• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت
  • شروع کننده موضوع

clyde

متلاشی در راه جمع کردن تیکه های اینده ؟ ...
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1403
🧠🫀🫁راه و روش هایی که بازده تون رو توی درس خوندن بالا برده چه کیفیت چه کمیت رو اگه میشه این پایین بنویسید :)🫁🫀🧠
پ.ن: لطفا اگه برای خودتون تاثیر داشته بگین چطور بوده تغییر مثبتتون

پ.ن 2 : من خودم تو تست زنی زیست خیلی مشکل دارم (تست رو حتی اگه بلد باشم بزنم میبینی یسری نکات مسخره از دستم در میره ... نمیخوام ازخودم تعریف کنم ولی از نظر درسی همیشه خوب بودم ولی باز هم همیشه حواس پرتی رو توی امتحاناتم داشتم اونم خیلی زیاد)

پ.ن 3 : برای افزایش کمیت (تایم مفید) درس خوندن و البته مفید خوندن و یا تحلیل سریع تر سوالات ... ؟

پ.ن 4 : من یازدهم تجربی ام ... ایا بنظرتون از تراز 5500 میتونم خودمو سریع تر برسونم به بیش از 6500 ؟ راه کار هاتون ؟ ... و اینکه چطور تراز سوالات اشنای قلمچیم رو ببرم بالا ... همش مشاورم میگه اینا رو میتونی بالا 70 بزنی چونکه همش مال کنکور های اخیره .... واییی :)

پ.ن 5 : من الانه سکته کنم هلپ جدا

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام ،
به نظر من با خوندن یه مطلب از چند منبع مختلف میتونه بازده رو ببره بالا
تست زدن بعد مطالعه هم مطالب رو بیشتر تو ذهن پایدارتر میکنه
من دهم تجربیم و در حدی نیستم شما رو نصیحت کنم ولی به نظر من این راه مناسبه و حتی من خودم با انجام این کارها نتیجه گرفتم
و تونستم مثلا شیمی رو تو آزمون از ۲۰ درصد به ۸۳ درصد (آخرین آزمون) برسونم
♡☆

manifa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مرکزی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1370
مدال المپیاد
17.9
ببینید تست زدن خیلی خوبه اما چیزی که من خودم امتحان کردم این بود که قبل از تست مطالعه داشتم وسریعا بعد مثلا 20 - 30 تا تست میرفتم و همون سوالات رو مجدد از روی مرجع مطالعه میکردم . واقعا ترکوند و عالی جواب داد

• شروع کننده موضوع

clyde

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام ،
به نظر من با خوندن یه مطلب از چند منبع مختلف میتونه بازده رو ببره بالا
تست زدن بعد مطالعه هم مطالب رو بیشتر تو ذهن پایدارتر میکنه
من دهم تجربیم و در حدی نیستم شما رو نصیحت کنم ولی به نظر من این راه مناسبه و حتی من خودم با انجام این کارها نتیجه گرفتم
و تونستم مثلا شیمی رو تو آزمون از ۲۰ درصد به ۸۳ درصد (آخرین آزمون) برسونم
♡☆
واو پیشرفتت عالی بوده و ممنون درسته قطعا تست های اموزشی عالی ان برای تثبیت درس 🙃

• شروع کننده موضوع

clyde

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1403
ببینید تست زدن خیلی خوبه اما چیزی که من خودم امتحان کردم این بود که قبل از تست مطالعه داشتم وسریعا بعد مثلا 20 - 30 تا تست میرفتم و همون سوالات رو مجدد از روی مرجع مطالعه میکردم . واقعا ترکوند و عالی جواب داد
درسته کاملا اما مشکلم بیشتر توی حواس پرتیه ... میتونم تا حد زیادی اطمینان بدم که از نظر دانسته های اون مبحث مشکل ندارم امتحانات مدرسه ام نمراتم خوبه... تمرین ام پایینه چون تایم زیادی ازم تلف میشه ...و یا بعد از تحلیل تست زیستم مثلا فردا نمیتونم دوباره درستشو بزنم 50 درصد دوباره توی دام گیر میوفتم :/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
درسته کاملا اما مشکلم بیشتر توی حواس پرتیه ... میتونم تا حد زیادی اطمینان بدم که از نظر دانسته های اون مبحث مشکل ندارم امتحانات مدرسه ام نمراتم خوبه... تمرین ام پایینه چون تایم زیادی ازم تلف میشه ...و یا بعد از تحلیل تست زیستم مثلا فردا نمیتونم دوباره درستشو بزنم 50 درصد دوباره توی دام گیر میوفتم :/
مشکل حواس پرتی اسم ناراحت نکننده ی مشکل تسلطه
اینکه یادگیریت اوکیه خوبه
باید بیشتر تست بزنی
و زماندار کار کنی
خودتو تحت فشار بذاری تسلط بیاد بالا

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
ببین حواس پرتی دو علت داره
یکی اینکه روی سوال رو الکی میخونی رد میشی
دومی اینکه مطلب رو بلد نیستی و شک میکنی که کودوم گزینه رو بزنی
تو تست زنی باید در عین سریع بودن دقت کافی باشه تا اشتباهی پیش نیاد

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
تجربه من :
خواب کافی حتما داشته باش مگرنه درس خوندنی که با خماری باشه به هیچ دردی نمیخوره
تغذیه ات خوب باشه (منظورم اینه که سیر باشی)
من خودم معمولا در اتاقمو میبندم و بعدش در سکوت درس میخونم و چیز های حواس پرت کنی مثل اینترنت و گوشی رو میزارم بیرون اتاق
در مورد یه درس من اینجور عمل میکردم . اول درس رو بیش از 3 چهارم رو یاد میگرفتم . بعد شروع میکنم به تست های آسون و تشریحی و اگه مشکل داشتم میرم دوباره اون قسمتی که مشکل دارم رو مطالعه میکنم بر میگردم سر همون تست ها (معمولا برای حفظیات میشستم جزوه ام رو نکات مهمش رو جا خالی میذاشتم و یه نیم ساعتی میخوندمش و بعد دو ساعت میرفتم اون برگه جا خالی رو کامل کنم . اونایی که بلد نبودم رو با قرمز مینوشتم و همین روند رو تکرار میکنم تا زمانی که کامل مسلط بشم و واقعا تاثیر داشت) . بعد آروم آروم میرم سراغ تست های سخت تر . تا این (تست زمان دار نمیزنم) . بعد دیگه شروع میکنم زمان میگیرم و سعی میکنم با بیشترین سرعت ممکن و بیشترین دقت یه تست رو حل کنم . بعد که تست ها رو مسلط شدم میام یه عروسک میزارم جلو تخته وایتبرد و شروع میکنم حل هر تست سختی رو به عروسکه یاد میدم .
سعی کن توی شرایط امتحانی از خودت امتحان بگیری. چون بعدا استرس ممکنه بگیری و گند بزنی به امتحان

• شروع کننده موضوع

clyde

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1403
مشکل حواس پرتی اسم ناراحت نکننده ی مشکل تسلطه
اینکه یادگیریت اوکیه خوبه
باید بیشتر تست بزنی
و زماندار کار کنی
خودتو تحت فشار بذاری تسلط بیاد بالا
باشه .... زمانمو محدود تر میکنم ... شاید واسه همینه وقتی خیلی کار دارم بهتر عمل میکنم ... یسری مشکلات هم دارم که بعضی وقتا نمیدونم چرا وسط درس میان سراغ ادم ... شده چندین بار یادم بره تایم گرفتم که تست بزنم ... ولی باید بهترش کنم جدا :)

• شروع کننده موضوع

clyde

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1403
تجربه من :
خواب کافی حتما داشته باش مگرنه درس خوندنی که با خماری باشه به هیچ دردی نمیخوره
تغذیه ات خوب باشه (منظورم اینه که سیر باشی)
من خودم معمولا در اتاقمو میبندم و بعدش در سکوت درس میخونم و چیز های حواس پرت کنی مثل اینترنت و گوشی رو میزارم بیرون اتاق
در مورد یه درس من اینجور عمل میکردم . اول درس رو بیش از 3 چهارم رو یاد میگرفتم . بعد شروع میکنم به تست های آسون و تشریحی و اگه مشکل داشتم میرم دوباره اون قسمتی که مشکل دارم رو مطالعه میکنم بر میگردم سر همون تست ها (معمولا برای حفظیات میشستم جزوه ام رو نکات مهمش رو جا خالی میذاشتم و یه نیم ساعتی میخوندمش و بعد دو ساعت میرفتم اون برگه جا خالی رو کامل کنم . اونایی که بلد نبودم رو با قرمز مینوشتم و همین روند رو تکرار میکنم تا زمانی که کامل مسلط بشم و واقعا تاثیر داشت) . بعد آروم آروم میرم سراغ تست های سخت تر . تا این (تست زمان دار نمیزنم) . بعد دیگه شروع میکنم زمان میگیرم و سعی میکنم با بیشترین سرعت ممکن و بیشترین دقت یه تست رو حل کنم . بعد که تست ها رو مسلط شدم میام یه عروسک میزارم جلو تخته وایتبرد و شروع میکنم حل هر تست سختی رو به عروسکه یاد میدم .
سعی کن توی شرایط امتحانی از خودت امتحان بگیری. چون بعدا استرس ممکنه بگیری و گند بزنی به امتحان
ایده و روش جالبیه مرسی

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
راستی یه چیز دیگه هم یادم اومد الان
https://www.youtube.com/c/GoharsGuide/shorts
به ویدیو های short این یارو هم یه نگاه بنداز . نکات خیلی خوبی میگه برای نحوه درس خوندن و نکاتی برای اپلای دانشگاه ها

• لایک
امتیازات: clyde
  • شروع کننده موضوع

clyde

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1403
بالا