• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرسش و پاسخ سوالات شیمی۱، ۲، ۳ و پیش دانشگاهی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع
پاسخ : پرسش و پاسخ سوالات شیمی۱، ۲، ۳ و پیش دانشگاهی

بیشتر برا پیش دانشگاهی لازمتون میشه اون عاملهای فصل 5 ک ب موقعش اونم دوره میکنن .
(تا اونجایی ک دیدم تغییر کرده بود ویرایشهای جدیدو . این اخریا رو نمیدونم دقیق چقدر جدید داره .)

کلن شیمی 2 اسونه نگرانش نباشین :د نامگذاریا جوری میشه دیگه برا کنکورم نمیخونینشون چون میره تو خونتون مث جدول ضرب :د

اشکال در سوال آزمون قلمچی

دیروز یه سوال توی شیمی 2 قلمچی(برای سومی ها) اومده بود که به نظرم سوال مشکل داره.....

توی قسمت (ت) سوال 219 گفته شده که تعداد ساختار اوزون و نیتروژن دی اکسید و گوگرد دی اکسید نصف تعداد ساختار رزونانسی دی نیتروژن تترا اکسید هست! در حالی که با توجه به درسنامه کتاب مبتکران دی نیتروژن تترا اکسید ساختار رزونانسی نداره!
سوال 219 و جوابش به علاوه اون قسمت از درسنامه مبتکران اوی پی دی اف زیر هست.... اگر ممکنه دانلودش کنید و ببینید حق با من هست یا نع :D
مرسی :D

http://s6.picofile.com/file/8266075634/New_Doc_10.pdf.html

من که والا اشکالی ندیدم ..چرا مبتکران گفته ساختار رزونانسی نداره

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
من که والا اشکالی ندیدم ..چرا مبتکران گفته ساختار رزونانسی نداره
چون پيوند وسطي يگانه هست ، دو طرف پيوند ميتونن حول پيوند دوران كنند در نتيجه همه ي حالات يكي هستن... البته من از مبتكران اين جوري فهميدم شايد منظور چيز ديگه اي باشه...

به نقل از Im_SPHR :
چون پيوند وسطي يگانه هست ، دو طرف پيوند ميتونن حول پيوند دوران كنند در نتيجه همه ي حالات يكي هستن... البته من از مبتكران اين جوري فهميدم شايد منظور چيز ديگه اي باشه...
اره خب وقتی همه حالات یکی باشه یعنی ساختار رزونانسیه دیگه :D

سلام
برای واحد جرم اتمی ک یک دوازدهم جرم اتک کربن دوازده رو گرفتن یک آ.ام.یو..اگر یک نوزدهم اتم فلوئور نوزده رو مقیاس میگرفتیم..تفاوتی توی جرم بقیه ی عناصر ایجاد میشد؟؟

به نقل از M____V :
سلام
برای واحد جرم اتمی ک یک دوازدهم جرم اتک کربن دوازده رو گرفتن یک آ.ام.یو..اگر یک نوزدهم اتم فلوئور نوزده رو مقیاس میگرفتیم..تفاوتی توی جرم بقیه ی عناصر ایجاد میشد؟؟

بله، جرم اتم کربن-12 دقیقا معادل 12amuعه، حالا اگ بیایم اتم فلوئور-19 رو دقیقا 19amu فرض کنیم و اونُ معیار قرار بدیم، مسلما نتیجه فرق داره.
مثال تاریخی(!) این موضوع، تو دهه‌های گذشته و قبل از ارائه استاندارد کربن-12، اکسیژن-16 بعنوان استاندارد در نظر گرفته میشده، و جرم بقیه‌ی عناصر با استاندارد امروزی متفاوت بوده.

اشکال در سوال آزمون قلمچی

دیروز یه سوال توی شیمی 2 قلمچی(برای سومی ها) اومده بود که به نظرم سوال مشکل داره.....

توی قسمت (ت) سوال 219 گفته شده که تعداد ساختار اوزون و نیتروژن دی اکسید و گوگرد دی اکسید نصف تعداد ساختار رزونانسی دی نیتروژن تترا اکسید هست! در حالی که با توجه به درسنامه کتاب مبتکران دی نیتروژن تترا اکسید ساختار رزونانسی نداره!
سوال 219 و جوابش به علاوه اون قسمت از درسنامه مبتکران اوی پی دی اف زیر هست.... اگر ممکنه دانلودش کنید و ببینید حق با من هست یا نع :D
مرسی :D

http://s6.picofile.com/file/8266075634/New_Doc_10.pdf.html
مبتکران اشتباه کرده
دی نیتروژن تترااکسید ساختار رزونانسی داره

*ارسال را در موضوع مربوط بنویسید (-->سوال)

• لایک
امتیازات: Mindy
مشاهده پیوست 102
جواب منهای دو عجیبه شاید دلیلی برای رد کردنش وجود داشته باشه

آخرین ویرایش:
1+جواب این مسئله رو هم میتونین بگین؟مشاهده پیوست 100
چه قد دردسر داره جواب دادن سوال!
کل عبارت رو A در نظر بگیر.از طرفی چون کسر سه نقطه داره میتونیم مخرج کسر رو هم A در نظر بگیریم.میشه A مساوی 1 به اضافه 6 بر روی A .که اگه معادله رو حل کنیم میشه A به توان دو مساوی A به علاوه 6.از طرفی هم که ما معادله درجه 2 نخوندیم پس بقیشو خودت حل کن :|

چه قد دردسر داره جواب دادن سوال!
کل عبارت رو A در نظر بگیر.از طرفی چون کسر سه نقطه داره میتونیم مخرج کسر رو هم A در نظر بگیریم.میشه A مساوی 1 به اضافه 6 بر روی A .که اگه معادله رو حل کنیم میشه A به توان دو مساوی A به علاوه 6.از طرفی هم که ما معادله درجه 2 نخوندیم پس بقیشو خودت حل کن :|
همینی رو که گفتی من قبلش نوشته بودما :/

• لایک
امتیازات: Mindy
یه سوال دیگه :
اتانول مطابق واکنش شیمیایی رو برو می سوزد . برای تولید 5 مول آب چند مول اتانول باید مصرف شود؟
C2H5OH+O2------>CO2+H2O
جان من بگید 5 دوم . جان من!

موازنه کن اول بعد ببین به ازای یه مول متانول چقد آب به عنوان فراورده داری و بعد نسبت تناسب. :D به همین سادگی به همین خوشمزگی

یه سوال دیگه :
اتانول مطابق واکنش شیمیایی رو برو می سوزد . برای تولید 5 مول آب چند مول اتانول باید مصرف شود؟
C2H5OH+O2------>CO2+H2O
جان من بگید 5 دوم . جان من!
چطوری پنج دوم میشه؟
اگر واکنش رو موازنه کنیم ضریب آب میشه سه
پس میشه پنج سوم نه دوم

Back
بالا