• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
asus rog strix scar 18
rtx 4090 🗿
intel i9 13900 hx🗿
بگم یعنی fps بالای 300
ram 32 ddr5
hard 4tb ssd

قیمت ناقابل 4000 یورو🥰

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن چه گزینه ای برای من مناسب تره:

برای استفاده روزمره شخصی و محیط کار (غیر مهندسی) دنبال یک گزینه مناسب هستم با بودجه 1700 تا 2000 دلار. گزینه هایی که در نظر داشتم MacBook Air M3 بوده. البته از اونجایی که همیشه با ویندوز کار کردم این ایده به ذهنم رسید که یه PC برای خونه بگیرم و چون در محل کار مانیتور دارم میتونم با iPad به صورت ریموت به PC خونه وصل بشم. ایده خرید مک بوک بی دردسر هست، منتهی چون قرار نیست فعالیت پیچیده ای در محل کارم داشته باشم (بجز تایپ مطالب و چک کردن ایمیل) گفتم شاید خرید PC و اتصال ریموت ایده بدی نباشه. خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

برای استفاده روزمره شخصی و محیط کار (غیر مهندسی) دنبال یک گزینه مناسب هستم با بودجه 1700 تا 2000 دلار. گزینه هایی که در نظر داشتم MacBook Air M3 بوده. البته از اونجایی که همیشه با ویندوز کار کردم این ایده به ذهنم رسید که یه PC برای خونه بگیرم و چون در محل کار مانیتور دارم میتونم با iPad به صورت ریموت به PC خونه وصل بشم. ایده خرید مک بوک بی دردسر هست، منتهی چون قرار نیست فعالیت پیچیده ای در محل کارم داشته باشم (بجز تایپ مطالب و چک کردن ایمیل) گفتم شاید خرید PC و اتصال ریموت ایده بدی نباشه. خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
سلام
برای استفاده ای که گفتی یه لپتاپ ۵۰۰ دلاری هم کفایت میکنه! با ۲۰۰۰ دلار میتونی یه سیستم گیمینگ بگیری.

سیستم پیشنهادی من که البته از قیمت دلاریش خبر ندارم ولی فکر نکنم از ۲۰۰۰ دلار بیشتر بشه:
cpu: ryzen5 7600x
motherboard: asus b650 tuf
یا مادربورد مشابه از msi و gigabyte
gpu: rtx 4060
از برندهایی مثل ایسوس، گیگابایت، ام اس ای، زوتک
ram: 2×16GB 6000MHz Clev
ssd: 1 trabyte nvme
برندهای مختلفی هست که میتونی بگیری
psu: 750wat
برندهایی مثل Corsair, Asus, seasonic, fsp
بهتره پاورت ماژولار باشه
به یک air-cooler ارزان برای سی پی یو نیازی داری
و یک کیس زیبا 😀
از newegg و bestbuy استفاده کن

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401

میتونی رو مکت ویندوز هم بریزی و استفاده کنی و برای استفاده شخصی حداقل فکر میکنم مک روون تر و بهتر باشه
هرچند همچین هزینه و سیستم عاملی برای استفاده شخصی زیاده

بالا