• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مقایسه کنسول های نسل نهم( xbox seriesx و ps5)

Xbox seriesx یا ps5

• Xbox seriesx

رای‌ها: 3 13.6%
  • Ps5

رای‌ها: 19 86.4%

• رای‌دهندگان
    22
  • شروع کننده موضوع

f.h.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
Kntu
به نظرتون کدوم کنسول نسل نهم بهتره و میتونه فروش بیشتره داشته باشه.

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
به نظرتون کدوم کنسول نسل نهم بهتره و میتونه فروش بیشتره داشته باشه.
آخرش فروشش بیشتر باشه یا بهتر باشه؟
Ps5 که قطعا فروشش بیشتره ولی بهتر بودنش معلوم نیست.
بهتر بودن هم بستگی داره به سخت افزار هم بستگی داره به نرم افزار.
سخت افزار جفتشون که فعلا معلوم نیست واقعا ولی نرم افزار بستگی داره به بازیاش و یه مقداری هم سیستم بازی آنلاینش که Ps4 با همین نرم افزار برتر فروشش بیشتر xbox 1 شد و در آینده هم کاربرای قدیمی Ps4 به خاطر دیسکایی که خریدن و فرندایی که دارن Ps5 می خرن.

آخرین ویرایش:

REDHOOD

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ناحیه یک
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
آخرش فروشش بیشتر باشه یا بهتر باشه؟
Ps5 که قطعا فروشش بیشتره ولی بهتر بودنش معلوم نیست.
بهتر بودن هم بستگی داره به سخت افزار هم بستگی داره به سخت افزار.
سخت افزار جفتشون که فعلا معلوم نیست واقعا ولی نرم افزار بستگی داره به بازیاش و یه مقداری هم سیستم بازی آنلاینش که Ps4 با همین نرم افزار برتر فروشش بیشتر xbox 1 شد و در آینده هم کاربرای قدیمی Ps4 به خاطر دیسکایی که خریدن و فرندایی که دارن Ps5 می خرن.
دوست عزیز مشخصات سخت افزار ps5 و xbox series x اومده و xbox series x قوی تره و از لحاظ انحصاری هم مایکروسافت تا بتسدا رو داره غم نداره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
به نظرم دقیقا تنها برتری که xbox داره همین به صرفه بودنشه وگرنه کسی که پول براش مشکلی نیست خیلی منطقی‌تره که یه پی‌سی ستاپ خوب داشته باشه و یه پی اس فایو چون عملا همه‌ی انحصاریای مایکروسافت کاملا "انحصاری" نیستن چون روی pc میتونن باشن. (البته حتی دقیقا مطمئن نیستم xbox با گیم پس ارزون‌تر از ساخت یه کامپیوتر در همون حد با گیم پس باشه یا نه:-?) حالا نه اینکه این قضیه چیز بدی باشه. بدیهتا به نفع گیمراست که بازی‌ها روی پلتفرم‌های بیشتری باشن و شاید با حذف کامل انحصاریا شرکتا مجبور بشن خلاقیت بیشتری برای ساخت کنسول‌ها به کار ببرن که انقدر با چرخای کمکی انحصاری نخوان بفروشن. ولی در وضعیت فعلی برای من همچنان ps5 در الویته چون انحصاریاش برام جذاب‌ترن و اگر بازی خاصی از مایکروسافت مد نظرم باشه احتمالا با پایین آوردن کیفیت رو لپتاپم بتونم بازی کنم.:)) (حالا انگار تو این وضعیت ایران میشه کنسول خرید:|)

+ من کلا حس خوبی به خریدن bethesda توسط مایکروسافت ندارم داره مثل disney میشه. اینا مونوپولی تشکیل بدن رقابت از بین میره کیفیت میره پایین قیمتا میاد بالا. (در واقع parent company بتسدا رو هم خریده که خیلی بازی‌های بیشتری رو در بر میگیره:-?) (البته نمیدونم چرا گفتم "داره میشه" همین الانم ویندوز کم از مونوپولی بودن نداره هرچند متنفر بودنم از سیستم عامل ویندوز و مجبور بودن به داشتنش برای بازی ممکنه قضاوتمو مختل کرده باشه:)))
+ به نظرم برای مایکروسافت اونقدری فروش خود کنسول مهم نیست تمرکزشو گذاشته رو گیم پس و با آوردنش به موبایل با xcloud نتیجشم میگیره.

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
من نظر خاصی ندارم راجب بهترین کنسول نسل نهم،اما یسری ابهام رو میخوام از بین ببرم
اولا اینکه ps5 در عملکرد(فریم ریت،گرافیک و..)خیلی ضعیف عمل کرده،اما xb بهتر عمل کرده،یعنی یجورایی شبیه فرق بین ps3 و xb360 شده،در برابر این عملکرد خوب هم هممون میدونیم،بازی های انحصاری ps5 قراره خیلی بهتر و بیشتر باشه.
فریم ریت ps5 در 4k درواقعا 60 fps هست،که برای یک کنسول نسل نهم زیاد جالب نیست،xb هم به همنی شکل اما گرافیک پویاتر و جالبتری داره.
چیز دیگری هم در حیطه کنسول های گیمینگ هست،حساسیت تریگر ها است،این حساسیت زمانیه که ما یکی از آنالوگ ها و یا دکمه های دیگه رو فشار میدیم تا زمانی که اتفاق در خود بازی اتفاق میفته،متوسطش 50 میلی ثانیه اس که اگر بازی آنلاینی بازی میکنیم معمولا روی پینگ تایم اضافه میشه،و این تایم رو xb تونسته از ps5 کمترش کنه.
حالا میرسیم به بخش صدا،در بخش صدا ps5 خیلی خوب تونسته عمل کنه و قابلیتی به نام 3d sound داره که جوری محیط رو شبیه سازی میکنه که انگار خودتون در اون موقعیت قرار داره.
و در نهایت هم میرسیم به بخش پرفورمنس،در این بخش عملکرد کلی کنسول در یک بازی رو مورد بررسی قرار میدیم،توی بخش پرفورمنس و نرم بودن اکشن های توی بازی xb بهتر عمل کرده،با عملکرد بسیار نرم،دسته های طراحی ارگونومیک و... این کنسول میتونه یه تجربه خوب رو برامون بیاره:)

omidow._.

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
لامرد
سال فارغ التحصیلی
1401
من نظر خاصی ندارم راجب بهترین کنسول نسل نهم،اما یسری ابهام رو میخوام از بین ببرم
اولا اینکه ps5 در عملکرد(فریم ریت،گرافیک و..)خیلی ضعیف عمل کرده،اما xb بهتر عمل کرده،یعنی یجورایی شبیه فرق بین ps3 و xb360 شده،در برابر این عملکرد خوب هم هممون میدونیم،بازی های انحصاری ps5 قراره خیلی بهتر و بیشتر باشه.
فریم ریت ps5 در 4k درواقعا 60 fps هست،که برای یک کنسول نسل نهم زیاد جالب نیست،xb هم به همنی شکل اما گرافیک پویاتر و جالبتری داره.
چیز دیگری هم در حیطه کنسول های گیمینگ هست،حساسیت تریگر ها است،این حساسیت زمانیه که ما یکی از آنالوگ ها و یا دکمه های دیگه رو فشار میدیم تا زمانی که اتفاق در خود بازی اتفاق میفته،متوسطش 50 میلی ثانیه اس که اگر بازی آنلاینی بازی میکنیم معمولا روی پینگ تایم اضافه میشه،و این تایم رو xb تونسته از ps5 کمترش کنه.
حالا میرسیم به بخش صدا،در بخش صدا ps5 خیلی خوب تونسته عمل کنه و قابلیتی به نام 3d sound داره که جوری محیط رو شبیه سازی میکنه که انگار خودتون در اون موقعیت قرار داره.
و در نهایت هم میرسیم به بخش پرفورمنس،در این بخش عملکرد کلی کنسول در یک بازی رو مورد بررسی قرار میدیم،توی بخش پرفورمنس و نرم بودن اکشن های توی بازی xb بهتر عمل کرده،با عملکرد بسیار نرم،دسته های طراحی ارگونومیک و... این کنسول میتونه یه تجربه خوب رو برامون بیاره:)
خلاصه ای از حرفاتون این بود که به طور از نظر سخت افزاری و نرم افزاری xb بهتره ولی از نظر گیم های انحصاری xb هیچ حرفی جلوی ps نداره

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
من اینطوری بگم که
اگه بخوایم از نظر سخت افزاری و کیفیت و ... بررسی کنیم بنظرم فرق چندانی ندارن
ولی از نظر مخاطب
پی اس فایو من تا جایی که تحقیق کردم دستش خوش دست تر از دسته ایکس باکسه و خب همین یه برتری خیلی مهمه

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
من اینطوری بگم که
ولی از نظر مخاطب
پی اس فایو من تا جایی که تحقیق کردم دستش خوش دست تر از دسته ایکس باکسه و خب همین یه برتری خیلی مهمه
کی گفته خوش دست تره؟فقط خوشگل تره...همچنان تو دسته ها ایکس باکس دست بالا رو داره(ولی دسته های پلی استیشن پیشرفت خوبی کردن)

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
کی گفته خوش دست تره؟فقط خوشگل تره...همچنان تو دسته ها ایکس باکس دست بالا رو داره(ولی دسته های پلی استیشن پیشرفت خوبی کردن)
منظورم راحتی دسته بود و مناسب بودن برای مولتی پلیر ها

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
آقا به دسته نیست که.
همین سال هایی که Xbox1 بود یوتیوبر ها با دسته Xbox راحت تر بودن ولی اصلا نتونستن دست بهش بزنن، چون بازی های PS4 خیلی متنوع تر بود و مشتری بیشتری داشت.

فعلا برنده کنسول های بازی سونیه.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
آقا به دسته نیست که.
همین سال هایی که Xbox1 بود یوتیوبر ها با دسته Xbox راحت تر بودن ولی اصلا نتونستن دست بهش بزنن، چون بازی های PS4 خیلی متنوع تر بود و مشتری بیشتری داشت.

فعلا برنده کنسول های بازی سونیه.
گیم پس مال کیه ؟بتسدا رو مادربزرگ مرحوم من خرید؟ :)) هیلو اینفینیت انحصاری منه؟شبیه ساز پرواز چطور؟
هر دو تاشون شانس برابری دارن.....تا وقتی که نتایج رسمی فروش هر دو نیاد بیرون معلوم نیست کی میبره.......

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
گیم پس مال کیه ؟بتسدا رو مادربزرگ مرحوم من خرید؟ :)) هیلو اینفینیت انحصاری منه؟شبیه ساز پرواز چطور؟
هر دو تاشون شانس برابری دارن.....تا وقتی که نتایج رسمی فروش هر دو نیاد بیرون معلوم نیست کی میبره.......
اوه راست میگی اصلا یادم نبود خوب شد یادم انداختی بودجه محدودم رو به جای این که صرف کنسولی بکنم قراره براش مردعنکبوتی و گاد آف وار بیاد صرف halo و شبیه ساز پرواز کنم. دمت گرم.

خوب شد نوشتم متنوع تر و مشتری بیشتر.

پست دوم تاپیک هم گفتم، کسی که دیگه همه بازیاش و فرنداش رو پلی استیشن‌ن دیگه نمی صرفه بره ایکس باکس بخره که خب، دیگه معلومه PS4 از Xbox1 برده.

آخرین ویرایش:

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اوه راست میگی اصلا یادم نبود خوب شد یادم انداختی بودجه محدودم رو به جای این که صرف کنسولی بکنم قراره براش مردعنکبوتی و گاد آف وار بیاد صرف halo و شبیه ساز پرواز کنم. دمت گرم.

چیه؟این که تو از انحصاری هاش خوشت نمیاد دلیل نمیشه کنسول بدی باشه......

پست دوم تاپیک هم گفتم، کسی که دیگه همه فرنداش رو پلی استیشن‌ن دیگه نمی صرفه بره ایکس باکس بخره که خب، دیگه معلومه PS4 از Xbox1 برده.
در ضمن یه چیز خیلی مهم هم داره؛گیم پس.....دنیای از بازی با مقدار کمی پول......

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
چیه؟این که تو از انحصاری هاش خوشت نمیاد دلیل نمیشه کنسول بدی باشه......
گفتم کنسول بدیه؟ گفتم نمی بره. هر چقدر هم دوست داشته باشی ببره. وگرنه من خودمم اصلا برام جالب نیست که شرکت ژاپنی که مارکتینگ ضعیفی برا محصولات خوب دیگه‌ش داره توی کنسول بازی مایکروسافت رو ببره.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

پست دوم تاپیک هم گفتم، کسی که دیگه همه فرنداش رو پلی استیشن‌ن دیگه نمی صرفه بره ایکس باکس بخره که خب، دیگه معلومه PS4 از Xbox1 برده.
از لحاظ مالی براش میصرفه
گفتم کنسول بدیه؟ گفتم نمی بره. هر چقدر هم دوست داشته باشی ببره.
کی گفته نمی بره.....بچه ها بیاین معدل ایرانی سیمپسون ها پیدا شد:
علی خان پیشگو
فعلا خداحافظ

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
من اینطوری بگم که
ولی از نظر مخاطب
https://vigiato.net/p/162669

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
من اینطوری بگم که
ولی از نظر مخاطب
https://vigiato.net/p/163317

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
این که میگفتن از فن کولر xb series x دود بلند میشه بلاخره واقعی بود یا شایعه؟:/

بالا