• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

این فسیله؟؟؟

• شروع کننده موضوع Zxcv
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Zxcv

مهمان
سلام.
بچه ها من امروز که کوه بودم متوجه یه سنگه شدم،چون کرمانشاه دو روز پیش بارون بود اینو شسته بود و نقش های روش بیرون افتاده بود،
کسایی که تحصیلات مرتبط داشتن ی نظر بدن یا تگشون کنید فیلم رو ببین،که آره هست؟از چ نوعیه و فسیل چیه بنظرتون؟
https://uupload.ir/view/vid_20211207_160901_ojaw.mp4/

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام. اینو توی کدوم کوه کرمانشاه پیدا کردین؟
(از لحاظ زیست شناسی تکاملی که بررسی فسیل هم بخشی ازشه مهمه. می تونه احتمال فسیل بودنش و قطعی تر و یا ضعیف تر کنه)

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
خب با توجه به اینکه آثار و نقوش روی معمولا سنگ سطحی هستن و خیلی در سنگ عمیق به نظر نمی یان که بخوان رد پا یا اثری از یک جاندار باشن، جدا از اون نقوش عمیقش خیلی پراکنده و رندوم هستند و بیشتر شبیه خوردگی سنگن تا فسیل، به نظرم احتمالش زیاده که فسیل کاذب باشه. (به اینجور چیزا که شبیه فسیلن ولی فسیل نیستن، میگن فسیل کاذب یا شبه فسیل.)
البته باز اینجوری یکم سخته نظر دادن و نیاز به نمونه گیری و مشاهده سنگ از نزدیک داره. با دیدن فقط ویدیو امکان داره اشتباه کنم. ولی به نظرم فسیل نمی یاد. حالا یه احتمال هست که اگر سنگ رو بشکنید با توجه به نقوش برآمده روی سنگ داخلش فسیل باشه. ولی به نظرم ظاهری خیلی شبیه فسیل نمی یاد.
حالا من با توجه به اطلاعات خودم گفتم. باز یه زمین شناس یا دیرینه شناس بهتر می تونه نظر بده در این مورد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زمین شناسی
سلام.
بچه ها من امروز که کوه بودم متوجه یه سنگه شدم،چون کرمانشاه دو روز پیش بارون بود اینو شسته بود و نقش های روش بیرون افتاده بود،
کسایی که تحصیلات مرتبط داشتن ی نظر بدن یا تگشون کنید فیلم رو ببین،که آره هست؟از چ نوعیه و فسیل چیه بنظرتون؟
https://uupload.ir/view/vid_20211207_160901_ojaw.mp4/
این فسیل مرجانه تا جایی که من میدونم

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
من اینو واسه یه چندتا استاد در زمینه های مختلف فرستادم و نظراشون به این صورت بود
«سلام، خیر فسیل نیستند. اینها رشد آراگونیت و یا کلسیت به صورت گل کلمی است»

«سلام بر شما. وقت بخیر.
یک کنکرسیون آهکی هست. فسیل نیست، البته ممکنه در اثر فعالیت یک چشمه آب گرم یا سرد ایجاد شده باشه و در این حالت داخلش آثار گیاهی هم دیده بشه، اگرچه در این فیلم چیزی قابل رویت نیست»

«سلام، به نظر می‌رسد ساختار رسوبی سنگ باشد»

«
سنگ آهکی هست
پدیده فرسایشی هست و این اشکال یکی از ساختارهای هست،که در بعضی از،سنگهای آهکی به وجود می آید»
حدس میزدم. ولی کار خیلی خوبی کردید که از اساتید این رشته کمک گرفتید

بالا