• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرسش و پاسخ (علوم اعصاب)

• شروع کننده موضوع

.Moon.

مهمان
سلام
من یه سری سوال برام پیش میاد گاهی در زمینه ی نوروساینس. اما انجمن، هیچ تاپیک پرسش و پاسخی نداشت تا جایی که من دیدم.
واسه همین زدمش شاید ب درد خورد =)

خب اول خودم یه سوال غیر مهم می پرسم اگه کسی بلد بود ج بده لطفا:-"

توی این لینک: https://www.brainfacts.org/core-concepts/how-neurons-communicate

قسمتِ C گفته:
Synapses are chemical or electrical junctions that allow electrical signals to pass from neurons to other cells.
میگه سیناپس ها اتصالات شیمیایی و الکتریکی هستن.
این یعنی چی؟
ما خونده بودیم در محل سیناپس ی سری انتقال دهنده ی شیمیایی وجود داره. حالا این چی میگه دقیق؟=/

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام
من یه سری سوال برام پیش میاد گاهی در زمینه ی نوروساینس. اما انجمن، هیچ تاپیک پرسش و پاسخی نداشت تا جایی که من دیدم.

قسمتِ C گفته:
Synapses are chemical or electrical junctions that allow electrical signals to pass from neurons to other cells.
این یعنی چی؟
ما خونده بودیم در محل سیناپس ی سری انتقال دهنده ی شیمیایی وجود داره. حالا این چی میگه دقیق؟=/
اون الکتریکیش سر انتقال یون ها و همینطور اختلاف پتانسیل هست الکتریکیش..
کتاب های خود برین بی رو خواندی،؟

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام

قسمتِ C گفته:
این یعنی چی؟

تو سیناپس شیمیایی، رسیدن پتانسیل عمل باعث ازاد شدن مدیاتور میشه (فضای سیناپسی وجود داره)ولی تو سیناپس الکتریکی مدیاتور ازاد نمیشه و گپ جانکشن و کانال ها پتانسیل عمل رو انتقال میدن.

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی
ببخشید من خیلی اطلاعات ندارم. میشه توضیح بدین اینا چین؟
مدیاتور یعنی انتقال‌دهنده عصبی( استیل کولین،ادرنالین،..) که وقتی پتانسیل عمل به انتهای آکسون میرسه از پایانه آکسونی(؟) آزاد میشه!

گپ جانکشن هم رابط بین سلولاست! سیتوپلاسم سلولا رو به هم وصل میکنن.

search

roxanaxl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳ شهید شکفته
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1406
علوم اعصاب یا نوروساینس خوبه؟
اگر علاقه داشته باشم میتونم باهاش پیشرفت کنم و به سطح خوبی از دانش و درامد برسم؟میتونم باهاش اپلای کنم؟واسه رسیدن بهش باید تو دانشگاه چه رشته ای رو انتخاب چند مقطع داره و چندسال طول میکشه تا در نهایت یک محقق نوروساینس بشم؟محل های کارش مربوط به کجاها میشه؟روانپزشکی بهتره یا محقق علوم اعصاب بودن؟باید اول روانپزشکی بخونم بعد برم سراغش یا مستقیما همچین رشته ای تو دانشگاهای جهان وجود داره؟وضعیتش خارج از ایران چطوره میتونم موفقیتو توش ببینم و تبدیل به هدفم شه؟
من عاشق علم روانپزشکی ، مغز و اعصاب هستم اما از کارهای یکنواخت مثله روانپزشکی که تنها کارش ویزیت بیمار و درمانشه خوشم نمیاد ، دوست دارم مدام چیزای مختلف و جدید ببینم، کشف کنم مقاله بنویسم و بتونم دانش دنیارو تو این بازه زیاد کنم و کاری که دارم همیشه جا برای پیشرفت داشته باشه و یهو قفل نشه واسه همین دوست دارم محقق بشم و همش دنبال چیزای جدید باشم از طرفیم درامد خوبی داشته باشمو بگم حداقل عمرمو هدر ندادم.اها در ضمن وضعیتو طوری درنظربگیرید که جبرئیل نازل شده و من قراره خارج از کشور دانشگاهو بگذرونم ، یا حداکثر لیسانس برم اونجا. : >
و اینکه اصلا مسیری که دارم میرمو فکرمیکنم علاقم باشه درسته ؟
و میخوام برم رشته تجربی و سختیاشو تحمل کنم بخاطر این هدف ، اگر هدف درستی نباشه جدی انگار دنیا رو سرم خراب شده.امیدوارم تصمیم غلطی نگیرم.
اها درضمن چرا تو قسمت رشته ها و شغل ها واسه روانپزشکا تاپیکی نیست.حتی راجب علوم اعصابم خیلی کمه اگر تاپیک مفیدی دیدین لطفا برام ارسالش کنین مرسی!

استـنفـورد

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1397
.

بالا