• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی رشته های دانشگاهی (تجربی)

Mate Bahoosh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران،ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : معرفی رشته های دانشگاهی (تجربی)

نیازمند دارو ساز و دندان پزشک و پزشک برای کمک به انتخاب رشته.
لطفا کمک کنید من باید همشونو شهرستان بخونم البته شانس دندانم خیلی کمه.
لطفا کمک کنید بهم.

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shalale :
سلام!!

بچه ها تخصص گرفتن دارو راحت تره یا پزشکی؟؟!! :) :-"

میشه یکی راجع ب این توضیح بده؟! B-)

یکی اومده بود مدرسه ی ما حرف میزد ، داروی تبریز میخوند.گفت دارو چون کمتر برای تخصص شرکت میکنن ساده تره یکم.ولی خب الان شما ببین چند نفر دارو میگیرن چن نفر پزشکی!پزشکی ورودی هاش خیلی بیشتره و اکثرا هم واسه تخصص شرکت میکنن ولی دارو بضیا تخصص نمیدن اصن.پس دارو بهتره وضیت قبولیش :D

به نقل از Honest :
لطفا کمک کنید بهم.
منم همینطور :-<

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Honest :
لطفا کمک کنید بهم.
فقط کنم تقریبا شرایط این رشته ها تو تاپیک آشنایی با رشته های علوم پزشکی گفت شده. بخونین و اگه بازم سوالی بود بپرسین. اینم بدونین که با اینکه خیلی تحقیق میکنیم اخرش وقتی میاید دانشگاه میفهمید دیدتون نسبت به رشته ی انتخابیتون کامل نبوده. سعی کنین یه سری ملاک رو برای خودتون انتخاب کنین و با توجه به اون ملاکا به این 3 تا رشته و دانشگاه شون امتیاز بدین.

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها از امروز انتخاب رشته شروع شده دیگه نه؟!!

اون صفحه انتخاب رشته کجای سایت سنجشه؟!! :|

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

بعد از دوره عمومی پزشکی شرط ورود مستقیم به تخصص بدون گذراندن طرح و خدمت چیه؟؟؟یکی از دانشجویان میگفت معدل الف ملاک نیست..باید جزو سه نفر اول دانشگاه باشی تو رشته خودت.....سوال دوم :اگه بعد از ورود به پزشکی ازش خوشمون نیاد امکان تغییر رشته به داروسازی هست؟؟؟...لطفا یه نفر اعلام امادگی کنه چه از دانشجویان پزشکی چه داروسازی. میخام تو پ.خ نظرش راجع به رشته ای که داره میخونه و نظری که قبل ورود دانشگاه به این رشته داشت رو بدونم....ممنون

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از امپراطور استقامت(John Cena) :
بعد از دوره عمومی پزشکی شرط ورود مستقیم به تخصص بدون گذراندن طرح و خدمت چیه؟؟؟یکی از دانشجویان میگفت معدل الف ملاک نیست..باید جزو سه نفر اول دانشگاه باشی تو رشته خودت.....سوال دوم :اگه بعد از ورود به پزشکی ازش خوشمون نیاد امکان تغییر رشته به داروسازی هست؟؟؟...لطفا یه نفر اعلام امادگی کنه چه از دانشجویان پزشکی چه داروسازی. میخام تو پ.خ نظرش راجع به رشته ای که داره میخونه و نظری که قبل ورود دانشگاه به این رشته داشت رو بدونم....ممنون
از چند طریق میشه:یکی ازدواجه(که فکر میکنم محدودیت زمانی داره) +دانشجو نمونه کشوری+معدل برتر دانشگاه(تعدادشو مطمئن نیستم)+یه روش دیگه که من درست از شرایطش اطلاع ندارم همین که تو پستای قبلی گفتن معدل زیر 15 نداشته باشی و امتیاز تحقیقاتی داشته باشی اینا!
ببینین فکر میکنم دو سه هفته اول شرایط رو هواست و تو اون مدت میتونین تغییر رشته بدین. (البته اصلا مطمئن نیستم و کلا تغییر رشته خیلی بستگی به کادر اون دانشگاه داره!) داروها هم درسای ما رو میخونن اما به طور خلاصه تر(درسایی مثل آناتومی و بافت اینا) به جاش یه عالمه شیمی دارن!(البته مطمئن نیستم) پس زیاد شباهتی به هم نداره واحد ها!
یه چیز دیگه خود من بعد از ورودم به پزشکی زیاد ازش خوشم نیومد! چون 5 ترم اول که علوم پایه ست شباهت خیلی خیلی کمی به تصورات ما از پزشکی داره! حتی از دانشجو ای سال بالایی هم پرسیدم که راضی هستن که اومدن پزشکی و اونا بهم گفتن که نگران نباش و وقتی علوم پایه رو رد کنی شرایط خیلی عوض میشه و به تصورات خودت نزدیک میشی. اینجور که دیدم این مشکل واسه خیلیا پیش میاد! پس طبیعیه وارد پزشکی بشین و شک بشین که "ا؟ این پزشکی که میگن این بود" و کلا دپرس بشین :D اما خب وقتی بیشتر و بهتر با مراحلش آشنا میشین علاقه مندیتون بیشتر میشه.

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

میگم جریانه این تعهد خدمت،دو برابره مدت تحصیل واسه دانشجوهای پزشکی چیه؟؟؟؟؟؟؟
(ببخشید اگه سوال تکراریعه)

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

.

Pegah_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
پزشکی رشت یا کرمانشاه ! help me !

سلام
کسی هست اینجا که پزشکی رشت یا کرمانشاه بخونه ، خواهش میکنم اگه کسی هست بگه 8-> حیاتیه ! اگر کسی میشناسید که میخونه هم بگید خواهشا ، حالا پزشکی نخونه هم اشکال نداره ولی پزشکی بخونه بهتره
help me please :(

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از unjust :
ببخشید میشه در مورد رشته پرتو درمانی و بازار کارش توضیح بدین :-<
تو سایت یه رادیولوژیست داشتیم که دیگه نمیاد
من جواب میوم چون دوستمه اشنام یکم...
ببین دو تا رشته هست رادیوتراپی یا پرتو درمانی و رادیولوژی یا عکسبرداری پزشکی
ضرر هر دو رشتش استفاده از اشعه های هسته ای هست..ولی دوز استفاده شده در رادیولوژی بسیار کمتر از رادیوتراپیه...رادیولوژی رو میدونم که بازار کار خیلی خوبی داره و ماهانه یه مبلغی رو به عنوان حق اشعه دریافت میکنن اضافه بر حقوقشون چون واقعا جونشون در خطره ولی تو ازمایشگاه های ما هم همه مواد استفاده شده سرطانزا هستن نمیدونم به ما چرا حق مواد نمیدن??
ولی اونقدا هم رادیولوژی خطر ناک نیست ایمنی خیلی بالا رفته و خر روز استاندارد های بیشتر و بالاتری اجرا میشه برای حفظ سلامتیه رادیولوژیستا

Pegah_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
تو سایت یه رادیولوژیست داشتیم که دیگه نمیاد
من جواب میوم چون دوستمه اشنام یکم...
ببین دو تا رشته هست رادیوتراپی یا پرتو درمانی و رادیولوژی یا عکسبرداری پزشکی
ضرر هر دو رشتش استفاده از اشعه های هسته ای هست..ولی دوز استفاده شده در رادیولوژی بسیار کمتر از رادیوتراپیه...رادیولوژی رو میدونم که بازار کار خیلی خوبی داره و ماهانه یه مبلغی رو به عنوان حق اشعه دریافت میکنن اضافه بر حقوقشون چون واقعا جونشون در خطره ولی تو ازمایشگاه های ما هم همه مواد استفاده شده سرطانزا هستن نمیدونم به ما چرا حق مواد نمیدن??
ولی اونقدا هم رادیولوژی خطر ناک نیست ایمنی خیلی بالا رفته و خر روز استاندارد های بیشتر و بالاتری اجرا میشه برای حفظ سلامتیه رادیولوژیستا
فرق رادیوتراپی و رادیولوژی رو میدونید شما ؟ چیزی که بیشتر دیده میشه همین رادیولوژی ها هست که انگار درامد خوبی هم دارن ، رادیوتراپ ها چی؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Pegah_A :
فرق رادیوتراپی و رادیولوژی رو میدونید شما ؟ چیزی که بیشتر دیده میشه همین رادیولوژی ها هست که انگار درامد خوبی هم دارن ، رادیوتراپ ها چی؟
راديوتراپ ها در كار از بين بردن بيماري از طريق استفاده از اشعه هستند..يعني دوز بالاي اشعه به مريض داده ميشه مثل همون كاري كه براي سرطاني ها انجام ميدن..نوع كارشون فكر نكنم زياد با راديولو‍يست ها فرق كنه..فقط خطرش فرق داره

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : پزشکی رشت یا کرمانشاه ! help me !

الان مدیرا میان باز میگن لطفا هر کس هر سوالی داره یه تاپیک جدا نزنه [-(سوالتونو تو تاپیکه رشته های تجربی بزنین میان جواب میدن
ولی به من چه همین جا بپرس :D :))

turquoise

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Shalale :
سلام!!

بچه ها تخصص گرفتن دارو راحت تره یا پزشکی؟؟!! :) :-"

میشه یکی راجع ب این توضیح بده؟! B-)
تخصص دارو به درد نمیخوره.درآمد دروساز عمومی خیلی بیشتر از متخصصه!+ اینکه ظرفیتش مثلا 5 نفره تو چند دانشگاه ایران

• لایک
امتیازات: a17
بالا