• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انگشت هاتون رو میشکنید؟

شما هم انگشت هاتون رو میشکونید؟به نظرتون ضرر داره؟

• رای‌دهندگان
    113
وضعیت
موضوع بسته شده است.

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : انگشت هاتون رو میشکنید؟

من خیلی ها رو دیدم که این حرکت رو واسه ی گردن و کمرشون هم انجام میدن!
و بعدش هم میگن که اون احساس خستگی که داشتیم از بین می ره که این از نظر علمی حداقل دلیلی واسه ش پیدا نشده،درست یا غلط بودنش پای خودتون :-"
و اینکه مداوم بخوایید واسه گردن، انگشت ها و کمر این حرکت رو انجام بدید مفاصلتون به هم ساییده میشه و هربار بیشتر میشه خلاصه..

بعد من فکر میکنم با این حرکت,رباط های داخل مفصل کشیده میشن و علت ایجاد اون صدا هم همین باشه

اینم که شما میگید انگشت ها کج میشه، بیماری ایه که اسمش هم آرتریت ه (Arthritis). بیماریه مفصلیه. و از اونجایی که این حرکت هم به مفصل ها مربوط میشه،پس میتونه یکی از عامل های آرتریت بشه :-?
شاید هم اصلا ربطی نداشته باشه و فقط با اگه کسی رو میبینیم که انگشت های کج داره فکر میکنیم به خاطر این باشه که انگشت هاش رو میشکنه!

mehrnoosh kamali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
--------------

هم باعث لرش دست ها می شه هم انگشت ها به مرور زمان کج می شن!
بهتر هر کی این عادت رو داره ترکش کنه! :-"

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

دوستان ی تذکر بدم من:
ببینید علم پزشکی علمیه ک نمیشه با ی منبع خوندن راجع به چیزای مختلف نظر داد. مثلا ی جا میخونید شکستن انگشتان ضرری نداره و اینا اول ببینید این رو از چه سایتی میخونید؟ اگر منبع داره برید همون منبع رو بخونید و همینجوری پیش برید تا برسید به منبع اصلی ببینید آیا این منبع معتبر هست یا نه. بعد سعی کنید مطالب دیگه،منابع دیگه،سایت،کتاب و ... رو تو همون مبحث بخونید ببینید کلیت راجع به چی نظر داده و چرا داده؟ بعدش برید فکر کنید بهش، ببینید آیا با عقل و متطق میخونه یا نه؟ به نظر شما شکستن/جابجا کردن استخوان و مفصل دست میتونه بی ضرر باشه یا نه؟
حالا من اینو گفتم نیائید بگید خودتو خیلی بالا میگیری و اینا :) خیلیا تو این انجمن از من خیلی باسوادتر هستند ولی اینو گفتم چون مطالب فیک و آبکی داره زیاد میشه و شاید خیلیا تو وادی پزشکی نیستند و صرفا ته ذهنشون چیزهائی دارند و اینو گفتم تا این مطالب فیک و زرد الکی ذهنشون رو مشغول نکنه
**
تاپیک رو ادامه میدیم :D
موفق باشید

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهـشـاد :
دوستان ی تذکر بدم من:
ببینید علم پزشکی علمیه ک نمیشه با ی منبع خوندن راجع به چیزای مختلف نظر داد. مثلا ی جا میخونید شکستن انگشتان ضرری نداره و اینا اول ببینید این رو از چه سایتی میخونید؟ اگر منبع داره برید همون منبع رو بخونید و همینجوری پیش برید تا برسید به منبع اصلی ببینید آیا این منبع معتبر هست یا نه. بعد سعی کنید مطالب دیگه،منابع دیگه،سایت،کتاب و ... رو تو همون مبحث بخونید ببینید کلیت راجع به چی نظر داده و چرا داده؟ بعدش برید فکر کنید بهش، ببینید آیا با عقل و متطق میخونه یا نه؟ به نظر شما شکستن/جابجا کردن استخوان و مفصل دست میتونه بی ضرر باشه یا نه؟
حالا من اینو گفتم نیائید بگید خودتو خیلی بالا میگیری و اینا :) خیلیا تو این انجمن از من خیلی باسوادتر هستند ولی اینو گفتم چون مطالب فیک و آبکی داره زیاد میشه و شاید خیلیا تو وادی پزشکی نیستند و صرفا ته ذهنشون چیزهائی دارند و اینو گفتم تا این مطالب فیک و زرد الکی ذهنشون رو مشغول نکنه
**
تاپیک رو ادامه میدیم :D
موفق باشید

باهات موافقم.
ولی خب یه سوال دیه...
چرا آدم وقتی اینکار رو میکنه انگار بهش انرژی دادن؟!

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

من يه مدت ميشكستم ولي الان ديگه از صداش چندشم ميشه وووييي..ولي تو مدرسه وقتي خسته بشم ميشكنم :-$
بيشترشون بخاطر اظطرابن و شايد خوب بشن!يعني احتمالا خوب ميشن!
ولي خب خيلي بده مضرات زيادي داره!باعث لرزش دستا تو پيري ميشه!
تو اين جا مضراتشونو نوشته:
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=210162

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

دوستان در صورتی که در این مورد اطلاعات بهتر و دقیق تر هستید پست بدید تا دیگران استفاده کنند؛ و از دادن پست هائی مثل منم اینکار و میکنم و خطرناک و ... ست خودداری کنید. اسپم محسوب میشه و پاک میشه :D

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی اهواز گفت: شكستن قلنج انگشتان عادت غلطی است و موجب ساییدگی زودرس مفاصل آن می‌شود.

سید علی مرعشی اظهار داشت: متأسفانه عادت رایجی بین مردم وجود دارد و آن این است كه شكستن قلنج مفاصل دست كه با صدایی هم همراه است، كار خوبی محسوب می‌شود، در حالی كه هر چه بیشتر این كار صورت گیرد، مفاصل انگشت خراب می‌شود.

وی با بیان اینكه عارضه ساییدگی زودرس مفاصل بین انگشتی مهمترین نتیجه این كار غلط است و پس از مدتی درد مفاصل را در پی خواهد داشت افزود: عادت نادرست دیگری هم بین مردم وجود دارد و آن كشیدن انگشتان برای صدادادن به ویژه انگشت شصت دست است.

این متخصص اورتوپدی تصریح كرد: اگر ۳ روز پیاپی انگشت شصت را با دست دیگر به سمت بالا بكشیم مفاصل انگشت شصت درد می‌گیرد كه بسیاری اوقات علت آن را متوجه نمی‌شویم.

مرعشی با بیان اینكه این كار فشار به مفصل وارد می‌كند، خاطرنشان كرد: خلائی در مفصل‌های انگشتان وجود دارد كه این صدا را پس از تحمل فشار ایجاد می‌كند و آسیب زیادی به مفاصل می‌زند.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

تو کتابی ک جدیدا از کتابخونه گرفتم،نوشته باعث قوی شدن غضروف ها میشه!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از :::ســـــ ــــمآنــــ ـــه::: :
تو کتابی ک جدیدا از کتابخونه گرفتم،نوشته باعث قوی شدن غضروف ها میشه!

:O
میشه اسم و نویسنده کتاب رو همراه متن کامل اون قسمت رو بذاری؟ :-??

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

ضرر داره چون تولید آب میان بافتی که باعث لغزش غضروف ها میشه رو کاهش میده.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

چن روز پيش يه دكتره تو شبكه سلامت گف كه عب نداره اگر چن روز يبار براي رفع خستگي دستاتون يبار در روز اينكارو بكنيد ولي اگه بيش از چار پنج بار بشه ديگه مشكل پيدا ميكنن دستاتون.
گفت عيب نداره اگه روزي يبار بكنيد.اون گفت من نگفتما!
نياين يهو يقه منو بگيرين!

bella_h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید هاشمی نژاد مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

من یه مدت زیاد انگشتامو میشکوندم بعد یه مدت جای مفصل هام دردناک شد و به زور مجبورم کردن ترک کنم ولی واقعا بد درد میکرد خدا نصیب گرگ بیابون نکنه

pretty smile

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان(2) فرزانگان
شهر
ka-r

من تا حالا خیلی جاها درباره ی این موضوع شنیدم!!یه بار از یک دکتر ی بود که میگفت این صدا از هوای بین مفاصله که خارج میشه وصدا میده و یه برنامه ام دیدم که موضوع تحقیقشون همین بود یعنی روی افراد مختلف که انگشتاشونو میشکنن و اونایی که این کارو نمیکنن یه سری آزمایش ها کردن و از مفاصلشونم عکس برداری شد اما هیچ مشکلی نبوده و این چیزی خطرناکی نیس!درباره ی کجی هم اون بحثش کلا جداست و مثلا شاید ارثی باشهوبه این هیچ ربطی نداره من خودمم یکی از مفصل شکنام که یه 10 سالی هست همین کارو میکنم اما استخونام هیچی تغییر شکلی پیدا نکرده!

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

اقا اینکه انگشتای یکی کج و کولس مربوط به ژنتیکشه دیگه چرا ربطش میدین به این عمل مقدس ؟ :))

اصلا شماها برین رزمی کارا رو ببینین والا اونقدری که ما دیدیم حدوده 90%شون شدیدا عادت دارن بشکونن

حالا شما برو پیش یه پیرمرد 70 ساله ی رزمی کار بهت نشون میده ساییده شدن انگشت یعنی چی :))

والا من از هرکی شنیدم میگه علم هنوز ثابت نکرده بعد اینجا متقن حرف میزنن بعضیا

من از موقعی که 9 سالم بود فکر کنم میشکوندم اما از انگشتای من صافتر و خوشگلتر پیدا نمیشه ;;) :-"

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

تاپیک دیگه جای بحث نداره و قفل میشه