• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر سنجی کلاس برنامه نویسی

کدام زبان در این دوره آموزش داده شود؟

• رای‌دهندگان
    66
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
خُب! قبل از هر کاری باید هدفمون از برنامه‌نویسی یادگرفتن رو بدونیم و متناسب با هدف، زبان برنامه‎نویسی مورد نظر رو انتخاب کنیم.
پس اول هدفتون رو مشخص کنید، بعد توی نظرسنجی این پست شرکت کنید.
گزینه های زیادی رو اضافه می‌کنم به نظرسنجی، ولی پیشنهاد خودم یکی از دو زبان جاوا یا پایتون هست.
جاوا پیشنیاز برنامه‎نویسی اندروید هست، و پایتون در سایت‌نویسی میتونه مفید باشه.
بیشتر از این توضیح نمی‌دم که سخت نشه تصمیم گیریتون! :-"
سوالی هم داشتین بپرسین. :D

نام مرکز سمپاد
حلی ۲ #شوش
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
یک ترم تهران جنوب :)
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : کلاس برنامه نویسی

سلام حاج رضای گل :)
1. حاجی خودت درس میدی ؟
2. تا وقتی php و js هست چرا پایتون واسه سایت سازی ؟ :|

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من دوست دارم که برنامه نویسی پایه رو یاد بگیرم به خاطر همین هم به ++c رای دادم
با برنامه نویسی هم آشنا هستم و کیوبیسیک کار کردم
++c یکی از زبان ها معتبر برنامه نویسیه ^-^

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

فک میکنم بشه مبتدیا هم از جاوا شروع کنن.مهم اون الگوریتم و حل مسئله س که باید یاد گرفت.من جاوا رو پیشنهاد میدم :لایک
بازم هر چی Damon پیشنهاد بده بنظرم بهتره :D

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از مجیـــــد :
سلام حاج رضای گل :)
1. حاجی خودت درس میدی ؟
2. تا وقتی php و js هست چرا پایتون واسه سایت سازی ؟ :|
سلام مجید
درس که نه، من منبع معرفی میکنم، برنامه میدم و رفع اشکال و پاسخ به سوالای بچه ها.
ببین فریم ورک django اکثر نیازهای وبسازی رو رفع میکنه. و خب django زبان python رو لازم داره برای back-end سایت! js برای front-end سایت هست و توی django هم از js استفاده میکنیم.
ولی اینکه بین php و python چرا ما python انتخاب کردیم، چون زبان به شدت ساده ای هست برای یادگیری! و خب من با php آشنا نیستم ولی با python کار کردم. :D

به نقل از Meysam Asadi :
من دوست دارم که برنامه نویسی پایه رو یاد بگیرم به خاطر همین هم به ++c رای دادم
با برنامه نویسی هم آشنا هستم و کیوبیسیک کار کردم
++c یکی از زبان ها معتبر برنامه نویسیه ^-^
خب ما هم قطعا دوست داریم که اینجا برنامه نویسی مبتدی رو با هم یادبگیریم. حالا اینکه منظورتون از مبتدی چی هست رو نمیدونم ولی python از ++c سخت تر نیست. :D

به نقل از Believe :
فک میکنم بشه مبتدیا هم از جاوا شروع کنن.مهم اون الگوریتم و حل مسئله س که باید یاد گرفت.من جاوا رو پیشنهاد میدم :لایک
بازم هر چی Damon پیشنهاد بده بنظرم بهتره :D
جاوا زبان خیلی خوبی برای آموزش object oriented هست و خب واقعا یادگیری از python سخت تره! من در کل python رو بیشتر مناسب میدونم برای این دوره و مطمئنم که بعد از دوره کسی ضرر نخواهد کرد. :D

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
هر جوری حساب میکنم افتخار نمیکنم بهش
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار

حاج رضای بزرگوار! هدفت کیان؟ اگه راهنماییا (دوره یک چه چرتیه :D) هستن که وقت بیشتری برای یادگرفتن دارن میشه یه چیز پایه ای تری رو شروع کرد که زبان نباشه!
ولی خب پرواضحه که در رابطه با پایتون صد در صد با شما موافقم :)

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

++c رو که اول دبیرستان تو مدرسه یاد گرفتیم.
به یک چیز دیگری رای بدین.

• شروع کننده موضوع

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از ناهمساز :
حاج رضای بزرگوار! هدفت کیان؟ اگه راهنماییا (دوره یک چه چرتیه :D) هستن که وقت بیشتری برای یادگرفتن دارن میشه یه چیز پایه ای تری رو شروع کرد که زبان نباشه!
ولی خب پرواضحه که در رابطه با پایتون صد در صد با شما موافقم :)
سلام امیرحسین!
هدف آدمای خاصی نیستن! کاری که قراره بکنیم پیشنیاز خاصی نداره، کاربرد هم زیاد داره و وقت زیادی هم نمیگیره!

به نقل از ستاره :
++c رو که اول دبیرستان تو مدرسه یاد گرفتیم.
به یک چیز دیگری رای بدین.
با تشکر :D

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من یه توضیحی بدم راجع به این زبون ها.

پایتون
پایتون صرفا یه زبون برای سایت زدن نیست. پایتون یه زبون برنامه نویسیه که در عین سادگی می تونید باهاش کار های مختلفی انجام بدید. این زبون در دانشگاه ها تدریس میشه چرا که به راحتی می تونید یک الگورتیم رو پیاده سازی کنید. یکی از قدرت های پایتون در کنار ساده بودن سینتکس ( نحوه نوشتن) اون، فریم ورک های مختلفش هست که هر کاری بخواید می تونید انجام بدید. فریم ورک پیاده سازی سایت، پردازش تصویر، بازی سازی و خیلی چیز های دیگه وجود داره. نصب و استفاده از این فریم ورک ها هم آسونه.

Java
شاید بعضی ها بگن جاوا سخته و ... ولی به نظر من جاوا یکی از زبون های قدرت مند هست که با یادگیری اون مبحث شی گرایی تو برنامه نویسی رو به خوبی فرا می گیرید. کاربرد های زیادی داره و بلد بودنش رزومه خوبی میتونه باشه. ( که برید تو شرکت ها کار کنید)

C
سی هم که مادر اکثر زبون های مورد استفاده الانه. یادگیری اون کمی سخت تره ولی باعث میشه پایه شما قوی بشه و بعدش یادگیری زبان های دیگه آسون بشه. ولی یادگیری صرف C شاید نتونه تو آینده شغلی شما کمکی کنه چون معمولا نرم افزار های بزرگی با سی نوشته می شند و برای حرفه ای شدن تو اون باید کلی تلاش کنید.

Javascript
با این که به شخصه دل خوشی از جاوا اسکریپت ندارم ولی زبونی هست که برای یادگیری میتونه مناسب باشه. اجرا کردن اون به سادگی نوشتن متن تو notepad و باز کردنش تو یه مرور گره. کارایی که داره روز به روز داره بیشتر میشه. نه تنها کاربرد های font-end که jquery و angularjs و ... از این نشات میگیرن بلکه الان با استفاده از node.js میتونید یه سایت بسازید. حتی با استفاده از جاوا اسکریت می تونید بازی بسازید و کلی کار دیگه.

در آخر
مهم نیست که شما برنامه نویسی رو از C شروع کنید یا یه زبون سطح بالاتر مثل پایتون و جاوا اسکریپت. مهم ترین نکته اینه که شروع کنید و ادامه بدید. برنامه نویسی پشت کار زیادی میخواد. بعد از شروع کار باید هر روز مطالعه کنید، کد بزنید، تحقیق و پرس جو کنید و خروجی بگیرید از کار های خودتون. بعد از یاد گرفتن یک زبون یاد گیری زبون های دیگه کار ۲-۳ هفتس حتی!
برای مثال ۲-۳ هفته پیش من مجبور شدم کد C# بزنم و هیچ ایده ای نداشتم که چی هست ولی خب تو کد زدن مشکلی نداشتم چون شبیه به Java و C بود و تونستیم کار رو ببندیم :D
خیلی از افراد رو دیدم که دوس داشتن شروع کنن و ادعا کردن که از امروز این کارو می کنن ولی یه برنامه نویس واقعی تقریبا هر روز کد میزنه و چیز های جدید یاد میگیره.

امیدوارم به کمک دوستان بیاد این توضیحات و حرف اضافه ای نزده باشم :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من برنامه نویسی رو برای مدل سازی میخوام و الان یه سری چیزا دارم یاد میگیرم که مرحله بعدی باید با مت لب کار کنیم، الان فعلا نمودار ها و معادله هارو با اکسل میکشیم.

geniusgirl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
سمپادستان

به نقل از N_OiSe :
من یه توضیحی بدم راجع به این زبون ها.

پایتون
پایتون صرفا یه زبون برای سایت زدن نیست. پایتون یه زبون برنامه نویسیه که در عین سادگی می تونید باهاش کار های مختلفی انجام بدید. این زبون در دانشگاه ها تدریس میشه چرا که به راحتی می تونید یک الگورتیم رو پیاده سازی کنید. یکی از قدرت های پایتون در کنار ساده بودن سینتکس ( نحوه نوشتن) اون، فریم ورک های مختلفش هست که هر کاری بخواید می تونید انجام بدید. فریم ورک پیاده سازی سایت، پردازش تصویر، بازی سازی و خیلی چیز های دیگه وجود داره. نصب و استفاده از این فریم ورک ها هم آسونه.

Java
شاید بعضی ها بگن جاوا سخته و ... ولی به نظر من جاوا یکی از زبون های قدرت مند هست که با یادگیری اون مبحث شی گرایی تو برنامه نویسی رو به خوبی فرا می گیرید. کاربرد های زیادی داره و بلد بودنش رزومه خوبی میتونه باشه. ( که برید تو شرکت ها کار کنید)

C
سی هم که مادر اکثر زبون های مورد استفاده الانه. یادگیری اون کمی سخت تره ولی باعث میشه پایه شما قوی بشه و بعدش یادگیری زبان های دیگه آسون بشه. ولی یادگیری صرف C شاید نتونه تو آینده شغلی شما کمکی کنه چون معمولا نرم افزار های بزرگی با سی نوشته می شند و برای حرفه ای شدن تو اون باید کلی تلاش کنید.

Javascript
با این که به شخصه دل خوشی از جاوا اسکریپت ندارم ولی زبونی هست که برای یادگیری میتونه مناسب باشه. اجرا کردن اون به سادگی نوشتن متن تو notepad و باز کردنش تو یه مرور گره. کارایی که داره روز به روز داره بیشتر میشه. نه تنها کاربرد های font-end که jquery و angularjs و ... از این نشات میگیرن بلکه الان با استفاده از node.js میتونید یه سایت بسازید. حتی با استفاده از جاوا اسکریت می تونید بازی بسازید و کلی کار دیگه.

در آخر
مهم نیست که شما برنامه نویسی رو از C شروع کنید یا یه زبون سطح بالاتر مثل پایتون و جاوا اسکریپت. مهم ترین نکته اینه که شروع کنید و ادامه بدید. برنامه نویسی پشت کار زیادی میخواد. بعد از شروع کار باید هر روز مطالعه کنید، کد بزنید، تحقیق و پرس جو کنید و خروجی بگیرید از کار های خودتون. بعد از یاد گرفتن یک زبون یاد گیری زبون های دیگه کار ۲-۳ هفتس حتی!
برای مثال ۲-۳ هفته پیش من مجبور شدم کد C# بزنم و هیچ ایده ای نداشتم که چی هست ولی خب تو کد زدن مشکلی نداشتم چون شبیه به Java و C بود و تونستیم کار رو ببندیم :D
خیلی از افراد رو دیدم که دوس داشتن شروع کنن و ادعا کردن که از امروز این کارو می کنن ولی یه برنامه نویس واقعی تقریبا هر روز کد میزنه و چیز های جدید یاد میگیره.

امیدوارم به کمک دوستان بیاد این توضیحات و حرف اضافه ای نزده باشم :D

مرسی توضیح عالی :لایک
go رو هم میشه ی مختصر معرفی بفرمایید؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

خب فکر کنم دو برابرِ تعدادِ شرکت کننده هایِ کلاس تویِ نظر سنجی شرکت کردند!
در هر صورت زبانِ برنامه نویسی انتخابی با حداکثرِ آرا پایتون هست ، تاپیک پاکسازی میشه و دوره ی زبان برنامه نویسی پایتون فردا آغاز میشه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا