• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باشگاه کتابخوانی، تابستان 99

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام و درود :D
چند وقتیه بچه‌ها هی تلگرام و اینستاگرام بهم پیام میدن بیا باشگاه کتابخوانی راه بنداز.
خب من اومدم!
داستان از چه قراره؟
قراره یه باشگاه دورهمی راه بندازیم و هرماه یک یا دو کتاب بخونیم.
و این سعی کنیم از هر ژانری مطالعه کنیم تا سلیقه‌مون دستمون بیاد.
اول هرماه یک موضوع انتخاب میشه، کتاب‌های خوب در اون زمینه پس از معرفی به رای‌ گذاشته میشه و این طوری کتاب به انتخاب اعضای باشگاه انتخاب میشه!
کتابی که انتخاب کنیم بودجه بندی میشه و هر روز تا یک بخش مشخص میخونیم و در موردش صحبت میکنیم. (شب‌نشینی‌طور سر یک ساعت مشخص)

چندتا شرط و خط و نشون بکشم اول کاری:
1. پی‌دی‌اف خوانی و خرید نسخه غیرقانونی نداریم!
این کار یه جور دزدیه، بله قیمت کتابها بالاست اما دلیل نمیشه بیشعور باشیم.
×منظورم طاقچه و فیدیبو نیست.
2. خواهشا اگه میخواهید شرکت کنید بیایید داوطلب شید.
3. احتمالا پایان دوره از مترجم یا نویسنده دعوت کنیم همراهمون باشه و باهاش صحبت کنیم. (گروه تلگرام)

خب فعلا چیزی بیشتری به ‌ذهنم نمیرسه بیایید شما هم اعلام حضور کنید و پیشنهاد بدید چه کنیم. :*
سلااااااااااااممم دوست عزیز،خیلی خیلی با این حرکت موافقم!!!اگر میشه در ژانر های رئالیستیک و فانتزی و یا شایدم تاریخی رو اگه اضافه کنید خیلیییییی باحال میشه!ممنون از کار خوبتون x: x: x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
سلااااااااااااممم دوست عزیز،خیلی خیلی با این حرکت موافقم!!!اگر میشه در ژانر های رئالیستیک و فانتزی و یا شایدم تاریخی رو اگه اضافه کنید خیلیییییی باحال میشه!ممنون از کار خوبتون x: x: x:
خیلی عالیه پایه ام. به نظرم برای شروع رمان بهتره.
احساس نمی کنید تابستون تموم شده؟ :-"
تموم کردن کتاب رو :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.

خب این سری قراره کتاب لبه‌ی تیغ (Goodreads) رو بخونیم. اگر کسی میخواد بپیونده. این لینک گروهه.
رمان «لبه ی تیغ» اثر نویسنده ی انگلیسی، سامِرسِت موآم که گویی از بهترین و معروف ترین داستان های وی است، سرگذشت جوانی است که در جنگ جهانی اول حین خدمت سربازی، یکی از دوستانش به خاطر نجات جان او کشته می شود و این حادثه وی را چنان تکان می دهد که به مدّت چندین سال تن به پذیرفتن هیچ کاری نداده تنها و تنها به مطالعه پرداخته و اقدام به جست و جوی پاسخ هایی برای پرسش های فلسفی خویش می کند.
قهرمان داستان به دنبال شناخت نوع زندگی خویش است. زندگی یی که هر کس تعریفی خاص از آن دارد. یکی زندگی را در ثروت و دارایی می بیند، دیگری آن را کسب قدرت اجتماعی یا سیاسی معرفی می کند و یا حتی برخی زیستن را کار و اشتغال تصوّر می نمایند.
"لاری" با آن که دوستان و اطرافیانش او را به تنبلی و دیوانگی متّهم می کنند، با تمام تردید های خویش به مسیر خود ادامه می دهد و در این راه به کشورهای مختلفی از جمله هندوستان سفر می کند. او در نهایت پس از گذشت چند سال بدون آنکه به اطمینان و یقینی دست یافته باشد به این نتیجه می رسد که سعادت و آرامش وی در گرو مطالعه ی کتاب و اشتغال به کارگری و کار یدی و درآمدی پایین است.
آری، سعادتمند شدن همچون بر لبه ی تیغ گذر کردن دشوار است و از این رو داستان مملوّ از تضادها ست تا آنجا که موام در پاسخ به لاری که در صدد حذف اندک درآمد بانکی خود بود و آن را اسارت می شمرد و می دانست اگر به خاطر آن جزء درآمد نبود نمی توانست کارهایی که تا کنون انجام داده انجام دهد، می گوید: کار عاقلانه ای نمی کنی! پول آنچه را من بیش از هر چیز دیگر در دنیا دوست دارم به من داده است و آن چیز استقلال است.
لبه ی تیغ، سامِرسِت موآم ، ترجمه: مهرداد نبیلی، صفحه 333 الی 336 ، نشر فرزان روز، تهران 1387

راه‌های تهیه:

انتشارات فروزان روز (60): 1(با تخفیف 54) 2 3 4 5
انتشارات امیر کبیر (55): 1(با تخفیف 50) 2(با تخفیف 50) 3 4 کتاب صوتی(28)
انتشارات ماهی (46): 1 2(با تخفیف 42) 3
انتشارات علمی و فرهنگی (؟ این کتابو فقط یه جا داره زده 30 تومن و یه جا دیگه هم قیمتشو زده 25 که البته موجود نیست): لینک
یه کتاب صوتی دیگه که ناشرشو نمیدونم: لینک

چیزی راجع به این که کدوم ناشر بهتره ندارم میتونین ده بیس سی چل کنین.:)) هرچند به خاطر بیشتر موجود بودنه فروزان روز شاید اون بهتر باشه... شایدم دقیقا برعکس.:-" البته یه نکته اینه که مترجم فروزان روز و امیر کبیر یه نفرن ظاهرا.

نسخه‌ی الکترونیک این کتاب نبود. ولی یه پی‌دی‌اف از انتشارات ارغوان با یه چاپ قدیمی تو نت رایگان پیدا میشه ولی کیفیت چندان خوبی نداره. اخلاقیات و کپی رایتش اینا به من ربط نداره هرکس با عقل خودش انتخاب کنه: لینک (هرچند چون خیلی قدیمیه فکر کنم از نظر کپی رایت اینا مهم نیست چون یکی از این سایتای داخلی هم گذاشته بودش)

انگلیسی: اینجا میتونین با هر فرمتی بخواین دانلود کنین: لینک. صوتیشو فعلا پیدا نکردم اگه پیدا کردم میذارم.
چه جالب فکر کنم این کتاب رو چهار یا پنج سال پیش از نمایشگاه کتاب گرفتم. دیروز موقع تمیز کردن کتابخونه دیدمش و یادم اومد که نخوندمش. خلاصه قصد داشتم شروع کنم به خوندنش که با دین این تاپیک جدی تر شدم.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان، کتاب رو خوندید همه؟ تموم کردید؟ :))

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
سال گذشته گروهی تشکیل دادیم برای کتابخوانی تابستانه. منتها به دلیل یکم ناهماهنگی برنامه چندان مرتب پیش نرفت. امسال مجدد قراره که برنامه رو شروع کنیم. اگر تمایل دارید از طریق این لینک عضو گروه تلگرام بشید. برنامه بدین شکل خواهد بود که طی یک روند دموکراتیک(!) و به وسیله رای گیری کتابی که اکثر اعضا باهاش موافق باشند رو شروع خواهیم کرد و هر روز حجمی مشخص از کتاب رو خواهیم خواند. در پایان روز هم میتونیم گپ و گفتی پیرامون کتاب و بخش خوانده شده داشته باشیم.
پ.ن: احتمالا تا فردا شب کتابی که میخواهیم بخونیم رو انتخاب میکنیم!

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه