• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربه‌ی گروهی بازی‌های مختلف (؟؟!:)))

• شروع کننده موضوع Pan
  • تاریخ شروع

با کدوم بازی شروع کنیم؟

• The Cave

رای‌ها: 0 0.0%
  • Little Nightmares

• Chicago 1930

• Men of War: Assault Squad

• Oxenfree

• Portal

• از همین اول ترتیبی بریم جلو (لیست مدنظرتون رو پست کنین)

• رای‌دهندگان
    4
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
چند وقت پیش این پست رو تو ح‌ب گذاشته بودم و بعد کلا یادم رفت:
یه مدته تو ذهنمه یه فعالیت گروهی راه بندازم مثل باشگاه کتابخوانی و تماشای گروهی فیلم ولی برای بازی‌های کامپیوتری! بازی‌های چند نفره منظورم نیست بلکه دقیقا مثل همون باشگاه کتابخوانی و تماشای گروهی از یه بعد هنری هر دفعه یه بازی رو انتخاب کنیم و بررسیش کنیم. حالا مخاطباش میتونن کسایی باشن که بازی اصلا نمیکنن و شاید از طریق این تجربه‌های اولیه‌ای به دست بیارن که به بازی‌های بیشتری جذب بشن و یا هم که افرادی که همین الان هم نسبتا گیمر (whatever that even means) هستند و با هم یه سری بازی‌های کمتر شناخته شده‌ی مستقل رو کشف کنیم و تجربه کنیم. حالا نمیدونم اصلا همچین چیزی بگیره و هیچکدوم از این دو دسته جذب بشن و شرکت کنن یا نه؟

خب نظرتون چیه؟ کسی شرکت میکنه؟ میتونیم بازی‌ از ژانرهای مختلف انتخاب کنیم و یا بازی‌های مستقل کمتر شناخته شده رو امتحان کنیم و به طور کلی تجربمون از بازی‌ها رو بیشتر کنیم یا یه همچین چیزی!:-"

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
بازی stick fight به صورت lan (با نرم افزار hamachi)
بازی solo ی god، خیلی زیاده که اول اونا رو بریم سراغش بعد بریم سمت دردسرای لن مجازی و اینا
فک کنم صحبتای پست اول رو دقیق نخوندی و از روی عنوان تاپیک قضاوت کردی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من اخیراً به Little Nightmares خیلی فکر کردم :-"
- گرافیکِ سنگینی نداره و تقریباً همه میتونن بازی کنن.
- تایمِ گیم‌پلی‌ش نسبتاً کوتاهه و برای بررسیِ گروهی و اینا مناسبه.
- مورد توجه و تاییدِ منتقدین و مخاطبین بوده :))
- من چند تا استریم ازش دیدم و ظاهراً environmental storytelling(داستان‌گوییِ محیطی؟) خوبی داره و این باعث میشه حرف برای گفتن درباره‌ش زیاد باشه و جای بحث زیاد داره در کل.
- بازیِ خوبی به نظر میاد!

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
من به نظرم ترتیبی جلو بریم خیلی بهتره تا جسته گریخته،‌ البته میشه اولش همینطوری جسته گریخته رفت تا ملت جذب بشن و براشون جالب باشه
بعد که زیاد تر شدیم
مثلا ترتیب زمانی بازی های مهم، خوب و خلاق هر دهه یا سالی رو بررسی کنیم بیایم جلو یا ژانر بندیش کنیم : پازل، استراتژی، آرکید، اکشن و ...
نکته خوبشم اینه که همین الانشم خیلی جا ها بررسیش کردن و ما مستقل از بررسی انجام شده فقط لیست بازی هاشو برداریم
اینطوری احتمالا مشکل دایرکت ایکس ۱۱ هم نداریم (‌البته بازی های قدیمی باز مشکلات خاص خودشون روو دارن با سیستم عامل های جدید)
بعد این نکته رم باید در نظر بگیریم که احتمالا خیلی از افراد این فروم بیشتر بازی کردناشون محدود میشه به گوشی یا کنسول ها و خب احتمالا چیزی رو انتخاب کنیم که رو پلتفرم های بیشتری اومده باشه بهتره
و در آخر یکم با ذات این تجربه گروهیه و اینکه تو سایت باشه و بچه ها بهش جذب شن و ... در تضاده ولی به نظرم گروه دیسکوردم داشته باشیم میتونه راحت تر کنه و یه بستری هم باشه برای بازی های گروهی‌(اگه خواستید حالا)

شما ها هم اگه خواستید نگاهی به تاپیک بندازید: @armaghannn @Iman Rage @Abolfazl97

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
چند وقت پیش این پست رو تو ح‌ب گذاشته بودم و بعد کلا یادم رفت:

خب نظرتون چیه؟ کسی شرکت میکنه؟ میتونیم بازی‌ از ژانرهای مختلف انتخاب کنیم و یا بازی‌های مستقل کمتر شناخته شده رو امتحان کنیم و به طور کلی تجربمون از بازی‌ها رو بیشتر کنیم یا یه همچین چیزی!:-"
هستم خیلی خوبه که اینبار گیم هارو با انتخاب همدیگر بازی میکنیم و جا داره از رفیق گیمرم هم دعوت کنم تو این تاپیک باشه. @Jomana

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
خب تعداد برای شروع خوبه به نظرم سریای بعد اگه کسی بخواد میاد زیاد منتظر نمونیم. اومم حالا اول همین یه حالت لیست مانند که میگینو بریم پیدا کنیم بریم سراغش یا از این پیشنهادایی که تا الان دادن مثلا نظرسنجی بذارم چون سری اوله؟ یا برای همینم حتی نظرسنجی بذارم؟:-" مطمئن نیستم چیکار باید بکنم دقیقا چون یه ذره مدلش فرق میکنه با فعالیت‌های گروهی معمول. ولی این پیشنهاد ترتیبی جلو رفتن به نظرم خوب بود و اینکه دیسکوردم مناسبه. یه دیسکورد خالی از هیچی فعلا زدم که بریم توش فقط بعدا اگه بخوایم به کانالاش اینا اضافه میکنیم.:)) لینک

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
@Pan الان باید بازی پیشنهاد بدیم چیکار کنیم
نظری ندارم (:))) ولی احتمالا از بازی‌هایی که تا الان گذاشته شده نظرسنجی بذارم و بعد هر کدوم انتخاب شد رو یه تاپیک جدید براش میزنم که تو اون بررسیش بکنیم. (مشابه تاپیکای فیلم) و بعد دو سه تا بازی اگر در حد چند نفر بودیم و استقبال شده بود میریم سراغ همون پیشنهاد ترتیبی رفتن و استفاده از لیست بازی‌های برتر حالا اگه به اونجا رسید میگردیم پیدا میکنیم.

+ اون نکته‌ی تایم گیمپلی هم نکته‌ی مهمی بود به نظرم اولی بازی که انتخاب میکنیم اگه مثلا زیر 10 ساعت باشه بهتره. البته الزاما نه.

پیشنهاد خودم: oxenfree برای کامپیوتر، کنسول‌ها و موبایلم هست. کوتاهه و از بازی‌های نسبتا محبوب indie. بازی‌های دیگه‌ای هم تو ذهنم بود ولی اینو خودم بازی نکرده بودم و اینکه برای موبایلم داشت.

+ من پورتالم تو ذهنم بود ولی ممکنه اکثرا بازی کرده باشن. در کل به نظرم یکی از بهترین سری‌ها برای وارد شدن به گیمینگه و دومیش از بازی‌های مورد علاقه منه! اولیش هم کوتاهه و هم با هر سیستمی کار میکنه. (البته برای موبایل فکر نمیکنم باشه.)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
خب من نظرسنجی گذاشتم رای بدین.:-" احتمالا باید لیتل نایتمرز نمیذاشتم چون گفتن نمیتونن بازی کنن ولی گذاشتم رای ندین بهش.:)) احتمالا تعدادمون کمتر از این حرفاست که این همه گزینه داشته باشیم ولی رای بدین به هر حال.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
hollow knight رو هم اضافه کنید :-"
اه اونو ندیده بودم. نمیتونم نظرسنجی رو تغییر بدم! من به یه مدیر خبر میدم گزینه‌ی اخرو تغییر بده به هالو نایت شما الان برای جایگزینش به اون رای بدین.:)) (منظور گزینه‌ی نظر دیگه ای دارید)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
ولی راستی گیم پلیش طولانیه (فک کنم حدودای 40 ساعت بود.دقیق یادم نیست)
تو گزینه‌های دیگه هم گیمپلی طولانی هست. حالا من میذارمش.

البته کلا نکته اینجاست که فکر نمیکنم کسی به جز آدمایی که از قبل بازی اینا میکنن شرکت کنه پس شاید زیاد نگران این چیزا هم نباید باشیم؟:-? نمیدونم فعلا رای بدین حالا.:))

Black meaw

‌‌‌‌ ‌
نام مرکز سمپاد
‌‌‌ ‌‌فرزانگان
شهر
‌‌‌ ‌‌‌بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1234
هستم خیلی خوبه که اینبار گیم هارو با انتخاب همدیگر بازی میکنیم و جا داره از رفیق گیمرم هم دعوت کنم تو این تاپیک باشه. @Jomana
من ندیدم چرااااا
ببینم چی انتخاب میشه تهش، بعد اعلام میکنم هستم یا نه .--.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
یه گزینه‌ی دیگه به نظرسنجی اضافه شده یه نگاه بندازین.:-" (hollow knight گزینه‌ی یکی مونده به آخر شده)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
از اونجایی که هالو نایت احتمالا خیلی طول بکشه تموم شه و من احتمالا نظر خاصی نداشته باشم دیگه تا آخرش (هر نظری باز داشتیم تو همون تاپیکش میتونیم بدیم) میتونیم یه بازی دیگه رو شروع کنیم. (این باز ترجیحا کوتاه‌تر:-") البته اگر کسی به جز من و @Leo شرکت کنه و حرف و سخنی داشته باشه.:)) کسی علاقه نداره؟:-"

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
Bioshock چطوره؟ انقلابی در صنعتِ بازی‌سازی بوده تا جایی که اطلاع دارم. نمره‌ی متاکریتیکِ همه‌ی نسخه‌هاش فکر کنم بالای 90/100 باشه! و تایمِ گیم‌پلی‌ش 11 ساعته ظاهراً. محتوای اکشن و شوتر هم داره، مخاطب زیاد جذب میکنه :))
(البته این احتمال هم هست که بیشترِ شما قبلاً بایوشاک رو بازی کرده باشید. پس به نظرم اگه نظرسنجی بذاریم بهتر باشه :-")

+ اگه خواستید یه نگاهی به Unravel هم بندازید. تازه تو اینترنت پیداش کردم و خیلی جذاب به نظر میاد!

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
نسخه دیزنی ادیشن دارک سولز چطوره؟
CupHead

(آهنگ منوی بازی پخش می شود)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
عام...unravel خیلی باحال نیست! دموش رو بازی کردم.
نسخه دیزنی ادیشن دارک سولز چطوره؟
CupHead

(آهنگ منوی بازی پخش می شود)
آقا من دارم به این فکر میکنم که این دفعه بازیِ پلتفرمر انتخاب نکنیم :-" به نظرم کم‌مخاطب‌تره :))
بایوشاک رو بازی کردید قبلاً؟

• لایک
امتیازات: Pan
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
آقا من دارم به این فکر میکنم که این دفعه بازیِ پلتفرمر انتخاب نکنیم :-" به نظرم کم‌مخاطب‌تره :))
منم نظرم همینه.:-" و اینکه هر دفعه یه ژانر متفاوت باشه بد نیست. این دفعه مثلا شوتر باشه یا یه چیزی به جز پلتفرمر. من خودم بایوشاک بازی نکردم و مدت‌هاست می‌خوام بازی کنم پس خوبه برام.:)) البته اگه چیزیو بازی کرده باشم هم انتخاب بشه اگر کوتاه باشه دوباره بازی می‌کنم پس از این نظر مشکلی ندارم. و اینکه مدیر نیست چند روز احتمالا نظرسنجی نمی‌تونیم بذاریم پس همینجا تصمیم بگیریم.:)) اون گزینه‌های قبلی هم هست راستی مثلا deus ex اینا.

• لایک
امتیازات: Leo

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
@Sobhan81 و هر شخصِ دیگه‌ای که علاقه‌مند به شرکت کردن‌ه، نظرتون درباره‌ی بایوشاک چیه؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بالا