• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باشگاه کتابخوانی، تابستان 99

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من میگم سریع‌تر پروسه انتخاب کتاب رو تموم کنیم.
پارسال همچین برنامه ای بود ولی اینقد سر انتخاب کتاب وسواس به خرج دادن که اصلا برنامه اجرا نشد.
الان موضوعای "جنگ جهانی" و " توسعه فردی و کمک به خود" با فاصله محبوب‌ترین موضوعا هستن پس یه نظرسنجی دیگه بزارین فقط بین این دو تا موضوع ، بعدش هم یه نظرسنجی برای انتخاب خود کتاب.
اگه برناممو درست اجرا کنین تا پایان هفته دیگه برنامه شروع میشه :عینک دودی :)):))
موافقم
امشب بین این دو موضوع رای گیری میذاریم و فردا یک‌موضوع رو انتخاب می‌کنیم.

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
×لطفا در نظرسنجی دو موضوع برتر شرکت کنید.
کتاب‌های در نظر گرفته شده برای هر کدام:

■ توسعه فردی:
• باشگاه پنج‌صبحی‌ها (نشر نون)
• عادت‌های اتمی (نشر نوین)
•تئوری انتخاب (نشر سایه سخن)
•ای‌کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم (نشر میلکان)

■ جنگ جهانی دوم
• خالکوب آشویتس (نشر کوله‌پشتی)
• مرگ کسب و کار من است (نشر نگاه)
• جنگ چهره زنانه ندارد (نشر چشمه)
• سلاخ خانه شماره پنج

×لطفا اگه پیشنهاد دیگه‌ای برای هر کدام از موضوعات دارید، اعلام کنید.

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
من تعریف سلاخ خانه‌ی شماره‌ی ۵ رو خیییلی شنیدم :-"

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
دوتا پیشنهاد برای جنگ جهانی دوم :
یادداشت‌های یک دختر جوان( آن فرانک). نمره تو گودریدز با دو و نیم میلیون رای: 4.2

کتاب بلبل نویسنده کریستینا هانا. نمره تو گودریدز با 60 هزار رای: 4.5

نمرات و نظرات گودریدز تا حد خیلی خوبی(ولی نه کاملا) قابل اتکاست برای انتخاب کتاب. برای من که تا حالا اینطور بوده. برای همین نمره هاشونم نوشتم.

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
دوتا پیشنهاد برای جنگ جهانی دوم :
یادداشت‌های یک دختر جوان( آن فرانک). نمره تو گودریدز با دو و نیم میلیون رای: 4.2

کتاب بلبل نویسنده کریستینا هانا. نمره تو گودریدز با 60 هزار رای: 4.5

نمرات و نظرات گودریدز تا حد خیلی خوبی(ولی نه کاملا) قابل اتکاست برای انتخاب کتاب. برای من که تا حالا اینطور بوده. برای همین نمره هاشونم نوشتم.
بلبل رو تو لیستم داشتم، نمی‌دونم چی شد ننوشتم.
مرسی از یادآوری‌ت :D
هر دو رو میذارم تو نظرسنجی

نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
خیلی شرمنده وسط این همه انرژی مثبتتون میام ولی خب تهش که چی؟! حالا کی میخواید یک کتابخونی گروهی راه بندازید مسلئه نباید تعداد کتب باشه و یا از این چیزا. باید کیفیت باشه... اولین چیز هم اینه که کتاب انتخابی به درد بخور باشه. منظورم این نیست این کتابا به درد بخور نیستن ولی خب قطعا گودریدز و سلیقه پاپ پسند هم نباید ملاک باشه... و اصلا چرا باید اینجور کتب رو من باید بیام آزمایش کنم خوبن یا نه؟؟
چرا مثلا از بزرگای ادبیات مثل شکسپیر، داستایفسکی، چخوف، همینگوی و اینا نخونیم؟! بهتر نیست؟! هم امتحان پس دادن و کلاسیک به حساب میان و هم میشه ماه ها روشون مکث کرد، بحث کرد و تامل کرد...

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
×لطفا در نظرسنجی دو موضوع برتر شرکت کنید.
کتاب‌های در نظر گرفته شده برای هر کدام:

■ توسعه فردی:
• باشگاه پنج‌صبحی‌ها (نشر نون)
• عادت‌های اتمی (نشر نوین)
•تئوری انتخاب (نشر سایه سخن)
•ای‌کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم (نشر میلکان)

■ جنگ جهانی دوم
• جنگ چهره زنانه ندارد (نشر چشمه)
• سلاخ خانه شماره پنج

×لطفا اگه پیشنهاد دیگه‌ای برای هر کدام از موضوعات دارید، اعلام کنید.
برای توسعه فردی کتاب "اوضاع خیلی خراب است: کتابی درباره امید" خیلی قشنگه.

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
خیلی شرمنده وسط این همه انرژی مثبتتون میام ولی خب تهش که چی؟! حالا کی میخواید یک کتابخونی گروهی راه بندازید مسلئه نباید تعداد کتب باشه و یا از این چیزا. باید کیفیت باشه... اولین چیز هم اینه که کتاب انتخابی به درد بخور باشه. منظورم این نیست این کتابا به درد بخور نیستن ولی خب قطعا گودریدز و سلیقه پاپ پسند هم نباید ملاک باشه... و اصلا چرا باید اینجور کتب رو من باید بیام آزمایش کنم خوبن یا نه؟؟
چرا مثلا از بزرگای ادبیات مثل شکسپیر، داستایفسکی، چخوف، همینگوی و اینا نخونیم؟! بهتر نیست؟! هم امتحان پس دادن و کلاسیک به حساب میان و هم میشه ماه ها روشون مکث کرد، بحث کرد و تامل کرد...
این‌ها که فرموید از بزرگان ادبیاتن صحیح، خوندن کتاب‌هاشونم خوبه اما ممکنه همه‌پسند یا راحت‌خوان نباشه.
اما هدف اینه‌که سلیقه مطالعاتی‌مون رو پیدا کنیم.
این‌که از چهارچوبای ذهنی‌مون خارج شیم و چیزای جدید امتحان کنیم.
البته که گریزی به ادبیات کلاسیک خواهیم زد.
اما اگه همیشه بخواهیم به آثار گذشتگان تکیه کنیم پس کِی رو به جلو حرکت کنیم؟
اگه ۴تا کتاب از نویسنده‌های معاصر بخونید متوجه می‌شید چقدر قابل بحثه و چطور می‌تونه عقایدمون رو به چالش بکشه و به‌رشدمون کمک کنه. چون دارن از زمانه ما روایت می‌کنند...

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
خب همه پسند نباشن... همه هم ادبیات رو دوست ندارن! چیکار باید کرد؟ بشینیم مردان مریخی و زنان ونوسی که همه خوششون بیاد؟؟
بحث سلیقه نیست... بحث یادگیری هست... بحث تربیت حس هست. بحث وقتی هست که نباید هدر بره. وگرنه میشه قورباغه‌ ات را قورت بده رو بخونیم تا ببینیم اوضاع چجوریاست و در نهایت هیچی دستمون هم نیاد جز اینکه وقت تلف کردیم...
به هر حال این یه پیشنهاد بود که به نظر میاید موافق نبودید و منم حرفی دیگه ندارم... موفق باشید.

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
سلام مجدد
من اول گفتم نظرسنجی‌ای که قرار داده شده‌ استاندارد نیست و بااینکه تعدادی از دوستان هم موافق‌ بودن ولی خب توجهی نشد.
خیلی از کتاب‌های مطرح و مفید تو گستره‌ی گزینه‌های نظرسنجی قرارنمی‌گیرن. مثلا کتاب‌هایی با ژانر اجتماعی، فلسفی، نقد ادبی و ...
اگه گزینه‌ها درست‌تر تنظیم می‌شد، می‌شد لذات فلسفه ویل دورانت رو خوند(متنش هم ساده‌ست) یا عناصر داستان رابرت اسکولز( اینم بسیار ساده نوشته شده و ۸۰ صفحه هم بیشتر نیست که از این ۸۰ صفحه ۴۰ صفحه‌ش سه تا داستان کوتاه آورده همراه با نقد و بررسیش)
ولی الان امکان پیشنهاد شدن اینا و خیلی از کتابای دیگه وجود نداره!
حتی به جای اینکه یکی از گزینه‌های "تاریخی" باشه صرفا محدود شده به جنگ جهانی.
این باعث میشه نظرسنجی درست نشون نده مخاطب‌ها چه کتابی می‌خوان بخونن ...

یه نکته دیگه هم اینکه از بزرگان ادبیات خوندن به معنی کلاسیک خوندن و سخت خوندن نیست.
قبول دارم به رمان‌های کمتر دیده شده باید توجه کرد ولی این نباید باعث بشه سراغ هر کتاب کمتر دیده شده‌ای بریم ...
حتی تو نویسنده‌های ایرانی هم اینهمه کتاب از سیمین دانشور، محمدعلی جمال‌زاده، صادق چوبک، غلامحسین ساعدی و ... هست که معاصر هستن و اکثرمون نخوندیم احتمالا و خوبه که اینجا فرصتی بشه و بخونیم دور هم.

آخرین ویرایش:

ای فر

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همینجا
سال فارغ التحصیلی
1398
به نظرم خیلی دیگه دارین سخت و پیچیدش میکنین ...
زودتر یکی رو انتخاب کنید ،زودتر بخونیم بعد بریم سراغ یه ژانر دیگه و یه کتاب دیگه ...

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
منم موافقم، به نظرم الان سختگیری نکنیم زیاد و شروع کنیم، به مرور قطعا پیشرفت میکنیم و راهمونو پیدا میکنیم...

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
منم موافقم
البته اگه کتابی که انتخاب می‌کنیم زیادی ضعیف باشه یا بچه‌ها میلی به خوندنش نداشته باشن همین اول‌ کاری می‌مونیم!
یه کتاب کوتاه‌تر شروع کنیم به نظرم تا ببینیم کیا هستن
بعد تو جمعمون تصمیم می‌گیریم چی‌ بخونیم ...

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
منم موافقم که زودتر شروع کنیم :-"
اما برای کتابخوانی‌های بعدی به نظرم بهتره هرکس کتاب پیشنهادیش رو بنویسه و بعد بین کتاب‌هایی که بر اساس تعداد لایک بیشتر مورد استقبال قرار گرفتن نظرسنجی بشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من از کتاب های جنگ جهانی جنگ چعره ز نانه نداره تغریبا خوندم زیاد خوشم نیومد ولی
تئوری انتخاب
سلاخ خانه شماره ۵
خالکوب آشوئس
خوب به نظر میرسن

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
بچه‌ها،
پیچیده نکنید قضیه رو لطفا.
اگه بخواهیم جامع کار کنیم فقط باید چند هفته وقت بذاریم ژانر انتخاب کنیم!
بعد چند هفته وقت بذایم کتاب پیدا کنیم و...
عملا نمیشه.
هر دوره، یک‌کتاب انتخاب می‌کنیم هرکی خواست بیاد خوش اومد.
به من باشه میگم بشینیم جنگ و صلح بخونیم، ولی اولا همه قدرت خریدش رو ندارن دوما اونی که اول راهه ممکنه خسته بشه یا سختش باشه.
بنابراین با رمان‌های ساده‌تر شروع می‌کنیم.
و خب با توجه به وقت محدودمون خیلی نمیشه دموکراسی برقرار کنیم.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
×با احترام به عزیزانی که به کتاب‌های توسعه فردی رای دادند، اولین دوره به جنگ جهانی می‌پردازیم.

×من یک‌سری کتاب انتخاب کردم، یک‌سری هم بچه‌ها پیشنهاد کردند معرفی همه رو میذارم لطفا مطالعه کنید و به‌گزینه مورد نظرتون رای بدید.

×به منظور بهبود کیفیت کار، لینک گروه به عزیزانی داده میشه که کتاب رو داشته باشند یا تهیه کنند.

× سعی میکنیم طوری تقسیم‌بندی کنیم که اکثریت بتونند مطالعه کنند و اگه کسی خواست در کنار کتاب باشگاه کتاب دیگه‌ای بخونه اذیت نشه.
(حدودا روزی ۳۰ الی ۴۰ صفحه)

■ جنگ جهانی دوم
• سلاخ خانه شماره پنج
• بلبل (تندیس)
• آن فرانک (پارسه)
• سفر سلیکا (کوله‌پشتی)

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
خالکوب آشویتس
قیمت ۳۵ تومان، با ۲۵٪ تخفیف: ۲۶.۵ تومان
هزینه پست ۱۲ تومان

83742.jpg
در آوریل 1942 و در بحبوحه جنگ جهانی دوم، لالی سوكولوف به اجبار به اردوگاه آشویتس - بیركناو منتقل می‌شود. او كه به زبان‌های مختلف تسلط دارد، مسئول خالكوبی شماره‌های شناسایی بر دست زندانیان تازه‌وارد می‌شود؛ شماره‌هایی كه سرنوشت آن‌ها را رقم می‌زند؛ اگر جوان و سالم باشند به كار اجباری فرستاده می‌شوند، در غیر این صورت راهی اتاق گاز و كوره‌های آدم‌سوزی می‌شوند.
لالی طی دو سال و نیم اسارت در آشویتس - بیركناو شاهد هولناك‌ترین قساوت‌ها و وحشی‌گری‌های بشر و همچنین شجاعت و شفقت مردمی‌ست كه هر لحظه امكان دارد با مرگ روبه‌رو شوند.
در همین اردوگاه است كه با دختری به نام گیتا آشنا و در نخستین نگاه عاشقش می‌شود. «خالكوب آشویتس» روایتی‌ست عاشقانه از پایبندی لالی و گیتا به عشقشان در دورانی آكنده از اندوه و وحشت.

پ.ن: از اونجایی که خیلی‌ها نسبت به کتاب‌های عاشقانه گارد دارند باید بگم که عشق‌شون محوریت اصلی نیست.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
بلبل
قیمت ۹۹.۵ تومان، با ۲۰٪ تخفیف: ۷۹.۵ تومان
هزینه پست: ۱۲ تومان

53339.jpg
رمان بلبل به نظر من یک داستان بسیار مسحور کننده و جذاب آمد!یک شب بعد از شام شروع به خواندن آن کردم.در ابتدا قصد داشتم فقط چند فصل از کتاب را بخوانم،ولی دیگر نتوانستم آن را کنار بگذارم.این رمان نه تنها یک داستان الهام بخش شورانگیز است و شخصیت ها چنان به خویس پرورش داده شده اند که خواننده را عمیقا با خود همراه میکند.بلکه دارای چهار چوبی تاریخی است...ماجراها خواننده را بی وقفه با خود به دنیای دو خواهر-ایزابل و ویان-می کشاند.زنان جوان و شجاع که در سخت ترین شرایط زندگی خود دست به اعمالی زدند که هر دو فکر میکردند بهترین کاری است که از دستشان بر می آید.به قول لورانس لانگر،پژوهش گر وقایع نگار تاریخ جنگ جهانی دوم آن ها برای بقا فقط حق انتخاب هایی بدون حق انتخاب را داشتند. ماجرایی زیبا و پر محتوا از آزمایه پر شور زندگی،عشق،سختی های جنگ و عکس العمل هایی متفاوت که انسان ها در مقابل شرایط باورنکردنی زندگی از خود نشان میدهند.این اتفاقات پر کشش،در این راستا با هیجان و احساس همراه میشوند که یقینا شاهکاری دیگر از کریستین هانا است.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
سفر سیلکا
قیمت ۵۰ تومان، با ۲۵٪ تخفیف: ۳۷.۵ تومان
هزینه پست: ۱۲ تومان

102223.jpg
سال 1942، سیلکا که فقط شانزده سال دارد به اردوگاه آشویتس-بیرکناو اعزام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و هنگام ورود، فرماندۀ اردوگاه شیفتۀ زیبایی او می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. سیلکا که به زور از زندانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زن دیگر جدا شده است، خیلی زود درمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد که قدرت، حتی اگر ناخواسته به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دست آمده باشد، ضامن بقاست.
پایان جنگ جهانی دوم و آزادسازی اردوگاه نیز منجر به رهایی سیلکا نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. ارتش شوروی او را به جرم همدستی با دشمن برای گذراندن محکومیتی پانزده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ساله به اردوگاه کار اجباری در سیبری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرستد؛ جایی که سیلکا در آن با مشکلات تکراری و گاه جدیدی مواجه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.
او که هر روز با مرگ و زندگی در جدال است به وجود نیرویی در خود پی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد که حتی تصورش را هم نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کرد آن را داشته باشد. در بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رحمانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین شرایط، با حمایت پزشکی رئوف در بیمارستانِ اردوگاه، به پرستاری بیماران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پردازد. وقتی کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کم در این موقعیت تلخ و جدید دوستانی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد و روابطی ایجاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، درمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابد فارغ از هر اتفاقی که تاکنون برایش افتاده است، قلب او نیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند مأمنی برای عشق باشد.
سفر سیلکا از کودکی به بزرگسالی و سرانجام رسیدنش به جایگاه درمانگری، بازتابی است ازقدرت روح انسان و میل او به بقا.

آخرین ویرایش:
بالا