• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انجام چند کار همزمان واقعاً امکان‌پذیره؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : انجام چند کار همزمان واقعاً امکان‌پذیره؟

من اصن از نوروساینس سر در نمیارم .

اما وقتی ک میگین تسلط زیاد شده رو زدن اهنگ اونقدری مغز درگیرش نیست ک دفعات اول درگیره . چون قبلن انالیزش کرده باهاش درگیر شده کامل تسلط داره روش .
پیانو زدن هم من اولش نمی تونستم با یه دست دو تا نوت بزنم با یه دست دیگع دو تا نوت دیگع هم زمان قاطی می شد اما الان دیگع بخاطر تمرین و اینا عادت کردم .
نمیدونم :-?

بعد یه سوال دیگع . میگن خانوما میتونن هم زمان چند تا کارو با هم انجام بدن اما اقایون فقط روی یه کار میتونن تمرکز کنن در یه زمان .
درسته این ؟ دلیلش چیه ؟

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

یکی از دوستان اهنگ گوش میده درس میخونه و حرف هم میزنه و همه هم عالی.....و اینکه میگن خانوما همزمان میتونن چندکار رو انجام بدن رو خب من زیاد دبدم ولی در مورد خودم زیاد صدق نمیکنه...مثلا سرکلاس یا باید به حرف بغل دستی گوش بدم یا بتویسم یا به دبیر گوش بدم....نمیتونم ررو چندکار همزمان تمرکز کنم وقتی کاری میکنم تمام تمرکز و فکرم پی اون میره وموضوعات دیگه فراموش میشه....ولی با اون راندگی و حرف زدن مشکلی ندارن حتی شده بحث کنم و یا با اهنگ همراهی کنم......
اینکه میگن اقایون فقط رو یه کار تمرکز دارن با دیدن رانندگیشون تا حدودی رد شده اس....
همزمان چند کار رو انجام دادن فکر کنم بستگی داره به اینکه چقدر از ذهن ما درگیر هر واحد میشه و ایا هر یک از اون کار ها چقدر نیاز به تمرکز داره

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

درود

این که آیا میشه چندین کار رو با هم انجام داد یا خیر توی مستند نبرد دو جنس بررسی شده ...
یک آزمایشی انجام میدند روی زن ها و مرد ها به این صورت که چند ساعت وقت میدن و 10 تا کار رو هم میگن که باید انجام بدید!
اغلب مرد ها نمیتونند کار ها رو تموم کنند اما زن ها اغلبشون کارها رو انجام میدن
بعد توضیح میده میگه مغز مرد ها تخصصی تر از زن ها عمل میکنه و یک طرفه هست یعنی نیم کره های مغز ارتباط عصبی کمتری با هم دارند ، اما دو نیم کره مغز زن با هم ارتباط بیشتری دارند و میتونند چندین کار رو با هم انجام بدند و بعد میگه زن ها ذاتاً یک تاجر هستند به این دلیل که قابلیت هماهنگی کارهای همزمان رو دارند و مرد ها بهتر از پس کاری بر میان که نیاز به تمرکز مطلق داشته باشه!

6smcQBGtPqfdK8ZQPdYFgwhKPnEiX.jpg

بالایی مغز مرد و پایینی مغز زن ها هست!

بالا