• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پشت کنکوری شدن

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : پشت کنکوری شدن

خواهش میشه ;;)

با اعتماد به نفس شروع کن از این چیزا پیش نمیاد ایشالا ;;) دو تا آزمون نتیجت خوب بشه یادت نمیاد استرس چی بود اصلا /m\

تنها هم نیستی :D خیـــلیـا یه سال می مونن ما که اکیپمون! با هم موند حتی اگه از دوستای صمیمیت کسی نمونه تو آموزشگاها انقد دوست پیدا می کنی که کافی باشه :>

بعد همیشه خونه نمون از اون اول یه روز خاص واسه خودت مشخص کن که صبحش درس بخونی اما بعد از ظهرش بری بیرون با دوستات ;;)

نمی دونم :-?? از آزاد خبر ندارم شرمنده :rolleyes:

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

البته اینم بگم که من تغییر رشته ای بودم...

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از sepehr94 :
مرسی از پاسختون >:D<،منم خیلی دوست دارم دوباره شانسم رو امتحان کنم ولی چند تا نکته رو بد نیست بگم!»
راستش من پارسال خیلی استرس و غم داشتم (که خب عادی نبود و باید از همون ابتدا جدی می گرفتمش و می رفتم دکنر) یعنی از همون مرداد پارسال دپرس شده بودم...طوری که یه ماه فروردین رو کاملا رو بازدهی 10 20 درصد بودم چون از شدت استرس یجایی تو بدنم درد می کرد!(اینجا نگم بهتره!) و می ترسیدم ازش! و کارم به سونوگرافی و ....کشید.
بعد کنکورم بازم استرس گرفت منو و مجبور شدم دوبار سرم بزنم (گلاب به روتون +اسهال و استفراغ و تب و لرز!!!). یعنی این تابستون به هیچ وجه بهم خوش نگذشت!.... :-&
البته من نمی خوام بگم که همه اینجوری میشن...نمی دونم چرا اینجوری شدم....راستش من هم اصلا آدم ضعیفی نیستم و از همون اول تیر از هر فرصتی برای درس خوندن استفاده می کردم....الان هم اصلا انتظار چنین رتبه ای رو نداشتم و الان تو سایت سنجش اعتراض گذاشتم....
روانپزشک و ...هم که رفتم بدتر یه قرصی بهم داد که دیگه شبا خوابم نمی برد و بجاش صبح تا ظهر می خوابیدم!
الان واقعا نمی دونم اگر بخوام دوباره بخونم چی میشه؟!؟! راستش به نظرم تم پشت کنکور موندن یجورایی غم انگیزه....نمی دونم چجوری با احساس تنهایی کردنش کنار بیام...چون باید صبح تا شب تو خونه بشینم درس بخونم! و می دونم که پشت کنکور موندن موقعی نتیجه می ده که روحیه داشته باشم.... #S-:
BTW:​
به نظر شما با رتبه ی من آزاد چی قبول می شم؟!
صدف جون نظرش محترمه
ولی بنظر من کنکور یعنی حفظ روحیه . چه بسا بخش زیادی از خوب نبودن نتیجه واسه همین مشکلات روحی بوده
که طبیعیه . اغلب داشتن . بعضیا شدید دتر بعضیا کمتر
سال دوم فشار روحی بالاتره . استرس خانواده بیشتره . و نگرانی .. چون تا لحظه اعلام نتایج سال دوم همه اش منتظری ببینی ارزش داشت یا نه
نکنه بهتر نشی . نکته خوب نباشه . نکنه الکی موندی
این خودش فشار اصلیه
من این دپ شدن و مشکلات جسمی ناشی از شرایط روحی رو مهم میدونم که راجع به شما بیش از حد معمول هم بوده. سلامتی قطعا مهم ترین چیزه . میتونید مسیرتون رو توی برنامه ریزی اینده تون برای موفق شدتغییر بدین.
بهر حال با این سابقه و سختی هایی که سال اول کشیدین فک میکنم باید خیلی جدی فکر کنید به این قضیه
نمیدونم الان من حق داشتم نظر بدم یا نه چون من سال اول بودم و امسال هم راضی ام خداروشکر
ولی با توجه به فشاری که بخودمون اومد پارسال و تجربه ی کنکوریای سال دومی گفتم

پ ن : یه دوست داشتیم امسال سال دومی بود خیلی زرنگ پارسال سرجلسه استرس حالشوبدکرد یه مقدار و .. رتبه اش بدشدیعنی پزشکی رونمیاورد . وامسالم همون شده . یکی دیگه متوسط بود امسال داد اما دوبرابرشده
پ ن : دوست هم داشتم 2000 شد سال اول سال دوم 400 شد رفت پزشکی . البته خیلی اروم و درس خون بود روحیه ش . والا بنظر من تا نصف میتونه بشه نرمال سال دوم رتبه ادم
پ ن : بنظرخوم مهم ترین چی شرایط خونه و خانواده اس که سال دوم رو چطور باش با شرایط کنکوریتون . اونا هم اثرمیذارن من خودم به هیچ وجه حاضر نبودم بمونم یه سال دیگه

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از sepehr94 :
البته اینم بگم که من تغییر رشته ای بودم...
یه چیز دیگه هم بد نیست بدونی
معمولا تجربی ها تو سال دوم واسه کنکور موفق ترن

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها من امسال همه میگفتن 300میاری خرابشم کنی میشه800حالا یه بدشانسی بزرگ اوردم تو همه درسا به تسلط کافی رسیده بودم اخرین سنجش شدم200با این رتبم امکانش هست پزشکی یا دارو بیارم ولی اون شهرایی که میخوام برم احتمالش کمه حالا اگه بخوام بمونم نمیدونم شرایط روحیم چجوری باشه چون این ی سالو خیلی برام سخت گذشت بعد اگه بمونم چی بخونم؟؟باور کنید صفحه کتابم یادمه.بمونم یا برم ازاد پزشکی بخونم؟؟؟از طرفی معلمام میگن اصلا دارو هم قبول شی حق تو نیست...میترسم بمونم وسطا نتونم دیگه بخونم..امسالم با این که مدرسه میرفتم و با دوستام در ارتباط بودم خیلی اذیت شدم بعضی روزا نمیتونستم بخونم با وجود اینکه خسته نبودم و درسای جدید میخوندم ولی حالا...شما جای من بودید چیکار میکردید؟؟

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Argon :
سلام
بعد از کنکور یکی از خواننده های خاموش انجمن بودم تا دیروز ثبت نام کردم...
هدفم پزشکی شیراز ترم اول بود.... الان لب مرزم نمی دونم ترم دو را انتخاب کنم یا پشت کنکور بمونم؟؟
رتبه منطقم 233 رتبه زیرگروه 1 ، 426 منطقه!!!
نمی دونم چی کار کنم...
همون انتخاب اول بزارم پزشکی شیراز ترم 1 و بقیه را خالی بزارم یا نه؟؟؟

پ.ن : ببخشید یک تاپیک بود به نام انتخاب رشته کنکور 92 پیداش نمی کنم ...ممنون می شم لینکش را بدید
شاد باشید
نکن بابا!
رتبه به این خوبی!!!
اگه سال بعد بدتر شدچی؟!
خیلی پشیمون میشی!!

به نقل از Dr.Eniac :
منم میمونم .
یعنی فقط دندان شهرهای تاپ رو میزنم چون میدونم قبول نمیشم پس موندنم قطعیه .
زیرگروه یکم نهصد بود .

اگر واقعن مطمئنی این درصدهای تو نیست میتونی کاری کنی .
توی مدرسه ما هم همچین وضعیتی پیش اومد چند سال پیش که طرف مجبور شد بره داروسازی تهران بخونه اما مطمئن بود درصد هاش خیلی بالاتره .
حدودا سه ماه دوندگی کرد توی سازمان سنجش و اینور اونور که در نهایت مشخص شد پاسخنامش در حین جابجائی ها تا خورده و روی بخشی از اون گرفته شده .

خشبختانه دوباره چک شد پاسخنامش و اجازه دادن به دندان تغییر رشته بده . هرچند یک ترم عقب افتاده بود اما تونست رتبه واقعی و رشته ای که دوست داشت رو ادامه بده .
اگه کمکت میکنه میتونم با دوستاش صحبت کنم و یه راه ارتباطی پیدا کنم که باهاش صحبت کنی .
دندان؟!
مگه شما ریاضی نیستی؟! :-?

• لایک
امتیازات: Argon

فعلا بی هویت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

تغییرات کتب رشته تجربی در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ به شرح ذیل است: صرفا جهت اطلاع!…
۱- کتب فیزیک و آزمایشگاه ۱، عربی ۲، فیزیک و آزمایشگاه ۲، زیست و آزمایشگاه ۱، شیمی و آزمایشگاه ۳، و زمین شناسی پیش دانشگاهی تغییرات کلی داشته است.
۲- کتب شیمی و آزمایشگاه ۲، عربی ۳، زمین شناسی سوم دبیرستان، ادبیات فارسی پیش دانشگاهی، دینی پیش دانشگاهی و فیزیک و آزمایشگاه پیش دانشگاهی تغییرات جزئی داشته است.
۳- سایر کتب رشته تجربی هیچ تغییراتی نداشته است.

لینکش : http://www.blog.kheilisabz.com/?p=1128#comments

Giga

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک
دانشگاه
دانشکده فیزیک دانشگاه MIT
رشته دانشگاه
فیزیک

من هم مث اون دوستمون خواننده خاموش بودم تو این 2 سال ولی الان لازم دونستم یه سری چیزا رو بگم.

ببینید من خودم 91ای بودم ولی به خاطر تنبلی خودم و فشار و استرس سال کنکور رتبم 900 منطقه 2 شد (ریاضی) در حالی که اولاش پیشبینی زیر 50 داشتم با توجه به قلمچی. تصمیم گرفتم یه سال دیگه بمونم و به حقم برسم. البته این تصمیم آسون نبود چون تا دلت بخواد مخالفت و موج منفی از همه طرف سمتت میاد که ممکنه تحت فشار بزارتت که امسال برو .. اگه بمونی بدتر میاری .. یه سال عمرت هدر میره .. و از این چیزا که همه میگن. خلاصه من به این حرفا گوش نکردم و موندم.

تصمیم داشتم سه ماه استراحت کنم و از مهر خوندم رو شروع کنم. زود این سه ماه گذشت، مهر شد و شروع نکردم :D دیگه گفتم از آبان شروع میکنم حتما ولی آبانم شروع نکردم :-w کلا تا اواخر بهمن که بالاخره شروع کردم میانگین ساعت مطالعه ام رو حساب کردم 0.5 ساعتم نشد. :| ... از آخر بهمن شروع کردم به خوندن تا خود کنکور. البته ساعات مطالعه ام بالا پایین میشد ولی خودم راضی بودم و از پارسالم تو همین ماه ها خیلی بهتر بود. توی کنکور امسال هم رتبم 200 منطقه 2 شد که خودم راضیم و احساس می کنم به چیزی که میخوام میرسم. هرچند به تمام پتانسیلم نرسیدم ولی کیه که برسه ؟؟! (;

همونطور که میبینید برای بعضیا پشت کنکور موندن خوبه برای بعضیا نه ! :-? اگه میخواید بدونید شما جزو کدوم دسته قرار میگیرید باید اول از همه نگاه کنید چی باعث شد که امسال اون رتبه ای که میخواستید رو نتونید بیارید؟‌ و این که بررسی کنید این مشکل تو سال بعد برطرف میشه یا نه؟ مثلا من مشکل اصلیم تو سال اول تنبلی و کم کاریم بود که همونطور که میبینید فرقی نکرد و من سال دوم هم به تنبلی ادامه دادم :P ... ولی یه مشکل دیگه هم داشتم که فشار و استرس و انتظار اطرافیان و فضای رقابتی شدید سال کنکور بود. خوب توی این مورد یه سال موندن به نفع من شد چون اولا هیچ کس از من انتظار نداشت حتی از پارسالم بهتر بیارم و همه فکر میکردن اشتباه کردم :) و چون کلاس هم نمیرفتم تو جو کنکور قرار نگرفتم و این مورد خیلی برام خوب بود.

یعدش یه مورد دیگه هم هست... این که یه سال موندم فقط از نظر رتبه به نفعم نشد... هرچند ظاهرا فقط رتبه دیده میشه ولی خیلی چیزای مهمتر از رتبه هم هست که به نظر من فقط تو سال کنکور میشه یاد گرفت. کنکور برای کسی که هدف داره یه جورایی مثل سربازی میمونه. چیزایی رو از کنکور به دست میاری که بعد ها خیلی به دردت میخورن هر چند ممکنه الان نفهمی! :)

خلاصه که خوب فکر کنید اول بعد تصمیم بگیرید چون بودن کسائی از بچه های ما که بدتر شد رتبه سال دومشون (هرچند تعدادشون خیلی کمن)

سوالی هم دارید در خدمتم :)

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از sandra :
بچه ها توروخدا اگه راه داره نمونین . [-o<سال دیگه حلوا حلوا نیس
22 نفر از تجربیای پارسال ما موندن 3نفر پزشکی و دندون قبول میشن بقیه بدتر از پارسال...خیلیییم خوندن :-<
کلا امسال هر کی پشت کنکور بود راضی نبود
خودمو ک دیگه باید بنر کرد سر 4راهها گذاشت واسه درس عبرت :-<

دليليش اينه كه بچه ها يا مغرور ميشن يا با برنامه آزمون پيش نميرن.

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

سال دوم کلا از بیخ و بن با سال اول فرق داره! از منابعش بگیر تا کلاسا و ساعت مطالعه و شیوه ی خوندن و ...
کسی که میخواد واسه سال دوم بخونه نباید به سال اولش فقط نگاه کنه و تصمیم بگیره...

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

.

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از ALI GHOTBI rataniot :
سال دوم کلا از بیخ و بن با سال اول فرق داره! از منابعش بگیر تا کلاسا و ساعت مطالعه و شیوه ی خوندن و ...
کسی که میخواد واسه سال دوم بخونه نباید به سال اولش فقط نگاه کنه و تصمیم بگیره...
لطفا بیشتر توضیح بدید.

• لایک
امتیازات: a17

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از nazanin.f :
بچه ها من امسال همه میگفتن 300میاری خرابشم کنی میشه800حالا یه بدشانسی بزرگ اوردم تو همه درسا به تسلط کافی رسیده بودم اخرین سنجش شدم200با این رتبم امکانش هست پزشکی یا دارو بیارم ولی اون شهرایی که میخوام برم احتمالش کمه حالا اگه بخوام بمونم نمیدونم شرایط روحیم چجوری باشه چون این ی سالو خیلی برام سخت گذشت بعد اگه بمونم چی بخونم؟؟باور کنید صفحه کتابم یادمه.بمونم یا برم ازاد پزشکی بخونم؟؟؟از طرفی معلمام میگن اصلا دارو هم قبول شی حق تو نیست...میترسم بمونم وسطا نتونم دیگه بخونم..امسالم با این که مدرسه میرفتم و با دوستام در ارتباط بودم خیلی اذیت شدم بعضی روزا نمیتونستم بخونم با وجود اینکه خسته نبودم و درسای جدید میخوندم ولی حالا...شما جای من بودید چیکار میکردید؟؟
لطفن چجوابمو بدین دیگه :-w

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از nazanin.f :
من ! اولن ! اگه رشته ای که میخوای بیاری میاری بخاطر هر نمون واسه سال بعد!!!
شغل اینده اگه همونه نمون سال بعد!!!
واسه شهر و کلاسش نمون سال بعد !!!

دختر هستی میتونی منتقل بشی بعدن به شهرخودت

ولی مهم برات رشته باشه در درجه اول . میاری ایشالا .
دارو رشته ی فوق العاده ای هس ! من دارو نیستم ولی یک از دانشجوهاش خییییلی بهم اصرار میکنه بیا دارو. خیلی چیزای خوب داره و عالیه . واقعن وسوسه میکنه داروشناسی ادم رو . شیک . تمیز مجلسی :-"
ضمنا سه رشته ی اول پزشکی اونقدرام دانشگاه تو شغل اینده موثر نس . چیزی که مثلن رشته های ریاضی خیلی تلاش میکنن واسه اعتبارش

Argon

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1 (ناحیه دو)
شهر
شیراز

سلام
یک بار این جا پست دادم....
نمی دونم اولویت سوم را پر کنم یا نه!!! با توجه به این که انتقالی گرفتن هم سخته...
ترم یک شیراز ترم دو شیراز،، اولویت شوم را چی کار کنم؟
بزنم یا برم پشت کنکور؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنبد.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-&quot;&quot;
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

همه مخالفن...
تقریبا هیشکی نمیذاره بمونم پشت کنکور...
اما...
من تصمیمو گرفتم!
من نمی دونم قراره سال دیگم مث امسالم شه یا نه...اما تهش اینه که بعدا تو ایندم لعن و نفرین نمی کنم خودمو که چرا1سال نموندم که ایندم اونجوری ک میخواد رقم نخورده...

ما میمونیم...
از مهرم شروع میشه برنامم...
ازمونای سنجشم میرم امسال...
تمام...
شروع دوباره.

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Argon :
سلام
یک بار این جا پست دادم....
نمی دونم اولویت سوم را پر کنم یا نه!!! با توجه به این که انتقالی گرفتن هم سخته...
ترم یک شیراز ترم دو شیراز،، اولویت شوم را چی کار کنم؟
بزنم یا برم پشت کنکور؟
ممنون می شم اگر راهنمایی کنبد.
خب خیلی سخته بری یه شهر دیگه خوابگاهی بشی؟ به نظر من که حیف رتبه ت! اگه آشنا هم داشته باشی میتونی سریع بعد از یک ترم انتقالی بگیری! یا اصن میتونی یکی دو ترم بخونی بعد دو ترم مهمان بشی و معدلت خوب (بالا 17 18) بشه بعد انتقال دائم بشی(فکر کنم یه مقداری پول هم میگیرن اون دو ترمی که مهمان هستی)

Argon

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1 (ناحیه دو)
شهر
شیراز

به نقل از Niloof@r :
خب خیلی سخته بری یه شهر دیگه خوابگاهی بشی؟ به نظر من که حیف رتبه ت! اگه آشنا هم داشته باشی میتونی سریع بعد از یک ترم انتقالی بگیری! یا اصن میتونی یکی دو ترم بخونی بعد دو ترم مهمان بشی و معدلت خوب (بالا 17 18) بشه بعد انتقال دائم بشی(فکر کنم یه مقداری پول هم میگیرن اون دو ترمی که مهمان هستی)
درود
مسئله هزینه اش نیست....
الان درباره انتقالی مشکل اینه که سه تا نظام اموزشی مختلف تو کشور داره اجرا میشه...
انتقالی هم فقط بین دانشگاه های هم شیوه مقدوره...از اصفهان هم این جور که صبح بهم گفتن نمی تونم بیام شیراز ~X(
واقعا نمی دونم چی کار کنم ~X(

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

طبق دفترچه برای انتقالی به شیراز:
با توجه به اجراي برنامه آموزشي جديد رشته پزشكي (طبق مصوبات شورايعالي برنام هريزي علوم پزشكي) امكان جابجايي و
انتقال پذيرفته شدگان، صرفاً بين دانشگاه هاي علوم پزشكي: اهواز (جندي شاپور)، بابل، تهران، شاهرود، شهيد بهشتي تهران، شيراز، قزوين، كرمان، لرستان، مازندران، همدان و يزد، با رعايت ساير ضوابط و در صورت يكسان بودن برنامه ارائه شده بين دانشگاههاي مذكور مقدور ميباشد.

بنابراین اگر قصدت انتقالی به شیرازه اولویت سوم فقط یکی از اینا رو میتونی بزنی.
بعد تهران و بهشتی، کرمان و همدان دانشگاه های بهتری هستن، فک کنم

ولی چون پسری زیاد روی انتقالی حساب نکن. البته دیدم پسرها هم با عنوان اینکه پدر و مادر پیر و بیمار دادن تونستن انتقالی بگیرن

• لایک
امتیازات: Argon

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

نفهمیدم کجا بگم اینو

پویا مجیدی بود یه بار سرش دعوا شدیم تقریبا که چرا همش. صد میزنه!

برید سایت کانون ...رتبه های برتر شهر و استان....استان کردستان...شهر بانه...قسمت کارنامه ی پویا مجیدی نظرات بچه ها رو بخونید

بالا