• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعلام نتایج اولین دوره مسابقه نثر پارسی

• شروع کننده موضوع

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
عرض سلام خدمت همه ی دوستای سمپادی گلم !

راستش بعد از اینکه متن هارو خوندم با خودم گفتم چطوری میشه بهترین رو انتخاب کرد !!! از بس که همه ی متن ها عالی و شایسته بودن ! اما بالاخره مسابقست و ما هم مجبوریم برای جذاب شدن این بخش نفرات اول رو اعلام کنیم و طی چند روز آینده نشان هاشونو بدیم !

بالاخره داوری ها انجام شد و شش داور ما نمرات رو دادن و میتونین از جدول زیر ریز نمرات رو ببینین!

اما نکته ی مهم اینه که داورها دارای سلایق بسیار متفاوتی بودن و این خیلی خوب بود چون یک نوشته که با سلیقه ی یک داور جور درنمیومد ممکن بود از نظر داور دیگه ای خوب باشه ! به طور مثال Al0nE که رتبه ی سوم رو بدست آورد از یکی از داورها امتیاز 15 رو دریافت کرد و این تفاوت امتیاز ها رو میتونید بیشتر در جدول زیر مشاهده کنین ! از طرف دیگه به طور مثال رنج نمرات یکی از داورها مثلا بین 20 تا 50 هست و رنج نمرات داور دیگه ای 70 تا 90 ! بنابراین اگر دیدین که نوشتتون مثلا نمره ی 20 رو از یک داور دریافت کرده ناراحت نشین چون بقیه ی نمراتی که اون داور داده هم در همین رنج بوده !!! :D

اما نمراتی که داورها دادن خیلی هم سلیقه ای نبوده و براساس معیار های مشخصی بوده که عبارتند از :

- میزان خلاقیت نوشته (نوآوری داشتن و جدید بودن موضوع)
2- میزان تناسب متن و عکس
3-استفاده ی بجا از آرایه های ادبی (این مورد در متن های غیر ادبی و محاوره ای یا ساده مورد بررسی قرار نمی گیرد و نمره ی مربوط به آن در موارد دیگر توزیع می شود )
4- نحوه ی آغاز ، پیش بردن و پایان متن
5- نحوه نگارش و رعایت اصول نگارش
6- پیام و میزان آموزندگی متن
7- میزان جذابیت و تاثیر گذاری

و اما سه نفر اول بر اساس نمره ی میانگین از 100 عبارتند از :

نفر اول:kahroba با کسب 76.25 امتیاز
نفر دوم : sahere با کسب 71 امتیاز

و نفرات سوم مشترکا با کسب 70 امتیاز :

..باران..

و Al0nE

این هم از جدول امتیازات :

جدول امتیازات

خیلی خیلی ممنونم از همه ! واقعا خیلی نوشته ها عالی بودن ! سپاس ویژه از داوران عزیز که به دلیل مسائل امنیتی از بردن نام آنها معذوریم :-"

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی
پاسخ : اعلام نتایج اولین دوره مسابقه نثر پارسی

سلام.
من کمال تشکر رو از مدیر انجمن و داورا دارم بابت زحمتشون.
اصن فک نمیکردم که جزو سه نفر اول باشم.چون با عکس هیچ ارتباطی برقرار نکردم و کاملا زورکی نوشتم که فقط توی مسابقه باشم :-"
به هر حال ممنون از وقتی که در اختیارمون گذاشتید ;;)

انتقاد هم دارم :-" عکس خوب نبود.پتانسیل داستان شدن نداشت.در حد متن ادبی بود. همین دیگه :D

آها راستی نحوه داوری خیلی خوب بود.ینی روشش عالی بود واقعا.

منم از بقیه بچه ها تشکر میکنم راستی 8->

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

اول اینکه تبریک میگم ب همه ی دوستان ؛؛) امیدوارم ادامه داشته باشه این مسابقه :D

بعد یه سوالی ک برای من پیش اومده اینه ک تو این مسابقه مشخص نکرده بودید ک دقیقا چیکار کنیم، یه سِری مثه خودم سعی کرده بودن تصوراتِ اولیه ای ک با دیدنِ عکس ب وجود میادُ توصیف کنن.در واقع چیزی از خودمون اضافه نکرده بودیم،صرفا توصیفِ عناصرِ موجود توی عکس بود

ولی خب یه سِری ام بودن ک یه داستانِ کامل برای عکس نوشته بودن، از دورانِ نوزادیش تا مثن مرگش.

خیلی تفاوت بینِ انواعِ نوشته ها بود.

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

تـبریـــــــــــــک

بسـی خـوشحال شـدیم ب اونایی که رای دادم بردن :-"

دست منم درد نکنه که شرکت کردم :-"

اما خب دوره بعدی رو بهتر از این اجرا کنید ایندفه امکان تقلب خیلی بالا بود

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

@ کیمیا :
به نظر من همین تفاوتا باعث جذابیت مسابقه شده بود.و اینکه هر کسی برداشت خودش رو نوشته بود با سبک خودش.

مثلا من خیلی سعی کردم شبیه قصه بشه ولی نشد خیلی.با اینکه نگفته بودن چجوری باشه.همینش خوب بود.نبود؟

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از sahere :
@ کیمیا :
به نظر من همین تفاوتا باعث جذابیت مسابقه شده بود.و اینکه هر کسی برداشت خودش رو نوشته بود با سبک خودش.

مثلا من خیلی سعی کردم شبیه قصه بشه ولی نشد خیلی.با اینکه نگفته بودن چجوری باشه.همینش خوب بود.نبود؟

منکرِ جذابیتِ مسابقه نشدم بخاطرِ این.

اون قسمتِ بلد شده میشه همون توصیف. داستان نویسی سبکِ دیگه ای از نوشته هس. اینطوری کارِ داورا سخت بوده بیشتر

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

با سلام جدول نمرات داوران عزيز رو ديدم
اما حقيقتا سوالي كه برام پيش اومده
نظر داوري بوده كه 15 داده به من =)) =))
خيلي خيلي جا خوردم :O :O :(( #-o :-? :rolleyes: :-/ :-<
شايد داور به يه سمته ديگه غش كرده بوده =)) =)) :))
پ.ن: كاملا محض خنده گفتم ها :)
اما دور از شوخي
خيلي تشكر ميكنم از همه ي بچه ها
مهم اين بود كه باز هم بنويسيم
و بازهم كمك كنيم به حفظه زيان خودمون
اميد موفقيت روز افزون براي همه ي دوستان
ي ا ح ق

happymoon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز

یه سری تشکر ها باید بکنم! 8->
از اینکه مسابقه دقیق و منظم بود و هیچ تاخیری در اجراش وجود نداشت، بسیار متشکریم ;))
نحوه داوری عالیه. واقعا انتظار این رو نداشتم که انقد دقیق و تخصصی نمره داده بشه.
مشخصه که داورها افراد حاذقی هستن.از اینکه اونا هم وقت گذاشتن بازم ممنونم ;))
سطح نوشته هاهم بالا بود. استقبال از مسابقه خوب بود. باید ممنون تک تک شرکت کننده ها بود 8->

به برندگان عزیز هم تبریک میگم. قلم هاشون مانا 8->

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

با تشکر از داور اول :-" :))
نه جدی باتشکر از برگزارکنندگانُ داوران و همه ی بچه های خوبی که تو این قسمتای مفید شرکت میکنن.

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

خیلی خوب بود.بازم ادامه داشته باشه ایشالا !

مرسی از همه (;

بچه ها چطوره مث مسابقه شعرخوانی حالا بیایم نقد کنیم نوشته های هم رو.
اگ موافقین بسم ا...!

• شروع کننده موضوع

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از کیـمیـا :
اول اینکه تبریک میگم ب همه ی دوستان ؛؛) امیدوارم ادامه داشته باشه این مسابقه :D

بعد یه سوالی ک برای من پیش اومده اینه ک تو این مسابقه مشخص نکرده بودید ک دقیقا چیکار کنیم، یه سِری مثه خودم سعی کرده بودن تصوراتِ اولیه ای ک با دیدنِ عکس ب وجود میادُ توصیف کنن.در واقع چیزی از خودمون اضافه نکرده بودیم،صرفا توصیفِ عناصرِ موجود توی عکس بود

ولی خب یه سِری ام بودن ک یه داستانِ کامل برای عکس نوشته بودن، از دورانِ نوزادیش تا مثن مرگش.

خیلی تفاوت بینِ انواعِ نوشته ها بود.
خیلی ممنونم !

خیلی متشکرم بابت شرکت در مسابقه ! اما باید بگم چون این اولین مسابقه ی نثر پارسی بود و ما میخواستیم همه بتونن شرکت کنن خیلی سعی نکردیم محدودش کنیم و بگیم حتما در یک سبک خاص باشه یا اینکه حتما داستان باشه و از طرف دیگه داورایی که انتخاب کردیم دارای سلایق کاملا متفاوتی بودن که در حق هیچکس ظلم نشه و توی ریز نمرات میتونین ببینین که هر نوشته ای با هر سبکی که بوده مورد توجه داورها قرار گرفته !

به نقل از Al0nE :
با سلام جدول نمرات داوران عزيز رو ديدم
اما حقيقتا سوالي كه برام پيش اومده
اما دور از شوخي
خيلي تشكر ميكنم از همه ي بچه ها
مهم اين بود كه باز هم بنويسيم
و بازهم كمك كنيم به حفظه زيان خودمون
اميد موفقيت روز افزون براي همه ي دوستان
ي ا ح ق

خب همونطور که گفتم داورها سلایقشون کاملا متفاوت بود و یکی از داورها به شدت از نوشته ی شما دفاع میکرد و نمره ی خوبی به شما داد و داوری که بهتون نمره ی 15 داد (که شخصا برای ایشون ارزش زیادی قائلم و از نظر ادبی واقعا قبولشون دارم ) از نوشته ی شما راضی نبود و طبیعتا هر دو طرف ماجرا دلایل خوب و قانع کننده ای برای امتیازی که بهتون دادن داشتن ولی اینطور که معلومه نظرات بقیه ی داورها در مورد نوشته ی شما به نظر داور اول نزدیک تر بوده !

موفق باشید !

به نقل از ..باران.. :
خیلی خوب بود.بازم ادامه داشته باشه ایشالا !

مرسی از همه (;

اگ موافقین بسم ا...!

پیشنهاد بسیار خوبیه بهتره بعد از هر مسابقه ببینیم نظر داورها چه تفاوتها و شباهتهایی با نظر سایر کاربرها و شرکت کننده ها داره ! در صورت استقبال از این پیشنهاد میتونیم بار علمی کار رو هم بالا ببریم !

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94

تو هر مسابقه ای یکی از مهم ترین نکته ها همون انتخاب داوری ئه! داوری با سلیقه های مختلف خیلی خوب بود، مرسی از دقت نظر!
اینکه نوشته های بچه هارو بخونیم خیلی به تقویت خودمون کمک میکنه! کلا جای همچین مسابقه ای خالی بود! مرسی از همه بچه ها >:D<

داشتم پستای بچه هارو میخوندم به این پست رسیدم:

به نقل از کیـمیـا :
تو این مسابقه مشخص نکرده بودید ک دقیقا چیکار کنیم، یه سِری مثه خودم سعی کرده بودن تصوراتِ اولیه ای ک با دیدنِ عکس ب وجود میادُ توصیف کنن.در واقع چیزی از خودمون اضافه نکرده بودیم،صرفا توصیفِ عناصرِ موجود توی عکس بود

بنظرم کیمیا حرف درستی میزنه، داوری کردن یک داستان (صرفا داستان کوتاه یا خیلی کوتاه منظورمه) با داوری کردن نثر های ادبی یا هر قالب دیگه حتی به کوتاهیه یه طرح نوشت، باهم باید متفاوت باشه! نکاتی که برای خوب بودن یه نثر ادبی در نظر گرفته میشه با داستان متفاوته چون کلا سیستم و اجزاشون فرق داره، شما هرجائم برین میبینین مسابقه های بچه های داستان با نثر کاملا جداست، چون بحث داستان یه بحث خیلی گسترده است که خب داستان خوب نوشتن از پس هرکسی هم برنمیاد، تحسین میکنم بچه های داستان نویسی سایتو! اگه داورها حالت قیاسی به داستانای بچه ها و نثرای ادبی نگاه نکرده باشن و اونا رو جدا جدا با سبک خاص خودشون داوری کرده باشن باید بگم خیلی خسته نباشین، چون کار خیلی راحتی هم نیست خوندن این همه مطلبو و نظر دادن (;

و همینطور نظرم جلب شد به اینا:
به نقل از Al0nE :

به نقل از یاسین نعیمی :
داورها سلایقشون کاملا متفاوت بود و یکی از داورها به شدت از نوشته ی شما دفاع میکرد و نمره ی خوبی به شما داد و داوری که بهتون نمره ی 15 داد (که شخصا برای ایشون ارزش زیادی قائلم و از نظر ادبی واقعا قبولشون دارم ) از نوشته ی شما راضی نبود و طبیعتا هر دو طرف ماجرا دلایل خوب و قانع کننده ای برای امتیازی که بهتون دادن داشتن

میتونم بگم منم وقتی داشتم امتیازارو نگا میکردم واقعا شوکه شدم. از جمله ای که گفتین "نمراتی که داورها دادن خیلی هم سلیقه ای نبوده" کاملا برمیاد که وقتی 5 داور دیگه همه تقریبا این اثرو قبول داشتن و برحسب اون معیارایی که گذاشتین نمره های خوبی دادن، چطور یه نفر انقد اختلاف نظر داشته، سلیقه خب تا یه حدی دخیل ئه! نمیدونم بهرحال به قول شما شاید دلایل قانع کننده ای داشتن که ما بی خبریم، بازم خیلی ممنون از داوری و تلاش همه x:

به نقل از ..باران.. :
اگ موافقین بسم ا...!
این خیلی عالیه، واقعا به همه کمک میکنه! :-خیلی استقبال :-"

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از ..باران.. :
اگ موافقین بسم ا...!

دوستان کسی داوطلب نیست؟ :-"

میتونید از من شورو کنید تا یکم یَـخِـتون آب بشه ؛؛)

" نگاهش را بر زمین دوخته است... به پاهایی ک بی توجه به او از پیِ هم میگذرند...

پاهایی ک گوشی برای شنیدنِ صدای ساز ندارند... تنها هیاهوی شهر گوش نواز وجودشان است...

پاهایی ک چشمی برای دیدنِ لبخندِ او هم ندارند... آنها به طبیعتِ سنگی عــادت دارنــد...

رنگ ها در این دیار خریدار ندارد...

پایانم آرزوست... "

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از عاطفهــ مهـدویـــــ :
و همینطور نظرم جلب شد به اینا:
میتونم بگم منم وقتی داشتم امتیازارو نگا میکردم واقعا شوکه شدم. از جمله ای که گفتین "نمراتی که داورها دادن خیلی هم سلیقه ای نبوده" کاملا برمیاد که وقتی 5 داور دیگه همه تقریبا این اثرو قبول داشتن و برحسب اون معیارایی که گذاشتین نمره های خوبی دادن، چطور یه نفر انقد اختلاف نظر داشته، سلیقه خب تا یه حدی دخیل ئه! نمیدونم بهرحال به قول شما شاید دلایل قانع کننده ای داشتن که ما بی خبریم، بازم خیلی ممنون از داوری و تلاش همه x:
این خیلی عالیه، واقعا به همه کمک میکنه! :-خیلی استقبال :-"
آقا ديگه گذشته ها گذشته است
خيلي واسم جالب بود اما اون نمره :-??
ديگه زياد اعتراض نمي كنم
ميترسم او(داور مورد نظر كه غش كرده =))) اينجا باشد B-) B-)
پس :-$
همه چيز عالي بود
مرسي از همه
ي ا ح ق

بالا