• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

استرداد

• شروع کننده موضوع

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
استرداد فیلمی به کارگردانی علی غفاری‌ و نویسندگی علیرضا طالب زاده است که تو سی و یکمین دوره جشنواره فجر هم 4 جایزه برده.
(بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد (حمید فرخ‌نژاد) ، بهترین تدوین، بهترین جلوه‌های ویژه میدانی)
Esterdad.jpg
موضوع فیلم مربوط به غرامتی‌ جنگی‌ـیه که روسیه به خاطر جنگ جهانی دوم قرار بود به ایران بده و ماجرا در سال 1332 اتفاق میفته.
فیلم استرداد با هزینه‌ای نزدیک به ۶ میلیارد تومان ساخته شده و از پروژ‌ه های موسوم به «فاخر» فارابی است.

×راجع به وقایع فیلم خیلی از منتقدها اعتراض کردن و ماجرای پرداخت غرامت توسط روسیه رو زیر سوال بردن. مثلا اینجا می‌تونین نقد خسرو معتضد، رو بخونید.
که البته اینجا علی غفاری دفاع کرده و این موضوع رو رد کرده. :D

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام
پاسخ : استرداد

شروع میکنم با تک لفطه : چقدر خوبه :))

اگه کسیو دارید که مثن میگه من ده ثانیه فیلمو ببنیم همشو حدس میزنم و اینا برش دارید ببریدش این فیلمو ببینه بعد تا نصفه بیشترشم ببینه اصن تا یه ربع به آخرشو ببینه بعد بهش بگید حدس بزن . بعد قطعن حدسش اشتباس من قول میدم.

فیلم براداریش سیمرغ نگرفته؟ :/ چه جوری ممکنه واقن؟ :/ نقطه قوت فیلم تم محمود کلازی و فیلم برداری بود کلن چرا سیمرغ نگرفته؟! :/

داستان نمیدونم واقعی بود یا نه ولی حالا اگه ساخته یی ذهنه نویسنده هم باشه مثن خیلی قشنگ بود واگه واقعی بوده که دیگه عالی تر میشه اصن.

بازی فرخ نژاد که وحشتناک اصن. خندیدن در حال گریه کردنش واقن عالی بود. اون بازیگر خارجیه چقدر خوب بود :-" خیلی خوب.

کلن پاشید برید ببینید جدی :-"/

اشکال هم داشت نه این که نداشته باشه ولی واقن نمره ی خیلی خوبی میگیره کلن

پوریا : یه چیزی کاچر :-" از ریحانه بپرس :-" این خوب بود از چه نظر منظورته راسی؟ :-" :))

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر
پاسخ : استرداد

بعد مدت‌ها یه فیلم ایرانیِ درست دیده‌باشم همین بود، البته یه سالی میشه فیلم ایرانی ندیدم ولی عالی بود واقعاً.
همین که رضا گفت، اصلاً قابلِ پیش‌بینی نبود، هی با خودت میگی دیگه این ته‌شه و این میشه که یه دفعه خلافش اتفاق میوفته و به قول بچه‌ها پا میخوری. :-"

مشخص بود زیاد خرج کرده‌بودن و ارزش هم داشت جداً؛
بازیِ حمید فرخ‌نژاد که همیشه خوب بوده به ‎نظرم، این بار هم ترکوند.
اسمِ اون بازیگر خارجیه چی بود رضا؟ :-" اونم خوب بود. :-"

من از 10؛ نمره‌ی 9 رو میدم به این فیلم؛ بفرمایید فیلم. :))

بالا