• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

داستان های شما و کتابهای مورد علاقتون

• شروع کننده موضوع

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
قسمت نشد شرکت کنم :(
خلاصه بخوام بگم یک مرغ دریایی متفاوت داریم
که هدفش از زندگی فقط خوردن و به غذا رسیدن نیست
شبیه بقیه مرغای دریایی نیست که برای سیر کردن شکمشون حاضر به هر کاری میشن
جاناتان دراصل رویای پرواز داره، پروازی متفاوت با چیزی که از پس یک مرغ دریایی برمیاد
و ابتدای کتاب خیلی قشنگ داستان رو بیان میکنه که میگه : «در خود، اما برای دیگران»
خلاصه که جاناتان دراصل ما انسان ها هستیم که در فراتر از مرزها و محدودیت ها میخوایم قدم برداریم...
چقدر قشنگ!! خیلی ممنونم که حس خوبتو با ما به اشتراک گذاشتی ❤️:3

• شروع کننده موضوع

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
خب سلام، اول اینکه من یه عذرخواهی بدهکارم دیر جواب میدم
کتاب خوندن آره خیلی خوبه ولی خب باید تایمش باشه به قول تو، امیدوارم موفق باشی❤️
و در ادامه، اتفاقا همینم که رفتی سمت گل رز و اینطوری شد خودش خیلی جای درس گرفتن داره😂
من خودم بعد خوندن شازده کوچولو یادمه انتهای داستان خیلی اذیتم میکرد و دلم میخواست تهش با خوبی و خوشی تموم بشه، دراصل میتونم بگم شازده کوچولو اولین داستانی بود که خوندم و تهش همه چی درست نشده بود!
و یادمه خودمو با فیلم شازده کوچولو گول میزدم که نه نه مهسا واقعیش اینیه که تو فیلمه، اون کتابه اشتباهه
اما خب میگم هرچی بیشتر گذشت، بیشتر درکش کردم، حتما اگر فرصتش پیش بیاد دوست دارم دوباره بخونمش ؛)
در آخرم کاری نکردم، ممنون از تو!
اصلا عذرخواهی نکن چون ما مسئول این نیستیم که همیشه زود جواب بدیم ؛)
دقیقاااا منم خیلی موقع دیدن کارتونش خودمو گول زدم. ای کاش واقعا پایانش به شادی همون کارتونش بود
امیدوارم زود زود زود فرصت کنی و دوباره بخونیش => بعضی کتابا رو باید چند بار بخونیم چون حس خوبشون هنوز تازست حتی بعد از 5 بار خوندن!!

پ. ن : دقیقاااا! راستش اصلا به پند اخلاقی گل چیدن توجه نکرده بودم 😂😂

Mahsa_j

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تلگرام
اصلا عذرخواهی نکن چون ما مسئول این نیستیم که همیشه زود جواب بدیم ؛)
دقیقاااا منم خیلی موقع دیدن کارتونش خودمو گول زدم. ای کاش واقعا پایانش به شادی همون کارتونش بود
امیدوارم زود زود زود فرصت کنی و دوباره بخونیش => بعضی کتابا رو باید چند بار بخونیم چون حس خوبشون هنوز تازست حتی بعد از 5 بار خوندن!!

پ. ن : دقیقاااا! راستش اصلا به پند اخلاقی گل چیدن توجه نکرده بودم 😂😂
خیلی لطف داری عزیزم، حتما فرصتش پیش بیاد میخونم، منتهی خیلی وقته کتابمو دست یکی امانت دادم و یادم رفته بگیرمش😂💔
و اینکه آره، بعضی وقتا یچیزی همونجوری که هست قشنگه، از دور، شاید گول بخوری نزدیک بشی، ولی تهش خارش میره تو دستت
شایدم بتونیم اینطوری تعبیر کنیم که آدم اگه واقعا یچیزیو دوست داشته باشه، هیچوقت اونو مثل یک گل نمیچینه، برعکس بهش آب میده که رشد کنه
پ.ن : دیگه کافیه خیلی دارم عمقی نگاه میکنم، به قول استادمون خیره ان‌شاءالله😂

• شروع کننده موضوع

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
خیلی لطف داری عزیزم، حتما فرصتش پیش بیاد میخونم، منتهی خیلی وقته کتابمو دست یکی امانت دادم و یادم رفته بگیرمش😂💔
و اینکه آره، بعضی وقتا یچیزی همونجوری که هست قشنگه، از دور، شاید گول بخوری نزدیک بشی، ولی تهش خارش میره تو دستت
شایدم بتونیم اینطوری تعبیر کنیم که آدم اگه واقعا یچیزیو دوست داشته باشه، هیچوقت اونو مثل یک گل نمیچینه، برعکس بهش آب میده که رشد کنه
پ.ن : دیگه کافیه خیلی دارم عمقی نگاه میکنم، به قول استادمون خیره ان‌شاءالله😂
خییییلی فلسفی شد دیگه 😂😂
ولی جالب بود D=
پ. ن : امیداورم طرف خودش زود کتابو پس بده الان یکی کتاب منو قرض گرفته یک ساله پس نداده قبولم نمیکنه که دستش بوده

Mahsa_j

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تلگرام
خییییلی فلسفی شد دیگه 😂😂
ولی جالب بود D=
پ. ن : امیداورم طرف خودش زود کتابو پس بده الان یکی کتاب منو قرض گرفته یک ساله پس نداده قبولم نمیکنه که دستش بوده
قربانت، اوه اوه این قشر آدما رو مخن جدی، البته من کتابمو به دخترخالم دادم😂

Liberty.sh

Multiverse theory...
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1408
کتاب ها فراتر از کتابن!یه سبک زندگین...
با کتاب ها در اعماق جهان های موازی زندگی می کنی و بعد فضا مکان رو میشکافی
۱.کتابخانه ی نیمه شب
و نورا سید در نهایت میفهمه که زندگیش ارزشمند تر از هر چیزیه...هیچ روشنایی ای مطلق نیست
۲.ارباب حلقه ها
با این کتاب حماسه ای از سرزمین میانی رو زندگی کن و با وجودت تنش رو احساس کن‌.
۳.جلد های یتیم خانه دوشیزه پریگرین
با این کتاب ها بترس و لذت ببر.قدرت رو توی رگ هات احساس کن و در این دنیا حلقه های زمانی دوباره بساز.
۴.دنیای سوفی
برای عاشقان فلسفه فوق العادست،با سوفی در رویا ها و افکارت ببر.بزرگتر فکر کن و شهودت را بالا ببر
۵.و بهترین مجموعه کتابی که خوندم...هری پاتر!
کسانی که این کتاب رو نخوندن تصور منفی ای راجبش دارن.بچه گانه و بیمزه.اما این کتاب انعکاسی از دنیای واقعی بود!پس از مرگ کسانی که از آنها متنفری متوجه میشوی یک عمر اشتباه قضاوتشان کردی...به خاطر سرنوشتت سوی سیاهی می روی و در نهایت میفهمی شخصیت های تاریک سفید ترین ها بودند...در واقع این کتاب یا افراد رو جذب خودش می کنه یا برای برخی افراد اصلا جذاب نیست.اگر رئال میخونید خیلی توصیه نمی کنم...
و ده ها کتاب دیگه
خوشحال میشم سوالی داشتین بپرسین و جواب بدم

Liberty.sh

Multiverse theory...
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1408
چقدر جالبب و قشنگ!
منم هری پاترو برام آوردن و نخوندمش حتی به زور هم نخوندم =( ولی با خوندن حرفای شما تصمیم گرفتم یه بار به هری پاتر شانس بدم شاید از کتابای مورد علاقم شده D:
مطمئن باش با تمام وجودت جذب دنیای جادو میشی ‌...
البته اگر طرفدار دنیای فانتزی باشی

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
امروز کتاب Pet semetary رو تموم کردم. اول اینو بگم که خیلی یهویی چشمم بهش افتاد و گفتم اسمش باحاله بزار یه امتحان بکنم. یه توضیحی هم میدم دربارش:

در نگاه اول ممکنه بگید که خب با یه کتاب ترسناک خیلی معمولی طرف هستید که شاید حتی موضوعش هم به عنوان یه موضوع ترسناک خیلی چیز خفنی به نظر نمیاد. اینا رو میگم چون خودم با این دید رفتم طرفش، ولی بعد از خوندن چند چپتر دیدم که واقعا با یه چیزی فراتر از حتی ترسناک طرفم.
از اسمش مشخصه که با مفهوم مرگ زیاد سروکار داره، و نکته جالبش همینه که نویسنده از هیچ چیزی نترسیده. هر فکر مریض و تابویی راجب مرگ رو به کار برده. احتمالا همه یه چیزی، یه فکری درباره این موضوع داریم که هرموقع میاد میگیم "نه عه! زشته نباید درباره این چیز حرف زد". این کتاب دست گذاشت رو همون چیزا..
نکته جالب بعدیش این بود که نگاه مردم به مرگ به نظر شبیه میاد، ولی این تا وقتیه که کسی در معرض قرار نگرفته. جوری که کاراکتر ها رفتار و عقایدشون عوض میشد واقعا تحسین برانگیز بود.
بعد از اینکه کتاب تموم شد فیلمش رو هم دیدم و فهمیدم دو نسخه داره که یکی قدیمی تره. نسخه 2019 که جدیده باشه به کل داستان رو عوض کرده :)) یعنی کلا یه خط داستانی دیگه رو پیش گرفته که بد نبوده تو اجراش ولی خب به نظرم داستان خود کتاب خیلی جذاب تر بود. نسخه قدیمیش رو هم ندیدم.
در کل، کتاب عجیبی در نوع خودش بود که قطعا به علاقه مند های این ژانر پیشنهاد میکنم (;

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
پیشنهاد میدم بخونین، اللخصوص بچه های المپیادی که یک مسیر دیگه رو پیش گرفتن بخاطر علاقشون
دهمی ن؟
یازدهم وقت زندگیم نداری. چ برسه ب رمان خوندن😶

من اولین رمان زندگیم 11 سالگی بود فک کنم. فایل سکوت بره ها رو پیدا کرده بودم میخوندم... همچنان رمان مورد علاقمه...

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
دهمی ن؟

من اولین رمان زندگیم 11 سالگی بود فک کنم. فایل سکوت بره ها رو پیدا کرده بودم میخوندم... همچنان رمان مورد علاقمه...
من برای کتاب بعدی بین سکوت بره ها و شاینینگ موندم، کدومو پیشنهاد میکنی؟

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404

نرگسیوم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ایلام
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1406
یکی از خاله‌های من عاااشق کتاب و فیلم و سریاله. از اون آدماییه که کل زندگیش داشت ریاضی فیزیک می‌خونه، و تو وقتای استراحتش هم همیشه کتاب دستشه.
یه روز من خونه‌شون بودم و حسابی حوصله‌م سر رفته بود. گفتم یه فیلم بذار ببینم.
اونم گفت بیا، قسمت یک هری‌پاترو زبان اصلی ببین.
همیشه می‌گفت عاشق هرماینیه
منم هنوز ۱۰ دقیقه‌شو ندیده بودم، مامانم اومد دنبالم و رفتیم خونه. چند هفته بعد، حوصلم که سر رفته بود، یکی از کتابای هری پاترو برداشتم که بخونم،(چند روز قبلش فیلماشو تموم کرده بودم.)
هر صفحه‌ای که می‌خوندم، انگار نه انگار فیلماشو دیده بودم و دیالوگاشو حفظ بودم، همش دوست داشتم بخونم ‌‌‌‌و بخونم
جلدِ مورد علاقمم تالار اسراره. اون جایی که هری شمشیر رو به ماره می‌زنه، قشنگ انگار داشتم اون سناریو رو با چشمای خودم تو تالار اسرار می‌دیدم و با اون صحنه حتی ترسیدم!
این شد که هری پاتر شد کتاب مورد علاقم🥲😂

Mahsa_j

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تلگرام
دهمی ن؟

مهسا ام بابا😂
همین تولد امسالم هلنا بهم هدیه داد، اصلا اسمش رمان نیست، یک داستان ساده و روونه، تو اتوبوس تا برسم اینور اونور میخونمش

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مهسا ام بابا😂
همین تولد امسالم هلنا بهم هدیه داد، اصلا اسمش رمان نیست، یک داستان ساده و روونه، تو اتوبوس تا برسم اینور اونور میخونمش
یکم بعدش فهمیدم
و راستش ی تشنج ریزی کردم. الان نصف صورتم حس نداره...

اها خوبه پس. ب انکی هم توجه کن ب نظرم...

رفع اسپم: شعرای فریدون مشیریم خیلی دوس دارم... اکثرا میخونم

Mahsa_j

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تلگرام
یکم بعدش فهمیدم
و راستش ی تشنج ریزی کردم. الان نصف صورتم حس نداره...

اها خوبه پس. ب انکی هم توجه کن ب نظرم...

رفع اسپم: شعرای فریدون مشیریم خیلی دوس دارم... اکثرا میخونم
ای بابا😂
ممنون فرصتش پیش بیاد میخونم حتما

نام مرکز سمپاد
حضرت محمد(شهید بهشتی1)
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
نه :)
رمان چند جلدی فانتزی پسران نشان دار

نوشته جوزف فازمن رو خیلی دوست دارم نویسنده ایرانی آمریکایی که اطلاعات زیادی نتونستم ازش گیر بیارم و آثار دیگش رو و ظاهراً همین زمان اثرش هست و این اثرش خیلی قشنگ بود برام
و درباره دو پسر با نشان های عجیب روی دستشونه که مفهومی ندارن و اونا بعد فهمیدن حدودی مفهومش وارد فضاهای عجیبی میشن و...

• شروع کننده موضوع

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
۱.کتابخانه ی نیمه شب
و نورا سید در نهایت میفهمه که زندگیش ارزشمند تر از هر چیزیه...هیچ روشنایی ای مطلق نیست
۲.ارباب حلقه ها
با این کتاب ها بترس و لذت ببر.قدرت رو توی رگ هات احساس کن و در این دنیا حلقه های زمانی دوباره بساز.
۴.دنیای سوفی
برای عاشقان فلسفه فوق العادست،با سوفی در رویا ها و افکارت ببر.بزرگتر فکر کن و شهودت را بالا ببر
کسانی که این کتاب رو نخوندن تصور منفی ای راجبش دارن.بچه گانه و بیمزه.اما این کتاب انعکاسی از دنیای واقعی بود!پس از مرگ کسانی که از آنها متنفری متوجه میشوی یک عمر اشتباه قضاوتشان کردی...به خاطر سرنوشتت سوی سیاهی می روی و در نهایت میفهمی شخصیت های تاریک سفید ترین ها بودند...در واقع این کتاب یا افراد رو جذب خودش می کنه یا برای برخی افراد اصلا جذاب نیست.اگر رئال میخونید خیلی توصیه نمی کنم...
و ده ها کتاب دیگه
دنیای سوفی رو خونده بودم فوقالعاده بوددد
ممنونم که احساساتت رو با ما به اشتراک گذاشتی ❤️❤️❤️

Ayeshe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1405
۱.کتابخانه ی نیمه شب
۲.ارباب حلقه ها
۴.دنیای سوفی
و ده ها کتاب دیگه
اینقدر که اینجا همه از هری پاتر تعریف کردن واقعا دوست دارم بخونمش فقط اینکه جلداش ترتیب داره؟ چون تا جایی که من میدونم هرجلدش یه اسم خاص داره؟

• شروع کننده موضوع

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
امروز کتاب Pet semetary رو تموم کردم. اول اینو بگم که خیلی یهویی چشمم بهش افتاد و گفتم اسمش باحاله بزار یه امتحان بکنم. یه توضیحی هم میدم دربارش:

در نگاه اول ممکنه بگید که خب با یه کتاب ترسناک خیلی معمولی طرف هستید که شاید حتی موضوعش هم به عنوان یه موضوع ترسناک خیلی چیز خفنی به نظر نمیاد. اینا رو میگم چون خودم با این دید رفتم طرفش، ولی بعد از خوندن چند چپتر دیدم که واقعا با یه چیزی فراتر از حتی ترسناک طرفم.
از اسمش مشخصه که با مفهوم مرگ زیاد سروکار داره، و نکته جالبش همینه که نویسنده از هیچ چیزی نترسیده. هر فکر مریض و تابویی راجب مرگ رو به کار برده. احتمالا همه یه چیزی، یه فکری درباره این موضوع داریم که هرموقع میاد میگیم "نه عه! زشته نباید درباره این چیز حرف زد". این کتاب دست گذاشت رو همون چیزا..
نکته جالب بعدیش این بود که نگاه مردم به مرگ به نظر شبیه میاد، ولی این تا وقتیه که کسی در معرض قرار نگرفته. جوری که کاراکتر ها رفتار و عقایدشون عوض میشد واقعا تحسین برانگیز بود.
بعد از اینکه کتاب تموم شد فیلمش رو هم دیدم و فهمیدم دو نسخه داره که یکی قدیمی تره. نسخه 2019 که جدیده باشه به کل داستان رو عوض کرده :)) یعنی کلا یه خط داستانی دیگه رو پیش گرفته که بد نبوده تو اجراش ولی خب به نظرم داستان خود کتاب خیلی جذاب تر بود. نسخه قدیمیش رو هم ندیدم.
در کل، کتاب عجیبی در نوع خودش بود که قطعا به علاقه مند های این ژانر پیشنهاد میکنم (;
چرااااااا دقیقا وسط امتحانا باید دلم بخواد اینو بخونم؟ =)
اینم به لیست بعد امتحانا اضافه شد:-P

• شروع کننده موضوع

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
رمان چند جلدی فانتزی پسران نشان دار

نوشته جوزف فازمن رو خیلی دوست دارم نویسنده ایرانی آمریکایی که اطلاعات زیادی نتونستم ازش گیر بیارم و آثار دیگش رو و ظاهراً همین زمان اثرش هست و این اثرش خیلی قشنگ بود برام
و درباره دو پسر با نشان های عجیب روی دستشونه که مفهومی ندارن و اونا بعد فهمیدن حدودی مفهومش وارد فضاهای عجیبی میشن و...
همچنین اینم به لیست بعد امتحانا اضافه شددد D:
ممنون که تجربه قشنگو با ما به اشتراک گذاشتید =)

بالا