• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

8113

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
........ای بابا....
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

به نقل از farmi1r :
چرا عصبیی؟
موسسه دس کاری که نمیکنه . اسم موسسه چی بود ؟!
اسمش بماند ولی شما خودتو بزار جای من چه حالی بودی ؟!
راستی اصلا نتایج کی میاد؟

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از soren23 :
اسمش بماند ولی شما خودتو بزار جای من چه حالی بودی ؟!
راستی اصلا نتایج کی میاد؟

بستگی داره اونا اهل دس کاری باشن یا نه . _ولی من فک کنم دس کاری نمیکنن چون میخان فقط کارنامتونو داشته باشن_ بهش توجه نکنین.
نتایج هم 20 یا 18 میاد .

8113

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
........ای بابا....

به نقل از farmi1r :
بستگی داره اونا اهل دس کاری باشن یا نه . _ولی من فک کنم دس کاری نمیکنن چون میخان فقط کارنامتونو داشته باشن_ بهش توجه نکنین.
نتایج هم 20 یا 18 میاد .
ممنون :)

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

پزشکی >:D<
اصلا اصلا به خاطر موقعیت اجتماعی نمی خوامش من کمک کردن به بقیه رو دوست دارم (;

hasT_0016

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
امام علی(ع)
شهر
کرج

دلم مهندسی پزشکی میخواد،ولی نمیدونم چرا؟!!!!!! :-??

محمد شریفی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
طلا فیزیک انشا...
دانشگاه
شریف انشا...
رشته دانشگاه
فیزیک انشا...

ببخشید پریدم وسط
با رتبه ی چند اگه سهمیه نداشته باشی می تونی فیزیک شریف قبول شی؟

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

به نقل از hidden :
اولا که یه دندون پزشک سیگار نمیکشه :-w
دومن من عاشق فیزیک و دانشگاه صنعتی شریفم

فائزه ساعی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
الزهرا تهران
رشته دانشگاه
ارشد فیزیک ماده چگال

به نقل از محمد شریفی :
ببخشید پریدم وسط
×با این وضعیتی که امسال بود اگر منطقه2 باشی واسه فیزیک شریف رتبه کفِش 900-1000 هست.
البته تا سال گذشته خیلی وضعیت بهتر بود واسه قبولی فیزیک! مثلا فیزیک بهشتی از 5000 اومده رو 3000 تهران میدونم کفِ رتبش تا 2200 اینطوراست و حتی علم و صنعت از 8000 به 4000 اومده و اینجوری شده ... شانس ما :(

×البته اینم بگم (ببخشید نیما بحث خارج از موضوع پست میکنم ) این ظرفیت پذیرش رشته فیزیک رو هم 50 50 کردن که تا پارسال اینجوری نبوده و فقط به رتبه بستگی داشته و پسر و دخترش مهم نبوده ولی خب امسال این کار رو هم کردن...

×دو پست متوالی ادغام شد×

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Cheetah :
مخابرات؟

ولی من شنیدم گرایش الکترونیک از همش بهتره!

پر زحمت ترین و مشکل ترین گرایش برق مخابراته .
بعدش الترونیک
بعد کنترل
بعد قدرت

اینا تقریبا" حرفای یه دانشجوی برق قدرت امیرکبیر بود که بدون کنکور ارشد فوق لیسانس میتونه بخونه.

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از H O S E I N :
پر زحمت ترین و مشکل ترین گرایش برق مخابراته .
بعدش الترونیک
بعد کنترل
بعد قدرت

اینا تقریبا" حرفای یه دانشجوی برق قدرت امیرکبیر بود که بدون کنکور ارشد فوق لیسانس میتونه بخونه.
راس میگه. چون تو مخابرات ریاضی حرف اولو میزنه.و قدرت هم پول ساز تر از بقیه است . البته تو مقطع لیسانس 10-15 واحد با هم فرق میکنن .

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

من میخام برم عمران!
به نظرتون اینده شغلی داره؟

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

عمران! چون میخام برج بسازم

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرتون نساجی رشته خوبیه؟اینده شغلی داره؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

من چند بار دیدم که کسایی که برق میخونن کلی ادعا میکنن که رشته ی ما خیلی خفنه. خیلی ریاضیاتش زیاده و سنگینه. سخت ترین و پر ریاضی ترین رشته رو ما داریم و شاخیم و ...
ولی پیشنهاد میکنم یه بار یکی از کتاب های اختصاصی رشته فیزیک رو فقط ورق بزنن تا بفهمن ریاضی یعنی چی ؟ و این که کلا" چیز عجیبیه این رشته فیزیک! سخت درس رشته برق چیه ؟ الکترومغناطیس و ریاضیات مهندسی پیشرفته. با الکترومغناطیس و ریاضی-فیزیک رشته فیزیک قابل مقایسه نیست.

یا مثلا" رشته ی مکانیک. از نظر 90 درصد بچه های مکانیک مشکل ترین درس این رشته دینامیکه. میتونید با مکانیک تحلیلی فیزیک مقایسه کنید ....

تازه خیلی از اساتید خفن فیزیک تو ایران (و حتی چند تا فیزیکدان های خفن تاریخ) توی لیسانس برق خوندن و برای فوق تغییر رشته دادن به فیزیک چون دیدن چیزی که تو فیزیک هست تو برق نیست.

اینو برای کسایی گفتم که میخوان تو دانشگاه انشاءالله فیزیک بخونن. باید بدونن چه خبره. درس های سنگین (و البته متفاوت) و بازار کار کم . خلاصه باید عاشق باشی که بخونی! باید یا علی گفته باشی و شروع کنی ....

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از H O S E I N :
من چند بار دیدم که کسایی که برق میخونن کلی ادعا میکنن که رشته ی ما خیلی خفنه. خیلی ریاضیاتش زیاده و سنگینه. سخت ترین و پر ریاضی ترین رشته رو ما داریم و شاخیم و ...
ولی پیشنهاد میکنم یه بار یکی از کتاب های اختصاصی رشته فیزیک رو فقط ورق بزنن تا بفهمن ریاضی یعنی چی ؟ و این که کلا" چیز عجیبیه این رشته فیزیک! سخت درس رشته برق چیه ؟ الکترومغناطیس و ریاضیات مهندسی پیشرفته. با الکترومغناطیس و ریاضی-فیزیک رشته فیزیک قابل مقایسه نیست.

یا مثلا" رشته ی مکانیک. از نظر 90 درصد بچه های مکانیک مشکل ترین درس این رشته دینامیکه. میتونید با مکانیک تحلیلی فیزیک مقایسه کنید ....

تازه خیلی از اساتید خفن فیزیک تو ایران (و حتی چند تا فیزیکدان های خفن تاریخ) توی لیسانس برق خوندن و برای فوق تغییر رشته دادن به فیزیک چون دیدن چیزی که تو فیزیک هست تو برق نیست.

اینو برای کسایی گفتم که میخوان تو دانشگاه انشاءالله فیزیک بخونن. باید بدونن چه خبره. درس های سنگین (و البته متفاوت) و بازار کار کم . خلاصه باید عاشق باشی که بخونی! باید یا علی گفته باشی و شروع کنی ....

در تایید تمامی حرفای شما اینم اضافه میکنم که ریاضیات فیزیک به قدری زیاده که یه دانشجوی فیزیک وقتی مدرکه کارشناسی شو میگره باید بهش یه مدرک ریاضی هم بدن.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از mohammadpasan1373 :
من میخام برم عمران!
به نظرتون اینده شغلی داره؟
به نقل از mohammadpasan1373 :
من میخام برم عمران ! شرایطش چه جوریه؟
به نقل از haniiii :
به نظرتون نساجی رشته خوبیه؟اینده شغلی داره؟

اگر کنکوری 90 هستید و انتخاب رشته کردید که دیگه الان وقت این حرفا نیست هر جا قبول شدید برید و سعی کنید بهترین باشید.
عمران که یکی از بهترین رشته هاست و اگر کار بلد باشید به هیچ عنوان بی کار نمیمونید.
در مورد نساجی هم شاید تو خیلی از شهر ها بازار کار خوبی نداشته باشه و باید برید دنبال کارآفرینی با رشته خودتون. البته اگه نساجی امیرکبیر قبول شدی وضع یه خورده بهتره پون با سه ترم معدل بالای 17 میتونی تغییر رشته بدی.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دو تاپیک "مشاوره و پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته ی دانشگاهی" و "دانشگاه کدوم رشته میخواین برین؟چرا؟" با هم ترکیب شدند! :)

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از محمد شریفی :
ببخشید پریدم وسط
بستگی به منطقه ت داره!ولی با اوضاع امسال همون 1000 مطمئن ترینه!امسال دیگه 2300 منطقه دو تهران رو پر کرد،بر خلاف دو سال پیش که 2300 تازه شریف رو پر میکرد!!

به نقل از H O S E I N :

بازار کارش داره خوب میشه!البته با کارشناسی چیزی نمیدن در کل!با ارشدش ولی میشه ژورنالیست علمی x: شد.دکتراش هم رو هوا میزنن :D
فیزیک کلا 16 واحد ریاضی داره!4 تا 4 واحده.بعد علوم محض خوندنش درد سر داره. برق تو مهندسیا سخت ترینه!
ولی خب فیزیک مادر رشته هاست :D

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از فائزه ساعی :
×با این وضعیتی که امسال بود اگر منطقه2 باشی واسه فیزیک شریف رتبه کفِش 900-1000 هست.
البته تا سال گذشته خیلی وضعیت بهتر بود واسه قبولی فیزیک! مثلا فیزیک بهشتی از 5000 اومده رو 3000 تهران میدونم کفِ رتبش تا 2200 اینطوراست و حتی علم و صنعت از 8000 به 4000 اومده و اینجوری شده ... شانس ما :(

×البته اینم بگم (ببخشید نیما بحث خارج از موضوع پست میکنم ) این ظرفیت پذیرش رشته فیزیک رو هم 50 50 کردن که تا پارسال اینجوری نبوده و فقط به رتبه بستگی داشته و پسر و دخترش مهم نبوده ولی خب امسال این کار رو هم کردن...

×دو پست متوالی ادغام شد×
برو خدا رو شکر کن که در خونتونی :D (من همچنان به اون دو ترم مهمان تو دانشگاه شما فکر میکنم :D)
سهمیه رو البته راست میگه فائزه!شریف و تهران بدون سهمیه گرفتن!خواجه نصیر دختراش بیشتره ;;) الزهرا هم عاری از هرگونه پسر :D
امیرکبیر 50 50 گرفته...سایر دانشگاه ها هم به نفع پسرا L-: (به هرحال باز هم قبول شدن پسرا راحت تره،حتی محض) :(

فائزه ساعی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
الزهرا تهران
رشته دانشگاه
ارشد فیزیک ماده چگال

به نقل از سَعیده :
برو خدا رو شکر کن که در خونتونی :D (من همچنان به اون دو ترم مهمان تو دانشگاه شما فکر میکنم :D)
سهمیه رو البته راست میگه فائزه!شریف و تهران بدون سهمیه گرفتن!خواجه نصیر دختراش بیشتره ;;) الزهرا هم عاری از هرگونه پسر :D
امیرکبیر 50 50 گرفته...سایر دانشگاه ها هم به نفع پسرا L-: (به هرحال باز هم قبول شدن پسرا راحت تره،حتی محض) :(
×آره بابا تازه توو سایتش زده 270 هکتاره =)) :D
×قدمت رو چشم >:D<
× من دیگه فقط تهران و امیر کبیر و بهشتی و علم و صنعت رو زدم آخرشم تربیت معلم x: خواجه و ال :D رو هم نزدم! بیخیال خدا رو شکر (;
×فقط میشه گفت برن بمیرن :D
راستی سعیده الان ابلیس میاد دو پست متوالیتو ادغام میکنه :))

بالا