• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زبان چینی در مدارس

• شروع کننده موضوع

Ich bin ..

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تنگ خرس
شهر
کالیفرنیا
سال فارغ التحصیلی
1404
با یکی ازاشنایان که رییس اموزش پرورش استادن بود پدرم صحبت می کرد و ایشون گفتند رهبر خیلی علاقه داره روسی و چینی به ما یاد بدن
بعدش وقتی اینو شنیدم به خودم گفتم من برم بمیرم .:oops::oops:
کاش مثلا المانی فرانسوی اینا رو یاد می دادن

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
.
الان ما بیشترین تعامل رو با چین داریم و خب مترجم ی که واقعا بتونه کارشو درست انجام بده کم داریم
اینکه رهبر میگه روسی و چینی به خاطر تعاملاتمونه اگه تعامل بیشتری با المان داشتیم یا با فرانسه مسلما یادگیری اون زبانا موثر تر واقع میشد و اینکه
چند درصدتون زبان عربی و انگلیسی مدرسه به درد تون خورده ؟
به شخصه یه کلمه هم نمی تونم عربی حرف بزنم و خز حبیبی که تو اهنگا بوده چیزی نمی تونم بگم یه چهار تا کلمه هم یادمه ولی هیچکدوم از قواعدی که خوندم برا کنکور موثر نیستن تو مکالمه ی عربی زبان انگلیسیمم از وقتی یادم میاد کانون ساپرتش میکرده تا مدرسه
پس اضاف شدن این دروس قرار نیست تاثیر خاصی داشته باشه تا نظام اموزشیمون اینه حتی اگه زبان یا خط میخی هم تدریس بشه هیچی عوض نمیشه

Gourmet

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
اين از يه حرف فراتر نميره.اينهمه معلم كه چينى بتونن درس بدن از كجا بياريم؟

قاطینگا:)

قاطینگایی با گوشواره مروارید:"
نام مرکز سمپاد
تنگ ماهی
شهر
ناکجاآباد:)
سال فارغ التحصیلی
1401
تعداد چینیایی که انگلیسی بلدن از جمعیت آمریکا بیشتره چرا گیر دادن به چینی؟

armaghannn

عرمقان
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Hacettepe
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
منبعی هست یا لینک؟

Gol azin

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
الان ما بیشترین تعامل رو با چین داریم و خب مترجم ی که واقعا بتونه کارشو درست انجام بده کم داریم
اینکه رهبر میگه روسی و چینی به خاطر تعاملاتمونه اگه تعامل بیشتری با المان داشتیم یا با فرانسه مسلما یادگیری اون زبانا موثر تر واقع میشد و اینکه
چند درصدتون زبان عربی و انگلیسی مدرسه به درد تون خورده ؟
به شخصه یه کلمه هم نمی تونم عربی حرف بزنم و خز حبیبی که تو اهنگا بوده چیزی نمی تونم بگم یه چهار تا کلمه هم یادمه ولی هیچکدوم از قواعدی که خوندم برا کنکور موثر نیستن تو مکالمه ی عربی زبان انگلیسیمم از وقتی یادم میاد کانون ساپرتش میکرده تا مدرسه
پس اضاف شدن این دروس قرار نیست تاثیر خاصی داشته باشه تا نظام اموزشیمون اینه حتی اگه زبان یا خط میخی هم تدریس بشه هیچی عوض نمیشه
دقیقا به همون دلیلی که خودت گفتی همچین چیزی واقعا وحشتناک به نظر میاد.
از عربی و انگلیسی که نمیتونن بگذرن، فکرشو بکن روسی و چینی هم به چیزایی که تو مدرسه و با کتابای آموزش پرورش یاد نمیگیریم و مجبوریم خودمون بخونیم و کتاب کمک درسی بگیریم اضافه بشه! : )))
تعامل هم اصلا دلیل خوبی نیست، من که تا حالا ندیدم کسی نیاز داشته باشه با یه چینی حرف بزنه. (با وجود اینکه چینی تو شهرمون زیاده) اگه هم نیاز باشه واقعا تعدادشون قدری نیست که لازم باشه بخاطرشون همچین کاری بکنن. هر کی هم مترجم میخواد میتونه یه نفرو استخدام کنه بره یاد بگیره نه اینکه یه درس اضافه کنه به درسای مسخره ی مدرسه.

hot_ice

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
خانه
رشته دانشگاه
دانشگاه؟
ما یکی از دوستان یکی از مقامات ایالتی امریکاس،میگ بایدن در پی اینه ک فارسی رو تو کشورش اصلا رسمی کنه.
ب قول ملاصدر(ا،الدین،..؟!) وسط زمینه.

zeynabgol

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید شکفته
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
دانشگاه
coming soon....
با یکی ازاشنایان که رییس اموزش پرورش استادن بود پدرم صحبت می کرد و ایشون گفتند رهبر خیلی علاقه داره روسی و چینی به ما یاد بدن
بعدش وقتی اینو شنیدم به خودم گفتم من برم بمیرم .:oops::oops:
کاش مثلا المانی فرانسوی اینا رو یاد می دادن

عاقا روسی؟!
چینی؟!

همون انگلیسیو درست یاد بدین، از تو کتاباش غلط گرامری پیدا نشه، روسی و چینیتون پیشکش

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
.
دقیقا به همون دلیلی که خودت گفتی همچین چیزی واقعا وحشتناک به نظر میاد.
از عربی و انگلیسی که نمیتونن بگذرن، فکرشو بکن روسی و چینی هم به چیزایی که تو مدرسه و با کتابای آموزش پرورش یاد نمیگیریم و مجبوریم خودمون بخونیم و کتاب کمک درسی بگیریم اضافه بشه! : )))
تعامل هم اصلا دلیل خوبی نیست، من که تا حالا ندیدم کسی نیاز داشته باشه با یه چینی حرف بزنه. (با وجود اینکه چینی تو شهرمون زیاده) اگه هم نیاز باشه واقعا تعدادشون قدری نیست که لازم باشه بخاطرشون همچین کاری بکنن. هر کی هم مترجم میخواد میتونه یه نفرو استخدام کنه بره یاد بگیره نه اینکه یه درس اضافه کنه به درسای مسخره ی مدرسه.
تازه نه دلیلی که نظریه شده باشه
حرف من فقط یه فرضیس
تازه فرضیه ای که درباره ی یه فرضیه ی دیگه گفته شده
هنوز هیچی معلوم نیست که جناب عالی گارد گرفتی میتونی بگی نمی خوام بخونم
به جای اینکه بگی چینی ندیدی که مجبور باشین باهاش حرف بزنی شاید شما ندیده باشی دلیل نمیشه وجود نداشته باشن

Gol azin

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
اقا وقتی اضافه کردن حمله کن من فقط دلیلی که فک میکردم به خاطرش این تصمیم میتونه گرفته بشه رو گفتم
تازه نه دلیلی که نظریه شده باشه
حرف من فقط یه فرضیس
تازه فرضیه ای که درباره ی یه فرضیه ی دیگه گفته شده
هنوز هیچی معلوم نیست که جناب عالی گارد گرفتی میتونی بگی نمی خوام بخونم
به جای اینکه بگی چینی ندیدی که مجبور باشین باهاش حرف بزنی شاید شما ندیده باشی دلیل نمیشه وجود نداشته باشن
حمله نکردم که، ببخشید خب، شاید لحنم بد بود وگرنه اصلا قصد حمله و گارد نداشتم. :(
بله درست میفرمایید.

آینـــــاز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
حالا انگار عربی خیلی به کارمون اومد ( و خواهد امد ) که نگران چینی هم باشیم :))
بعدشم
خوده چینیا انگلیسی حرف میزنن
بعد ما بریم چینی یاد بگیریم...
زیباس:-?

A M I N

لنگر انداخته
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
حالا انگار عربی خیلی به کارمون اومد ( و خواهد امد ) که نگران چینی هم باشیم :))
بعدشم
خوده چینیا انگلیسی حرف میزنن
بعد ما بریم چینی یاد بگیریم...
زیباس:-?
اگه عربی رو در حد ابتدایی واسه تعامل با این همه همسایه ی عرب یادمون می دادن که بتونیم باهاشون سلام احوال پرسی کنیم نه فقط بتونیم قرآن بخونیم که تو همونم کمک قابل توجهی نکرد، همچینم بد نمی شد.
به جز این، حالا حالا ها انگلیسی زبون اول دنیاست و هیچ زبون مشابهیم نمی تونه جایگزینش بشه چه برسه به چینی! فقط زبون ژاپنی و اقوام تووالو و اینا نسبت بهش از اروپا دورتره ((:

Xxx79

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر
چینی چجوری هست حالا؟
به ترتیب اولویت چرا یاد نمیگیرن :D

hesam.kh

کاربر فعال
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
/:
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
من زبان فارسی خودمون و بتونم یاد بگیرم هنر کردم در حال حاضر عربیم از فارسی م بهتره :|

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
انگلیسی و عربی یاد بدن چینی پیشکش

بالا