• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر سهمیه داشتم

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
بیایم ی بار برای همیشه یاد بگیریم ساختار سهمیه و استفاده ازش چطوریع
ببینید مثلا ۱۰۰ تا صندلی داشته باشه ی کلاس ۲۵ تاش برا ۲۵ درصدیاس ۵ تاش برای ۵ درصدی ها
حالا لین از پیش تعیین شده هست و. نمیشه شما تغییرش بدید
اونی ک ۵ درصده که اصلا رتبه درمنطقه اش تغییر ننیکنه و بهتر نمیشع حالا میخواید باور کنید میخواید نکنید
اونیم که ۲۵ درصدع حدود ۱۵۰۰ تا از رتبش کم میشه .اوکی؟!بعد اگه اون رنجی که کلاس پر میشه ۲۵ درصدا نتونن برسونن خودشون رو اون صندلی ها با ترتیب سهمیه منطقه ۲ و ۱ و ۳ پرمیشه
پست موقت(متاسفانه چون پستای قبلیم ریپلای شده‌ن نمی‌خوام پاکشون کنم، کاش از اول نمی‌نوشتم حرف زدن راجع بهش اعصاب خردکنه.)
اما،
+رتبه‌ی منطقه رو کسی نگفت تغییری می‌کنه! رتبه در سهمیه تغییر می‌کنه، که اونم پستای بالاتر هست توضیحات بیشترش(کسب۷۰درصد رتبه ی نفر آخر در کلاس)

++اگه ۲۵درصدی ها استفاده نکنن به سهمیه ی مناطق نمی‌رسه، به ۵ درصدیا می‌رسه.

+++۱۵۰۰ عدد کمی نیست.

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
پست موقت(متاسفانه چون پستای قبلیم ریپلای شده‌ن نمی‌خوام پاکشون کنم، کاش از اول نمی‌نوشتم حرف زدن راجع بهش اعصاب خردکنه.)
اما،
+رتبه‌ی منطقه رو کسی نگفت تغییری می‌کنه! رتبه در سهمیه تغییر می‌کنه، که اونم پستای بالاتر هست توضیحات بیشترش(کسب۷۰درصد رتبه ی نفر آخر در کلاس)

++اگه ۲۵درصدی ها استفاده نکنن به سهمیه ی مناطق نمی‌رسه، به ۵ درصدیا می‌رسه.

+++۱۵۰۰ عدد کمی نیست.
قبلا اینطوری بود.الان ب ۵ درصدیا نمیرسه ..ب مناطق میرسه و درنهایت ۵ درصدی ها
۱۵۰۰ درسته عدد گمی نیس اما بعضی ها لین تصور رو دارند ک ی صفر از جلوی رتبه شون کم میشه سهمیه دارها یا ی ۲۰۰۰۰ پزشکی میاره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
به جای آنکه دنیا به ریش من بخندد، من به ریش دنیا می‌خندیدم حتا به غلط.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
حالا اینو بگید:
اگه پدرتون جانباز بود و سهیمه داشتید تو کنکور ازش استفاده می‌کردید؟ (این سوال ازونجا به ذهنم اومد که فهمیدم یکی از همکلاسیام استفاده نکرد و الان هم رتبه‌ش خوب نشده)

آره :لایک
خیر: دیسلایک
به احتمال 80 درصد آره: خوشحال
به احتمال 80درصد نه: ناراحت

خودم ناراحت.
مگه مغز خر خوردم استفاده نکنم؟

طوطو

اقامت دائم تورتوگا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
سراغش نرفتم
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
فعلاً ژنتیک!
درس میخوندم ولی دیگه غصه دانشگاه نمیخوردم

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
خیلی وقتی حرف سهمیه میاد جبهه میگیرن که اینا سهم شما رو نمیخورن و این چرت و پرت ها.
ولی سهمیه فقط واسه کنکور نیست
ازمون تخصص و هر کوفتی که آزمون باشه سهمیه توش برتری میده و درنهایت فرد با سهمیه خیلی راحت تر میرسه به جایگاهی که کلی آدم با سختی خیلی بیشتر بهش رسیدن.
کمک هزینه های مالی و خدمات عمومی در اختیار کسایی که برای کشور جنگیدن قرار بدن خیلی بهتر از حتی پذیرش الکی الکی توی هیت علمی دانشگاه و موفق کردن زورکی این آدماست.
کسایی که بیشتر از ۲۵ درصد سهمیه دارن انگار محکوم به خوشبختی و موفقیت ان
با اهمیت دادن به کسایی که برای کشور جنگیدن مخالف نیستم ولی حقیقتا خیلی قسمت های این اهمیتی که دولت میده رو شایسته اصلاح میبینم

Negarof

احوالت دُکی جون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
iau
رشته دانشگاه
علوم آزمایشگاهی
برام عجیبه چرا یه نفر که سهمیه داره نباید استفاده کنه؟!!!!
من خودم اگه داشتم100%

هانی

عثّل
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
از سهمیه ی جانبازی و‌‌....اینا که اصلا استفاده نمی‌کردم(ولی از سهمیه ای مثل سهمیه منطقه محروم حتما استفاده میکردم)

بابونه.

ماهی پیشی‌خوار
نام مرکز سمپاد
تنگ ماهی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
از سهمیه ی جانبازی و‌‌....اینا که اصلا استفاده نمی‌کردم(ولی از سهمیه ای مثل سهمیه منطقه محروم حتما استفاده میکردم)
بزرگوار اگه منطقه سه باشی خارج از اختیارت اون سهمیه اعمال میشه.

SinaSabetifard

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
من سهمیه 20 درصدی انرژی اتمی داشتم یادم رفت استفاده کنم و آزمون رو رد شدم:/

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
سهمیه‌ی جانبازی و امثالهم، از ریشه و به طور کامل یک قانون اشتباه هست که سال‌هاست بر مملکت ما حاکمه و هیچ توجیه مناسبی هم به هیچ وجه برای اون وجود نخواهد داشت؛ تقریبا سال‌هاست از جنگ ایران و عراق می‌گذره و خسارات جبران‌ناپذیر این جنگ هنوز قابل مشاهده‌ست. منتها از منظر بنده، وارد کردن بحث جبران خسارات ناشی، به مقوله‌ی تحصیلاتِ عالیه از بیخ و بن کاری اشتباهه. بنده واقعا کاری ندارم که شخص سرپرست خانوار تا چه میزان دچار ناتوانی شده. هر چقدر هم این آسیب شدید باشه، با وجود اینکه هیچ چیز نمی‌تونه جبران‌کننده‌ی سلامت انسان باشه، منتها راه‌های بهتری برای کمک به خانواده‌ی فرد آسیب‌دیده وجود داره. برای ورود به یک دانشگاه و رشته‌ی خوب، فرزندان اون افراد می‌بایست به اندازه‌ی فرزند مابقی خانواده‌ها تلاش کنن. آسیب وارد شده به یک خانواده تنها از سمت جنگی که سال‌ها پیش رخ داده نیست. اکثر ماها آسیب‌های بسیار زیادی دیدیم که در هیچ سازمان و نهاد و مؤسسه‌ای به رسمیت شناخته نمیشه. (چه ما و چه فرزندان اون خانواده‌ها، تقریبا از یه جا چوب خوردیم!)
اگر سهمیه داشتم، به هیچ وجه از اون استفاده نمی‌کردم حتی اگر مجبور می‌شدم دوباره کنکور بدم و معتقدم کسانی هم که سهمیه دارن، اگر می‌خوان با ورودشون به دانشگاه و تحصیل کردن، در آینده به مردمشون کمک کنن بهتره قبل از هر چیز از این امتیازی که به نا حق بهشون داده شده صرف نظر کنن و با توان بیشتری به تلاش برای ورود به رشته‌ و دانشگاه مورد نظرشون بپردازن؛ چرا که به نظرم چیزی که در نهایت برای ما می‌مونه، شرافت ماست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
یه ارزشیه می‌گفت هدف از سهمیه‌های ایثارگرا اینه که آدمایی که به نظام نزدیک‌ترن جذب بشن و بنظر منم این منطقی‌تر از «جبران خسارات» باشه "-:

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
داشتن سهمیه ایثارگران و هیئت علمی ظلمه آقاجون
اونایی که میگین بچه ی اون جانباز از وجود پدر محروم شده. آقا حق با شما. دارین درست میگین. به جاش به اون بچه و خونوادش، ماشین بدین، خونه بدین، تسهیلات بدین اما تخصص و علم رو دستشون ندین. یسری از اینا واقعا لیاقت خوندن و بودن توی دانشگاه هاي مطرح و رشته های تاپ رو ندارن. این کار بازی با جون مردمه. متاسفانه گوش نمیکنن چون این کار براشون سود داره.

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سهمیه هیئت علمی و اینها که از دم رانته و حرفی توش نیست

درباره سهمیه ایثارگری و اینها هم بگم خدمتتون کههههههههه
بنده پدرم ارتشی بازنشسته هست که تو جبهه هم جنگیده و خیلی راحت میتونستم از سهمیه ای که از پدرم بهم میرسید استفاده کنم

اما نکردم چون حقیقتا اگر به اینکه کی بدبختی کشیده باشه ما هممون یک بدبختی تو زندگی داریم در کل ، بله مردم رفتن جنگیدن برای کشور و حسابش جداست اما منت سر کسی قرار نیست بزاریم

• لایک
امتیازات: Sety

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی