• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اعدام وشکنجه.درست یا غلط؟

با اعدام عمومی موافق هستین؟

• رای‌دهندگان
    108

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
این که تفکر درستی نیست. مبنا رو نباید این بذاریم که چی خانواده ی مقتول رو آروم میکنه. شاید درد خانواده ی مقتول فقط با کشتن کل خانواده ی قاتل التیام پیدا کنه، پس بریم کل خانواده ی قاتل رو بکشیم؟

وظیفه ی حاکم کشور اینه که تصمیمی بگیره که به صلاح کل جامعه باشه (بگذریم که تو اغلب جاهای دنیا انگیزه ی حکمران ها چنین چیزی نیست، چه آمریکا چه ایران و ...). مثلا تو بعضی از قتل های غیرعمد اصلا نباید از قاتل حتی دیه بگیرن (البته اگه دلیل قتل سهل انگاری قاتل باشه، وجود یه نوع جریمه قابل فهمه).

همچنین من متوجه این که چرا پدر و مادر اولیای دم هستن نمیشم، و این که چرا باید دیه بگیرن. در مورد همسر و فرزند قابل درکه، چون فرد قانونا در قبال اونا مسئول بوده(خصوصا فرزندان). ولی سهیم بودن پدر و مادر در حق قصاص یا دیه رو نمیتونیم چیزی جز نتیجه ی تفکر سنتی ای که والدین (خصوصا پدر) به نوعی مالکیت بچه هاشون رو در اختیار دارن بدونیم.
اگه کسی به عمد و برای منافع خودش جان کسی رو گرفته باشه و حق زندگی رو از کسی سلب کرده باشه باید این حق از خودش هم سلب بشه...اگه کسی کسی رو با برنامه ریزی و به عمد کشته خودشم باید بمیره قضیه التیام خانواده مقتول نیست و یه سوال رو مطرح می کنم،تا حالا جزو خانواده مقتول بودی؟
البته هر کسی از زاویه خودش دنیا رو می بینه و برای همین نظر افراد متفاوته

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
اگه کسی به عمد و برای منافع خودش جان کسی رو گرفته باشه و حق زندگی رو از کسی سلب کرده باشه باید این حق از خودش هم سلب بشه...اگه کسی کسی رو با برنامه ریزی و به عمد کشته خودشم باید بمیره قضیه التیام خانواده مقتول نیست و یه سوال رو مطرح می کنم،تا حالا جزو خانواده مقتول بودی؟
البته هر کسی از زاویه خودش دنیا رو می بینه و برای همین نظر افراد متفاوته
معیار شما از عمدی بودن رو نمیدونم، ولی تو خیلی از جاها (از جمله ایران) اگر فردی توی درگیری و دعوا طرف دیگه رو بکشه ﴿بدون داشتن هدف قتل) از نظر قانون مرتکب قتل عمد شده. فردی که شما بهش اشاره کردین عملا یه psychopath هست و زیادن افرادی که محکوم به قتل عمد هستن و انگیزه شون قتل نبوده, و یا حداقل قتل عمد برنامه ریزی شده نبوده.

تو ایران حتی اگه دزد با سلاح بیاد تو خونه تون و شما بکشیدش مرتکب قتل عمد شدین.

عقلانیت ربطی به نحوه ی دیدن دنیا نداره، همونطور که گفتم قاعده ی جان در برابر جان سنت قبایل وحشی و بدوی هست، شایسته ی حکومت بربر هاست نه آدمایی که میتونن فکر کنن.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
معیار شما از عمدی بودن رو نمیدونم، ولی تو خیلی از جاها (از جمله ایران) اگر فردی توی درگیری و دعوا طرف دیگه رو بکشه ﴿بدون داشتن هدف قتل) از نظر قانون مرتکب قتل عمد شده. فردی که شما بهش اشاره کردین عملا یه psychopath هست و زیادن افرادی که محکوم به قتل عمد هستن و انگیزه شون قتل نبوده, و یا حداقل قتل عمد برنامه ریزی شده نبوده.

تو ایران حتی اگه دزد با سلاح بیاد تو خونه تون و شما بکشیدش مرتکب قتل عمد شدین.

عقلانیت ربطی به نحوه ی دیدن دنیا نداره، همونطور که گفتم قاعده ی جان در برابر جان سنت قبایل وحشی و بدوی هست، شایسته ی حکومت بربر هاست نه آدمایی که میتونن فکر کنن.
psychopath یکیه مثل زودیاک...منظور من برای منافعه شخصیه مثل اینکه سر شریکت رو زیر آب کنی تا کل حقوق ماجرا مال تو باشه یا همچین چیزی(پرونده هایی مثل این زیاده)سزای همچین آدمی از نظر شما چیه؟یک نفر رو از زندگی بخاطر منافع خودش محروم می کنه و یه خانواده رو داغدار
عقلانیت ربطی به نحوه ی دیدن دنیا نداره
منظور اون جمله رو نگرفتید

بالا