• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زندگی ابدی در این دنیا

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
فرض کنید دارویی کشف بشه که با مصرفش، آدما میتونن طولانی زندگی کنن بدون این که پیر بشن و یا به بیماری مهلکی مبتلا بشن.

شما این دارو رو مصرف میکردین؟ به نظرتون باید اجازه ی تولید و فروش چنین دارویی داده بشه، یا باید مصرفش ممنوع بشه؟

به نظرتون وجود و مصرف چنین دارویی به رشد تمدن انسان ها کمک میکنه یا باعث نابودی اون ها میشه؟

هور

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیاه و سفید
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشکده معماری و شهرسازی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اگه زندگی ابدی توی اینجا با این شرایطی که داریم باهاش دست و پنجه نرم میکنیم باشه واقعا ظلم در حق بشریته!

من این دارو رو مصرف میکردم اما قبل مصرفش سعی میکردم جایی رو برا زندگی انتخاب کنم که از عمر طولانی که انتخاب کردم پشیمون نشم....

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اگر مرگ نبود، همه آرزویش را می‌کردند. فریاد‌های ناامیدی به آسمان بلند می‌شد. به طبیعت نفرین می‌فرستادند. اگر زندگی سپری نمی‌شد، چقدر تلخ و ترسناک بود.
صادق هدایت

مرگ است چاره زندگی ناگوار را
جز مرگ اگر تو چاره‌گری یافتی بگو

صائب

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
می‌تونم حدس بزنم رایج شدن این دارو و زندگی طولانی، نیازهای تازه‌ای رو ایجاد می‌کنه. اگه همه یا بخش کثیری از مردم از این دارو استفاده کنند، فرآیند رشد و بلوغ کندتر خواهد شد و مطابق طول قابل انتظار زندگی، کش خواهد اومد : )) آدم‌ها توی پنجاه سالگی نوجوون می‌شدند و به فراخور سرعت رشد و بلوغ، سیستم آموزش همگانی هم طولانی میشه. مثلا دبستان تا بیست سالگی طول می‌کشه :-"
یه حالت فرضی دیگه هم این خواهد بود که روند و مرحله‌های زندگی همین جوری بمونه و چیزهایی بهش اضافه شه. مثلا بعد از بازنشستگی و نوه دار شدن و غیره، آدما وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگی بشن و بعد مرحله‌ی جدیدتر و بعد هم : )) نمی‌دونم چه تصوری از این مراحل اضافه داشته باشم.

می‌دونم که ربطی به فلسفه و منطق نداشت. اما خب :]

Shervix

Agent Smith
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1398
بنظرم زمین سنگین میشه از تعداد آدمای زیاد از مدارش در میره میفته تو حیاط‌ کهکشان همسایه. (بدخواها خواهند گفت که جرم زمین ثابته)

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
بستگی داره
واقعا هستند کسانی که دلخوشی ای ندارند که بهش وابسته باشن
ولی یه وقتایی انقد زندگی لذت بخش میشه که آرزو میکردی مرگی درکار نبود

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
بنظرم زمین سنگین میشه از تعداد آدمای زیاد از مدارش در میره میفته تو حیاط‌ کهکشان همسایه. (بدخواها خواهند گفت که جرم زمین ثابته)
جرمشم تغییر میکرد فرقی نداشت :د

می‌تونم حدس بزنم رایج شدن این دارو و زندگی طولانی، نیازهای تازه‌ای رو ایجاد می‌کنه. اگه همه یا بخش کثیری از مردم از این دارو استفاده کنند، فرآیند رشد و بلوغ کندتر خواهد شد و مطابق طول قابل انتظار زندگی، کش خواهد اومد : )) آدم‌ها توی پنجاه سالگی نوجوون می‌شدند و به فراخور سرعت رشد و بلوغ، سیستم آموزش همگانی هم طولانی میشه. مثلا دبستان تا بیست سالگی طول می‌کشه :-"
یه حالت فرضی دیگه هم این خواهد بود که روند و مرحله‌های زندگی همین جوری بمونه و چیزهایی بهش اضافه شه. مثلا بعد از بازنشستگی و نوه دار شدن و غیره، آدما وارد مرحله‌ی جدیدی از زندگی بشن و بعد مرحله‌ی جدیدتر و بعد هم : )) نمی‌دونم چه تصوری از این مراحل اضافه داشته باشم.

می‌دونم که ربطی به فلسفه و منطق نداشت. اما خب :]

به نظرم اقتصاد کشش اینو نداره که آدما مدت طولانی بچه بمونن، بهینه ترین حالت اینه که اغلب آدما تو یه رنح سنی ۲۵ تا ۳۵ سال باشن (چون حداکثر بهره وری رو داره).

ولی مشکلی که هست اینه که رشد جمعیت خیلی میره بالا و مشکل کمبود منابع پیش میاد. در نتیجه باید یه قانونی بذارن که اگه کسی دارو گرفت باید عقیم بشه

.Mehrshad.

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
من که قطعا استفاده نمی‌کردم
_
اگه وجود داشت و استفاده ازش ممنوع میشد یعنی میوفتاد دسته یه عده افراد خاص که خب طبق معمول جنگ راه می‌افتاد ( تو داشته باشی ، چرا من نداشته باشم؟)
_
از نظر من چنین اکسیری باعث میشه غریزه بقا در انسان به مرور زمان از بین بره و با توجه به آمیختگی درد و زندگی ، آدما به سمت پوچی و نابودی حرکت کنن

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بله من قبول میکنم.

نخیر نیمه پر لیوان رو در اینجا به کار نمیبرم. شما میدونین تعدا کتابایی که من نخوندم چقدره؟ با صد و بیست سال زندگی هم به همش نمیرسم!

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
من که قبول نمیکردم، دوست دارم زندگی روند طبیعی شو طی کنه

Behrad-J

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1404
من نظر خودمو میگم... من مرگ طبیعی رو (یعنی مثلا کامل به سنی رسیدم که دیگه بدنم درست کار نمیکنه و اونجوری بمیرم) رو ترجیح میدم؛ ولی مرگی که بر اساس تصادف یا حوادث باشه رو اصلا دوست ندارم و میخوام که روزی برسه که اگه حتی یه نفر از بالای یه ساختمان افتاد و متلاشی شد، دوباره احیا بشه:-" ولی خلاصه جمعیت باید تعادلشو حفظ کنه دیگه. اگه مرگی وجود نداشته باشه که میشه مثل رمان داس مرگ!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
همون‌جور که گفتین اگه تولید مثل هم صورت بگیره، چندان منطقی نیست. اینهمه آدم کجا جا بدیم واقعا؟ :)) در واقع باید واکسنه باعث عقیم شدن بشه :))
مزایای قابل توجهی داره: نیروی کار همیشه جوان و سالم، عدم نیاز به خدمات درمانی. اینکه دیگه جمعیتِ پیر و از کار افتاده نخواهیم داشت و حقوق بازنشستگی و خدمات ارائه شده که نتیجه‌ای برای جامعه نداره، نمی‌خواد. اینکه دیگه بچه‌ها و مسائل آموزش و پرورش‌شون نیاز نیستن. بعد چی خواهیم داشت؟ همون نیروی کار عالی. یه جامعه‌ی صنعتی خوب ازش در میاد :‌)) ولی اگه تولید مثل صورت نگیره و آدم‌های جهان همیشه تکراری باشن، تنوع و نبوغ جدیدی هم نخواهیم داشت. کلا تولید مثل باعث می‌شه گوناگونی و این چیزا حفظ بشه و نسل بهتری نهایتا تولید شه با اون انتخاب طبیعی. ولی اینجوری دیگه چیز چندان جدیدی در جهان پیدا خواهد شد؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
تازه مرگ هم می‌تونه تقریبا مثل دیستوپیای رمان بخشنده (لوییس لوری) باشه. به این صورت که نهادی برای مرگ وجود داشته باشه که افراد رو داوطلبانه، با احترام و بدون ترس و درد بکشه. به این نهاد بودجه‌ای تخصیص داشته میشه که برای ترغیب مردم به مرگ، یکی از آرزوهای داوطلب‌ها رو برآورده کنه و شرایط رو فراهم‌ کنه تا هفته‌‌ی قبل از مرگ به تفریح و خوشی و شادی بگذره. همچنین در روز موعود مرگ، مراسم یادبودی با حضور فرد داوطلب برگزار میشه و همه در حضور خودش ازش تقدیر می‌کنند، باهاش خداحافظی می‌کنند و غرق در حس قدردانی به سوی اتاق مرگ بدرقه میشه.

نصر پیروز

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۹
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1408
سلام ، امیدوارم هر چه خوبی و بدی تا این لحظه دیدید حلال کنید، امیدوارم روزی برسه که همه سمپادی ها و کل دانش آموزان ایران و جهان به آرزو هاشون برسه.
از کسایی که من آزردمشون معذرت میخوام و گاهی اگر زبان به دشنام گشودم باز هم معذرت میخوام. شاید روزی برسه که دوباره برگردم ولی احتمالا تا اون روز اتفاقاتی زیادی خواهد افتاد ، نمیدونم تا حالا کسی تو این سایت پیام خداحافظی فرستاده یا خیر ولی ، چیزی که عوض نمیشه که هممون یک سمپادی هستم(چه خوب و چه بد)
و به نظرم باید حسن ختام این پیام بیت خداحافظی دکتر اژه ای(پدر سمپاد) باشه :
ای دل ریش مرا با لب تو حق نمک
حق نگهدار که من می‌روم الله معک
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

بالا