• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشپزی اقایون

اشپزی اقایون

• بلی

رای‌ها: 57 93.4%
  • خیر

رای‌ها: 4 6.6%

• رای‌دهندگان
    61
دیر رسیدم انگار :))
به نظر من از اونجایی که در جوامع امروزی اکثرا هم زن و هم مرد در بیرون کار میکنند و تا حدی هزینه ی زندگی رو تامین میکنند بهتر هست کار توی خونه هم تقسیم بشه و قطعا نباید همه ی کارها روی یک نفر باشه ( به قول مامان ستاره @big cat تو خونه ففط که نباید تو حرف زدن همکاری کنیم :|:)) ) و آشپزی هم که قطعا هم مرد و هم زن باید بلد باشن برای آشپزی های روزمره هم می تونن با توجه به شرایط شون باهم راه بیان :)):)):)) ولی کلا نمیشه گفت آشپزی وظیفه ی مطلق فرد خاصیه و هر دو طرف باید برای داشتن زندگی خوب باهم همکاری کنن

:-":-"

من پدرم تقریبا هر غذایی بلده بپزه ، دسر و کیک هم گاها درست می کنه و دست پختش آنچنان کمی از مادرم نداره و معمولا غذا ها رو اشتراکی با هم می پزن پدر و مادرم و اینه که من عمرا نمی تونم بپذیرم کسی که باش بعدا قراره زندگی کنم رو من تر و خشک کنم ((:

دوست پسر یکی از دوستام با غذا و کیک پختن به اصطلاح "مخ زد". حالا دیگه خود دانید :))

بابای من هر وقت بخواد برام تخم مرغ بپزه میپرسه شل باشه سفت باشه ؟زرده اش بهم بخوره یا نه؟ از اون کرچ کرچا داشته باشه یا نه (فارسیش یادم نیومد اون تهش)و بعد هر جور که بخوای میپزه برات
من کلا به هیچی حساس نیستم از استعدادا همه که قرار نیس همه چی رو بلد باشن ولی پسری که اشپزی بلده جذابه

اولن هیچ چیز وطیفه هیچ کس نیست به قول چارلی چاپلین

ضمنا این بحث که مرد یا زن اشپزی کنه بیشتر بخاطر زندگی دوران قدیمه .
مرد کارایی که نیاز به قدرت بدنی داشت من جمله کشاورزی و غیره رو انجام میداد پس منطقی بود زن کارای خونه رو بکنه
حالا طی زمان شده سنت

ولی الان که کارهامون از بدنی به فکری تغییر کرده اکثرا مثلا عکاسی اداری تدریس و کلی چیز دیگه. پس دیگه نیازی نیست بخاطر تفکر قدیمی نیمی از جمعیت رو محدود کنیم .

من بلدم
با ۲۱ سال سن خیلیم دسپختم خوبه
برنج بلدم ماکارانی هم بلدم
خورشتا هم قورمه هم قیمه
کباب هم همه نوعش
فست فود هم ک دیگه راحته
اصولا من زیاد شکمو نیستمااا ولی خب آدمیه دیگه دلش میخواد و یاد میگیره

پسردایی من دکتره با سی سال سن (مجرد) تازه به این نتیجه رسیده که باید آشپزی بلد باشه چون سایر همکارا بلدن و این یه املت هم بلد نیست درست کنه و وقتی تنهاست مجبوره سفارش بده
+قبلا مخالف سرسخت آشپزی مردا بود!!

خب تاپیک در مورد اینکه موافقید آقایون آشپزی کنند یا خیر.
و ربطی به تبعیض جنسیت، بایوسکشوآل‌ها، ازدواج هم‌جنس‌گراها و... نداره
شما باید نظرتون رو بگید. یا موافقید یا مخالف.
______
ما با مجتبی توافق کردیم آخر هفته مجتبی غذا بپزه، حالا یا میتونه غذا بپزه یا بخره اون دیگه به عهده خودشه! آخر هفته با ایشونه.
این چیزا کاملا توافقیه. هیچ قانونی وجود نداره وظیفه مرد کار کردن بیرون خونس و وظیفه زن توی خونه.
به نظرم این برمیگرده به عقاید و فرهنگ و آداب و رسوم شما!
پ.ن: خیلی از سرآشپز‌های بزرگ آقایون هستند و رستوران و درآمدهای میلیونی دارند.

ب نظر من ی مرد باید اینقد عرضه رو داشته باشه ک حد اقل تو زندگی مجردیش بتونه غذای خودشو درست کنه
تو زندگی مشترک هم فقط وظیفه مرد نیس ک بیرون کار کنه یا زن فقد تو خونه باشه
زندگی مشترک یعنی کار مشترک یعنی درآمد مشترک یعنی هرچی ک هست بین اون زوجه
پ.ن با آشپژی آقایون موافقم:D

به نظر من آشپزی آقایون (البته بعضیاشون ) خیلی خوبه :eek:

اگه به دور و برمونم نگاه کنیم میبینیم که آشپزای مشهور اکثرا مردن

در ضمن به نظر من وقتی یه پسر و دختر با هم ازدواج میکنن هدفشون از ازدواج رسیدن به آرامش بیشتره
نه اینکه برای همدیگه وظیفه تعیین کنن ( زن و مرد هم باید توی کارای خونه به همدیگه کمک کنن و هم توی پول دراوردن و کارای بیرون از خونه )

امروز داشتم ب داداشم یاد میدادم چطوری ی چیزی رو تو ماهیتابه سرخ کنه و ب موقع برگردونتش
تهش خسته شده میگ:
کاش مث سیخ کباب میتونستی برش گردونی ببینی پخته یا ن:|

خب دوست عزیز الان اینجوری از حرفت برداشت میشه ک زن خونه داری رو به عنوان شغل انتخاب کنه و هر شغلی یک درامد و حقوقی داره(;
خوب این جوری که شما میگی مرد باید بیرون از خونه کار کنه تا بتونه هزینه ی زندگی با زنش رو پرداخت کنه و علاوه بر اون یه پولی هم باید به زن بابت کارهای خونه بده ...
من شخصا ترجیح میدم تنها زندگی کنم و غذا از بیرون بخرم تا این که این جوری زندگی کنم.
.........................
ولی به طور کلی معتقدم مرد باید آشپزی بلد باشه و بعضی وقت ها شام و ناهار بپزه و بتونه موقع مهمونی ها به زنش تو آشپزی کمک کنه.

حالا اینکه وظیفه خانوما هس یا نه یه بحث دیگس،ولی آشپزی باورکن خییییلی باحاله بلد باشی

اشپزی خیلی خوبه من بلدم چند تا غذا بپزم و واقعا ادم اگه وقت بزاره روش لذتبخش میشه غذاشو روحیه اش

دوستان. به نظرتون زن سامان گلریز
تو خونه آشپزی میکنه ؟؟

Back
بالا