• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی رشته‌های دانشگاهی (ریاضی و فیزیک)

Aragorn

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
من می خوام بین رشته های ریاضی و علوم کامپیوتر و فیزیک تو دانشگاه شریف انتخاب کنم. می تونید بگید ریاضی بعد از یکی شدن محض و کاربردی چه جوری شده؟ یعنی بیشتر به کدوم سمت تمایل داره کاربردی یا محض؟ نوع ریاضیِ فیزیک چه طوریه؟
اپلای (بعد لیسانس) از این رشته ها چه جوریه؟ معمولا باید جز چند نفر اول دانشکده باشی تا بتونی بری آیوی لیگ؟ چند نفر اصلا نمی تونن برن آمریکا و کانادا؟
من بیشتر قسمت های غیر گسسته طور ریاضی رو تو دبیرستان و المپیاد ریاضی دوست داشتم. الآن به این توجه کنم و نَرَم علوم کامپیوتر یا ممکنه علاقه مند بشم؟

آخرین ویرایش:

Aragorn

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران

N.S.D

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
من یه دو سه تایی سوال دارم
هر چقدر هم میپرسم یا تو سایتای مختلف میگردم بیشتر گیج میشم
__ فرقِ آی تی، مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر چیه؟؟
__ و اینکه شرایط اپلای کردن و بورس تو کدوم راحت تره؟
__ و دانشگاه های تهران (امیرکبیر، شریف،تهران، و هر دانشگاهِ دیگه ای تو تهران که تربیت معلم نباشن) تا چه رتبه ای میگیرن؟
ممنون میشم اگه بهم بگید ^^♡

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من یه دو سه تایی سوال دارم
هر چقدر هم میپرسم یا تو سایتای مختلف میگردم بیشتر گیج میشم
__ فرقِ آی تی، مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر چیه؟؟
__ و اینکه شرایط اپلای کردن و بورس تو کدوم راحت تره؟
__ و دانشگاه های تهران (امیرکبیر، شریف،تهران، و هر دانشگاهِ دیگه ای تو تهران که تربیت معلم نباشن) تا چه رتبه ای میگیرن؟
ممنون میشم اگه بهم بگید ^^♡
من در مورد دو تا سوال اولت خیلی دقیق نمیدونم. فقط تا جایی که اطلاع دارم، IT چند سالی هست که با نرم‌افزار و سخت‌افزار تو قالب رشته مهندسی کامپیوتر ارائه می‌شن و بعدا تو ارشد گرایش‌ها تعیین می‌شن.
ولی در مورد رتبه‌ها، این رشته‌هایی که اسم بردی هر سال داره اقبال بیشتری از سمت دانش‌آموزها بهشون میشه. یعنی مثلا سال 95 یکی از دوستای من با رتبه حدود 480 منطقه دو، تونست علوم کامپیوتر دانشگاه تهران قبول بشه. الان بعید می‌دونم حتی دو سه تا دانشگاه بعد از اون هم بتونه قبول شه کسی با این رتبه.
با این توصیفات، به سایتهای قلمچی و سنجش سر بزن، یه بخشی دارن که قبولیهای دانشگاه‌های مختلف رو به تفکیک رشته‌هاشون میذاره اونجا. برای سالهای مختلف. البته دیتابیسشون دانش‌اموزهای خودشونه. ولی خب تقریبا همه یکی از چندتا موسسه بودن دیگه.

N.S.D

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
من در مورد دو تا سوال اولت خیلی دقیق نمیدونم. فقط تا جایی که اطلاع دارم، IT چند سالی هست که با نرم‌افزار و سخت‌افزار تو قالب رشته مهندسی کامپیوتر ارائه می‌شن و بعدا تو ارشد گرایش‌ها تعیین می‌شن.
ولی در مورد رتبه‌ها، این رشته‌هایی که اسم بردی هر سال داره اقبال بیشتری از سمت دانش‌آموزها بهشون میشه. یعنی مثلا سال 95 یکی از دوستای من با رتبه حدود 480 منطقه دو، تونست علوم کامپیوتر دانشگاه تهران قبول بشه. الان بعید می‌دونم حتی دو سه تا دانشگاه بعد از اون هم بتونه قبول شه کسی با این رتبه.
با این توصیفات، به سایتهای قلمچی و سنجش سر بزن، یه بخشی دارن که قبولیهای دانشگاه‌های مختلف رو به تفکیک رشته‌هاشون میذاره اونجا. برای سالهای مختلف. البته دیتابیسشون دانش‌اموزهای خودشونه. ولی خب تقریبا همه یکی از چندتا موسسه بودن دیگه.
خیلیی مرصیی^^ ♡
بابت سایتاهم خیلی ممنون خیلی دنبالش بودمx:

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
انجمن علمی‌های یک رشته در دانشگاه‌های مختلف یه وبینارها و مطالبی منتشر می‌کنن که شاید علاوه بر دانشجوهای اون رشته‌ها برای کسی که برای انتخاب رشته میخواد درباره اون رشته اطلاعات به دست بیاره هم مفید باشه. این‌ها مربوط به کامپیوتر و علوم کامپیوتره. با مشارکت میشه تکمیل کرد و برای رشته‌های دیگه هم جمع‌آوری کرد.

CEIT Events
رویدادهای ملی و بین المللی
Meetingram

انجمن های کامپیوتر ایران زمین
علوم کامپیوتر امیرکبیر
مهندسی کامپیوتر امیرکبیر
علوم کامپیوتر تهران
مهندسی کامپیوتر تهران
مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر
علوم کامپیوتر خوارزمی
مهندسی کامپیوتر خوارزمی
علوم ریاضی شریف
مهندسی کامپیوتر شریف
علوم کامپیوتر شهید بهشتی
مهندسی کامپیوتر شهید بهشتی
مهندسی کامپیوتر صنعتی اصفهان
علوم کامپیوتر علم و صنعت
مهندسی کامپیوتر علم و صنعت
مهندسی کامپیوتر علم و فرهنگ
مهندسی کامپیوتر فردوسی

سعی کردم اون‌هایی که نسبتا بیشتر فعال هستن رو بذارم. گرچه چند تا از اینا هستن که خیلی فعال نیستن.

بالا