• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اضافه وزن

• شروع کننده موضوع

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام دوستان عزیز،
این تاپیک رو برای این زدم که دور هم فکری کنیم، و لاغر بشیم. در کل انتظار داریم افرادی که اضافه وزن داشتند، و اکنون لاغر شدن، اینجا کمک کنن. البته افراد دارای اضافه وزن هم میتونن کمک کنن. در کل دست همه تو این تاپیک بازه. از گفتن جِرم بدنتون هم نترسید، هیچکس حق مسخره کردن و توهین کردن نداره، و توسط ادمین ها درجا بن میشه.:))
خواهشا، از روش های درمانی طب اسلامی، و طب سنتی اسمی نبرید. و فقط از medical (پزشکی) استفاده کنید!
و همینطور توصیه ها، تجربه ها، روش ها و ... هاتون رو اینجا نام ببرید و توضیح کامل و درستی بدهید.

میتونید، جرم فعلی، اندازه دور شکم، و قد خود را اینجا بنویسید، و وزرش و ... رو شروع کنید، هر هفته خودتون جرم خودتون رو اندازه بگیرید، و در اینجا بنویسید. و ورزش هایی که کردید، غذا هایی که خوردید و نخوردید، و ... رو اینجا بنویسید.

خوب، اول از همه روش خودم رو توضیح بدم. خودم تا هفته اول تونستم رکورد بزنم، بعدش گزاشتمش کنار.~X(

1. به نظرم برید پیش یک متخصص تغذیه که با سهمیه فرزند شهید و ... توی کنکور دانشگاه تهران قبول نشده باشه. از اون یک رژیم با سختی متوسط بگیرید. البته این روش برای قبل کرونا عالی بودش. الان باید به فکر روش های مجازی باشید. (از اَپ های موبایل که رژیم میدن استفاده نکنید. حتما به دکترتون بگید که رژیمی بده که باهاش رشد کنید.)

2. با اَپ موبایل کرفس شروع کنید. متاسفانه نیاز به خرید اشتراک داره. اگر حاضر نیستید اشتراک بخرید، از تکنیک "کم بخور" استفاده کنید.

3. این اَپ برای ورزش کردن فوق العاده عالیه. تیم سازنده اش نسخه های مختلفی برای زنان و مردان عرضه کرده. این نسخه ای که معرفی کردم برای مرد هاست. و نسخه های عضله سازی و ... هم داره.

4. حتما با لباس ورزشی، ورزش کنید، حتی اگر زشت بشید.
قبلا با لباس راحتی (همونی که تو خونه میپوشید) ورزش میکردم، بعد از چند روز پاره شد. قدر لباستون رو بدونید تا هم بوی عرق نگیره هم خراب نشه. لباس ورزشی خیلی بهتره.

5. با انگیزه باشید.

*این الگو برای نوشتن هدف و ... (حتما از این الگو استفاده کنید تا نظم تاپیکم به هم نریزه.)
جرم:
قد:
دور شکم (سانتی متر):
جنسیت(میدونم توی اکانت شما اینو نوشته، اما بعضی ها اسماشون انقدر عجیبه که آدم به شک میوفته.):
هدف کوتاه مدت جرم (جرمی که میخواهید بهش دست پیدا کنید.):
هدف کوتاه مدت قد (در صورتی که زیر 18 هستید این گزینه رو بنویسید، وگرنه معلومه که قد شما بلند تر نمیشه.:-s)
هدف کوتاه مدت دور شکم (همیشه اونی که میخواهید نمیشه، اما بنویسید.h-:)
میانگین کالری مصرف شده (در صورت استفاده از اَپ کرفس.):
ورزش هایی که انجام دادید (اگر از اَپ پیشنهادی استفاده کردید، بنویسید از روز x تا y در درجه سختی z):
هدف بلند مدت جرم:
هدف بلند مدت قد (در صورتی که زیر 18 هستید این گزینه رو بنویسید، وگرنه معلومه که قد شما بلند تر نمیشه.:-s):
هدف بلند مدت دور شکم:
تاریخ شروع:
تاریخ پایان (همون تاریخی که انتظار دارید به تمام اهداف بلند مدت خودتون برسید.)
و مواردی که اینجا ذکر نکردم.
دوستان این نکته رو حتما بهش عمل کنید، وگرنه از زمانی که اضافه وزن داشتید، بد قیافه تر میشید، حتما هر شب به تمام بدنتون، روغن ضد ترک پوست بمالید، چه دختر، چه پسر. اگر این کارو نکنید، پوست شما مثل زنان حامله میشه و باید کلی هزینه ی درمان و ... بدید تازه شاید کمی بهتر بشه. به مادرتون بگید که اگر این روغن رو داره، مدتی به شما قرض بده تا بعدا خودتون هم بخرید. :D

اینم بگم، که هیچکس چاق نیست، هرکی اینو به شما گفت با مشت تو دهنش بزنید تا دیگه .. نخوره، ما اضافه وزن داریم، حتی اگر جرم ما 4 رقمی باشه.:D
به امید موفقیت، به امید زیبایی، به امید لاغری.||=||
*وی حدس میزند که 1 ساعت بعد از احداث تاپیک، ادمین به او پیام میدهد که تاپیک شما به .. رفت. دیگه از این تاپیک ها نزن.~X( تروخدا حذف نکنید، آدم فشاری میشه.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من تا پارسال شکم داشتم و خب خیلی هم ضایع بود ولی با ورزش کردن حلش کردم توصیه من روزی ۳۰ تا دراز نشست و ۳۰ تا شنا سوئدی هست.

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
برنامه زیره رو نصب کنیدخیلی خیلی حواب میده
اگه خوب رعایت کنید ۴ کیلو تو ی ماه رو شاخشه
تقریبا هرکیلو چربی ۷۵۰۰ کیلو کالریه
اگه هر روز ۱۰۰۰ تا کمتر بخورید اخر هفته تقریبا یک کیلو کم کردید وقتی داخل برنامه میرید با مشخصاتی ک دارید ی میزان کالری براتون مشخص میکنه برای هر روزتون و شما مثلا قبل ناهار هرچی دارید توش میزنید و میبینید چقدش چقد کالری داره و همینطوری ادامه میدیدی نمودارم داره ک راحت تر میتونید زیاد و کم خوردنتون رو توش کنترل کنید

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
کم خوردن !!!!
نه به این معنی که چیزی نخوردی بلکه چیز های مفید رو بیشتر بخورید!!
اول از همه لبنیات هاتون رو کلا کم چرب کنید و واحد مصرفی برنج و نون رو کاهش بدین
نون یک چهارم ا چار
برنج 10 قاشق
یک ساعت قبل از ناهار سه لیوان اب بخورید
یک ربع قبل از ناهار یک بشقااااااااابببببب پرررررررررر سالاد بخورید
وبعد ناهار اصلی تون
روغن رو کنجد بکنید
غذاهای کم چرب
صبحونه زود تر از ساعت 8 بخورید شام هم زود تر 7/30
مصرف واحد میوه رو در روز افزایش بدید
مربا شربت قند شکر شکلات همه ی چیز های شیرین رو کلا بریزین دورررر
به جای چای شیر و اب میوه جایگزین کنید
مصرف گوشت قرمز رو بیارید پایین و غذاهای دریای رو در ماه زیاد تر کنید
پیاده روی!!!!هع مگه میشه؟
اره بیشتر از بدن سازی جواب میده :))
اگه غذاتونو کنترل بکنید روی یک بازه ی وزنی قفل میشید!!!
م:))
و خب کمتر دیگ نمیشد چون ورزش نیست!!!
غذا رو کنترل کردنین روی 45 دقیقه ورزش از زمانی که عرق کردین حساب بکنید
سعی کنین یه ربع بدوید
کار سختی نیست یازده شب بزنین بیرون و تا دوازده برگردید باعث میشه خیلی راحت تر هم بخوابید

مصرف اب رو خیلیییی بالالالالالالا ببرید خیلی موثره مصرف اب :-"
ظرف سه ماه اضافه وزن تون کلا از بین میره:D

اها یه ترازو هم بگیرید همش با وسواس خودتون رو بکشید زود زود و تند تند

ماکرونی و سس و ته دیگ و اینا هم کلا بایh-:

بهتره یه دکتر غددو متابولیسم برید ازمایش بنویسه کمبود ویتامین و اینا تون هم اوکی کنه :-"
اره همینا دیگ@-)

• شروع کننده موضوع

Mard

Mard
نام مرکز سمپاد
علامه حلی قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1400
خوب دوستان، چراغ اولو من روشن میکنم. قصد داشتم از چند روز دیگه شروع کنم، منتها امروز صبح خودمو وزن کردم و فهمیدم تو وضعیت خطر هستم!
جرم: 108.8 کیلوگرم(<
قد: 178.5 سانتی متر
دور شکم: 112 سانتی متر
BMI: 34
حدود 30 کیلو و بیشتر اضافه وزن دارم. تا زمانی که شکمم تخت بشه پیش میریم.<D=

تاریخ شروع: امروز 99.09.18
تاریخ پایان: 00.09.18 (امیدوارم تو این 1 سال به سیکس پک هم برسم.||=||)
هدف کوتاه مدت جرم: تا آخر ماه، 1 کیلو کم کنم، و بدنم به ورزش کردن عادت کنه، جهت ماه های بعد. متابولیسم بدنم رو هم افزایش بدم. (البته فکر نکنم این حرف علمی باشه.:D)
هدف کوتاه مدت قد: بلند تر بشم
هدف کوتاه مدت دور شکم: 105
هدف بلند مدت جرم: با توجه به BMI، به جرم سالم برسم.
هدف بلند مدت قد: هر چی بلند تر بهتر
>)

هدف بلند مدت دور شکم: فکر کنم 80 مناسب باشه.

هر روز، از کار هایی که کردم اطلاع میدم. و هر هفته جرم. پس هر 3 شنبه باید جرمم کمتر بشه.

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
منم از اول کرونا تو خونه ورزش میکردم تا اینکه ی مشکلی پی بردیم و مجبور شدم برم عمل کنم و حدود 6 ماه ورزش نکردم تا همین ماه پیش
خوب تو این شیش ماه حدود 12 کیلو وزن اضافه کردم و اینکه قبل عمل تقریبا روزی دوساعت تمرین قدرتی میکردم و تقریبا هر روز 230 تا 270 تا شنا میرفتم ( تو حدود 10 تا راند 20 تا 30 تایی ) ولی خب الان 60 تا رو با سختی میرم البته تو این یک ماه دو کیلو کم کردم و الان 76 کیلو شدم و قدم 180 عه ..
اگ خدا خواست و از کرونا جون سالم بدربردیم منم اینجا پیشرفتمو مینویسم.

f.h.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
Kntu
من بعد از کرونا ورزش تو خونه رو با رژیم رو شروع کردم و تا الان 29 کیلو کم کردم و در حال حاضر 83 کیلو شدم با قد 182

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
من پارسال بشدت چاق شدم ۵۸کیلو بودم شکم داشتم و اینا (قدم ۱۶۸عه)
الان ۵۴ام
اولین کاری که کردم غذام و کم کردم
برنج و نون و سیب زمینی و کم کنید تو رژیمتون بشدت تاثیر داره رو وزن
به جاش میوه و گوشت و مرغ و اینهارو بیشتر بخورین ( مرغ ابپز البته اونم با نون کم )
شکلات ،شیرینی ،بستنی و چیپس هم نهایتا دوهفته ای یکبار بخورین (کلا منظورم اینه کم بخورید)
برید پیاده روی بشدتتت تاثیر داره الان که کروناس اگه محلتون خلوته روزا برید هواعم داره بهاری میشه :)
دوچرخه سواریم دیگه میشه رفت یکم هوا گرم تر بشه
البته من خیلی رعایت خاصی نمیکنم و نمیخوام لاغرتر بشم فقط میخوام وزنم ثابت بمونه
از متخصص تغذیه ام باز میتونید کمک بگیرید

ShAkIbA08

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
:-"یه سوال واسه کمبود وزن تاپیک نداریم؟
خب لازمه میشه...
رفع اسپم: یهو 30 کیلو کم نکنید این رسما خودآزاریه خیلی آسیب میرسونه!به تمام نقاط بدن!پزشک تغذیه واسه اینجور وقتاس!
اصلا سلامتی هیچی حیف نیست ریزش مو بگیرید؟

sara-s

panda^^
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1403
اول اینکه حتما برید دکتر تا ارادتون بیشتر باشه،چون اگر نرید دکتر کسی نیست کنترلتون کنه و یکم ممکنه خوب نتیجه نگیرید.
ورزش های سنگین انجام ندید برای لاغر شدن و تا جایی ورزش کنید که خسته نشید،پیاده روی خیلی کمک میکنه.
قبل از غذا یک یا دو لیوان آب بخورید حتما و بعد غذا هم اگر دیدید سیر نشدید یک کاسه سالاد شیرازی بخورید.
اگر گرسنه شدید اما فکر کردید زوده برای گرسنه شدن،اول دو لیوان آب بخورید و اگر برطرف نشد یک سیب‌ زمینی آبپز همراه یک تخم مرغ آبپز خالی بخورید.

حتما بعد از کم کردن حدود 5 کیلو برید دکتر و آزمایش بدید خودتون رو چک کنید تا مشکلی پیش نیاد.

برای ریزش مو هم من خودم مولتی ویتامین میخورم.

شکلات،چیپس،،فست فود و غذاهای چرب رو سعی کنید خیلی کاهش بدید.

در طول رژیم هم مایعات زیاد بخورید که مشکلی پیش نیاد.

برای ثابت نگه داشتن وزنتون هم باید یک رژیم غذایی که برای کم کردن نیست رو تا یک یا دو سال حدودا ادامه بدید که زیاد سخت نیست.

من در کل خودم 13 کیلو کم کردم از مرداد با رژیم و رعایت کردن.مثلا شاید ماهی یک بار یا دو ماهی یکبار بستنی و اینجوری چیزا می‌خوردم و این خودش خیلی تاثیر داشت،تازه این بدون ورزش بود و اگر ورزشم میکردم قطعا خیلی کاهش تو این مدت زمان بیشتر میشد.

امیدوارم موفق باشید و بتونید به وزن ایده‌آل خودتون برسید:)

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
منم از اول کرونا تو خونه ورزش میکردم تا اینکه ی مشکلی پی بردیم و مجبور شدم برم عمل کنم و حدود 6 ماه ورزش نکردم تا همین ماه پیش
خوب تو این شیش ماه حدود 12 کیلو وزن اضافه کردم و اینکه قبل عمل تقریبا روزی دوساعت تمرین قدرتی میکردم و تقریبا هر روز 230 تا 270 تا شنا میرفتم ( تو حدود 10 تا راند 20 تا 30 تایی ) ولی خب الان 60 تا رو با سختی میرم البته تو این یک ماه دو کیلو کم کردم و الان 76 کیلو شدم و قدم 180 عه ..
اگ خدا خواست و از کرونا جون سالم بدربردیم منم اینجا پیشرفتمو مینویسم.
عاقا درسته یه ماه و هشت روز تقریبن گذشته و من هفتگی ننوشتم :_)
ولی خب حالا میخوام داستان این مدت رو بنویسم..
خب من خودم رو ب حدود 65 این داستانا رسوندم.. البته بیشترش ب خاطر مشکلاتم بود تا ورزش:/ و اینکه غذام رو حدود نصف کردم و میان وعده هارو حدف کردم..
بعد غذام رو زیاد کردم و با ورزش و عضله سازی تا حدود 76 این داستانا رفتم..
بعد ازون هوازیم رو زیاد کردم چربی سوزوندم و برگشتم رو هفتاد و دو ..
الان حدود دو تا چار ساعت تو روز ورزش میکنم حدود 160 تا شنا میرم و همین دیگه..
عکس قبل و بعدمم میخواستم بذارم ولی خب چون موازین اسلامی توش رعایت نشده بود نمیزارم :))

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
راهش فقط و فقط ورزش پرفشار و کم کردن غذاست و لاغیر
من خودم درسته زجرکش شدم وقتی میخواستم وزن کم کنم ولی اینقدر یه ماه به خودم فشار آوردم که تونستم تو همون یه ماه نزدیک 18 کیلو وزنمو کم کنم از حدود 102 کیلو رسیدم به 84 کیلو
البته هنوزم ورزشو دارم و باید بیشتر کم کنم :)
برای شروع میتونی از پیاده روی بلند مدت شروع کنی مثلا از 10 کیلومتر تو روز کم کم بیشتر کنی بعد دویدن هم اضافه کنی بعد شنا و درازنشست و ......
راجب غذا هم من یهو همون زمان که میخواستم شروع کنم به وزن کم کردن تصمیم گرفتم همه غذاهامو نصف کنم اولاش سخت بود ولی عادت کردم بعد یه مدت الان هم که نتیجشو گرفتم :)

sara-s

panda^^
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1403
راهش فقط و فقط ورزش پرفشار و کم کردن غذاست و لاغیر
من خودم درسته زجرکش شدم وقتی میخواستم وزن کم کنم ولی اینقدر یه ماه به خودم فشار آوردم که تونستم تو همون یه ماه نزدیک 18 کیلو وزنمو کم کنم از حدود 102 کیلو رسیدم به 84 کیلو
البته هنوزم ورزشو دارم و باید بیشتر کم کنم :)
برای شروع میتونی از پیاده روی بلند مدت شروع کنی مثلا از 10 کیلومتر تو روز کم کم بیشتر کنی بعد دویدن هم اضافه کنی بعد شنا و درازنشست و ......
راجب غذا هم من یهو همون زمان که میخواستم شروع کنم به وزن کم کردن تصمیم گرفتم همه غذاهامو نصف کنم اولاش سخت بود ولی عادت کردم بعد یه مدت الان هم که نتیجشو گرفتم :)
اول اینکه بنظرم یه چکاب برو، و اینکه توی رژیم و وزن کم کردن نباید ورزش سنگین انجام داد و به محض اینکه خسته شدی باید ورزش کردن رو ول کنی و تو رژیم نباید گرسنگی بکشی و این چیزایی که شما میگی کاملا برخلاف ایناست، حرفایی هم که زدم حرفای دکتر تغذیه است. ولی حتما حتما دکتر برو و آزمایش بده، خصوصا برای کبد و صفرات و اگر ریزش مو داری یا نمیخوای بگیری و میخوای این روند رو ادامه بدی به دکتر بگو برات مولتی ویتامین و اینا بنویسه.

نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
اول اینکه بنظرم یه چکاب برو، و اینکه توی رژیم و وزن کم کردن نباید ورزش سنگین انجام داد و به محض اینکه خسته شدی باید ورزش کردن رو ول کنی و تو رژیم نباید گرسنگی بکشی و این چیزایی که شما میگی کاملا برخلاف ایناست، حرفایی هم که زدم حرفای دکتر تغذیه است. ولی حتما حتما دکتر برو و آزمایش بده، خصوصا برای کبد و صفرات و برای ریزش موهات هم اگر میخوای این روند رو ادامه بدی به دکتر بگو برات مولتی ویتامین و اینا بنویسه.
ممنون بابت فیدبکت
اول از همه اینو بگم که من صرفا تجربمو گفتم و اینقدر فشار رو به کسی پیشنهاد نمیکنم و استاندارد کاهش وزن هم نهایت تا 5 کیلو در ماهه
ولی خب من بنا به دلایلی حتما باید انجامش میدادم
بابت پیشنهادات هم ممنون ، من هر سه ماه آزمایش کامل میدم و خداروشکر تا الان مشکلی نبوده و تحت کنترلم .

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اول اینکه بنظرم یه چکاب برو، و اینکه توی رژیم و وزن کم کردن نباید ورزش سنگین انجام داد و به محض اینکه خسته شدی باید ورزش کردن رو ول کنی و تو رژیم نباید گرسنگی بکشی و این چیزایی که شما میگی کاملا برخلاف ایناست، حرفایی هم که زدم حرفای دکتر تغذیه است. ولی حتما حتما دکتر برو و آزمایش بده، خصوصا برای کبد و صفرات و اگر ریزش مو داری یا نمیخوای بگیری و میخوای این روند رو ادامه بدی به دکتر بگو برات مولتی ویتامین و اینا بنویسه.
درسته این داداشمون یجوری نوشته ک تند ب نظر میاد..
ولی واسه هر کسی ی مقداری سنگین ب حساب میاد..
ببین من خودم غیر ورزشای قدرتی ک هرروز ب مدت 2 تا چار ساعت انجام میدم هفته ای سه روز حدود سه ساعت فقط میدوم ب سرعت..
خب نمیدونم چقد میشه ولی خب کمه فک میکنم و میخوام زیادش کنم شاید واسه خیلیا این ی ورزش وحشتناک باشه..
بعدم اگ ادم زیاد بخوره باعث میشه معده کش بیاد و حجم بیشتری بتونه غذا توی خودش جا بده
خیلی بیشتر مقدار مورد نیاز..
برای همین اگ ادم یکم تحمل کنه و دووم بیاره معدش جمع میشه و ب مقدار ایده آلش میرسه و خب ادم خیلی راحت میتونه کار کنه..
این داداشمون یکم تند رفته درسته و این روشش خیلی اراده ی محکمی میخواد و ب درد هر کسی نمیخوره بیشتر کسایی ک اهل ورزشن اینجوری کم زیاد میکنن معمولن..
البته خود منم تقریبن ب همین روش وزن کم کردم و الان دوباره با ورزش دارم وزنمو میبرم بالا..

sara-s

panda^^
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1403
درسته این داداشمون یجوری نوشته ک تند ب نظر میاد..
ولی واسه هر کسی ی مقداری سنگین ب حساب میاد..
ببین من خودم غیر ورزشای قدرتی ک هرروز ب مدت 2 تا چار ساعت انجام میدم هفته ای سه روز حدود سه ساعت فقط میدوم ب سرعت..
خب نمیدونم چقد میشه ولی خب کمه فک میکنم و میخوام زیادش کنم شاید واسه خیلیا این ی ورزش وحشتناک باشه..
بعدم اگ ادم زیاد بخوره باعث میشه معده کش بیاد و حجم بیشتری بتونه غذا توی خودش جا بده
خیلی بیشتر مقدار مورد نیاز..
برای همین اگ ادم یکم تحمل کنه و دووم بیاره معدش جمع میشه و ب مقدار ایده آلش میرسه و خب ادم خیلی راحت میتونه کار کنه..
این داداشمون یکم تند رفته درسته و این روشش خیلی اراده ی محکمی میخواد و ب درد هر کسی نمیخوره بیشتر کسایی ک اهل ورزشن اینجوری کم زیاد میکنن معمولن..
البته خود منم تقریبن ب همین روش وزن کم کردم و الان دوباره با ورزش دارم وزنمو میبرم بالا..
اینا درست اما من روش اصولی رو گفتم که یکی که ورزشکار نیست یهو نیاد اینکارو کنه نابود شه و اینکه وقتی رژیم شروع میشه قرار نیست زیاد بخوری که معدت کش بیاد، به اندازه و اصولی میخوری طوری که گرسنگی نکشی و کم کم مقدار غذا با جمع شدن معده کم میشه.

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اینا درست اما من روش اصولی رو گفتم که یکی که ورزشکار نیست یهو نیاد اینکارو کنه نابود شه و اینکه وقتی رژیم شروع میشه قرار نیست زیاد بخوری که معدت کش بیاد، به اندازه و اصولی میخوری طوری که گرسنگی نکشی و کم کم مقدار غذا با جمع شدن معده کم میشه.
واسه کسایی مث من ک زمان مهمه نمیشه اینجوری وزن کم کرد..
اینجوری این مسیری ک من تو دوماه رفتم رو باید تو ی سال رفت..
درسته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
وزنم ۶۸
قدم ۱۵۷
شروع کردم با کرفس و مشاور روزی هزار تا کالری تغذیه و هر روز ورزش :د
بچه ها میان وعده مهمه . ی دونه میوه و پنج شش تا مغزیجات یا خرما بخورین . روزی بیشتر دو واحد میوه نخورین قند داره میوه . قهوه و چای سبز بخورین . و اینکه نون و برنج کم کنین من برنج ۴ ۵ قاشق و نون لواش ی چهارم نون میخورم . چیزای پروتئین دار بخورین جای قند و چربی چون دارین ورزش میکنین و بدن پروتئین نیاز داره مگرنه عضلتون تحلیل میره .

سال کنکورم شش ماه ورزش کردم برنجمو کم کردم ۱۸ کیلو کم کردم .
ورزش خیلی مهمه . بعدش قطع نکنین باز وزنتون بالا میره .

ماهی بیشتر چهارکیلو نباید کم کنین برا بدن ضرر داره سمه کاهش وزن زیاد .

قبل ورزش قهوه بخورین و بعدش ی لیوان اب کرفس برا چربی سوزی فوق العادست .

نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
الان به این میگن قیاس مع الفارق تو خودتو با امید مقایسه میکنی الان؟بابا تو یه ورزشکار نیمه حرفه ای هستی.و وزنت همیشه تو محدوده طبیعی بوده.ولی ایشون از چاقی رسیده به وزن نسبتا نرمال‌.بعدشم شما کارت اشتباهه ایشونم کارش اشتباه بوده.و اینکه الان سالمین خودش از عجایبه .به نظرم برین AGT.
1. شما از کجا میدونی من ورزشکار نبودم که میگی نبود ؟ اصلا دلیل همین کاهش وزنم هم ورزش حرفه ایم بود :/
2. با توجه به قدم چاق نبودم :/ 102 کیلو بین پسرا با قد نرمال وزن طبیعیه البته :/ bmi ام 26 بود که الان که وزنم شده 84 رسیده به 23
خب ببین شرایط هرکس متفاوته ، ما ها گفتیم اینجور هم میشه کم کرد ، میخوای اینکارو بکن میخوای هم 1 کیلو کم کن تو ماه این دیگه دست خود فرده

بالا