• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین انیمه ای که نگاه کردید؟

Reyhoon07

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
میرای / وقتی مارنی آنجا بود /دنیای اسرارآمیز کیکی(از اسمش مطمئن نیستم ولی عالیه)/شهر اشباح

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سرویس تحویل کیکی
فوق العاده قشنگ و خیال انگیز بود. نمره 9.5 چون به نظرم جا داشت بیشتر از اینا ادامه پیدا کنه.
اصلا هرچی بگم چقدر حس خوب داشت کم گفتم.

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
من خیلی وقته حمله به تایتانو نگاه میکردم و تمومش کردم پولی انیمه لیست فیلتر شده
:(

ArTeMiS16

Artemis
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1404
انیمه kaichou wa maid sama یا مبصر ما پیشخدمته بهترین انیمه ای بود که دیدم. آخریش رو یادم نمیاد:-"

AZlN

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
Jibaku Shounen Hanako-kun
نمره 8
خیلی قشنگه و خب واسه منی که انیمه سریالی دیدن رو تازه شروع کردم خیلی خفن بود
البته توکیو غول رو 2 فصل دیدم ولی دیگه ادامه ندادم و نمره این دو فصل 7
شیطان کش رو هم همین چند وقت پیش دیدم و خب عالی بود نمره 10
تقریبا اگه سینمایی ها رو هم حساب کنیم بیش از 15 تا دیدم

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
انیمه که نباید حتما ژاپنی باشه؟

انیمه کلاوس

داستان پیدایش بابانوئل‌. از اون انیمه هایی که از نود دقیقه هشتاد و پنج دقیقه یکریز میخندی، پنج دقیقه آخر یکریز گریه میکنی!

ببینین!

نمره: ۹

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404

انیمه کلاوس

داستان پیدایش بابانوئل‌. از اون انیمه هایی که از نود دقیقه هشتاد و پنج دقیقه یکریز میخندی، پنج دقیقه آخر یکریز گریه میکنی!

ببینین!

کلاوس انیمه نیست

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
خب dragon's blood، اگه از انیمه خوشتون میاد و ترجیحا ( خیلی هم لازم نیس ) قبلا DOTA2 پلی دادید، احتمالا از اینم خوشتون میاد.
بزرگترین مشکلش برای من انگلیسی زبان بودنش بود : )) ، اصن انیمه ژاپنی زبان یه چی دیگست ولی خب صدا پیشه هاش، صدا پیشه های خیلی خفنین
همچنین مثیکه کلا بقیه ی cast اش. فعلا هم امتیازش تو imdb ۸.۳ عه.

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
death note که خیلی داستان و آرت استایل باحالی داشت
SAO که کلا رفت رو نروم و علاقم به انیمه رو به فانا داد:_/

plotter

توطئه گر مخفی
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1402
اتک
توکیو غول
توکیو ریونجرز 😍10
جوجوتسو کایسن
دفترچه مرگ
شیطان کش

*Kosar*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران_مرکز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

انیمه کلاوس

ببینین!

چرا انیمه حتما باید ژاپنی باشه کلا توی تعریفشم اشاره شده (انیمیشن های ساخت شده توسط ژاپن یا اون سری از انیمیشن هایی که ژاپن تو طراحیش کمک کرده)
البته چینی ها به تقلید از ژاپنی ها یه همچین انیمیشن هایی میسازن که اونا انیمه نیستن بهش میگن دونگهوا
کلاوس هم به هیچ عنوان انیمه نیس
فکر کنم بیشترین تعداد انیمه ی درحاله خوندن ماله منه :-" :)) نزدیکه بیستاست و تا حالا فقط یکیش تموم شده :/
از بین انیمه ها mrlu رو به توصیه ی دوستم شروع کردم و به نظرم جالبه ، داستانش در مورد دختریه که پدرو مادرش از هم جداشدن ، برادرش با پدرش زندگی میکنه و دختره با مادرش ، حالا دختره بزرگ شده و بهش خب میدن که داداشش دزدیده شده و برای افت نکردن ارزش سهام شرکته پدرش باید نقش برادرشو بازی کنه ...
انیمه ی جالب دیگه ای که خوندم ازدواجه دوباره ی ملکه است .... شاه و ملکه ای که از هم دارن جدا میشن ، شاه میخواد با معشوقش ازدواج کنه و ملکه با دشمنه شاه ! فعلا قسمتای اولشم و به نظرم جالب اومد ...
انیمه در مورد تجدید جسم و زندگی دوباره هم خیلی خوندم و یکی از قشنگتریناش ستاره ی رها شده بازگشته ملکه ست ... یه خواننده ی معروفه که همه فکر میکنن خیلی مغروره و به طرفداراش اهمیتی نمیده در حالی که اون سعی داره مشکلات زندگیشو مخفی کنه ، توی یکی از کنسرتهاش به سرش میزنه و بدون برنامه آهنگ جدیدی که خودش ساخته و غصه هاشو نشون میداده رو میخونه و یهو برقا قطع میشه و یه نفر از روی استیج پرتش میکنه پایین ، توی زندگی بعدیش توی جسم یه دختر بی عرضه میره و سعی میکنه بازم خودشو به مرحله ی عالی بودن برسونه ...
اینایی که تو گفتی مانگاس و احتمالا فک کنم کره ای باشن که در اون صورت میشه مانهوا چون انیمه خوندنی نیس

خودم با Attack on tittan شروع کردم یادمه فصل سومش تازه داشت پخش میشد
اونایی که پیشنهاد میکنم
Jujutsu kaisen^^
Tokyo ghoul^^(مخصوصا دو فصل اول که طبق مانگاس)
Bungo stray dog
One punch man
prommised neverland(فقط فصل اول اگه ادامه شو میخواین مانگاشو بخونین چون فصل دوم انیمش خیلی ضعیفه)
Hunter X hunter
One piece^^

اخرین انیمه هایی هم که دارم میبینم در حال پخشن
Tokyo revengers
امتیازimdb 9

to your eternity
امتیازimdb 9

Moriarty the patriot
امتیازimdb 7.3

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
hunter x hunter
عالی بود
9 از 10 .
:)
فضای انیمه قشنگ بود و کاراکتر ها خیلی قوی بودند ، استوری لاین رو دوست داشتم ، داستانش خطی نبود و من حتی فیلر هاشم خوب بودند.
^-^
آره دیگه خلاصه
اون یک امتیازم که کم کردم برای این بود که هنوز فصل های جدیدش نیومده و ما رو خیلی منتظر گذاشتند ×_×

*Kosar*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران_مرکز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
hunter x hunter
عالی بود
9 از 10 .
:)
فضای انیمه قشنگ بود و کاراکتر ها خیلی قوی بودند ، استوری لاین رو دوست داشتم ، داستانش خطی نبود و من حتی فیلر هاشم خوب بودند.
^-^
آره دیگه خلاصه
اون یک امتیازم که کم کردم برای این بود که هنوز فصل های جدیدش نیومده و ما رو خیلی منتظر گذاشتند ×_×
چون که مانگاکاش مریضه و معلوم نیس حالا حالا خوب بشه که ادامه بدتش یا نه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey
Berserk: The Golden Age Arc III: The Advent​
مجموعاً ۷.۵ از ۱٠

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
کد گیاس
برای دو فصل سریالیش 10از 10
ولی سینماییش رید به تمام انیمه
پیشنهاد میکنم سینماییشو نبینید

پریشون

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
شبدر سیاه 6.5 از 10 انیمه خوبی هست البته هنوز تموم نشده و اینکه اگه پشت سر هم نبینید لذت بیشتری می برید ولی خب گاهی نمیشه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
[تاپیک دیگه‌ای برای انیمه پیدا نکردم، برای همین اینجا پست می‌کنم. اگه تاپیک ویژه‌ی تحلیل نیست پستم رو به تاپیک مربوط به خودش منتقل کنید.]

من کلاً ۲ تا انیمه تو زندگیم دیدم.

اولیش Death Note بود که فکر می‌کنم ۴-۵ سال از دیدنش می‌گذره. می‌تونم بگم جزو تجربیات خاص زندگیم بود و انقدر زیبا برای شخصیت‌هاش چالش ایجاد می‌کرد و بیننده رو همزمان تو کف نگه می‌داشت که واقعاً به وجد میومدی و انقدر هم نقشه‌های هوشمندانه طرح می‌کرد که احساس می‌کردی با تماشاش ضریب هوشیت یه چن تایی رفته بالا ((:
من همیشه قبلاًها ایده‌ی چنین چیزی رو تو تخیلاتم داشتم؛ مثلاً دلم می‌خواست تو ذهنم بدون اینکه کسی بفهمه و اقدام فیزیکی‌ای انجام بدم یکیو که ازش خیلی متنفرم بکشم ((((: پس حالا حساب کنین وقتی به این انیمه رسیدم دیگه چقدر ذوق‌زده شدم!
اینم الان یادم اومد که من به ایده‌ی "شبیه‌سازِ بیماری‌" یا Disease Simulator هم فکر می‌کردم، این که احساس یک مریضی رو برات تلقین کنه؛ مثلاً تو نمی‌دونی یک مریض دیفتری یا سل یا طاعون یا کرونا چه درد و حسی رو تجربه می‌کنه، شاید به صورت تئوری بخونی که آره تنگی نفس و سرفه و سفتی عضلانی و بی‌حالی و تب و ... ولی تا وقتی خودت اونو تجربه نکنی نمی‌فهمی؛ و خب حدود یکی دو سال بعد از این بحثی که با یکی از دوستام سر این ایده داشتم، به طور کاملاً اتفاقی تو یکی از اپیزودهای Black Mirror به اسم Black Museum (البته با اندکی تفاوت) با این برخورد کردم! و هم خوشحال شدم هم خشمگین که چرا ایده‌ی منو دزدیدین ): (((:

پلات اصلیش همینی بود که گفتم، اما شما تصور کنید در واقعیت یک نفر اونم به دوراندیشی و جاه‌طلبی لایت یاگامی به چنین ابزاری دست پیدا کنه؛ جوانب خطرناک و مصیبت‌زاش به کنار، چه طوری میشه فهمید ریشه‌ی این کشتن‌ها کجاست؟ چه جوری میشه کشف کرد که مسببش کیه؟ قصدش چیه؟ نکنه هدف بعدیش منی باشم که داره رو هویتش کار می‌کنه؟ و این سوالاته که تو ذهنت می‌چرخه و این انیمه هم به زیبایی به تصویرش می‌کشه و یک شخصیت فوق‌العاده باهوش به نام L رو به مقابله‌ی با یاگامی که حالا خودش رو خدای دنیای جدید می‌دونه می‌فرسته که اِل هم با سرنخ‌هایی که بیننده کمتر بهش توجه می‌کرده به دونه دونه‌ی این سوالات پاسخ میده و حتی تله کار می‌ذاره تا یاگامی رو به دام بندازه! هیجان‌انگیز نیست؟!

Poster.jpg

Death Note (2006-07)
IMDb: 9/10
Rotten Tomatoes: 100%
Amin: 10/10

دومین و آخرین انیمه‌ای که دیدم و اتفاقاً همین دیشب هم تمومش کردم Attack on Titan بود. مدت‌ها بود که به چنین چیزی نیاز داشتم. اگر بخوام کل انیمه ش رو در ۳ کلمه خلاصه کنم: ۱- شوک ۲- انتقام ۳- خیانت.
اونایی که Game of Thrones رو دیدن، یادتونه در فصول ابتدایی چقدر فضا فضای درگیرانه‌ای بود؟ چقدر کش‌مکش وجود داشت، چقدر بیننده رو بالا پایین می‌کشوند، چقدر Chaos همه جا‌ رو فرا گرفته بود؟ خب اپیزود به اپیزود این انیمه سرشار از چنین فضاییه ((:
از اول تا آخر همیشه تو ذهن بیننده پر از سوالای بی‌جوابه و انیمه هر قسمت تصمیم می‌گیره که ذهنت رو بیشتر از قبل به فاک بده و سوالات ذهنت رو ضرب‌در ۱۰۰ کنه. البته بالاخره به اکثرشون جواب میده و پاسخ‌هاش هم قابل هضمن اما همچنان برخی جاها حفره‌هایی در پلات وجود داره و هنوزم انیمه ش به پایان نرسیده (فکر کنم ۸ قسمت مونده از فصل چهار و پارت بعدی دی‌ماه امسال منتشر میشه) اما گویا اونایی که مانگاش رو خوندن کمی از Ending ش ناراضی بودن و فکر کردن ایسایاما تو نوشتن پایان‌بندی داستان عجله کرده.
اما صرف‌نظر از پایانش هرچه که باشه، اونقدر خود انیمه ش خوب ساخته شده و به جزئیات هم دقت کرده که بیننده رو میخکوب می‌کنه سرجاش. تو سایت IMDb فکر کنم ۴-۵ تا اپیزودش نمره‌ی 9.9 کسب کردن ((((: اپیزود Hero حتی تا چند بار به نمره‌ی 10 هم رسید اما هِیترهایی پیدا می‌شدن که بهش 1 بدن تا نمره ش بیاد پایین به خصوص طرفدارای بریکینگ بد (البته من خودم جدی‌ترین طرفدار بریکینگ بدم، اما از اونجا که عده‌ایشون دوست نداشتن اپیزودی بجز Ozymandias رو با نمره‌ی کامل ببینن، تصمیم گرفتن به Hero حمله کنن. واسه من تفاوتی نمی‌کرد کدومشون 10 بشه چون هردو رو دوست داشتم) . کمترین نمره‌ی اپیزوداش هم فکر کنم 8.5 باشه یا همین حدودا. پس ببینید که با چه مسترپیسی طرفید!
داستانش رو برخلاف دث نوت که میشد تا حدودی بشکافی و مشکلی پیش نمیومد، نمی‌تونم زیاد توضیح بدم چون قابلیت اسپویل شدیداً بالایی داره، ولی فقط در همین حد بگم که بشریت درون دیوارهایی مدور و هم‌مرکز به ارتفاع ۵۰ متر که هر کدوم از هم حدود ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارن زندگی می‌کنن تا از غول‌ها یا تایتان‌هایی که انسان‌ها رو می‌خورن در امان باشن. اینکه چرا غول‌ها انسان‌ها رو می‌خورن یا اصلاً از کجا اومدن و دیوارها رو کیا ساختن و ... سوالایی هستن که حتی خود مردم اونجا هم نمی‌دونن ((: خود بیننده هم باید خیلی صبور باشه تا بفهمه!

Poster_2_.jpg

Attack on Titan (2013-22)
IMDb: 9/10
Rotten Tomatoes: 95%
Amin: 9/10

بالا