مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
میخوام تا جایی که امکان داره روزانه عادی برم از این شهریه هایی ها نرم
و اینکه رو مدرک میزنن یا نمیزنن و از این حرفا

چه ریسکی داره
شما اگر قصدت رفتن باشه چیزی که بچه ها گفتن برای ازادسازی مدرک الان واحدی ۱ تومن مصوب ورودی ۴۰۲ هست یعنی سال ۱۴۰۷ یچیزی باید حدود ۱۵۰ میلیون بدیم ، در اینکه شبانه همین قدر در میاد نهایت شاید ۱۲۰ ۱۳۰

تخفیفم داره

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
شبانه با روزانه اعتبار مدرکی یکیه وقتی طرف نهایت رتبش شده ۸۰۰ و معدل و رزومه خوبی باشه خیلی اثر گذار نیست واقعیت

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
ربطی به ورودی نداره.شما سال ۹۰ ام فارغ التحصیل شده باشی الان بخوای مدرک آزاد کنی با نرخ الان باید آزاد کنی.الانم برای مهندسی منطقه یک حدود ۶۰ الی ۷۰ تومن درمیاد بسته به اینکه چقدر تحصیلت طول می کشه
واسه یه منطقه دو یا سه شاید بیارزه شبانه بره از نظر هزینه‌.

داستان بورسیه اینه که یه سریاشون هر پولی که بهت دوران تحصیل دادن رو موقع لغو تعهد ازت می گیرن که پول زیادی می شه‌

*من تقریبی حساب کردم بدون تورم حدود ۱۰۰ تومن درمیاد شبانه علم و صنعت حداقل.که بازم برای یه منطقه یکی گرون تر در میاد(با فرض اینکه شهریشون اصلا افزایش پیدا نمی کنه که غیر ممکنه )

اینا الان هزینه ی آزاد سازین:

🔻افزایش چشم‌گیر هزینه لغو تعهد خدمت

🔹هزینه‌ی لغو تعهد خدمت به ازای هر نیم‌سال با افزایش چشم‌گیری نسبت به گذشته مواجه شده و بر اساس آن، نرخ‌نامه‌ی جدید آزادسازی مدرک برای گروه فنی-مهندسی به ریال از این قرار است:

🔹کارشناسی
▫️یک ترم: ۷۰.۲۶۵.۶۰۰
▫️یک ماه: ۱۱.۷۱۰.۹۳۳
▫️یک واحد: ۵.۸۵۵.۴۶۷
▫️یک روز: ۳۹۰.۳۶۴

🔹کارشناسی ارشد
▫️ یک ترم: ۱۲۵.۳۷۷.۶۰۰
▫️یک ماه: ۶.۲۴۵.۵۰۰
▫️یک واحد: ۱۵.۶۷۲.۲۰۰
▫️یک روز: ۲۰۸.۱۸۳

🔹دکترا
▫️یک ترم: ۲۲۴.۶۷۱.۲۰۰
▫️یک ماه: ۳۷.۴۴۵.۲۰۰
▫️یک واحد: ۳۷.۴۴۵.۲۰۰
▫️یک روز: ۱.۲۴۸.۱۷۳

🔹آخرین ویرایش نرخ‌نامه که مربوط به سال ۹۲ بوده را می‌توانید در اینجا ببینید.(تقریبا یک دهم مبلغ فعلی بوده)

❗️این مبالغ برای تمام ورودی‌ها، شامل همه فارغ‌التحصیلان سابق نیز می‌شود و ارتباطی به سال ورود یا فارغ‌التحصیلی دانشجو ندارد.

✅ کانال همیار دانشگاه تهران
🆔 @hamyarUT
اوه

hedy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
کسی میدونی اخرین رتبه قبولی علوم مهندسی دانشگاه تهران برای منطقه یک چند بوده پارسال ؟

Raha~

کاربر فعال
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
ببخشید من یکی از دوستام کنکور داده، گفتم بد نیست سوالش رو اینجا مطرح کنم که نظر شما رو هم بدونیم
پردیس های فومن گیلان و قم دانشگاه تهران شهریه دارن؟
و اینکه علوم کامپیوتر دانشگاه‌های تهران یا مهندسی کامپیوتر بقیه شهرا؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
  • دابل‌لایک
امتیازات: hedy

Makarov

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0
مکانیک تهران بهتره یا امیرکبیر؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403
(تا آخرین لحظه مهلت داشتن من دست از اورتینک کردن در مورد انتخاب هام بر نمیدارم)
در صورت اطمینان از قبولی صنایع علم و صنعت، بهشتی و خواجه نصیر و احتمال بالای قبولی معماری تهران و اطمینان از قبولی معماری امیرکبیر و بهشتی و هنر ، کدوم رو بالاتر بیارم بهتره؟ با توجه به بازار کار (چون به هر دو علاقه دارم ، معماری یه کم بیشتر ولی الان هم مسئله دانشگاه هست و هم بازار کار

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
در صورت اطمینان از قبولی صنایع علم و صنعت، بهشتی و خواجه نصیر و احتمال بالای قبولی معماری تهران و اطمینان از قبولی معماری امیرکبیر و بهشتی و هنر ، کدوم رو بالاتر بیارم بهتره؟ با توجه به بازار کار (چون به هر دو علاقه دارم ، معماری یه کم بیشتر ولی الان هم مسئله دانشگاه هست و هم بازار کار
واقعیت بازار کار صنایع رو من بیشتر بهش مطمئن هستم

صنایع علموص انتخاب بهتری از معماری تهران هست حالا بازم بقیه معماریو میدونن بهتون توضیحات بدن بهتره

ولی بدونید بدونید صنایع حتما تحصیلات بیشتری نسبت به لیسانس میخواد

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
خب دوستان یسری اخبار تحلیل خودم طور بهتون بدم

من نشستم کد رشته های محبوب رو جمع زدم دانشگاه های تهرانش رو

برق ۴۰۲ : ۷۵۲ نفر
برق ۴۰۳ : ۹۰۷ نفر
کامپ ۴۰۲ : ۴۵۸
کامپ ۴۰۳ : ۵۶۲ نفر
علوم کامپ ۴۰۲ : ۲۹۰ نفر
علوم کامپ ۴۰۳ : ۳۰۷ نفر
مکانیک ۴۰۲ : ۵۱۲ نفر
مکانیک ۴۰۳ :۶۲۴ نفر
صنایع ۴۰۲ :۳۱۵ نفر
صنیع ۴۰۳ : ۳۳۷
عمران ۴۰۲ : ۶۷۰ نفر
عمران ۴۰۳ : ۶۱۰ نفر!!!

برای همین هم شما حباب رو در نظر بگیرید هم افزایش صندلی ها

خصوصا در رشته برق و کامپیوتر

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
هیچ قصدی برای اپلای نداری؟
صنایع و معماری هیچ ربطی به هم ندارن. مثلا اگه از معماری خوشت میاد و به مکانیک نیوتونی هم علاقه داشته باشی میتونی عمران بخونی ولی هیچ رشته مهندسی‌ای شبیه صنایع نیست!

به نظرم اپلای رو هم در نظر بگیر و بجز رشته‌های های‌تک (برق و کامپیوتر) سایر رشته‌های مهندسی که آینده‌ی خوبی برای اپلای دارند رو هم در نظر بگیر. من نمیخوام در مورد سایر رشته‌های مثال بزنم چون تسلط کافی ندارم ولی مثلا در رشته‌ی عمران برای گرایش‌هایی مثل محیط زیست، مدیریت منابع آب و ترنسپورتیشن هم بازار کار خوبی در خارج وجود داره و هم اپلایش خوبه‌. حتما در گرایش‌های مکانیک و مهندسی شیمی هم گرایش‌های خوبی برای اپلای وجود داره. به گزینه‌ی اپلای بیشتر فکر کن

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
مکانیک تهران بهتره یا امیرکبیر؟
حتما مکانیک تهران بهتره. در هیچ رشته‌ای اگه تهران میارید میان تهران و امیرکبیر شک نکنید و تهران رو بزنید:)) باز بین بعضی رشته و گرایش ها میشه بین تهران و شریف فکر کرد ولی بین تهران و امیرکبیر بنظرم هرگز و هیچوقت

Makarov

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0
حتما مکانیک تهران بهتره. در هیچ رشته‌ای اگه تهران میارید میان تهران و امیرکبیر شک نکنید و تهران رو بزنید:)) باز بین بعضی رشته و گرایش ها میشه بین تهران و شریف فکر کرد ولی بین تهران و امیرکبیر بنظرم هرگز و هیچوقت
یا خدا! چرا؟

نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403
هیچ قصدی برای اپلای نداری؟
نمیدونم واقعا ترجیحم اینه که یه انتخابی کنم که اگه اپلای نکردم هم سختم نشه

صنایع و معماری هیچ ربطی به هم ندارن.
میدونم ، صرفا از این بعد مشترکشون که چندبعدین و صرفا مهندسی هایی نیستن که فقط دور ریاضی و فیزیک بچرخن خوشم میاد

ولی مثلا در رشته‌ی عمران برای گرایش‌هایی مثل محیط زیست، مدیریت منابع آب و ترنسپورتیشن هم بازار کار خوبی در خارج وجود داره و هم اپلایش خوبه‌. حتما
عمران هم زدم تو انتخاب هام ولی پایین تر ، میخوام احتمال اپلای نکردن رو هم در نظر بگیرم ... اونطوری هم با بازار کارش که احتمالا خوب نیست تو ایران به مشکل میخورم و هم با کلا مردونه بودن محیط کارش (چه اپلای کنم چه نکنم)

حتما در گرایش‌های مکانیک و مهندسی شیمی هم گرایش‌های خوبی برای اپلای وجود داره.
مکانیک علاقه چندانی ندارم ، از شیمی هم متنفرم و هم خیلی خوب نیستم توش

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
میتونی کلاس میرسلیم بشینی و به عواقب انتخابت فکر کنی

جدای این کلیشه من دوستی داشتم که کارشناسی امیرکبیر بود و ارشد تهران و میگفت که تهران به مراتب بهتره

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
نمیدونم واقعا ترجیحم اینه که یه انتخابی کنم که اگه اپلای نکردم هم سختم نشه

میدونم ، صرفا از این بعد مشترکشون که چندبعدین و صرفا مهندسی هایی نیستن که فقط دور ریاضی و فیزیک بچرخن خوشم میاد

عمران هم زدم تو انتخاب هام ولی پایین تر ، میخوام احتمال اپلای نکردن رو هم در نظر بگیرم ... اونطوری هم با بازار کارش که احتمالا خوب نیست تو ایران به مشکل میخورم و هم با کلا مردونه بودن محیط کارش (چه اپلای کنم چه نکنم)

مکانیک علاقه چندانی ندارم ، از شیمی هم متنفرم و هم خیلی خوب نیستم توش
والا بازار کار مهندسی چندان خوب نیست در ایران. عمران هم فقط کارگاه رفتن و اینا نیست.
بنظرم اپلای رو بیشتر مدنظرت قرار بده و رشته مهندسی‌ای بخون که اپلایش هم خوب باشه.

خیلی سخته راهنمایی کردنت و بهتره خودت بشینی و بسنجی و ببینی که چی میخوای

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من مکانیک رو نمی دونم.ولی جدی چشم بسته از این کارا نکنن بچه ها بهتره : ))
کامپیوتر تهران رو مثال بزنم.توی کارشناسی گرایش هوش نداره.درس احتیاری هوش نداره.هوشی که‌انقدر ترنده.باید برید درس ارشد پاس کنید :)) در حالیکه توی امیرکبیر داره و دست بچه ها خیلی بازتره.
حالا هوش که بماند.گرایش های کلاسیک تر مثل شبکه و الگوریتم و اینارو هم درست حسابی نداره.

من دقیقا بر اساس همین منطق تهران و امیرکبیر انتخاب رشته کردم و بد ضربه خوردم.خلاصه خوب تحقیق کنین.
*شاید برمی گشتم عقب هم به دلایل دیگه ای باز تهران می زدم،ولی نباید چشم بسته این کارو می کردم
والا نمیخوام در این مورد بحث کنم چون اصلا تخصص من نیست و شما بیشتر می‌دونی احتمالا ولی الان دوستم پیشمه و کارشناسی و ارشد مخابرات خونده و اونم تصدیق میکنه که تهران بهتره! و هوش رو‌ بچه‌های کارشناسی هم میدارن.
ولی حرف شما ارجحه! هرچند که خود منم باشم حتمن دانشگاه تهران رو در هر رشته کارشناسی (هر رشته‌ای) جلوتر از امیرکبیر میزنم

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
من زیاد تو جریان انتخاب رشته نیستم
اما این حباب ها به قول بعضیا برداشته بشه خیلی فرق میکنه به حال بچه ها
مخصوصا تو رشته انسانی خیلی بیشتره این حبابا

Rg~

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1403
به نظرتون مهندسی کامپیوتر شبانه بهتره یا علوم کامپیوتر روزانه؟
تفاوتشون از نظر اینده شغلی ( یا حتی سختی دوره تحصیل ) انقدری متفاوت هست که بخوام به شبانه فکر کنم؟

بالا