• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی رشته های تجربی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : معرفی رشته های دانشگاهی (تجربی)

سطح رشته های علوم پزشکی آزاد مثل دانشکده های شهرستانه ولی سطح بین المل ساده تره چون خیلی امتحانات رو ساده تر میگیرن.

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

در مورد سایر زیر شاخه های سلولی مولکولی هم اگه میشه توضیح بدید :)
البته من وارد نیستم ولی میکروبیولوژی، ژنتیک و ... میشه اینطور که تو سایت کانون زده

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

مهندسی بهداشت حرفه ای کسی میدونی چه جور رشته ای ؟ باز کار ؟

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

هوشبری یا اتاق عمل یا پرستاری ؟ مسئله اینست. :D

اتاق عمل شنیدم حقوق ایناش بهتره ؟ راسه ؟

توضیح بدین یکم آشنا شیم. :-<

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از Zahra_J :
هوشبری یا اتاق عمل یا پرستاری ؟ مسئله اینست. :D

اتاق عمل شنیدم حقوق ایناش بهتره ؟ راسه ؟

توضیح بدین یکم آشنا شیم. :-<
توضیح دقیق نمیدونم
ولی اتاق عمل از این 3تا درآمدش بیشتره
اسم رشتش رو که گفتن عوض شده دیگه اتاق عمل نیس :-\

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از KooL GL :
توضیح دقیق نمیدونم
ولی اتاق عمل از این 3تا درآمدش بیشتره
اسم رشتش رو که گفتن عوض شده دیگه اتاق عمل نیس :-\
اتاق عمل سختی کارش بیشتره ولی گذروندن دانشگاش خیلی اسونتره مثلا از ترم 4 دیگه میشه گفت کلا بیمارستان هستن و کلاسای تئوری کمتر میشه تا حدی ک 3 ترم اخر اصلا تئوری ندارن و همش بیمارستانن
سختی کار در حدی هس ک خواهر من از ترم 5 واریس گرفت
چون تو اتاق عمل باید همپای استاداشون تا ته عمل وایسن
درامدشون هم اگه استخدام بشن حدودا ماهی 3 تومن هس

Robek

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز_کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
پرستاری

سلام میشه لطفا راجع به فیزیوتراپی هم یه سری اطلاعات بدید؟ممنون

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل
سلام.بنده امسال کنکور نمیدم و از کنکوری های 98 هستم...
ولی یک مسئله که من رو سردرگم میکنه و آزار میده این بحث رشته دانشگاهی هستش...
برای تمامی تجربی ها که پزشکی یک هدف اصلی و بزرگیه...
ولی اخه این همه پزشک؟از طرفی شاید روحیه من 70درصد به پزشکی بیاد..
ولی اون30درصد ذهنم رو مخدوش میکنه.
من میخواستم بدونم چه رشته های دیگه ای تو تجربی هست که جنبه اکادمیک بیشتری داشته باشه ؟از طرفی بازار کار و درامد خوب داشته باشه؟
و در مورد رشته روان شناسی هم سوالاتی دارم.پس سوالاتم رو دسته بندی میکنم:
1-در مورد گرایش های مختلف روان شناسی و واحد های درسیش و بازار کار و مهارت های تحصیلی و فردی لازمش میشه توضیح بدید؟
2-چه رشته هایی غیر روان شناسی هست که اکادمیک و خوب باشه؟
ممنون.

• لایک
امتیازات: smza

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
هربار یکی از کارشناسی ها وپیراپزشکی ها رو بررسی میکنیم.
فیزیوتراپی

احتمالا میدونین از نظر عام و رتبه قبولی 4امین رشته علوم پزشکی.توخارج از کشور هم جز رشته های تاپ علوم پزشکی به حساب میاد.

دارای سه مقطع تحصیلی ک شامل کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری ست.به دکتری حرفه ای فیزیوتراپی میگن DPTکه ما این تو ایران هنوز این مقطع تحصیلی رو نداریم یعنی دکتری ک فیزوتراپ ها تو ایران میگیرن phdنهDPT.و فرقشم اینه ک DPTخاصیت بالینی داره.پس درنتیجه دامنه فعالیتها بیشتر میشه.

با توجه به اینکه تعداد دانشگاهای کمی این رشته رو پذیرش میکنن و ما هی داریم به سمت ی زندگی ماشینی پیش میریم نیاز به فیزیوتراپ همیشه حس میشه و به نظر خیلی فاصله هست تا اشباع این رشته که این پوئن خیلی خوبی میتونه باشه
دانشگاه ازاد فیزیوتراپی نداره و فقط سراسری و پردیس پذیرش میکنن ک هزینه پردیسش حدود 8 تومن میشه ترمی
تهران-بهشتی-ایران-توانبخشی تهران-مشهد-تبریز-بابل-اصفهان شیراز-رشت-همدان-سمنان-کرمان-جندی شاپور و زاهدان دانشگاهایی هستن ک این رشته رو پذیرش میکنن(سراسری)
و فقط چندتاشون به صورت پردیس این رشته رو دارن ک شامل تهران -بهشتی-بابل-جندی شاپور-مشهد-کرمان-زاهدان

رتبه منطقه دو سراسری ها از تقریبا1500تهران تا 4000زاهدان متغیره.(بستگی به بومی اون منطقه بودنتون داره)

به عنوان فیزیوتراپ میتونین کارمند بیمارستان و مسئول فنی کلینیک بشید و یا خودتون کلینیک بزنید
که خب درامد متغیری رو ایجاد میکنه یعنی حدودا میشه گفت شما از ماهانه 5 4 تومن به عنوان کارمند میتونین درامد داشته باشین تا 30 تومن به بالا به عنوان کسی ک خودش کلینیک خصوصی داره
تعداد کل واحدای درسیشم 135 واحد.

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
پرستاری

میشه گفت پرطرفدارترین رشته ی پیراپزشکی محسوب میشه.ما همیشه کمبود پرستارو خواهیم داشت.و امنیت شغلی واقعا تضمین شده ای داره و به راحتی جذب بیمارستان میشید.نه تنها تو ایران بلکه تو خارج از کشور هم همیشه تو لیست نیازهای شغلیشون پرستاری رو میبینیم و جذب گسترده ای داره.

کاراموزی این رشته به حدی مهمه ک شما از ترم 2 وارد بیمارستان و فرایند کاراموزیش میشید ک درکل 39 واحد.ترم 7 و 8 یعنی دو ترم اخر دیگه درس تئوری وجود نداره و فقط کاراموزی. ک هر واحد کاراموزی حداقل 9تا شیفت کاری داره.

ی ازمونی وجود داره به اسم ازمون آسکی(ازمون پیش کارورزی)ک تو انتهای ترم 6 از دانشجوهای پرستاری گرفته میشه.در واقع ی جور ازمون عملی تائید صلاحیت بالینی.ک دانشجو نباید بیشتر از 2 بار تو این ازمون رد بشه

در کل شغل پرستاری سه تا شیف داره.شیف صبح و عصر و شب. ک شیفت صبح و عصر 6 ساعته ان و شیفت شب 12 ساعتس(ولی تو دوره کاراموزی شیفت شب ندارن)
پرستاری جز اون رشته هایی ک طرح اجباری داره و حقوق طرحی ها حدود 1.5 تا 3 تومن

مقاطع تحصیلیشم شامل کارشناسی-کارشناسی ارشد-دکتری ست.ک دکتری گرایشی نداره و بیشتر جنبه هیئت علمی شدن داره اما کارشناسی ارشد گرایشای مختلفی داره ک شامل;
روان-داخلی جراحی-اطفال-توانبخشی-سالمندان-مراقبت های ویژه-مراقبت های ویژه نوزدان-مدیریت پرستاری-پرستاری نظامی-پرستاری اورژانس-سلامت جامعه

*پرستاری از جمله رشته هایی ک شما میتونین بعد از مقطع لیسانس با ی سری شرایط تو ازمونی شرکت کنید و از مقطع لیسانس وارد رشته پزشکی بشید

درامد ی پرستار معمولی هم از 2تا 5 تومن متغیره و به طبع به تعداد شیفت و سابقه کاری و...بستگی داره و طبیعتا اگ سوپروایزر,مترون یا هیئت علمی بشید این رقم افزایش بیشتری داره

بالا