• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رولد دال

پاسخ : رولد دال

بچه که بودم! حدود 2 یا سوم ابتدایی یا فک کنم آخرش 5 ابتدایی جادوگرهاش رو خوندم! واقعا برای بچگی یه عالمی داره واسه خودش!

از نظر بی نظیری رولدال توی نویسندگی کودک در بریتنیا و جهان شکی نیست! واقعا عالی هست!

برای بچه هایی که میخواید کتاب خون بارشون بیارید خیلی خوبه! مثلا من برا خواهرم از لافکادیو و همینطور 2 تا از اثر های رولدال شروع کردم خیلی هم خوشش اومده! انشااله در آینده مث خودم بشه!

توروقرعان !
رولددال فانتزیه ؟!
منم ریواسَم پس . : |

• لایک
امتیازات: N.M

رمان کودکانه فک کنم :)) کلا هر چی هر جا اضافه میاد میدن ما :D

درسته که سبکش بچگونه اس، اما خیلی جالبه از این لحاظ که تخیلش بی حد و مرزه، اصلا قابل پیش بینی نیست!
جالب اینه که خودش گفته:
برای اینکه بتونید از دریچه ی چشم یه بچه به دنیا نگاه کنید، چهار دست و پا روی زمین راه برید و به بزرگترها که بالای سر شما ایستاده اند و درحالیکه چشم غره میروند امر و نهی میکنند، نگاه کنید.
خیلی دوستش دارم، کتاباش نابن، تکن، بی نظیرن!!
دوستش دارم! x: x:

من خیلی از کتاباشُ دارم!
بعضیاشونُ هنوزم که هنوزه میخونم!
سبک قشنگُ بچه گونه ای داره، همه چی رو از دید یه بچه نگاه میکنهُ توضیح میده.
کتاب متیلداش فوق العادس.

وقتی حدود 10 سالم بود تا 13 سالگی از نویسنده های مورد علاقه م بود...خیلی از کاراش رو می خوندم: ماتیلدا، چارلی و کارخانه شکلات سازی، هلوی غول پیکر و...

من تا 12- 13 سالگی خیلی رماناشو دوست داشتم. سبکش با اینکه بچه گونه س ولی برای اون سن و سالا خیلی خوبه و آدم با کتاب احساس نزدیکی میکنه.
من کتابای چارلی و کارخانه شکلات سازی، چارلی و آسانسور شیشه ای (جلد دوم کارخانه شکلات سازی) ، ماتیلدا ، جادوگر ها، داروی معجزه گر و بخشی از سفر تک نفره رو خوندم و به نظرم ماتیلدا از همه جالب تر و داروی معجزه گر از همه حوصله سر بر تر بود!

من کتاب دنی قهرمان جهان و جادوگرها و داروی معجزه گرشو خیلی دوس دارم. *-:

همه کتاباش عالی هستن مخصوصا چارلی و کارخانه شکلات سازی

پاسخ : پاسخ : رولد دال

به نقل از ParNiaN.D :
من عاشق "ماتیلدا"شم!
ماتیلدا واقعا دختر باهوشی بود حیف نیست که همچین خونواده ای داشت؟

من و زرافه و پلي هم خوبه!
دني قهرمان جهان هم خوبه!
كتاب راز موتور سيكلت من و كتاب سفر تك نفره هم بخش هايي از زندگيشه
كتاباي جيمز و هلوي غول پيكر و غول مهربون رو هم بخونين
لندن رفتين هم يه سري به موزه ش بزنين
x:

اولین کتابی که ازش خوندم چارلی و کارخانه شکلات سازی بود از اون موقع عاشقش شدم x:
بچه گونه مینویسه اما کتاباش واقعا ارزش خوندن داره <D=
سفره تک نفره یکم نسبت به کتابای بچه گونه ش بهتره ولی در کل همه کتاباش عالین. x:
تا جایی که من میدونم چارلی و کارخانه شکلات سازی و دنی قهرمان جهان فیلمش هم هس

همین!!

من دوران کودکی که کتاب هاش رو می خوندم، یادمه دوسش نداشتم. عصبانی می شدم از این که تمام کائنات علیه شخصیت اول تنظیم می شد. مثلا ماتیلدا که باباش دشمنش بود انگار. اصلا شخصیت پردازیِ قهرمان به دلم نمی نشست.
رامونا رو به شخصه ترجیح می دادم، خیلی باورپذیرتر بود و دوست داشتنی تر و نزدیک تر.

آره در مورد شخصیت قهرماناش موافقم، منم رامونا رو بیشتر دوس داشتم
ولی ویلی وانکا واقعن معرکه بود:D و یه سری خوشمزگیایی داره رولد دال که بورلی کلی یری نداره
اما خب کلی یری حسابی میدونه یه دختر کوچولو چی فک میکنه! سخته انتخاب بینشون:D

بهترین نویسنده کودک با اختلاف

کارخانه شکلات هنوز م قديمي نشده ;)))))

رولدال متفاوت بود داستاناش.همین متفاوت بودنش برام جالب بود.تصویر گری کوئنتین بلیک هم که دیگه در کنارش تبدیل به شاهکارش میکرد *-*
با گریه یاد خاطراتش میفتد

• لایک
امتیازات: s@rah
Back
بالا