• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فیلم بینی روانشناسانه

فیلم بینی 6 مهر.

• رای‌دهندگان
    23

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
نميدونم memento رو ديدين يا نه ولي عاليه

يه چيز تجربه ثابت كرده دموكراسي اينجور جاها ج نميده يكم ديكتاتوري عاليه

يعني شما از يه طرف خودتون فيلم رو انتخاب كني و واس هر فيلم سه چهار روز وقت بدين
بابااااااااااااااا... این دیگه خیلی پیچیده س...
میخواین برای دور اول نرم شروع کنیم؟ بررسی شخصیتهای این فیلمها یا هانیبال لکتر و جوکر یا شخصیتهای بعضی انیمه ها خیلی سخته...
یه چیز عادی بگین بنظرم :)

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
آره منم میگم خودت پیشنهاد بده فیلمُ چون نهایتاً دو ساعته دیگه ! مثلاً چند هفته قرار نیست وقت بگیره!
اینجوری یه فیلم سخت هم از همون اول انتخاب نمیشه!
بعد هم میشه پیشنهاد بچه هارو لیست کنی بعد از ساده به پیچیده یا اونایی که بهترنُ خودت انتخاب کنی :-"

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
بابااااااااااااااا... این دیگه خیلی پیچیده س...
میخواین برای دور اول نرم شروع کنیم؟ بررسی شخصیتهای این فیلمها یا هانیبال لکتر و جوکر یا شخصیتهای بعضی انیمه ها خیلی سخته...
یه چیز عادی بگین بنظرم :)
قبول دارم ممنتو زيادي پيچيدس شايد بشه يه تاپيك جدا
؛-)

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
چون با کمبود فیلم وبیکاری روبروعم..همه فیلمارو دارم دانلود میکنم ببینم:-"

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
خب چطوری میتونی شخصیت/شخصیتای این فیلم رو توصیف کنی ؟!جز یه سری اتفاقات اطلاعاتی از ویژگی هاشون بهت میده که بخوای بررسی کنی اصلا؟

من فيلم رو ديروز براي بار چندم ديدم
به به نظر من فيلم بيشتر راجب رابطه ي حافظه و حقسقت هست
البيته بعضي ميگن متزلزل بودن تمدن مدرن (كه من نقهميدم)
ژاند فيلم روانشناسانه نئو آر هست

تو وسطاي فيلم لئو ميگه حافظه ميتونه رنگ ماشين رو عوض كنه يعني تغير بده يا مثلا اوردن اون فاحشه به خونه اش يا نشگون گرفتن زنش يا تزريق انسولين
توي فيلم هم ميشنويم كه ميگه حافظه تنهاربرداشتي از خود واقعيت هست كه ميتونه تغيير كنه مثل حقيقتي كه تدي ميگه و خاطرات لئو در باره زنش
و تو اخر فيلم (اول ماجرا) ميبينيم بدون حافظه نميشه درك. درستي از حقيقت داشت

فيلم نشون ميده چطور انسان از ضعف هاي ديگران استفاده ميكنه در حالي كه ضعف نتنها باعث ترحم نميشه كه فقط كار رو راحت تر ميكنه مثل رفتار ناتالي

يكي از نكات جالب كه بيشتر به جنبه كارگرداني شايد ربط دارت اينه كه رفته رفته به تدي مشكوك ميشيم و اصلا ترحمي به خاطر مرگ همسر لني نداريم

مدام توي فيلم درمورد فيزيكي بودن يا رواني بودن مشكل لئو سوال ميشه خود لئو ميگ فيزيكي
ولي درواقع رواني حست
وقتي لئو خيانت همسر ش رو ميبينه اونو خفه ميكنه
نميتونه حقيقت رو قبول كنه و واس خودش يه ماجراي دگ ميسازه
دنبال مجرم ميگرده اول جيمي بعد كه ديد ارضا نشد ميره سراغ تدي
و باتكرار و شبيه سازي مثل اوردن فاحشه ميخواد به خودش بقبولانه كه به زنش تجاوز شده و بر اثر ضربه حافظه شو از دست داده
همچنين داستان سمي رو برا خودش ميسازه و مدام براي پاپوش گزاشتن به مسعله ميگه
تكرار روي غريزه اثر نداره

فيلم با يه بار ديدن به نتيجه نميرسه
بايد چند بار ديده بشه كه بشه نقدش كرد

اينا مجموعه خيلي كوچيك از چيزايي بود كه من با ديدن فيلم يادم اومد
اگر بگردين نقد هاي خيلي زياد تري پيداميشه
و ميشه حسابي راجب فيلم و هدف فيلم ساز و شخصيت هاش حرف زد

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
گاو خونی
93ec2b3a4fab0137ce491e7496c95bfe.jpg

نویسنده و کارگردان : بهروز افخمی تهیه کننده : علی معلم
از روی رمان گاوخونی،نوشته جعفر مدرس صادقی، ساخته شده(کتاب به چند زبان ترجمه شده).
داستان روی محور رویاهای شخصیت اصلی داستان میچرخه
یه نقد خیلی خوبم به اسم خوانشی فرویدی از رمان گاوخونی ازش هست که خیلی دقیق کتاب(و فیلم) رو تحلیل کرده

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
خب من توی فیلم هایی که دیدم دنبال اون هایی که بیشتر روی شخصیت زوم کرده بودند گشتم . فیلم هایی که به نظرم مناسب اومدند به همراه موضوع کلی برای آشنا شدن نسبی و سهولت رای گیری :

Room
این فیلم روایتگر زندگی زن جوانی به نام جوی است که هفت سال قبل در سن ۱۷ سالگی توسط مردی که ادعا کرده بود سگ مریضش نیاز به کمک دارد ربوده شده و در یک آلونک (کانکس) حدوداً ۱۰ متری زندانی شده است و هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد. وی در سال دوم حصر، از آن مرد، که از وی به عنوان «نیکِ پیر» یاد می‌کنند، صاحب یک پسر به اسم جک نیز شده است.....

Fathers and Daughters
خلاصه داستان: «پدران و دختران» داستان علاقه شدید یک پدر و دختر به یکدیگر است که برای ۲۵ سال جدا از هم در نیویورک زندگی می‌کند؛ در این فیلم «راسل کرو» نقش یک رمان‌نویس مشهور را بازی می‌کند که همسرش فوت کرده و خود به شدت از بیماری روانی رنج می‌برد ولی با اینهمه تمام تلاش خود را برای نگهداری از دختر ۵ ساله‌اش به کار می‌گیرد.

The Experiment یا The Stanford Prison Experiment
۲۶ نفر برای انجام یک تست روان‌شناسی برگزیده شده‌اند تا در نقش نگهبانان و زندانی‌ها در یک زندان ظاهر شوند. اما این آزمایش خیلی زود از کنترل خارج می‌شود...

Good Will Hunting
«ویل هانتینگ» (مت دیمون)، سرایدار دانشگاه MIT، استعداد شگفت انگیزی در ریاضیات دارد، اما به یک روانشناس نیز احتیاج است تا به او در پیدا کردن مسیر زندگی‌اش کمک کند…

+ ‌اگر اسقبال شد دور بعدی از پیشنهادات شما استفاده میشه.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
خب دیگه بیشتر لفتش نمیدم ((:
تماشای آنلاین+دوبله فارسی Good Will Hunting
دانلود

روند چجوریه و قراره با چه نگاهی فیلم رو ببینیم ؟ در واقع میخوایم شخصیت یکی از کارکتر ها رو توصیف و بیان بکنیم ( اصولا زوم فیلم روی شخصیت اصلیه اما انتخاب با شماست!)
حتی اگر قبلا دیده باشیم هم فکر میکنم این جور دیگه نگاه کردنه ارزش یک بار امتحان رو داشته باشه . قراره بیایم و اینجا بنویسیم برای مثال Will رو چطور شناختیم ؟ چطور ارزیابیش میکنیم ؟ چطور آدمیه ؟
خب
شروع کنیم؟ 8->

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
10 فیلم برتر روانشناسی
1-مرد بارانی. Rain man
2-ذهن زیبا
3-سکوت بره ها. The Silence of the Lamb Lambs
4-جزیره شاتر. Shutter Island
5-قوی سیاه. Black swan
6-باشگاه مبارزه. Fight club
7-هوانورد. the Aviator
8-دیوانه از قفس پرید
9-فیلم روانی. Psycho
10-آزمایش. experiment

این 10 تا فیلم برتر روانشناسی هستش که پیشنهادش میکنم‌...
البته خودم همشو ندیدم فقط:-"
اگه دوست داشتید میتونیم باهم ببینیم و در موردشون بحث کنیم :-"

Distorded Angel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
دانشگاه تهران
خب دیگه بیشتر لفتش نمیدم ((:
تماشای آنلاین+دوبله فارسی Good Will Hunting
دانلود

روند چجوریه و قراره با چه نگاهی فیلم رو ببینیم ؟ در واقع میخوایم شخصیت یکی از کارکتر ها رو توصیف و بیان بکنیم ( اصولا زوم فیلم روی شخصیت اصلیه اما انتخاب با شماست!)
حتی اگر قبلا دیده باشیم هم فکر میکنم این جور دیگه نگاه کردنه ارزش یک بار امتحان رو داشته باشه . قراره بیایم و اینجا بنویسیم برای مثال Will رو چطور شناختیم ؟ چطور ارزیابیش میکنیم ؟ چطور آدمیه ؟
خب
شروع کنیم؟ 8->
من در مورد ویل فکر می کنم یاد گرفته از بچگی احساساتش رو سرکوب کنه(تو فیلم گفته می شه که بچگیش تعداد خیلی زیادی بچه بودن و کتک می خورد و سیگار رو بدنش خاموش می کردن و از این حرفا) از اونجاییم که ویل نابغس با ریاضیات این کارو انجام می ده که ذهن قویش رو ارضا کنه. همچنین ویل یاد گرفته به هیچی اهمیت نده واسه همین با توجه به هوش بالاش وارد دانشگاه نمی شه و از اونجایی که از همون بچگی چیزی واسه از دست دادن نداشته براش مهم نیست به تحصیلات خاص برسه و کتاب هارو فقط واسه لذت خودش می خونه.
اما اصلی ترین نکته تو شخصیت ویل اینه که نمی تونه به بقیه اعتماد کنه و می ترسه تو زندگیش تغییر ایجاد کنه از اکثر آدما بدش میادو عقده زیادی رو تو دلش نگه داشته واسه همینام از کسی که اونو دوس داشت دوری می کنه و اصل فیلم هم حول درگیری های ویل با این مسئله با روانشناسش که گذشته ای عین خودش داشته می چرخه:)
ویل یکی از بهترین شخصیت هایی بوده که تو فیلم باهاش مواجه شدم و واقعا دوسش دارم و درکش می کنم:-"

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من در مورد ویل فکر می کنم یاد گرفته از بچگی احساساتش رو سرکوب کنه(تو فیلم گفته می شه که بچگیش تعداد خیلی زیادی بچه بودن و کتک می خورد و سیگار رو بدنش خاموش می کردن و از این حرفا) از اونجاییم که ویل نابغس با ریاضیات این کارو انجام می ده که ذهن قویش رو ارضا کنه. همچنین ویل یاد گرفته به هیچی اهمیت نده واسه همین با توجه به هوش بالاش وارد دانشگاه نمی شه و از اونجایی که از همون بچگی چیزی واسه از دست دادن نداشته براش مهم نیست به تحصیلات خاص برسه و کتاب هارو فقط واسه لذت خودش می خونه.
اما اصلی ترین نکته تو شخصیت ویل اینه که نمی تونه به بقیه اعتماد کنه و می ترسه تو زندگیش تغییر ایجاد کنه از اکثر آدما بدش میادو عقده زیادی رو تو دلش نگه داشته واسه همینام از کسی که اونو دوس داشت دوری می کنه و اصل فیلم هم حول درگیری های ویل با این مسئله با روانشناسش که گذشته ای عین خودش داشته می چرخه:)
ویل یکی از بهترین شخصیت هایی بوده که تو فیلم باهاش مواجه شدم و واقعا دوسش دارم و درکش می کنم:-"
بی خیال این تاپیک شده بودم مرسی که روشنش کردی ;;) و اینکه چقدر جالب که دقیقا دیروز برای بار دوم اتفاقی فیلم رو دیدم.
چیزی که توجه من رو خیلی جلب کرد مکالمه ی روان شناسه با ویل درباره ی این بود که نمیشه زندگی آدما رو با نشونه های کوچیک و کنار هم گذاشتنشون استنتاج کرد و ویل رو بخاطر این که با صرف دیدن نقاشی اون کشتی طوفان زده نتیجه های بزرگ و کلی درباره ی زندگیش گرفته سرزنش کرد ؛ خب این یه چیز مهم رو درباره ی شخصیت ویل میرسونه ، چیزی که بارها توی دیالوگ هاش دیده میشه ، نتیجه گیری کلی و واقع گرایانه از اتفاقات و احساسات و هر چیز ، در واقع بیش از حد عقلانی بودن و منطقی بودن (نه منطق به معنای کلمه!بلکه به معنای عامی)که باعث نادیده انگاشتن جنبه های دیگه میشه . این رفتار من رو یاد مکانیسم دفاعی فلسفه بافی فروید میندازه ، نادیده گرفتن جنبه های احساسی موضوع آزار دهنده و تاکید روی ویژگی های عقلانی و منطقیش . شاید ویل اونقدر این کار رو برای مقابله با مشکلات زندگیش انجام داده که تبدیل به یه عادت شده.

Distorded Angel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
دانشگاه تهران
بی خیال این تاپیک شده بودم مرسی که روشنش کردی ;;) و اینکه چقدر جالب که دقیقا دیروز برای بار دوم اتفاقی فیلم رو دیدم.
چیزی که توجه من رو خیلی جلب کرد مکالمه ی روان شناسه با ویل درباره ی این بود که نمیشه زندگی آدما رو با نشونه های کوچیک و کنار هم گذاشتنشون استنتاج کرد و ویل رو بخاطر این که با صرف دیدن نقاشی اون کشتی طوفان زده نتیجه های بزرگ و کلی درباره ی زندگیش گرفته سرزنش کرد ؛ خب این یه چیز مهم رو درباره ی شخصیت ویل میرسونه ، چیزی که بارها توی دیالوگ هاش دیده میشه ، نتیجه گیری کلی و واقع گرایانه از اتفاقات و احساسات و هر چیز ، در واقع بیش از حد عقلانی بودن و منطقی بودن (نه منطق به معنای کلمه!بلکه به معنای عامی)که باعث نادیده انگاشتن جنبه های دیگه میشه . این رفتار من رو یاد مکانیسم دفاعی فلسفه بافی فروید میندازه ، نادیده گرفتن جنبه های احساسی موضوع آزار دهنده و تاکید روی ویژگی های عقلانی و منطقیش . شاید ویل اونقدر این کار رو برای مقابله با مشکلات زندگیش انجام داده که تبدیل به یه عادت شده.
آ سوال کلی دیگم که تو فیلم مطرح شد این بود که آخرش ما باید همه تلاشمونو بکنیم که به علم و صنعت کمک کنیم یا هر طوری خودمون حال می کنیم زندگیم بی اهمیت به بقیه و به نظرم تصمیم آخر فیلم ویل خیلی خوب بود و در کنار احساسی بودنش یجور منطقم پشتش بود.
من از دختری که به ویل علاقه داشت هم خیلی خوشم اومد، حسشو مستقیم ابراز می کرد.

آخرین ویرایش:

HEcxcc

بادبان برافراشته (مدیر اصلی‌تر)
نام مرکز سمپاد
مطهری
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1459
نمیدونم چی بگم یا ما تو ایران هممون مشکلات روانی خطرناک داریم یا شخصیت اول این فیلم اونقدرا هم مشکل جدی ای نداشت:-"
خوب شخصیت اول فیلم گذشته خوبی نداشته به همین خاطره که زندگیشو با دوستاش به دعوا کردن و مسخره کردن و خندیدن به همه پدیده های اطرفش میگذرونه و کمبود هاشو جبران میکنه و در همین راستا هم کتابای زیادی میخونه که بتونه بوسیلشون کل کل کنه و باحال به نظر برسه...
ویل که همون شخصیت اول باشه مجبور میشه هر هفته با یه روانشناس ملاقات کنه اما ویل به واسطه چیزایی که میدونه فکر میکنه خیلی حالیشه و هیچ اهمیتی به حرفای روانشناسا نمیده واسه همینه که حاضر نمیشه بره پیششون و وقتی باهاشون رو به رو میشه اونارو به تمسخر میگیره که نخواد حرفاشونو بشنوه همونجور که کل زندگیشو به تمسخر گرفته تا درداشو فراموش کنه...
ویل بعد از اینکه چند روانشناسو از خودش نا امید میکنه با آخرین روانشناسش رو به رو میشه... تو جلسه اول ویل سعی میکنه مثل همیشه اونو به تمسخر بگیره و موفقم هست... اما روانشناسش ایندفعه مثل قبلی ها یه آدم کم صبر و ضعیف نیست که زود به بیمارش تسلیم شه و بگه حاضر نیستم دیگه باهاش جلسه داشته باشم...برعکس ایندفعه روانشناسش بعد از اینکه بوسیله خشونت زیاد میخواست بیمارشو خفه کنه و تموم شدن زمان پسره رو از مرگ نجات داد:))خیلی عصبانی میخواست تو جلسه بعد جوابشو بده و کم نیاره ازش...
روانشناس ویل میشینه یه هفته به حرفای ویل فکر میکنه تا تو جلسه بعد کاملا آماده حاضر شه روز جلسه که فرا میرسه ویل رو میبره بیرون حرفایی رو به ویل میگه تحت تاثیر قرارش میده و اینجا میبینیم که ویل خیلیم احساساتیه و زود تحت تاثیر قرار میگیره.
ویل بعد از جلسه قبل حرف گوش کن میشه و سیگارشم غلاف میکنه:Dاما همچنان واسش سخته غرورشو بشکنه و از زندگیش واسه آقای روانشناس بگه که تو زندگیش کمکش کنه...و اینجوری میشه که این جلسه بدون کلمه ای حرف به پایان میرسه... جلسه بعد شروع میشه ویل باخره بعد از کلنجار رفتن با خودش با یه جوک شروع میکنه و سر صحبت باز میشه... ویل دوباره ادامه میده و به دوست دخترش اشاره میکنه... اینجا میبینیم ویل از یه ترسش حرف میزنه ترس از اینکه اگه وقت زیادی رو با دوست دخترش بگذرونه ازش زده بشه... این ترس به شخصه برام آشناست دلم میخواست مثال بزنم ولی بعدش ترجیح دادم نزنم:rolleyes: شاید خودتون بتونید نمونه هایی رو تصور کنید:-" و اما به نظرم سرچشمه این ترسا دلمردگی و نا امیدی ایه که دلیلش میتونه سختی هایی که تو بچگیش داشته باشه... روانشناس ویل بهش درمورد زن خودش میگه رمورد عادت های خیلی عجیبی که داشته و درمورد اینکه با این وجود از هیچ کدوم از این عادتا بیزار نبوده...
ویل که تو جلسه دوم تحت تاثیر روانشناسش قرار گرفته بود به حرفایی که درمورد رابطه با دوست دخترش بهش گفت گوش میکنه و میره سراغ دوست دخترش... رابطشون به همین شکل ادامه پیدا میکنه و روانشناس ویل هر هفته چیزای بیشتری درمورد رابطه با همسرش برای ویل میگه و ویل هم با وجود اینکه ممکنه خوب همچین چیزایی رو درک نکنه ولی بهشون عمل میکنه...
یه روز دوست دختر ویل ازش درخواست میکنه که باهاش به کالیفرنیا بیاد و اینجاست که ترس ویل دوباره خودشو نشون میده(نکنه برم اونجا و از هم جدا شیم؟)مثل اینکه ویل هنوزم نسبت به آینده این رابطه امیدوار نیست و فکر میکنه در آینده دوست دخترش وقتی بیشتر با زندگیش آشنا شه اونو ترک میکنه از طرف دیگه دوست دخترش فکر میکنه ویل دوستش نداره و به همین دلیل ته دلش راضی نیست که زندگیشو باهاش بگذرونه اینجاست که با هم بحثشون میشه ویل به گذشته بدش اقرار میکنه و میگه من نمیتونم با تو باشم و دوست دخترش بهش میگه ولی من عاشقتم و این چیزا برام مهم نیست و میگه من فقط جواب میخوام اگه موضوع اینه که دوستم نداری من میرم و دیگه هیچ وقت تو زندگیت نخواهم بود پس مشخص کن مشکلت چیه که ویل هم میگه من دوستت ندارم درحالی که دوست دخترش میدونه که واقعا این حس ویل نیست... ولی چیزی نمیگه و ویل میره.
روانشناس ویل از قضیه دوست دختر ویل خبر نداره و درگیر موضوع دیگه ای شده... آینده ویل ویل میتونه یه فرد دان برجسته شه ولی آیا واقعا این چیزیه که ویل باید بشه؟ روانشناس فیلم با شخصی در این مورد درحال بحث هست که چون از اول متن بهش اشاره ای نشده بود الان وقت خوبی نیست بخوام معرفیش کنم خودتون فیلمو ببینید میفهمید:-" اون شخص معتقده که ویل باید یه ریاضیدان بزرگ بشه وگرنه استعدادشو هدر دادیم ولی روانشناس ویل که چندان به این موضوعات اهمیت نمیده میگه باید ببینیم خود ویل چی میخواد و هدر دادن زندگی ویل در راه علوم رو خیانت بهش میدونه... پس با ویل درمورد اینکه میخواد تو زندگیش چیکار کنه حرف میزنه و ویل هم جواب قانع کننده ای نمیده (واقعا هم انتخاب کاری که واقعا میخوای تو زندگیت انجام بدی سخته خوب:-") ولی ویل هم معتقده که هر کاری یه کار آبرومند و مورد قبول و حتما نباید ریاضیدان و همچین چیزی باشه به همین خاطره که میگه من میخوام چوپان یا همچین چیزایی بشم ولی روانشناس میدونه ویل از روی لج همچین شغلایی رو انتخاب میکنه و اینا هم کارایی نیستن که اون واقع میخواد انجام بده پس دوباره با خشونت از مطب بیرونش میکنه و ویلم بخاطر لج میره آجر شکن میشه تا نشون بده همچین شغلی هیچ مشکلی نداره ولی اینبار دوستش میاد و بهش میپره و میگه من آرزومه استعداد تو رو داشته باشم و تو این آشغالدونی جون نکنم بعد وقتی تو با این استعداد میای اینجا کار میکنی انگار داری بهم توهین میکنی و ازینجور حرفا این باعث میشه ویل بیشتر فکر کنه درمورد کاری که میخواد انجام بده...
در این حین ویل به دوست دخترش زنگ میزنه که ازش خدا حافظی کنه و از اونجایی که قبلا اشاره کردم دوست دختر ویل میدونست که دلیل جدایی ویل واقعا دوست نداشتنش نیست (دلیلش ترس ویله) پس دوباره به ویل میگه من عاشقتم تا ویل بدونه هنوز راه برگشت هست ولی ویل جواب نمیده و فقط میگه مواظب خودت باشه و این مکالمه به پایان میرسه
حالا بذارید یکم درمورد علاقه ویل از زبون خودم تایپ کنم...ویل اول فیلم کف دانشگاه رو تمیز میکرد ولی در حین این نظافت کاری روی تابلو های دانشگاه مسائل ریاضی رو حل میکرد... و حتی تو خونه برای حل اون مسئله جایزه دار فکر کرد به نظرم این نشون میده که ویل واقعا به ریاضیات علاقه داشت هرچند نمیخواست کل زندگیشو صرفش کنه ولی این هم نشونه دیگریه که انتخاب شغل آجر شکنی فقط یه لجبازی از طرف ویل بود.
خوب اینجای فیلم ویل توی گیجی نسبی ای به سر میبرد و نمیدونست چیکار کنه و اینجاست که اون جلسه آخرشو با مشاورش میگذرونه مشاورش ایندفعه فقط سعی میکنه ویل رو بخاطر گذشتش آروم کنه و اینجا دوباره میبینیم که ویل احساساتی دوباره با یه تحریک کوچک گریه میکنه و خودشو خالی میکنه و این تونست کمک شایانی به ویل در تصمیم گیریش کنه و دیدید که آخر فیلم حد اقل به نظر من تصمیم خیلی خوبی گرفت:D (خسته شدم بس که تایپ کردم:-s)

اه راستی میخواستم درمورد اینکه دکتر ویل هم خیلی همچین از لحاظ روانی سالم نبود بگم:| ولی خوب نه حالشو دارم دیگه:-" و هم اینکه از بس راجب ویل نوشتم دیگه خیلی یادم نیست باید یه مروری فیلمو بکنم یادم بیاد پس همین کافیه:-"
صحیح

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
موافقید تو هفته ی اول مهر که هنوز دانشگاه و درسا سنگین نشده یه فیلم ببینیم؟
میتونیم تحلیلشم بذاریم واسه جمعه ۶ مهر.

پیشنهاداتونو پ.خ کنید،رای گیری میذاریم،فیلمی که انتخاب شد رو تا فردا اسمشو میذاریم.

منتظر پ.خ های گرم شما هستم . :-عینک دودی

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
10 فیلم برتر روانشناسی
1-مرد بارانی. Rain man
2-ذهن زیبا
3-سکوت بره ها. The Silence of the Lamb Lambs
4-جزیره شاتر. Shutter Island
5-قوی سیاه. Black swan
6-باشگاه مبارزه. Fight club
7-هوانورد. the Aviator
8-دیوانه از قفس پرید
9-فیلم روانی. Psycho
10-آزمایش. experiment

این 10 تا فیلم برتر روانشناسی هستش که پیشنهادش میکنم‌...
البته خودم همشو ندیدم فقط:-"
اگه دوست داشتید میتونیم باهم ببینیم و در موردشون بحث کنیم :-"

به جز اینها چند تا فیلم دیگه هم هست :

Girl Interrupted : فیلمِ دختر از هم گسیخته هم قشنگه و راجع به دختری هست که افسردگی میگیره و دست به خودکشی میزنه و بعدش به بیمارستان روانی منتقل میشه و باقی داستان.
Identify : راجع به اختلال چند شخصیتیه!
The Sixth sense : این یکم تخیلی / روانشناسانه هست ولی قشنگه... من دیالوگ هایی که بینِ بیمار و روانشناس هست رو دوست داشتم و تم ترسناک فیلم XD
شخصیت اصلی سریال Dexter هم یک بیمارِ psychopath ــه .

آخرین ویرایش:

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
فیلم a dangerous method هم تا جايي كه مي دونم موضوعش خيلي روانشناسانس ولي خودم نديدمش ،نمرش يكم پایینه نسبت به بقیه فیلمای پیشنهادی

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
خب واسه این هفته 3 تا فیلم رو رای گیری میذاریم از فیلمایی که بچه ها معرفی کردن.

فیلم perfect strangers :
محصول 2016
داستان از این قرار است که هفت دوست خانوادگی (سه زوج و یک تازه جدا شده) برای شام دور هم جمع شده و دست به بازی دیوانه‌واری می‌زنند. آن‌ها در دفاع از اینکه هیچ چیز برای مخفی کردن از همسران و دوستان خود ندارند، قبول می‌کنند که در طول شام، تلفن‌های همراه خود را روی میز بگذارند و...

فیلم girl interrupted:
محصول 1999
آنجلینا جولی برای بازی در این فیلم اولین و تنها اسکارش را در رشته بهترین بازیگری نقش مکمل در سال ۲۰۰۰ بدست آورد.
داستان دختری که پس از پایان دوران دبیرستان دست به خودکشی میزند و دچار افسردگی میشود,خانوادش او را به یک موسسه نگهداری از بیماران روانی میفرستند و ...

فیلم dangerous method:
محصول 2011

در سال ۱۹۰۴ کارل یونگ (با بازی مایکل فاسبندر) با یک بیمار روسی مبتلا به هیستری به نام سابینا اسپیلرین (با بازی کیرا نایتلی) آشنا می‌شود که از لحاظ روانی دچار مشکلات فراوانی است. سابینا در رفتار و حرکاتش تعادلی ندارد و حرکت‌های مداوم بدن و نگاه‌های نگرانش حاکی از آن است که وی از لحاظ ذهنی به شدت آشفته است.
یونگ با استفاده از روش «گفتار درمانی» سعی می‌کند تا ذهن پریشان سابینا را آرام کند و ...

من خودم سه تاشو دوست دارم ببینم :-"
اولیشو کیمیا ازش تعریف میکنه و جدید تره دوست دارم ببینم
انگاری فیلم جالبیه. :-"
دومی داستانش جذبم کرد و آنجلینا جولی ام هست توش :))
سومی هم کیرا نایتلی بازی میکنه هم روانشناسه یونگ عه,یونگ جزو روانشنای بزرگ محسوب میشه دوست دارم بیشتر بشناسمش...

خب دیگه رای بدید تا فردا شب ببینیم کدومش بیشتر رای میاره,اونایی هم که اطلاعات بیشتری دارن خوشحال میشیم در اختیارمون بذارن.;;)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
نمیدونم اول تاپیک گفتم یا نه ولی هدف تاپیک دیدن فیلم های روان شناسانه نیست . با نگاه کاوش گر به شخصیت ها نگاه کردن و تحلیلشونه .

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
دو تا از فیلما رای برابری آوردن (:/
میتونیم واسه 6 مهر perfect stranger رو ببینیم و واسه ی هفته ی بعدیش،a dangerous mothod

ان شالله 6 مهر با تحلیل شخصیت های perfect stranger دور هم باشیم.;;)

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
خب،خب،خب :D
کیا دیدن فیلم رو؟