مذهبى نيست و اين حتى براى نگاه يك رهگذر مثل من هم هويدا بود.
اين تغيير بافت جمعيتى حتى در قم هم مشهوده.قم اصلا به روال سابق نيست چون مردمش ديگه افراد سابق نيستند.اندازه اون شهر چند برابر قبل شده،نه با جمعيت بوميش بلكه با افرادى كه از شهرهاى ديگه ميومدن و البته كه هنوز مذهبيه اما نه به شكلى كه پيش از اين بود.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
حالا شاید مذهبی نه
اما نفوذ نگاه های مردم روی خودتون حس می کنید دیگه
اگر اونقدرها حساسید اینم درنظر داشته باشید:"-

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
الان که انتخاب رشته تموم شده ولی اصفهان بیاین پشیمون نمیشین از همه لحاظ بهترینه ترافیک تهرانم نداره

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
الان که انتخاب رشته تموم شده ولی اصفهان بیاین پشیمون نمیشین از همه لحاظ بهترینه ترافیک تهرانم نداره
اینا رو اضافه کنم
من خودم اصفهانی نیستم ولی اینجا غریبه یا بومی براشون فرقی نداره و مشکلی نیست چون مهاجر خیلی زیاد هست.
خود اصفهانی ها هم اغلب با لحجه صحبت نمیکنن به خصوص نسل جوون تر

و اینم اضافه کنم مردم اصفهان اغلب آدم های خیلی خوش اخلاق و خوش بر و رو نیستن مثلا مثل رشتیا و شمالیا(گویا بعضی جا ها آگهی میزنن به فروشنده نیازمندیم ترجیحا شمالی😂)

ولی با این حال آدم های بدجنسی هم نیستن چون یکم خشک و بی روحن
این که میگم اصفهان خوبه به این دلایله
شهریه که امکانات رفاهی و تفریحی به انداره کافی داره مطمئن باشین حوصلتون سر نمیره
خیلی شهر زیباییه مساحت فضایه سبز شهریش از شهر های شمالی بیشتره شما تصور کنید یه رودخانه نسبتا پهن وسط شهره که سرتاسر دو طرف پارکه
محله های عالی برای زندگی خیلی خیلی زیاد داره و لزوما همه جا گرون نیست
دانشگاهش که وسط شهره بهترین جا با دسترسی عالی مترو بی آر تی و دانشگاه صنعتی هم با اینکه خارج شهره ولی اونم جزو بهترین هاست
زلزله نمیاد اینم یه ویژگی خیلی خوب برای یه کلانشهره
آب و هواشم نه زمستون خیلی سرد داره نه تابستون خیلی گرم و مثلا مثل شهر یزد اونطور کویری نیست فقط آلودگی از تقریبا آخر پاییز تا اواخر اسفند خیلی اذیت کنندست
من خودم خیلی دوست دارم تهران زندگی کنم ولی دل کندن از اینجا خیلی سخته چون زندگی تو این شهر فوق العاده راحته هر جا بخوای بری با ماشین حداکثر ۲۰ -۳۰ دیقه با ترافیک میری از این سر شهر تا اون سر شهر ترافیکش نسبت به تهران هیچه و رفت و آمد و خرید و تفریح در کمترین زمان ممکن انجام میشه
موضوع دیگه اینکه میگن اصفهانی ها خیلی مذهبین که به نظر من خیلی خیلی نامحسوس تر از شهر های کوچیکه و مسلما محسوس تر از تهران و بستگی به محل زندگیت داره مثلا اگه بخوای تو محله های بومی زندگی کنی خیلی فرقشه تا محله هایی که به پولدار نشین معروفن

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
یه جوری چسبیدید به مذهبی غیر مذهبی انگار مثلا وسط شهر میخواید با بیکینی راه برید یا دارین تفاوت پوشش بین لس آنجلس و کربلا رو حس میکنین.
سرتا پای اینجا جمهوری اسلامیه و به جز تهران تقریبا بقیه جاها یک کرباس ه.
کسی تا ۱۸ ۱۹ ۲۰ سالگی یه تایپ لباس پوشیدن داره عوض کردن شهر اش تو ایران هم قرار نیست یهویی ۱۸۰ درجه تغیرش بده که اینقدر میگید فلان جا مذهبیه واه واه
وسط شهرم کاباره و بار که نیست که توی شیراز باشه توی مشهد نباشه...

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
یه جوری چسبیدید به مذهبی غیر مذهبی انگار مثلا وسط شهر میخواید با بیکینی راه برید یا دارین تفاوت پوشش بین لس آنجلس و کربلا رو حس میکنین.
سرتا پای اینجا جمهوری اسلامیه و به جز تهران تقریبا بقیه جاها یک کرباس ه.
کسی تا ۱۸ ۱۹ ۲۰ سالگی یه تایپ لباس پوشیدن داره عوض کردن شهر اش تو ایران هم قرار نیست یهویی ۱۸۰ درجه تغیرش بده که اینقدر میگید فلان جا مذهبیه واه واه
این حرف رو قبول دارم ولی این موضوع برای خانوما اغلب مهمه مثلا بعضی جاها بومی طور خیلی مردم تو کوک بقین واقعا آزار دهندست نمیشه هر جوری گشت خصوصا اگه دانشجو باشه و خونه بخواد بگیره غیر از موضوع پوشش مثلا بعضی جا ها به همین دلیل اصلن نمیشه سگ داشت چون همسایه ها نمیزارن البته دانشجو سگ میخواد چیکار درمورد زندگی کلا

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
وسط شهرم کاباره و بار که نیست که توی شیراز باشه توی مشهد نباشه
این حرف غلطه
من توی شهر خودمون خیلی چیزایی که به ذهنم می رسه که روی استایلم امتحان کنم رو نسبت به شهر مقصد (تهران) محدوده
بهرحال آدم زندگیش جون می گیره و می خواد خودشو پیدا کنه

+و ریدم تو ایرانی و ایران چون مشکل ج.ا نیست
مشکل مردم کیری ایران عه که عین گاو بلدن نگاه کنن
چه تهران چه کرمان چه اراک چه اصفهان
کیرانی تغییر قرار نیست بکنه شدتش فرق می کنه

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
سلامم
تحربه‌ی خودم رو که با هم‌کلاسیام مقایسه می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که بطور کلی دیدتون به محیط، انعطاف پذیری و کنجکاوی خیلی توی تجربه تون از یک شهر تاثیر داره.

تقریبا همه‌ی شهرها محله‌ های مختلفی دارن که هرکدوم شدت بد و خوب بودنشون متفاوته، این دیگه به خودتون بستگی داره که چقدر اهل پیدا کردن زیبایی های یکجا باشید یا اینکه اهل دائما غر زدن از محیط(وقتی شرایط تغییرش رو ندارید.)

کاشان رو بخوام بگم:
آب و هوا: بد. شهر کویری با پوشش گیاهی اندک، تابستان دمای ۳۸و ۴۰ عادیه و زمستون هم میتونه خیلی خشک و سرد باشه.
اگه اهل شهرای گرمسیری و خشک باشید راحتتر میتونید کنار بیاید.

مذهبی بودن: زیاااد. یه عالمه هیئت قراره توی شهر ببینید و یه عالمه پرچم به مناسبت های مذهبی مختلف. ولی در کل فقط محله های خاصی هست که مردم ممکنه بهت تذکر بدن. که اینا تاثیر سنتی بودن مردم و نزدیکی به قمه. : )))))

مردم: متوسط. اهل متلک انداختن نیستند، با دانشجو خوش رفتارن، یه لهجه‌ی خاصی دارن که ممکنه اذیتتون کنه و اینکه دانشجوی اصفهانی و بعد تهرانی زیاد داریم اینجا.

جاذبه‌ی شهر: بستگی به دیدتون داره. شهر پوشش گیاهی ضعیفی داره منتها در فاصله‌ی نیم ساعتی‌ش چنتا روستای خفن و با طبیعت عالی هست که غالبا توریستی هم هستن و بهتون میتونه کلی خوش بگذره.
کافه و رستوران جالب و خلاقانه هم خیییلی داره، یه بازار خیلیی خفن داره که از بازارای بقیه ی شهرا جالب تره و توش کلی کافه و گالری پیدا میشه. خانه های تاریخی و کلی گالری و خانه هایی که توشون ایونت های هنری برگزار میشه و اینا.

توریست خارجی قراره خیلی ببینید تو محله‌های تاریخی شهر. اردیبهشت هم که فصل گلاب گیریه کلی مسافر میاد و شهر زیبا میشه.
کویرهای قشنگی هم داره.

نظر کلی‌م اینکه که اگه راه خودتونو پیش میبرید و با چارتا تذکر رندوم اذیت نمیشید، اهل گشت و گذارید و با گرما اوکی‌اید میتونید روش حساب کنید..امکاناتش از شهرستان های دیگه یه لول بالاتره و فاصله‌ی یکسانی تا اصفهان و تهران هم داره.
اگه دانشجوی هنر هم هستید که جو هنری جالبی داره و بهتون کلی میتونه خوش بگذره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
پیشتر گفتم، بازم میگم، مذهبی نیس مشهد بخدا :‌)))
عملا تهرانیه که ترافیکش کمتره، کنسرت نداره، و متلک پروندن توش بیشتره! (شاید به همین علت اخر کمی بیشتر دختراش روسری سر کنن که اعصابشون کمتر خرد شه!)
هر دوجا رو زندگی کردم، مشهدو بیشتر!
اصرار نمیکنم مشهدو بزنین ها
ولی میگم بهونه‌ی الکی مذهبی بودنشو نیارین! :‌)) دلایل دیگه پیدا کنین!
img_20230831_145239_701_d1mh.jpg

آره می‌گفتی (ضمن‌ اینکه کلاسای دانشگاه فردوسی تفکیک جنسیت شدن)

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
اینو گفتم اینجا هم بگم از نگاه یه اراکی،اگر دارین پزشکی اراک و میزنین احتمالا انتخاب بهتری هم ندارین چون رنک خوبی نداره ولی درکل شهر کوچیکیه و دسترسی سریع و بالایی به سرتاسر شهر دارین،تفریح چندانی ندارین و سالن و کنسرت و سینما نداریم (توی کرونا بسته شدن)الان هم تو امفی تاتر ها فیلم هارو اکران میکنن،چون صنعتیه هوا خیلی الودست،زمستونای سرد و خشکی داره چون کوهستانیه ولی کافه های خوبی داره،تا تهران و اصفهان سه ساعته و با هر فرهنگ و مذهبی میتونید بیاید چون تعصبی نیست
بنظرم اگه به عنوان دانشجو بیاید نه بهتون بد بگذره نه اذیت بشید،کنسرت کم هست ولی ممنوع نیست،تو دانشگاه وقتی با بچه ها اوکی بشید میتونید کافه،کوه،پارک،گیم نت و شهربازی رو برید(شهربازی ای که بن میدن کارتینگ و پینت بال داره)اختلاف طبقاتی خیلی وحشتناکی هم نداره و اینکه پیشرفتم تا چی درنظر بگیری ؟پزشک ها و دندون پزشک ها اینجا درآمد خیلی خوبی دارن
از نظر اجاره خونه هم قیمتا خیلی بهتر از تهران و ایناست

بالا