• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

در راه حرفه ای شدن

چقدر حرفه ای هستید؟

• رای‌دهندگان
    38
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
توی این تاپیک هر روز راهنمایی هایی برای حرفه ای شدن در برنامه نویسی رو میگذاریم...
خودم چراغ اول رو روشن می کنم:
لزومی ندارد که پروژه های تمرینی شما کاربردی باشند.شما آنها را برای تمرین می نویسید نه عرضه به بازار و درآمدزایی.

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
دوم:ابزارتان را درست انتخاب کنید.کسی که میخواهد بازی بسازد سویفت را انتخاب نمی کند.کسی که به امنیت علاقه مند است و میخواهد هک یاد بگیرد،دنبال زبان برنامه نویسی کاتلین نمی رود.در انتخاب ابزارتان دقت کنید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
دوم:ابزارتان را درست انتخاب کنید.کسی که میخواهد بازی بسازد سویفت را انتخاب نمی کند.کسی که به امنیت علاقه مند است و میخواهد هک یاد بگیرد،دنبال زبان برنامه نویسی کاتلین نمی رود.در انتخاب ابزارتان دقت کنید.

کاش ذکر کنید که برای هر کاری چه "ابزاری" مناسب تره

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
به صورت موردی فرق میکنه...انتخاب هکری که اندروید هم میخواد توسعه بده و بک اند دولوپری که اندروید میخواد توسعه بده فرق داره......باید مشاوره بگیرید....میتونید روی این دو نفر حساب کنید.
persiancode.blog.ir
aitac.blog.ir
اولی خودمم..دومی محمد صادق تقی زاده یه برنامه نویس با تجربه

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
خیلی رو این مورد وسواس بخرج نده
با تقریب خوبی با هرچیزی هرکاری میشه کرد
تکنولوژی های مختلف میان و میرن چیزی ک الان رو بورسه ... پنج سال دیگه بی استفاده میشه و پیشبینی کردن آینده مشکله
ازونطرف بخشی از هدف/علاقه رو تو پروسه انجام کار پیدا میکنی
یه زبون سطح بالا انتخاب کن و از همونجا شروع کن ببین چی پیش میاد
بعد براساس علاقه ات دنبال لایبرری ها و فریمورک ها بگرد
کم کم میبینی سوییچ کردن از تکنولوژی ای ک بلدی ب اونی ک بلد نیستی کار خیلی پیچیده ای نیست
تعیین اینکه کدوم ابزار مناسب تره کار درستی نیست بنظرم

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
سوم:بین آموزشتان وقفه نیاندازید.اگر ویدیو های آموزشی ای که استفاده می کنید طولانی اند؛آنها را دو بخش کنید.هنگامی که نیمه اول تمام شد تمرینات نیمه اول را انجام بدهید و بعد اگر خسته نبودید به تماشای نیمه دوم آموزش بپردازید.(برای آموزش های بالای 1 ساعت این راه خوبی است)
برای پیشرفت در برنامه نویسی فقط یک راه وجود دارد:تمرین،تمرین،تمرین

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
چهارم:
بعضی اوقات لازم است با توجه به توانایی های خودتان فکر کنید،نه خیلی کوچک،نه خیلی بزرگ.
(توانایی شما باید برای پروژه های تمرینی ای که انجام میدهید کافی باشد.وقتی تازه کار با حلقه ها را یاد گرفته اید نباید انتظار داشته باشید که بتوانید شبکه اجتماعی مانند فیسبوک طراحی کنید.)

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
پنجم:
اگه بینش فاصله افتاد،کد های قبلیتان را بخوانید یا نمونه کد هایی که در دوره آموزشی استاد برای مثال نوشته...بسیاری سعی کنید کد ها را بازنویسی کنید.(مثلا اگر ماشین حساب را میخواهید مرور کنید نگاهی به کد بیاندازید و بعد با استفاده از دانش خودتان پروژه را دوباره بنویسید.)و اگر دانشتان کافی نبود بخش مربوطه آموزش را دوباره بگذرانید.

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
2 سال اول برنامه نویسی انتظار خاصی از خودتان نداشته باشید و هرگز تسلیم نشوید.

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
حتما مطمئن شوید دارید روی زبان برنامه نویسی ای که دوست دارید کار می کنید؛اشتیاق مهم است.

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سلام . حرفه ای شدن تو هر زمینه ای مخصوصا برنامه نویسی بار خیلی سنگینیه و واقعا بحث های تخصصی تر رو باید پیش بکشی . اینکه تمرین کنید و کد بزنین و یا ابزار مناسب رو انتخاب کنید و ... مال کساییه که صفر صفرن و میخوان تازه شروع کنن . بسته به ابزارها و تکنولوژی مورداستفاده حداقل 3 تا 5 سال کار اونم تو شرکت های خفن و یا پروژه های خفن تازه ادمو به سطح یه برنامه نویس ارشد میتونه برسونه و تازه شروع کار حرفه ای شدن .
مثلا این نقشه را واسه یه توسعه دهنده دات نت هست . البته همه اش نه ولی خیلی هاش رو باید واسه شروع کار تو یه شرکت به عنوان حرفه ای باید بلد باشی

0*rFbpZt8QW9kwYGEk.png

خیلی برام جالبه اون دونفری که رای دادن تو نظرسنجی که حرفه ای هستن مجموع سنشون به اندازه سن دولوپر مبتدی هم نیست . چجوری با این سن اینا حرفه ای شدن .

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام . حرفه ای شدن تو هر زمینه ای مخصوصا برنامه نویسی بار خیلی سنگینیه و واقعا بحث های تخصصی تر رو باید پیش بکشی . اینکه تمرین کنید و کد بزنین و یا ابزار مناسب رو انتخاب کنید و ... مال کساییه که صفر صفرن و میخوان تازه شروع کنن . بسته به ابزارها و تکنولوژی مورداستفاده حداقل 3 تا 5 سال کار اونم تو شرکت های خفن و یا پروژه های خفن تازه ادمو به سطح یه برنامه نویس ارشد میتونه برسونه و تازه شروع کار حرفه ای شدن .
مثلا این نقشه را واسه یه توسعه دهنده دات نت هست . البته همه اش نه ولی خیلی هاش رو باید واسه شروع کار تو یه شرکت به عنوان حرفه ای باید بلد باشی

0*rFbpZt8QW9kwYGEk.png

خیلی برام جالبه اون دونفری که رای دادن تو نظرسنجی که حرفه ای هستن مجموع سنشون به اندازه سن دولوپر مبتدی هم نیست . چجوری با این سن اینا حرفه ای شدن .
سلام؛من اینجا دارم برای یه سری نوجوان می نویسم که هنوز از انتخاب راه زندگیشون مطمئن نیستن......هیچ لزومی نداره بهشون بگم چی یادبگیرین ما اینجا به مردم نقشه نمیدیم؛بهشون نقشه کشی یاد میدیم....

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
انتخاب زبان به خودتون بستگی داره و هدفتون از یادگیری؛ میتونید اینجا برای انتخاب زبان از بقیه مشورت بگیرید و بعد متوجه چیز هایی رو که باید یاد بگیرید بشید....
(واقعا به شخص بستگی داره...توصیه میکنم خودتون تحقیق و انتخاب کنید.........این مطالب که تو اینترنت کمکتون می کنن برای انتخاب همیشه کارآمد نیستن......)
و الزاما پیشنهاداتی که تو این تایپک بهتون میشه درست نیستن.....بازهم با نظر خودتون پیش برید.....

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سلام؛من اینجا دارم برای یه سری نوجوان می نویسم که هنوز از انتخاب راه زندگیشون مطمئن نیستن......هیچ لزومی نداره بهشون بگم چی یادبگیرین ما اینجا به مردم نقشه نمیدیم؛بهشون نقشه کشی یاد میدیم....
براساس اسم تاپیک که "در راه حرفه ای شدن"و چیزایی که نوشتی نظرمو گفتم نمیگم داری اشتباه میری میگم مباحث تخصصی تر رو پیش بکش .
کسی نقشه کشی یاد میده که حداقل چند سال بصورت حرفه ای نقشه کشی کنه و این نکته هم بدون که برنامه نویسی نقشه راهش مشخصه نیاز نیست همه چی رو تجربه کنی . تمرکزتو بزار رو مباحث تخصصی تر مثه توسعه تو سیستم های بزرگ نرم افزاری که مهارت های خاصی میطلبه .

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
براساس اسم تاپیک که "در راه حرفه ای شدن"و چیزایی که نوشتی نظرمو گفتم نمیگم داری اشتباه میری میگم مباحث تخصصی تر رو پیش بکش .
کسی نقشه کشی یاد میده که حداقل چند سال بصورت حرفه ای نقشه کشی کنه و این نکته هم بدون که برنامه نویسی نقشه راهش مشخصه نیاز نیست همه چی رو تجربه کنی . تمرکزتو بزار رو مباحث تخصصی تر مثه توسعه تو سیستم های بزرگ نرم افزاری که مهارت های خاصی میطلبه .
سلام؛ممنون...ظاهرا باید دقیق تر پستتون رو میخوندم ببخشید.......

• شروع کننده موضوع

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
زبان های مناسب برنامه نویسی اندروید:
Java:روی همه چی اجرا میشه؛برای بک اند خوراک کار های بزرگه و عالیه.....
cpp:کیه که این رو نشناسه!سی پلاس پلاس:سرعت بالا؛شی گرا و خیلی شبیه جاوا(در روند طراحی جاوا از سی پلاس پلاس کمی تقلید شده)
Kotlin:پسر عموی تحصیل کرده و با کلاس جاوا که جت برینز ساخت( :D ).....خود جاواست ولی راحت تر،روون تر و از همه مهم تر برای اندروید بهترینه.....هر چند که از خیلی جهات به پای جاوا نمیرسه...
پ.ن.:فردا در مورد محیط های برنامه نویسی مناسب اندروید حرف میزنیم......

• لایک
امتیازات: s@rah

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
من حرفه‌ای نیستم قطعا. مدتی هم هست که از مباحث دور شدم. چیزایی که خودم به‌ش رسیدم رو مطرح می‌کنم.
برای کسایی که امنیت سطح پائین (چه توسعه چه چه آنالیز) کار می‌کنن یا علاقه دارن (ممکنه برای باقی افراد هم مناسب باشه.):
۱. انتظار حرفه‌ای شدن سریع نداشته باشید؛ ممکنه دوست‌تون که وب کار می‌کنه بعد ۵سال یه خبره شده باشه ولی شما هنوز متوسط باشی. خودتو با باقی حوزه‌ها مقایسه نکن.
۲. هرکس اسم اکانت‌ش روسی بود، خبره نیست؛ قابل اعتماد که اصلا.
۳. توی بحث توسعه، کامیونیتی خوبی من پیدا نکردم. یه‌سری گروه تلگرام و فروم و... صرفا هست که چیزایی توش می‌ذارن. هرجایی (فروم و...) عضو نشید.
۴. تجربه زیاد لازمه.
۵. نرید دنبال توسعه باج‌افزار.
۶. با خودتون نگید کل دنیا با ایران قطع ارتباط‌ن، برم به هرکس و هرجایی که می‌خوام یه بدافزاری چیزی بندازم.
۷. دنبال درآمد سریع نباش.
۹. حوزه جامعی هست. باید همه‌جانبه مطالعه داشته باشی.
۱۰. با اساتید مطرح در ارتباط باشید.
----------------
برای بحث کدنویسی‌ش:
پیش‌نیاز باید داشته باشی. + زبان انگلیسی.
نتورک+ و معماری سیستم عامل و لینوکس و...
میان‌بری نیست. باید وقت بذاری روی زبان‌ها و مباحث. نمی‌تونی سرسری از مباحث عبور کنی.
از این زبان به اون زبان نپر. از سی شروع کن و پیش برو.
برای C منابع زیاده. منتها بستگی داره با ویدیو راحت‌تری یا کتاب.
اگه کتاب، به‌ترتیب:
1- The C Programming Language (K&R)
2- Extreme C [Kamran Amini - O'Reilly]
3- Understanding and Using C Pointers [Richard M. Reese - O'Reilly]
4- (Optional) Effective C [Robert C. Seacord - No Starch Press]
کتاب دایتل هم توصیه شده البته. بحث‌ش جداست ولی.
من C رو گفتم چون خودم درگیرش بودم.
اسمبلی هم تا حدی یه مدت یه دوره‌ای رو مشغول بودم؛ دوره مناسبی هست و فارسی و استاد باسوادی هم داره. رایگان هست.
کسی اگر مایل بود، مطرح کنه براش بفرستم.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
چون سوال تاپیک اینه:

چقدر حرفه ای هستید؟​

من رو توی دسته مبتدی قرار بدید.