• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازی ادونچر

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
بازیانو آدونتیاره بازی کردیدانه ؟
باهاراترینا شونو دراکیولا سه هستانش

پاسخ : بازی ادونچر

فونت کامپیوترت بهم ریخته؟
ترجمه:
"بازی ادونچر (معمایی) بازی کردید؟
با حال ترینشون دراکولا 3 هستش"
در ضمن بد نیست از مانکی آیلند هم یه یادی بکنیم!
و شاید خیلی ها این دسته رو با never hood بشناسن

Just Dracula Origins B-)

تا به حال دقت کردید تو بعضی بازیای ادونچر اول بازی یه آیتم پیدا می کنید یه هو آخرش می فهمید که این سرکاری بوده یا برا مرحله آخره!
در ضمن اگه اشتباه نکرده باشم heavy rain هم حدودا ادونچره گاهی تا قسمتی همراه اکشن!
اگه درست متوجه شده باشم بهتینشون همین هوی رینه!

فقط oblivion خداییش باحال بود.

oblivion نقش آفرینیه نه ادونچر!

به نقل از Black fire :
oblivion نقش آفرینیه نه ادونچر!
مثکه سوتی دادم ولی کلا بازی باحالیه!

به نقل از Shadow! :
Just Dracula Origins B-)

موافقم!

ولی داستان بلک میرر هم خیلی با حال بود، شرلوک هولمزم خوبه ولی آدم سردرد می گیره انقد تصویرو مجبوره بچرخونه!

کلا ادونچر (به نظر من) بهترین سبک بازیه!!!

به نقل از King Dain :
مثکه سوتی دادم ولی کلا بازی باحالیه!
باز اومدی نظر بدی.

به نقل از Swift :
باز اومدی نظر بدی.
ایشون در اینجا خطایی مرتکب نشدند و ر اینجا اگه اشتباه نکرده باشم من مدیرم و من پست های نا مربوط شامل اون "درسته" ها رو پاک می کنم. پس در صورت امکان شما بیخیال اخطار دادنت شو و بزار خودم کارمو بکنم اگه چیزیو از قلم انداختم با یه پیغام خصوصی بهم بگو ته و توی ماجرا رو در آرم.

در صورتی که دوباره اخطار بدی پاک می شه واینیکی رو هم فقط برای نمونه می ذارم بمونه

TALES OF MONKEY ISLAND
MMACHIRAM

bain challange
مخصوصا 3ش...(واسه گوشی)

سلام

دو بازی معرفی شده در زیر واقعا بی نظیر هستند.

1. Braid

این بازی کارتونی با محیط خیلی ساده ای طراحی شده اما معماهاش خیلی خیلی پیچیده هست. سبک مشابه Mario رو داره و هر مرحله در یک صفحه دو بعدی به جلو پیش می ره. شما باید از یک در وارد شده و از در دیگه ای خارج بشید. اما همیشه رسیدن به این در خروجی آسون نیست.

از میانه های بازی، به مراحل خیلی سختی برخورد می کنید که نیاز به برنامه ریزی زمانی داره. به طوری که با حرکت شما به جلو زمان هم به جلو می ره و با حرکت به عقب زمان به عقب بر می گرده!

ویژگی جالبش اینه که بازی به هیچ وجه جنبه ماجراجویانه و جستجویی نداره. می شه سبکش رو به الگوریتم نویسی تشبیه کرد. بخصوص از مراحل میانی به بعد. من هنوز موفق نشدم تمومش کنم. همش فکره!

عکسهایی از محیط بازی:

2. Machinarium

ماشین آریوم با موضوع رباط ها سوژه های جالبی رو برای معماسازی به وجود آورده. هر مرحله از این بازی در یک اتاق یا یک محیط بسته هست که اون رو ساده می کنه و نیازی به جستجو در محیط های بازی نیست. اما با این وجود این بازی هم خیلی پیچیده هست.

عکسهایی از محیط بازی:

در بازی ماشین آریوم معما ها خلی قشنگ طرح شدن اما مثل تمام بازی های فکری دیگه کاملا استاندارد نیستند. یک قسمتی هم در این بازی وجود داره که می تونید راهنمایی مرحله رو در صورت برخورد با مشکل دریافت کنید. سعی کنید کمتر از این بخش استفاده کنید. شاید در بعضی قسمت ها عصبی بشید که " چرا به فکر خودم نرسید؟! "

و این به دلیل منطقی نبودن بعضی معماهاست. با این وجود در مقایسه با خیلی دیگه از بازی های فکری استاندارد تره و دلیل اشاره من به این نقطه ضعفش شاید به خاطر سختگیری بیش از حد من از کیفیت بازی های فکری هست!

به عنوان یک پیشنهاد هم باید بگم که بازی برید (Braid) واقعا ارزش امتحان کردنش رو داره و برای من قوی ترین بازی فکریی بوده که دیدم.

هر دو بازی رو می تونید با حجم های 200-300 mb توی سایت های ایرانی ای که خدمات رایگان دانلود رو می دن، به صورت فول پیدا کنید. بخصوص برای بازی braid دقت کنید که Full version باشه.

ممنان!

بازی های فکری باید هیجانی هم باشن که آدم حال داشته باشه بازی کنه!

من که از اولم گفتم: still life 1 ,2 و سایبریای 1 و 2

من استراتژیک بیشتر دوست دارم! فقط یه بازی ادونچر "the paradise" رو داشتم!!! که همش داشتم واک تروشو میخوندم!:D

Back
بالا