• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فشار روحی در راه المپیاد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
بیاوریم بالا........واسه ماهایی که نمی دونیم المپ یا کنکور...به خدا انتخابش هم سخته.....یه جا میگن المپ یه جا هم میگن کنکور....اصلا نمی دونیم به حرف کی بریم....یه جا اونایی که نتیجه گرفتن میگن المپیاد عالییهههه ولی یه جا اونایی که نکشیدن میگن نریااا....المپیاد فلان است و بسال است....تو مدرسه ی ما المپیادی داریم ولی خیلی میخونن و خیلی تتلاش میکنن که فقط یک ربات از عهده اش بر میاد....
علاوه بر حرفای کارن شما هنوز تایم برای تصمیم گیری هم دارید . و خب به مرور زمان متوجه میشی که علایقت هی تغییر میکنن و بالطبع شناختت نسبت به خودت بیشتر میشه.
فعلا به خودت فرصت بده بالاخره به نتیجه میرسی .

آخرین ویرایش:

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
الان واقعا خیلی شرایط عجیبی دارم . یازدهمم و هنوز فقط ¼ شیگی عمومی رو خوندم میشه که بشه ‌...؟ البته قبول دارم دو ماه اخیر خیلی کم گذاشتم ولی امیدوارم بتونم جبران کنم و درس های مدرسه هم بزارن ...:-ss:-?

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
۱-حسادت دوستان و از دست دادن بعضی از دوستی ها
۲-اعتماد نکردن مسئولین مدرسه
۳-کمتر شدن سطح زمان تفریحات
۴-مقایسه با کسایی که راهشون کنکوره و درین راه خبره هست.(تاپ های کنکور)
۵-احتمال افت معدل
۶-سرکوفت دیگران
۷-منت مادر و پدر سر خرج کتاب و کلاس و... (معمولا اتفاق نمیافته به شدت ولی خوب منکرش هم نمیشه شد)
۸-استرس برای عدم قبولی
۹-ابهام در عدم صحیح بودن راه المپیاد
۱۰-ترسیدن از افق غول ساختگی المپیاد
من از میان این عوامل عواملی که خیلی منو میترسونن برا اینکه برم سمت المپیاد...
موارد 4 و 5 و 8 و 9 و 10 هستن
یعنی این موارد جزو مواردین که واقعااز المپیاد برام یه قول بی شاخو دم سا ختن و واقعا یه امر هراس انگیز شده برام
خصوصا ترس اینکه مدال طلا نیارم سال یازدهم(اگرم رفتم المپ)این اوج اوج اوج ترس منه و خب اینکه میترسم علاوه بر معدلم دانشگاه و آیندمو همه چیمو خراب کنه

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
من از میان این عوامل عواملی که خیلی منو میترسونن برا اینکه برم سمت المپیاد...
موارد 4 و 5 و 8 و 9 و 10 هستن
یعنی این موارد جزو مواردین که واقعااز المپیاد برام یه قول بی شاخو دم سا ختن و واقعا یه امر هراس انگیز شده برام
خصوصا ترس اینکه مدال طلا نیارم سال یازدهم(اگرم رفتم المپ)این اوج اوج اوج ترس منه و خب اینکه میترسم علاوه بر معدلم دانشگاه و آیندمو همه چیمو خراب کنه
اگه از راهنمایی شروع کنی اصلا نیازی نیست نگران هیچ کدوم از اینا باشی.
فقط منابع رو بگیر شروع کن.
مطمئن باش هیچ کس از المپیاد خوندن پشیمون نشده.
هر کی پشیمونه از نخوندن المپیاد پشیمون شده.
مدرسه و کنکور و این چیزا در برابر المپیاد واقعا هیچ اهمیتی نداره.
درست درس بخون و این فرصت رو به چنگ خودت بگیر.
موفق باشی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
کی گفته المپ مثل آزمون سمپاده؟
شما تجربه ی المپیاد داری اصلا @_a_

بعد روش تستی برای المپااااااد؟ اصلا المپیاد برا اینه که تین راحت طلبی برای تست از بین بره

بعد کی گفته کسی که المپ فیزیک میده با سوالای تستی آشنا میشه
چیزی که ما برای المپ می خونیم زمین تا آسمون با چرت و پرتای کتاب درسی و کتابای تست فرق داره

Mαiα

Trα lα lα-
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرز 2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
00
ببین عزیز دلم المپیاد دقیقا مثل آزمون سمپاد هست شما که تونستی قبول شدی ۱۰۰% از پس این هم بر میای. اصلاً این جور چیزا برات مهم نباشه که حالا مثلاً دوستت حسودی میکنن و غیره مامان و بابات کلی کلاس و غیره میفرستن توفقط بچسب به خود المپیاد تمرکز ت رو بزار فقط روی درس به این جور چیزا اصلا توجه نکن فرض کن داری کنکور میدی مثلاً الان شما المپیاد فیزیک ثبت نام کردی اصلاً مهم نیست که قبول میشی یا نه چون اصلاً المپیاد روی کنکور تاثیر نمیزاره من خودمم تجربه دارم اگر قبول بشی که بهتر نشدی هم مهم نیست حداقلش اینه که با سوالات تستی فیزیک آشنا میشی و ممکنه این درس رو توی کنکور ت درصد بالایی بزنی
المپیاد به هیچ وجه شبیه آزمون ورودی ششم به هفتم سمپاد نیست حتی شبیه آزمون های جامعی که سمپاد در طول ترم می‌گرفت نیست اگه 5 درصد هم تشابه داشته باشه بیشتر دانش آموزای سمپاد قبول میشن
بستگی به خود شخص داره که روی کنکورش تاثیر بذاره یا نه ممکنه این تاثیرات مثبت یا منفی باشه.
اگه یکی بیشتر وقتش رو برای المپیاد گذاشته باشه قطعا براش مهمه که قبول شه و خب نمیشه فقط روی المپیاد تمرکز کرد همزمان باید برای کنکور و امتحانات ترم هم خوند حتی اگه مدارس مراعات کنن.
و اینکه مطالبی که برای المپیاد خونده میشه خیلی فراتر از مباحث کتاب درسی و کتاب کارهایی که برای کنکور تألیف میشه

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
خب راستش نمیدونم بهتر بود این مشکلو اینجا مطرح کنم یا تو تاپیک دغدغه های یه المپیادی ... اینجا میگم ... با مشکل کمبود اعتماد به نفس چیکار کنم؟ :")
گاهی خیلی آزاردهنده میشه و یه جورایی مانع پیشرفت میشه ... ممنون میشم اگه کسی راهی چیزی بلده بگه :")
سلام
اگه از این نظر میگین که خودتونو با بقیه مقایسه میکنید خب به بقیه توجهی نکنید
خود استاد من سال یازدهم وارد المپیاد شد و هیچی حالیش نبود. در حالی که بقیه خیلی جلوتر بودن ازش
ولی درس خودشو خوند و نقره شد
شماهم درس خودتونو بخونید و سعی کنید خدای مباحث بشید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
به مدال نرسیده ی شیمی:)
الان که دیگه دهما آزمایشین ولی قبلا واسه دهمیا یک فاجعه ی به تمام معنا و ریسک بود:))) یازدهم که دیگه هیچی
اما هیچ کدوم اینا دلیل نمیشه اگر نخواین "عاقلانه" سمتش نرین

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
چقدر این تاپیک رو دوست دارمش.روزای اول المپیادی بودنم اینو خوندم و همه‌ی موارد جلوی چشمم خیلی ریز و کوچیک به نظر می‌رسیدن، اما حالا که توی نیمه‌ی نهایی این راه هستم، چندین موردش رو دارم تجربه می‌کنم، به علاوه مورد ۱ با شدت بیشتر.

وقتی وارد المپیاد می‌شید، همه درباره‌ی فشار راه المپیاد حرف می‌زنن، کسی دقیق نمی‌دونه چیه، نمره‌ی کم مدرسه؟ عملکرد بد تو آزمون‌ها؟

اما یه واقعیتی درباره‌ش وجود داره، وقتی المپیاد رو شروع می‌کنین، یه سری مشکلات به وجود میان که درد نمره‌ی مدرسه و عملکرد بد تو آزمون‌ها رو از بین می‌برن، شما خیلی درس می‌خونید، تا حد توان‌تون، کم کم چیزی که مهم می‌شه اینه که خودتون چقد راضی بودید، نه اینکه نمره‌ی چندم شدید، تمرکزتون رو روی خودتون می‌ذارید، اما همیشه یه عده هستن، که به جای فرش قرمز زیر پاتون تردمیل می‌اندازن، تلاش زیاد، نتیجه و بهره‌ی کم، پشت سرتون حرف خواهند زد، رفیق‌هاتون رقیب‌تون خواهند شد، پاچه‌خواری و طمع برای مدال چشم همه رو کور می‌کنه، حتی انقدی که آدما حاضر می‌شن برای خارج کردن هم از مدار رقابت، دست به هر عمل شنیع و زشتی بزنن، همو نابود کنن، با زیرآب زنی پیش دفتر مدرسه، دبیرهای المپیاد، تخریب کنن، مراقب این عده باشید، فشار روانی المپیاد اگر مراقبت نشه، تبدیل به اژدهای آتشین دم می‌شه و شما رو می‌سوزونه

بالا