• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فراخوان جذب نیرو جهت نویسندگی!

• شروع کننده موضوع

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این
درود!
خو بنا به ایده ی بسیار خوب آقای افلاطون برای ایجاد مجله ای برای سمپادیها اما اینبار به صورت اینترنتی و بسیار متفاوت با گذشته بر آن!(کدام؟!) شدیم که مجله ریاضی سمپادیها رو تشکیل بدیم . . .
علاقه مندانی که در زمینه های زیر :
۱) نویسندگی در زمینه ی ریاضی ( هر کتگوری!! که میخواد باشه )
۲)طراحی و گرافیک
۳)حروفچینی و تایپ
۴)ویرایش ادبی یا علمی
۵) و کلن تمام زمینه های دیگه ای که فکر میکونین میتونید تو این مجله بدرد بخورید
دو را دارید :
۱)یه ایمیل به من بدید : [email protected]
۲) به من پ.خ بدید و این راه بدتریه چون تو ایمیل خیلی بیشتر سر و سامان میگیرند چیز ها!
به هر حال یه ایمیل بدید و اطلاعات مربوط به خودتون زمینه ی علاقتون و کلن هر چیزی که خودتون میدونید به درد میخوره بفرستید . . .
بدیهتا همه پذیرفته میشند اما! یه سری اتفاقات دیگه میوفته بعدن که باشه برا بعد . . . اسم افرادی که پ.خ یا ایمیل دادن رو این زیر مینویسم . . .
38402654048098009126.jpg

طراح پوستر => افلاطون

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز
پاسخ : فرخوان جذب نیرو جهت نویسندگی!

خب با تشکر از PETERSON که تاپیک رو باز کرد،
هدف این تاپیک صرفا اطلاع رسانی بود؛اما الان صرفا تا پایان بهمن ماه باز خواهد موند تا دوستان نقطه نظرات خودشون رو در مورد این نشریه بدن،
ما یه تیم ثابت خواهیم داشت و برای هر مجله هم چند تا عضو افتخاری،اول یه توضیحی درمورد این اعضای افتخاری بدم؛این اعضا،کسایی هستن که مقاله یا مطلبی رو برای ما ارسال میکنن،و تیم ما تصمیم میگیره که اون مطلب تو مجله چاپ بشه یا نشه،و اگه شد،کسی که مطلب رو فرستاده میشه نویسنده ی افتخاری اون شماره!
و اما تیم ثابت،
داوطلبانی هستن که قبول مسولیت میکنن،مسولیت اینها میتونه تو بخش طراحی،نویسندگی و ... باشه،این دوستان رو ما تو دسته بندی های مشخص تقسیم میکنیم،مثلا یه گروه نویسنده،یه گروه طراح و.... و هر گروه سر گروهی خواهد داشت که به کار های گروه نظم و ترتیب ببخشه!
تعداد شماره های این مجله در سال بسته به تصمیماتی که با هم تو همین تاپیک خواهیم گرفت،بین 2 شماره تا 4 شماره هست!
فعلا دسته بندی ها و تعداد اعضا روئ مشخص نمیکنم،اگه کسی در این مورد تجربه یا ایده ی خاصی داره،اونو با ما در میون بزاره!
در ضمن از اینکه داوطلب بشید و این کار وقتِ کار های دیگتون رو بگیره نترسید،زمان بندی هامون طوری نخواهد بود که به کسی فشار بیاد!
+شما کماکان میتونید نظرات خصوصی خودتون رو به همون ایمیل که تو پست قبل بود،ایمیل بزنید،یا از طریق پ.خ. با من در ارتباط باشید!

و اما بعدا نوشت: {فکر کنم این پایینی سوال خیلی از دوستان رو پوشش بده}
بخش های احتمالی این مجله به شرح زیرِ:
سخن سردبیر (که اول هر مجله ای هست)
مصاحبه/زندگی نامه (مصاحبه با افراد موفق دنیای ریاضیات،و زندگی نامه ی افرادی که از دنیا رفتن،اما تحول بزرگی تو ریاضیات ایجاد کردن)
مقالات(میشه گفت مهم ترین بخش همینه،و در هر شماره یک یا دو مقاله از مقاله هایی که دوستان نوشتن یا ترجمه کردن نوشته میشه)
رویداد های ریاضی(که به دو بخش رویداد های ریاضی ایران و رویداد های ریاضی جهان بخش بندی میشه؛و تو هر بخش رویداد های مهم ِپیشِ رو،رو مورد بررسی قرار میده)
کارگاه حل مسئله(تو این بخش بیشتر به این موضوع پرداخته میشه که به خواننده یاد بدیم که از چه راه هایی میتونه یه مسئله رو حل کنه،و یک مسئله رو از ابعداد مختلف مورد بررسی قرار میدیم و با چند راه مختلف اونو حل میکنیم)
معرفی فیلم و کتاب(تو هر شماره یه فیلم و یه کتاب در مورد ریاضیات مورد بررسی و انالیزِ تیم ما قرار میگیره و به خواننده یه شناخت جامع در مورد اون کتاب و فیلم میده)
معرفی یک قضیه مهم و کاربرد های ان(به جون شما این یکی دیگه واضحه توضیح نمیخواد (; )
بخش های دیگه رو هم شما میتونید پیشنهاد بدید؛مثلا کاربرد ریاضیات در زندگی-معرفی نرم افزار-و ....

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

اگه بشه منم میخام همکاری کنم :)

واسه گروه طراحان و نویسندگان فک کنم بتونم کمک کنم :)

واسه این مصاحبه و اینام،چون بابام استاد ریاضیه و با خیلی از ریاضی دانا در ارتباطه میتونم کمک کنم :) :-"

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

این طرح با یه شرط شروع به کار کرد،
اونم این بود» یه چیز در حدِ "سمپادیا" درست کنیم!
خب تک تک اسم نمیبرم،
اما تا جایی که من دستگیرم شد،مدیرِ کُل جماعت استقبالی نکردن و نمیکنن!
من خودم یه مدت نیستم،ینی ممکنه بیام اما تا اخر این ماه حداقل به اینجا سر نمیزنم،
تا اون موقع اگه استقبال شده بود که اسفند ماه تیمو میبندیم و کار رو شروع میکنیم،اگه نه که تاپیکو برا همیشه میبندیم!

[/فونتِ کوچولو]+اما این شرط رو میبندم که اگه شماره ی اول بیاد بیرون خیلیا میان و میگن مام از شماره بعد هستیم![فونتِ کوچولو]

• لایک
امتیازات: swz

فاطمه م.

فاطمه م.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این که میگید مقاله، آیا به نظرتون برای مجله ی ریاضی ای در سطح سمپادیا ( مقطع دبیرستان ) که قراره به دست همین بچه ها نوشته بشه، ممکنه کسی بتونه مقاله ای رو خودش و به درستی بنویسه ؟ نه مسلما . نهایت اتفاقی که میوفته اینه که مقاله ای رو بخونه و با تغییراتی از زبون خودش بنوسه. که متاسفانه میبینیم تعداد دانش آموزای زیادی نیستن که اصول مقاله نویسی رو به درستی بلد باشن و به کار ببرن. بعد این کار ها میوفته به گردن ویراستار ، ویراستار هایی که انتخاب شدن در عین حال توان این رو دارن که هم ویرایش تخصصی انجام بدن و هم ویرایش فنی ؟ یا حتی اگه ویراستار ها مختلف باشن، واقعا یه دانش آموز میتونه ویرایش تخصصی ریاضی انجام بده ؟ توی تیم مجله حتما کسایی باید باشن با سطح علمی خیلی بالاتری . همچین کسایی همکاری میکنن ؟
و در نهایت، مقاله ها خونده میشن، تغییر داده میشن، ویراستاری میشن، منتشر میشن. این قسمت "تغییر دادن" به دست دانش آموزا انجام میشه، که شاید اگه وجود نداشته باشه کار ویرایش تخصصی راحت تر هم بشه ! به بیان بهتر دانش آموزا کار خاصی انجام نمیدن، یه دانشجوی قوی ریاضیات، یا یه دبیر با تجربه، قراره بیاد یه سری مطالب رو به زبون ساده تر و مناسب تر برای این گروه سنی منتشر کنه .

ایده تون، و این که به فکر این هستید که این انجمن جذابیت بیشتری پیدا کنه، قابل تقدیره. ولی حرف هایی که من زدم با توجه به تجربه ای بود که با سردبیری و ویراستاری یه گاهنامه ی علمی به دست آوردم. اگه قرار باشه کار قوی و مناسبی ارائه بشه ، همه ی این مسائل وجود دارن.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

سلام،

خوب من شاید بتونم تو ترجمه مقالات کمک کنم. و شاید یه کمی بیشتر در مورد قضایا و استفاده هاشون. ( هرچند این رو بیشتر می تونم مثلن تو زمینه هایی مثل هوش مصنوعی بگم ولی برای اینکار زمان لازمه )

و خب یه نفر باید نوشته های منو ویرایش کنه. ( می تونم ترجمه کنم ولی بازم یه نفر باید حداقل یک بار ترجمه من رو ویرایش کنه )

Baharan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضیم!

منم واسه قسمت های مصاحبه،کارگاه حل مساله یا معرفی یک قضیه و کاربرداش میتونم کمک کنم :D

Mostafa.Ahmadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
زنگان(عرب ها میگویند زنجان)

"فرخوان" میدن مردم
:-"

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

منم نیز میباشم :D

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

خب الان دیگه تابستون از راه رسیده؛سرها خلوت تره،
من فکر میکردم تاپیک بسته شده بود،اما الان میبینم چند نفر اعلام حضور کردن،
بیاین قبل از اعلام حضور تو بخشای مختلف،بیاین یه خورده چکش کاری کنیم ایدمون رو،
خب من اون بالا گفته بودم "بخش های احتمالی"ینی قرار بود روش بحث بشه،و فاطمه یه اشاره ای به مشکلاتش کرد؛ولی خب،بالاخره هر مشکلی یه راه حلی داره،
اینبار لازم نیس بیاین و از مشکلاتی که وجود داره بحث کنید،بیاین ایده بدین،بگین مثلن ایدتون چقدر کمک میکنه به مجله،و ازش دفاع کنین؛
نمیگم از مشکلات حرفی زده نشه،اما اینکه میایم و مشکلات رو علم میکنیم و راه حلی هم براشون پیشنهاد نمیدیم؛چه فرقی داره با سنگ اندازی؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

شما گفتین اسم افرادی که میل دادن رو می نویسید. اما من چیزی نمی بینم.

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

گفتم که،کلا فکر من این بود که تاپیک بسته شده،چون اون موقع با عرفان که حرف میزدیم قرار شد بیخیال این طرح شیم،الانم اصلن من به کسی اطلاعی ندادم،
اون ایمیلی هم که اون بالا نوشته شده رو عرفان درست کرد و همونجوری موند،پسوردشو هم من ندارم،از امروز هر کی میخواد اعلام حضور کنه،بیاد اینجا پست بزاره و بگه که چه کمکایی میتونه بکنه،بعدن جهت همکاری خودمون بهش پ.خ میدیم.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

اول سلام.الان خوندم تاپیکو.خب فکر کنم تایمش یکم قدیمیه یا تاریخ سایت خراب شده و اینا.میخوایم بسازیمش هنوز؟
خب مثه همه مقاله ها و اینا بخشای مختلفی میتونه داشته باشه،مقدمه (موقع نوشتنش خندم گرفت :)) ) گذشته یکی از ریاضی دانا و یا فیلمی داستانی ازون فرد،یه مبحثی از ریاضیات که به نظر خیلیا کاربردی نمتونه داشته باشه و استفاده اون تو زمینه ها مختلف صحبت کنیم و معرفیشُ اینا.طنز پردازی با ریاضیات و عکس و اینا.سوال گذاشتن یا جدولو ازین چیزا.سوابق المپیادیامون یا خاطرات ریاضی دانای ایرانیمون از ریاضیات و ...
خب بیایم در مورد تک تک اینا یه صحبتی بکنیم و خب تابستونه و وقت آزاده و میشه همین تابستون تمومش کنیم.و حتی دوره ای کنیم که هرسال قبل مهر این مجله یا مقالمونو بزاریم واسه بقیه بخونن و لذت ببرن.هوم؟

ninibaby75

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۵
شهر
تهران
پاسخ : فراخوان جذب نیرو جهت نویسندگی!

سلام، من المپیاد ریاضی و کامپیوتر کار کردم و ذهن ریاضی(بخصوص ترکیبیات) خوبی دارم و به فعالیت در بخش کارگاه ریاضی خیلی غلاقمند شدم. ضمنا زیاد مینویسم و مطالعه میکنم و تو کار ویرایش ادبی و کنترل علمی دوست دارم همکاری کنم.تو ترجمه بخاطر وسواس خیلی سریع نیستم اما میتونم ترجمه های بچه ها رو هم کنترل کنم. به هر حال از شیر مرغ تا جون آدم ایزاد هرچی که لازم بشه در خدمتم!!! البته اگر هنوز این طرح پابرجا باشه! حالا هرطور صلاح بود

بالا