• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربه‌های کنکوری‌های سابق

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
بذارید من یه سری چیز دیگه هم یادم اومد اضافه کنم :))
**بچه ها ازمون حضوری دادن واقعا یه نعمته، یعنی هر جلسه می تونه کلی نکات برای یادگرفتن و بهتر شدن داشته باشه ، خوراکی که می خورید، ترتیب دفترچه ای که می زنید، زمان بندیتون، نوع مدادی که می برید، ادامسی که می خواید بخورید یا نخورید :)) ، تکنیک هایی که می خواید استفاده کنید، نحوه مدیریتتون وقتی سالن شلوغه یا یه چیز مهمتون رو جا گذاشتید و..
پس لطفا الکی از دستشون ندید، برای ما فکر کنم از اردیبهشت ازمون ها حضوری شد و همون هم کم بود واقعا
یه راهکار برای زمان بندی بهتون می گم، من خودم درست اجراش نکردم شما امتحان کنید شاید بدردتون خورد، من میومدم کنار سوال هایی که در حین ازمون و سری اول حل نمی کردم شماره می ذاشتم، عدد یک مال ساده ها بود، عدد دو مال متوسط ها و عدد سه مال سخت ها و وقتی دور اول حل سوال ها تموم میشد(خواهشا برای یه سوال حتی تو دور دوم وقت زیادی نذارید ممکنه شما کتی چهار پنج دور بتونید سوال های ازمون رو مرور کنید و معمولا هر چی بیشتر از خوندن یه سوال بگذره راه حل راحت تر به ذهنتون میاد) و شروع می کردم به ترتیب عدد ها سوال ها رو حل می کردم و انصافا تو زمان بندی خیلی کمک می کرد(بعدا هم از این روش استفاده کردم ولی به مرور زمان ساده تر شد چون مثلا وقت نمی کردم متوسط رو از سخت جدا کنم و این احتمال هم وجود داشت که تو نگاه اول سوال ساده به نظرم خیلی سخت برسه و شماره سه بزنمش و مثلا وقتمو تو گروه شماره دو هدر بدم)
**نکته بعدی سر تحلیل ازمون هست که اصلا روحتون هم خبر نداره چقدر مهمه به اون کنکور های اخر سال که برسید متوجهش میشید :))
حالا تحلیل ازمونی که من اخرای سال بهش رسیدم و خوب بود اینه :
تو یه دفتر بزرگ اول قبل ازمون هدف گذاری می کردم بعد ازمون میومدم درصدامو یادداشت می کردم و بررسی می کردم چقدر باهم فرق دارن و چرا انقدر باهم فرق دارن، بعدش سوال های نزدمو قبل چک کردن پاسخنامه به خودم یذره بیشتر از حالت استاندارد وقت می دادم تا حلشون کنم و اگه حل نشدن می رفتن برای مراحل بعدی، حالا میومدم سوالای درسا رو تحلیل می کردم و جلو هر درس می نوشتم چرا نتیجه خوب شد یا بد و اگه خوبه یا بد از چه روشی در طول دو هفته براش استفاده کرده بودم، حالا میومدم سوال های غلط و نزده رو دسته بندی می کردم، مثلا : به خاطر اشتباه محاسباتی، به خاطر درست نخوندن سوال، به خاطر ندونستن نکته، به خاطر وقت گیر بودن و... حالا میومدم هر سوال رو با راه حل تو دسته بندی خودش می نوشتم، یه دسته بندی مخصوص هم داشتم برای سوالایی که خیییلی باهاشون چه تو ازمون چه بعد دیدن راه حل حال کرده بودم (که اینجور سوال ها معمولا راه حل های جالب و هوشندانه داره و شما اگه سه ماه بعد هم برگردید رو این سوال از حل کردنش لذت میبرید و خوبه دیگه :)) ) حالا پوینت مثبت این تحلیل ازمون اینه که اولا شما بعد چند تا ازمون می فهمید بیشتر مشکلتون سر چیه، نکات خوب سوال ها رو برای مرور یادداشت کردید و هم این که می تونید تو روتین های شبانتون از این سوال ها استفاده کنید و حتی تیپ سوال ها رو در بیارید و برید از اون سوال خاص تیپ های دیگش رو هم بزنید و دیگه اشتباهاتتون تکرار نمیشه(یکی از بزرگترین مشکلات خود من ):D
به نظر من اگه دهم و یازدهمتون رو به اندازه کافی جمع کردید و حالا هم که دروس عمومی ندارید ازمون های یه موسسه دیگه هم در کنار ازمون اصلیتون بزنید خوبه (قلمچی و گزینه دو ترکیب خوبی میشن :)) )
**اها یه دفترچه هم همیشه بذارید کنار دستتون نکات خیلی خوبی که تازه میبینید و ممکنه بعدا یادتون بره یا به هر نحوی گمشون کنید تو اون بنویسید و هر چند وقت یک بار مرورشون کنید
** حتما حتما حتما تحلیل ازمونتون رو تو همون روز ازمون انجام بدید که فضای ازمون، استراتژی، استدلال هاتون برای حل اون سوال و... یادتون باشه

یه سری چیز دیگه هم بود ولی یادم رفت بعدا میام اضافه می کنم :)) :))

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام بچه ها من کتکوری ۱۴۰۱ بودم و زیست رو خیلی کم زدم و کلا پایه ی زیستم خوب نیست.و امسال میخوام کلاس زیست شرکت کنم.کسی تجربه کلاسای اقای خادم نژاد یا حنیف عظیمی رو داره؟میشه درمورد جزوه یا نحوه ی تدریس اطلاعی دارین بگین

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
از کنکورهای سال های قبل غافل نشین
پرداختن به آن ها معادل است با:
zero to HERO
و نکته دیگه اینکه اگر هدفتون درس هست، درس بخونین
نذارین برا یک ماه مونده به کنکور :))
تا امروز که نتایج رو دیدین، داد شوق بزنین

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستانی که پزشکی تهران میخونن خواستم ببینم برای پزشکی تهران دقیقا چه کارایی باید انجام بدی که یکم خاص تر یا سخت تره؟و اینکه روزی چند ساعت به طور میانگین میخوندین و اگه توصیه ای هم دارین ممنون میشم بگین : ))))

R.H.Mohassel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
به نام خدا
سلام
وقتتون بخیر
من کنکوری امسال محسوب میشم اما تا همینجای کار خیلی چیزها در دلم هست که دوست دارم بنویسمشون تا حداقل بقیه دوستانم این اشتباهاتو نکنن مثل من .
اولین اشتباه من این بود که من اول سال رو خیلی به خودم فشار آوردم ( نمیگم خیلی خوندم ها ولی برای خودم فشار سنگینی بود ! )
مثلا چند ماه گوشی و تبلت و .... کلا سپردم دست پدر و مادر و از شون کامل دور بودم ، برای اینکه خوابم نگیره موقع درس خوندن نهار نمیخوردم و فقط یک وعده در روز غذا میخوردم . بعضی شب ها سه تا چهار ساعت میخوابیدم . ورزش رو کامل کنار گذاشتم . سر نتیجه آزمونها خیلی خیلی خودم رو اذیت میکردم . بدون استراحت درس میخوندم . اولای سال هم ترازام بالای شش هزار بود مثلا شش و پانصد ، شش و دویست و ... ولی بعد بهمن تقریبا دیگه کم آوردم و من که بعضی روزها تا 12 ساعت یا بیشتر درس میخوندم ، کلا درس رو ول کردم و چند هفته ای اصلا درس نخوندم بخاطر حال روحی فاجعه بارم . الانم تقریبا در مقایسه با قبلم هیچی نمیخونم و تقریبا به سختی دارم خودم رو تا کنکور میکشونم ؛ چون برام دیگه انرژی ای نمونده . خلاصه اینکه رامتینی که تراز شش و دویستش میشد شش هزار گریه میکرد ، الان شده کسی که تراز پنج هزار میگیره و اصلا براش مهم نیست دیگه .
به عنوان یه برادر یا یک دوست (اگر بنده حقیر را قابل بدونین) ازتون خـــواهش میکنم ( شاید باید بگم التماستون میکنم ) خودتونو زیادی اذیت نکنین که مثل من یه روزی کم بیارین .
دیگه اینکه بچه ها گل گفتن ؛ سوالهای کانون و .... واقعا هیچ ربطی به کنکور ندارن و فکر میکنم بهترین منبع واسه تست زدن و آزمون دادن ، کنکور های گذشته است (به قول بازاریهای مشهد ، سوالات کنکور های گذشته مردن(مرد هستن) واقعا!) چند وقتی هست که تست های کنکور رو فقط میزنم ، متوجه شده ام چیزایی که در کتابهای کمک درسی خونده ام به طور خنده داری بی ربط به کنکور بوده اند ؛ البته بجز سری کتابهای نردبام خیلی سبز که فیزیک و حسابانش انصافا خوب هستن .
( و بالاخره آخرین بند نوشته این بنده پرحرف خدا ) خیلی از بزرگواران از جمله ابوی و والده گرامی ، مشاور ، دبیر محترم و .... خیر خواه شما هستن اما تنها چهارده تن در این گیتی معصوم هستند و مابقی از خطا به دور نیستند ! مصداق همین بحث طناب پوسیده و چاه ... فکر میکنم منظورم را متوجه شده باشید .

امیدوارم این دیکته پر غلط و غلوط ،
این نماینده سواد خفیف بنده ،
مفید واقع شود.
از خدای بزرگ نیک فرجامی شما را تمنا دارم :)

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستانی که پزشکی تهران میخونن خواستم ببینم برای پزشکی تهران دقیقا چه کارایی باید انجام بدی که یکم خاص تر یا سخت تره؟و اینکه روزی چند ساعت به طور میانگین میخوندین و اگه توصیه ای هم دارین ممنون میشم بگین : ))))
عه یه زمانی چقد اسکل شده بودم☺️❤️

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
اول از همه اینکه نا امید نشيد.جدی میگم.شاید فکر کنید یه حرف کلیشه ای انگیزشیه ولی حداقلش واسه من که جوابگو بوده.
به حرف مردم به هیچ عنوان اهمیت ندید.چراغ خاموش کار خودتونو بکنید و پیش برید.
اصلا و ابدا خودتونو با دیگران مقایسه نکنید.در واقع شما با این کار دارید باطن زندگی خودتونو با ظاهر زندگی اون افراد مقاسه می کنید.
لزوما هر دبیری تبلیغ بيشتر میکنه بهتر نیست.
كلاساتونو درست و طبق سطح و توان درست خودتون انتخاب کنید.
تو رو قران قلمچی رو معیار قرار ندید.
آزمون زیاد بدید خصوصا اون آخرا زمان جمع بندی که شد.من خودم آزمون ماز،زیستاز،مدارس بهتر،و دياز بعضی درساش رو پیشنهاد میکنم.
روح و روان خودتونو قوی کنید.هر چیزی نباید بتونه روی شما تاثیر بذاره.
تحرک داشته باشید و تک بعدی نباشید.
آزمون دادن برای این نیست که بری ببینی تراز و رتبه اصغر و اکبر چند شده.واسه اینه که با تیپ سوالات مختلف آشنا بشی و مهارتت بالا بره.
اینستا رو حذف کنید خواهشا.چیزی جز بگایی نداره
رل نزنید ناموسا.توروخدا.خواهش میکنم.به فاک سگ میرید.من کسی رو میشناختم با وضع درسی خیلی خوب،به این شکل به فاک واصل شد
استرس بیخودی هم نداشته باشید
امیدوارم بهترین چیزی که ممکنه واستون پیش بیاد
: )

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
به سلامت روانتون اهمیت بدید.
به سلامت روانتون اهمیت بدید.
به سلامتی روانتون اهمیت بدید.
حتا اگه به غلط، احساس می‌کنید در سلامت کامل بسر می‌برید تحت نظر روانپزشک و روانشناس خوب باشید. اگر اضطراب دارید، قبل از این‌که فلج‌تون کنه، درمانش کنید. افسردگی، adhd و غیره هم همین‌طور. خیلی مهمه. شما تا روان سالمی نداشته باشید، مغزتون عملکرد درستی نخواهد داشت. هرچقدر هم که جون بِکَنید! من خودم از شدت اضطراب، پناه می‌بردم به خواب و ساعت‌هایی که خونه تنها بودم رو همین‌طوری هدر می‌دادم. بعدتر رفتم کتابخونه، اضطرابم هم باهام اومد، خروجی‌ش بیرون از خونه، وقت گذروندن با دوستام بود به شکل افراطی. حواستون به ارتباطاتتون باشه، بدونید چی داره وقتتون رو می‌خوره.
اگر احیانا از روانپزشک‌تون تشخیص جدید گرفتید، درموردش اورتینک نکنید. کلا زیاد از حد فکر نکنید درمورد مسائلی که دست شما نیستند. فقط انرژی‌تون تحلیل می‌ره و وقتتون تلف می‌شه.
هرچی افراد کمتری در جریان مشکلاتتون باشن، خیال خودتون راحت تر خواهد بود. حواستون به این مسئله‌ هم باشه.
وقتتون رو حریصانه با کلاس های درسی مختلف پر نکنید. اصل کار درس خوندن و تست زدن برای رسیدن به مهارته‌.
اگر از چیزی می‌ترسید (درس به خصوصی مثلا)، برید تو دلش. خودتونو بندازید وسطش و تا می‌تونید رو نقاط ضعفتون کار کنید. از چیزی نترسید، بلد نبودن مساوی با مرگ شما نیست، تلاش نکردن مساوی با شکست خوردنتونه.
درمورد منابع متعدد خودتون رو گیج نکنید. یه عرف و روتین خاصی درمورد منابع هر رشته وجود داره، شما از بین همون رنج به خصوص، مناسبترین برای خودتون رو انتخاب کنید. منابعتون رو حتما تکمیل کنید، بعد برید سراغ بعدی‌ها.
مشاور اگر می‌گیرید، ترجیحا خودتون برنامه‌ریز اصلی باشید و از مشاور فقط حجم درسی رو بخواید مشخص کنه. با مشاورتون و قبل از اون، با خودتون صادق باشید. کیو می‌خواید بپیچونید؟ :>
از برنامه آزمون ها تحت هیچ عنوان، جدا نشید اگر چنین اتفاقی افتاد، خودتون رو بهش برسونید، آزمون زدن نصف کاره رسماً.
در کنار درس خوندن، تفریحات سالم داشته باشید. رو سالم بودنش تاکید دارم. :) گوشی نشد تفریح. هرچند برای من اینجوری بود. ولی تحرک داشتن لازمه‌. خلاصه حواستون به سلامت جسم و روانتون باشه. (-#

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
من نمی‌دونم این چقدر واقعی باشه چقدر توهم من. حتی نمی‌دونم در صورت واقعی بودن هم چقدر قابل انتقال باشه این تجربه‌.
اما به نظرم در مورد امتحان بیشتر از اینکه محتوا رو یاد بگیرید باید روی فرم کار کنید. مخصوصا اگر تجربی هستید تست زدن یه هنر خیلی مهمه که مطمئن باشید تا آخر عمر به کارتون میاد. مثلاً اینکه شما بتونید با سواد شصت هفتاد درصدی خودتون همون اول کار یک یا دو گزینه رو رد کنید شانس موفقیتتون رو در مجموع امتحان به شدت متحول می‌کنه.
این چیزیه که برای خود من اینجوری کار کرد که کنکور رو سه ماهه جمع و جور کردم و تو پزشکی هم نود درصد امتحان ها با دوازده شب تا شیش صبح پاس میشدن. اون ده درصد باقیمانده هم مثلاً منابع سه چهار جلد گایدلاین بود که دو سه روز لازم داشت متاسفانه:))
بنابراین امیدوارم شما مثل من معتاد تست زدن نشید و خود درس خواندن و فهمیدن اون رو یاد بگیرید تو همین سن، ولی اینو بدونید که میتونید با خوب تست زدن خیلی بیشتر از سوادتون از امتحان بکشید بیرون.
اینجوری سر خود امتحان هم اضطراب خاصی رو تجربه نمیکنید. کم کم حس میکنید متخصص امتحان هایید:))

بالا