• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عمل های زیبایی

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

elahe1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
سلام. من یک خال گوشتی دارم که خیلی رو مخمه . از طرفی کلی تحقیق کردم اما یکی گفته بود اوکیه/ یکی گفته بود جای بخیه میمونه. یکی گفته بود اصلا بخیه نداشت که جاش بمونه. هر کی یچیزی گفته . تو این سایته ( برداشتن خال )کامنت گذاشتم سوالمو پرسیدم گفتن با لیزر جاش نمیمونه و فقط خالو میسوزونن . الان نمیدونم چکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
منم یه خال گوشتی دارم که دوسش ندارم و احتمالا تا تابستون برم برش دارم، چند وقت پیش(حدودا ۴-۵ ماه قبل) که به یه متخصص پوست نشون دادم گفت که برات با تراشیدن بر میدارم، ردش و اینا نمیمونه، فقط هر نوع مویی که الان روش در میاد، بعدا هم در میاد...
هزینشم اون موقع به من حدودا ۴۰۰ گف.
اینم شاید مفید باشه ()
من به نظرم خوب توضیح داد.
-----------------------
اگرم با خوندن تجربیات آدما حال میکنی و روشیه که کمکت میکنه، سرچ کن «برداشتن خال نی نی سایت». قطعا علمی نیس ولی خب کمک میکنه یه سری مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد رو حداقل پس ذهنت داشته باشی و از دکترت بپرسی قبلش...
ردش رو مثلا خوبه بپرسی طبیعتا و اینکه آیا بعدا ممکنه دوباره ایجاد شه یا نه، این داستان مو و ایناش رو اگه به نظرت مهمه و چیزای دیگه ای که باز ممکنه پیدا کنی : )

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

elahe1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
یکی از فامیلای دورمون یه خال گوشتی خیلی بزرگ رو صورتش داشت با لیزر ورش داشت و مشکلی پیش نیومد.خانوم سن بالایی بود ولی اصن جاش نموند.خودمم دو سه تا خال رو صورت و گردنم داشتم ک برشون داشتم با لیزر و جاش نموند.چیزی ک مهمه اینه ک خالت سرطانی نباشه ک متاستاز کنه یا بعد برداشتن پخش شه تو اون نواحی.به نظرم من برو پیش یه پزشک پوست و اینکارو با مشورت اون انجام بده
ممنون که جوابمو دادی عزیزم

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

elahe1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
منم یه خال گوشتی دارم که دوسش ندارم و احتمالا تا تابستون برم برش دارم، چند وقت پیش(حدودا ۴-۵ ماه قبل) که به یه متخصص پوست نشون دادم گفت که برات با تراشیدن بر میدارم، ردش و اینا نمیمونه، فقط هر نوع مویی که الان روش در میاد، بعدا هم در میاد...
هزینشم اون موقع به من حدودا ۴۰۰ گف.
اینم شاید مفید باشه ()
من به نظرم خوب توضیح داد.
-----------------------
اگرم با خوندن تجربیات آدما حال میکنی و روشیه که کمکت میکنه، سرچ کن «برداشتن خال نی نی سایت». قطعا علمی نیس ولی خب کمک میکنه یه سری مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد رو حداقل پس ذهنت داشته باشی و از دکترت بپرسی قبلش...
ردش رو مثلا خوبه بپرسی طبیعتا و اینکه آیا بعدا ممکنه دوباره ایجاد شه یا نه، این داستان مو و ایناش رو اگه به نظرت مهمه و چیزای دیگه ای که باز ممکنه پیدا کنی : )
واقعا ممنون ازت عزیزم. خیلی لطف کردی که اینقدر با حوصله جوابمو دادی

• دابل‌لایک
امتیازات: f@him
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

elahe1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
کامپیوتر
داشتن چهره ای شاداب بدون هیچ گونه چین و چروک و خط در نواحی مختلف صورت یکی از خواسته های همه افراد در طول زندگی است. برای رفع چین و چروک صورت از روش های مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها تزریق بوتاکس پیشانی است. بوتاکس پیشانی یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین روش های جوانسازی صورت است که برای رفع خطوط پیشانی و اخم استفاده می شود.

در این روش با تزریق ژل بوتاکس در ناحیه پیشانی، عضلات این قسمت بیهوش و فلج می شوند. به مرور زمان ماده تزریق شده جذب عضلات و ماهیچه های پیشانی می شود و از انقباض این عضلات و ایجاد چین و چروک در ناحیه پیشانی برای مدت طولانی جلوگیری می کند. لازم به ذکر است که بوتاکس پیشانی برای افرادی که دارای چین و چروک های سطحی هستند موثرتر بوده و به رفع این چروک های سطحی کمک می کند.

برای این کار بهتر است افراد به پزشک متخصص بوتاکس پیشانی مراجعه کنند که تخصص و مهارت کافی در این زمینه دارد زیرا یک اقدام اشتباه باعث پشیمانی طولانی مدت افراد می شود. استفاده از این روش عوارضی برای افراد دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
فواید بوتاکس پیشانی
از جمله فواید بوتاکس پیشانی جلوگیری از تعریق بیش از حد در ناحیه پیشانی است. همچنین مشاهداتی مبنی بر اینکه افرادی که بوتاکس تزریق می کنند، در ناحیه پیشانی درد کمتری دارند، وجود داشته است. تزریق بوتاکس در افراد زیر 18 سال یا بالای 75 سال عوارض جبران ناپذیری دارد و به طور کلی تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و سایر نواحی صورت برای این افراد توصیه نمی شود. همچنین بوتاکس پیشانی برای زنان باردار و افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند توصیه نمی شود. به طور کلی تزریق بوتاکس باید با توجه به شرایط فرد انجام شود و افراد قبل از انجام این کار با متخصص مشورت کنند.
بوتاکس نام تجاری سم بوتولینوم است. این سم تقویت کننده عضلات است و حتی برای فلج کردن عضلات نیز استفاده می شود و کاربردهای زیادی دارد. وقتی ماهیچه ها ضعیف می شوند، روند چروک شدن پوست به تاخیر می افتد. تزریق بوتاکس می تواند تا حد زیادی از چین و چروک های ریز جلوگیری کند و به جوانسازی پوست کمک کند. در این مقاله از کلینیک صدف می خواهیم هر آنچه که باید در مورد بوتاکس پیشانی بدانید را برای شما شرح دهیم.

بوتاکس پیشانی چیست؟
تزریق بوتاکس در پیشانی اساسا نتایج بسیار خوبی دارد و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. افرادی که چروک های ریز و سطحی روی پیشانی خود دارند یا می خواهند از چین و چروک پیشانی خود جلوگیری کنند از بوتاکس پیشانی استفاده می کنند.

چه کسانی نمی توانند بوتاکی پیشانی انجام دهند؟
افرادی که می خواهند پیشانی خود را جوان کنند، خطوط ریز را از بین ببرند یا از ایجاد چین و چروک جلوگیری کنند، می توانند از تزریق بوتاکس پیشانی استفاده کنند. اما گروه های زیر نمی توانند بوتاکس تزریق کنند:

زنان حامله
افراد زیر 18 سال
افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی شدید
افراد مبتلا به ام اس.
افراد مبتلا به نارسایی کلیه
افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف یا عفونت های فعال هستند
کسانی که به پروتئین گاوی حساسیت دارند.
افرادی که اخیرا واکسینه شده اند.
افرادی که در دوره لیزر موهای زائد هستند.
افرادی که مشکل لخته شدن خون دارند.
کسانی که به بوتاکس حساسیت دارند.
بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه زمانی است؟
بوتاکس بعد از 18 سالگی قابل استفاده است.برای پیشگیری و ایجاد چین و چروک عمیق بهتر است از سنین پایین بوتاکس تزریق شود. البته در هر سنی می توان تزریق کرد اما بوتاکس تاثیر زیادی روی چین و چروک های عمیق ندارد و باید با تزریق ژل همراه باشد. بنابراین بوتاکس برای چین و چروک های ریز بهتر است یا برای جلوگیری از چین و چروک در سنین پایین.

بایدها و نبایدها قبل از کاشت مقاله مرتبط را بخوانید
مراحل تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟
تزریق بوتاکس بسیار ساده و آسان است و کل فرآیند تزریق 30 دقیقه طول خواهد کشید. این مراحل به شرح زیر است:

ابتدا با پزشک مشورت می شود تا پزشک از خواسته های بیمار آگاه شود و هدف از تزریق بوتاکس و نتیجه نهایی را مشخص کند. همچنین پزشک از تاریخچه پزشکی و داروهای بیمار مطلع خواهد شد.
پس از انتخاب برند مناسب و مقدار مورد نیاز بوتاکس، نوبت به تزریق می رسد.
محل تزریق به خوبی ضد عفونی و تمیز می شود و در صورت نیاز از بی حسی موضعی در محل تزریق استفاده می شود.
تزریق سرنگ توسط پزشک متخصص انجام می شود. زمان تقریبی تزریق بوتاکی بین 15 دقیقه تا نیم ساعت می باشد.
در نهایت پس از تزریق بوتاکس، پزشک تمامی نکات مراقبتی را که فرد باید طی 24 ساعت آینده و پس از آن رعایت کند، توضیح می دهد.
مراحل تزریق بوتاکس پیشانی

عوارض تزریق بوتاکس در پیشانی چیست؟
بوتاکس روشی بسیار کم خطر است که عوارض خاص و خطرناکی ندارد. اما اگر تزریق بوتاکس در مراکز نامناسب توسط متخصص غیر متخصص انجام شود، می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. در اینجا به برخی از مهم ترین عوارض بوتاکس اشاره می کنیم.

درد
در حین تزریق به دلیل استفاده از بیهوشی دردی احساس نخواهید کرد. برخی از افراد ممکن است بعد از تزریق درد داشته باشند. اگر درد غیر قابل تحمل شود، فرد می تواند از استامینوفن استفاده کند.

عفونت
عفونت از عوارض بوتاکس نیست و تاکنون هیچ عارضه ای گزارش نشده است. اما اگر این کار در محیطی غیرحرفه ای انجام شود، ممکن است برخی افراد به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و ضد عفونی در محل تزریق، مبتلا شوند.

تورم
قرمزی و تورم بعد از تزریق بوتاکس طبیعی است. البته این قرمزی و تورم در صورت استفاده از سوزن مناسب و یا استفاده از کمپرس سرد باید ظرف مدت ۱ تا ۲ روز برطرف شود.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
من میخوام یکم خط خنده ام محو بشه، با بوتاکس میشه درستش کرد؟

بالا