• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سطح کنکور ۱۴۰۲ - تیرماه

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
هیچکس پرسش نکرد ولی زبان سخت بود خداحافظ

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
سلام. ببخشید شما سوالای کنکور دی رو هم تحلیل کردین؟ میشه این دو تا رو باهم مقایسه کنین؟
نه کنکور دی رو ایگنور کرده بودم اما فکر نمی‌کنم هرچی بوده باشه از این یکی سخت‌تر باشه.
یه‌چی تو مایه‌های ۱۴۰۰ بود. نمیگم سخت‌تر، اما عین خودش بود. فقط خوبیش اینه که دفترچه‌ی شماره‌ی ۳ بود و بچه‌ها قبلش زیستو زدن و می‌تونستن از زمین کمی بگذرن و خرج ریاضی کنن اگر می‌خواستن.

۱۱۱: متوسط
مسیر حل سوال واضح بود، فقط محاسبه می‌خواست.
۱۱۲: متوسط
تابع g مزاحمت ایجاد می‌کرد، مابقیش محاسبات بود.
۱۱۳: ساده
شاید آسون‌ترین سوال آزمون، البته اگر کسی مفهوم مستطیل طلایی رو می‌دونست!
۱۱۴: متوسط
روتین و تکراری بود، محاسبات داشت فقط.
۱۱۵: سخت
در اصل می‌خواست اینو بسنجه که بفهمی f روی دامنه‌ش اکیداً صعودیه و می‌تونی f رو از طرفین نامعادله بزنی بدون اینکه جهتو عوض کنی، همین. ولی سوالش غلطه! چرا؟ چون خود fof(x) محدودیت ایجاد می‌کنه و لازمه شرط x+logx > 0 هم رعایت کنی که این با تابع W لامبرت حل میشه تقریباً x > 0.399 . یعنی جواب نهایی میشه‌ از اون عدد تقریبی که من میگم حدود ۰.۴ عه تا ۱.
۱۱۶: متوسط
پارامتری دردسرسازه و معادله قدرمطلقی.
۱۱۷: سخت
واسه دانش‌آموز تجربی کمی سخته درک سوالش.
۱۱۸: متوسط
بازم محاسبات ساده‌سازی لگاریتمش ممکنه زیاد باشه وگرنه خود معادله‌ش راحت حل میشه.
۱۱۹: متوسط
نمونه‌ش بارها اومده. اتحادها کلید مسئله‌ن و توجه به این نکته که sinx + cosx بین ۱۳۵ و ۱۸۰ منفیه.
۱۲۰: ساده
فقط با اندازه‌ی اضلاع و کمان AC کار داریم. زوایا هم مشخصن.
۱۲۱: سخت
ترسیم و تجسم اتفاقی که می‌افته واسه دانش‌آموز تجربی دشواره.
۱۲۲: ساده
فقط اینو لازم بود بدونین دوره تناوب توان دوی سینوس و کسینوس نصف هستن. کسینوس هم که به علامت b کاری نداره.
۱۲۳: متوسط
محاسباتش زمان‌بر بود اما مسیر حل سوال مستقیم بود.
۱۲۴: متوسط
ایده‌ش تکراریه و فقط محاسبات داره.
۱۲۵: متوسط
اف توی منفی بی‌نهایت حاصل مثبتی داره پس از قدر میاد بیرون. حاصل حد منفی میشه.
۱۲۶: سخت
ظاهر سوال آدمو دچار پنیک می‌کنه :‌)) چقد سخت و سکسی بود لامصب. شاید بهترین سوال آزمون.
۱۲۷: سخت
دانش‌آموز تجربی اون لحظه به ذهنش نمیاد که خواسته‌ی سوال همون مشتق fog ست. تازه اگرم بیاد بازم محاسبه‌ش وقت‌گیره.
۱۲۸: سخت
در حد ریاضیاس سوالش.
۱۲۹: سخت
این تیپ سوالو‌ خودم قبلاً جایی ندیدم، توی آزمون دیروز هم اومده بود.
۱۳۰: سخت
یکان ناچاراً ۲ عه و مجموع ارقام هم باید بخش‌پذیر بر ۳ شه. تا این‌جاش اوکیه و ۴ مقدار می‌تونیم برای تعداد ۱ ها پیدا کنیم. اینکه در ادامه باید چیکار کنیم‌ مشکله.
۱۳۱: سخت
ادبیات سوال و پارامتری بودنش ممکنه کمی دانش‌آموزو بگاد. ولی ایتس اوکی.
۱۳۲: ساده
کافی بود احتمال انتخاب هر یونی رو در احتمال قبولی در اون یونی ضرب و حاصلا رو جمع کنیم. ایزی.
۱۳۳: متوسط
یه ضلعش که راحت ۵ به‌دست میاد. x و y رو با کمک شیب‌ها پیدا می‌کنیم و اون یکی ضلع هم ۲.۵ پیدا میشه.
۱۳۴: متوسط
فیثاغورس و تناسب می‌خواست.
۱۳۵: سخت
ممکن بود ایده‌ی حلش به ذهن نرسه.
۱۳۶: متوسط
اگه فرمولشو بلد بودین که فبها. اگرم نبودین محاسباتش وقت‌گیر میشد چون کوتاه‌ترین وتر همونی میشد که بر قطر گذرا از اون نقطه (که درون دایره هم هست) عمود باشه.
۱۳۷: ساده
نگید آسون نبود که ناناحت میشم.
۱۳۸: سخت
اگه می‌خواستی پارامتری بری پدرت درمیومد. کافی بود به d عدد بدی تا راحت‌تر بری جلو. نمی‌دونم چه علاقه‌ای به پارامتربازی داشتن طراحا.
۱۳۹: متوسط
لوگ ایکس در مبنای ۳ رو t می‌گرفتی و چون ایکس بزرگ‌تر از ۱ عه با شرط tی مثبت، بعد از مشتق‌گیری مقدار t به‌دست میومد رادیکال ۳، که با جای‌گذاری هم مینیمم مقدار عبارت میشد ۶ تقسیم بر ۲رادیکال۳ یا باز همون رادیکال ۳.
۱۴۰: سخت
چون x باید صحیح باشه لازمه y^2 - 1 عاد کنه ۷۲ رو و این یعنی باید بشینی پیدا کنی مقادیر y^2 رو و از اون‌ور هم تابع رو بازنویسی کنی. کار دانش‌آموز تجربی اونم توی اون تایم نیست.

۵ سوال ساده
۱۳ سوال متوسط
۱۲ سوال سخت

کسی حداقل نصف متوسطا رو با اون ساده‌ها حل کنه بی‌غلط یعنی ۳۰٪ به بالا بزنه عالیه به نظرم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
هوشبری
یعنی با این حساب بازم تفاوتی تو درس خوندن مون ایجاد نشه
چون نه من، که همه دوستام چه تجربی چه ریاضی واقعا پنیک کردیم سوالا رو دیدیم، معلمام که هیچی، مشاور یکی از بچهامون پیام داده با توجه به کنکور امروز ۵ ساعت کمه درس خوندن، باید برسونی به ۷ و در آخر ۹ ساعت :|
بذار رتبه‌م بیاد اگه با این سوالای فضایی مجاز به انتخاب رشته شده باشم میام کامل تجربیاتم رو در اختیارتون می‌ذارم :))
ولی نه بی‌شوخی درباره ساعت مطالعه نمی‌دونم تنها و تنها و تنها توصیه‌م حفظ روحیه و اعتماد به نفسه. شاید باور نکنی ولی معجزه می‌کنه. آقا آرام! واسه پنیک کردن هنوز خیلی زوده! :‌]

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
این وسط عمومیا یهو سلام نکنن؟

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
نههه توروخدا برگردن
الان کل سایت منو میزنن:))
برگردن به‌نظر منم بد نیست.
ولی اگر بخواد تخصصیاش مثل امسال باشه اون‌وقت فقط می‌تونم به دانشگاه شهر خودمون فکر کنم چه بسا صنعتی شهرای دیگه مثل شیراز و نوشیروانی و... .
فکر نکنم بتونم به ۳رقمی برسم با اون وضع. چون هم بخوای عمومیا رو برسونی هم تخصصیا رو اوکی کنی توی این مدت نمی‌دونم بشه یا نه.

ترنـــــم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1402
یعنی واقعا احتمال هست سال دیگه عمومی بیاد؟؟
اینجوری باشه به فنا عظما رفتم که

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
یعنی واقعا احتمال هست سال دیگه عمومی بیاد؟؟
اینجوری باشه به فنا عظما رفتم که
چرا یه ۱۵ روزی به ذهنت استراحت نمیدی و خوش نمی‌گذرونی؟
کشور و پورعباس که فرار نمیکنن سرجاشون واسه زندگیت یه استپ بزن و کیف کن

ترنـــــم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1402
چرا یه ۱۵ روزی به ذهنت استراحت نمیدی و خوش نمی‌گذرونی؟
کشور و پورعباس که فرار نمیکنن سرجاشون واسه زندگیت یه استپ بزن و کیف کن
استرس و خیال های چرت و پرت نمیذارن که

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
سطح کنکور سخت بود و واسه همه بوده.نرینید به تابستونتون.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
استرس و خیال های چرت و پرت نمیذارن که
نه استرس مدرسه داری
نه امتحان نهایی
نه کنکور
نه نگران دانشگاهی

حالا استرس نتیجه کنکورم تا ۱۵ روز واقعا اضافه است. الان اینجوریه که از بی تکلیفی بیکاری بی دغدغه ای
حتی شده تظاهر کن به بیخیالی و اصلا خودتو گول بزن ولی این استراحت قشنگ و از دست نده، حالا خود دانی :))

ترنـــــم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1402
نه استرس مدرسه داری
نه امتحان نهایی
نه کنکور
نه نگران دانشگاهی

حالا استرس نتیجه کنکورم تا ۱۵ روز واقعا اضافه است. الان اینجوریه که از بی تکلیفی بیکاری بی دغدغه ای
حتی شده تظاهر کن به بیخیالی و اصلا خودتو گول بزن ولی این استراحت قشنگ و از دست نده، حالا خود دانی :))
دلم مسافرت میخواد ولی پدرم کار داره و نمیتونه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
کلیت کنکور زبان ساده تر از دی و خرداد سال پیش بود. گرامر ساده تر وکب همسطح ایدیم ها ساده تر کلوز همسطح و ریدینگ ها یکم سخت تر

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000

ترنـــــم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1402
زندگی تو یزد خودش مسافرت نیست مگه ؟ :) با اون همه رستوران و شیرینی و چیز میز
فقط باید یکم گرم باشه
۱۸ ساله اینجام حاجی
سفر چی

یزد چیزی نداره جز شیرینی فروشی و ترمه فروشی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
@Marziie
این سوالا رو از کونشون درمیارن؟!
اینو تو المپیاد بدی کسی جواب نمیده.
امسال بخش محاسبات عددی رو خیلی سخت کردن، من نقطه قوتم همین بود حالا این سری فقط یه دونه زدم =‌)))))
+ بنظرم بررسی ریاضی هنر الان باید باحال باشه چون کلا مدل سوالا عوض شده و درسنامه‌ای براشون نیست و کنکوریا به خاک سیاه نشستن :))

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
الان رفتم دوباره رو سوالش فکر کردم، اگه منظورشو درست فهمیده باشم:
میگه دوستاش (فرض می‌کنم ممد و علی) به نسبت ۸ به ۳ کتاب گرفتن پس یعنی ممد 8k و علی 3k کتاب دارن، رضا هم بقیه‌شونو از سروش گرفت که نمی‌دونیم چندتاس ولی نسبتش با ممد یا علی ۴ به ۳ س یعنی رضا 4t کتاب داره. اگه 3t عه مال علی باشه پس قاعدتاً ممد هم طبق نسبت تناسب 8t کتاب داره و جمع کتابا میشه 15t که امکان نداره چون گفته سروش نمی‌تونست مساوی بین اینا تقسیم کنه. پس نتیجتاً 3t مال ممده. پس این یعنی 8k=3t که چون قراره تعداد کتابا حداقل مقدار ممکن باشه لازمه k=3 و t=8 باشه، و این یعنی سروش کلاً ۶۵ کتاب داشت؛ ۲۴ تاشو ممد داره، ۹ تاشو علی، ۳۲ تاش هم رضا.
حالا اگر رضا بخواد سهمش بیشتر و مضرب ۲۷ باشه (چون الان سهمش کمتره، ۳۲ به ۳۳) پس باید ۵۴ تا بگیره و اونا ۱۱ تا. حالا ۱۱ کتابو به چند حالت می‌تونیم بین ممد و علی قسمت کنیم؟ uhm ... ممد می‌تونه صفر تا ۱۱ کتاب داشته باشه یعنی ۱۲ حالت. اگر الزاماً هر دو نفر باید کتابی داشته باشن خب میشه ۱۰ حالت و جواب گزینه یکه.
+ تازه فکر کنم باید فرض کنیم تمایز کتابای اهدایی اهمیتی ندارن وگرنه قصه فرق می‌کرد، میشد ۲۰۴۸ حالت و یا ۲۰۴۶ حالت (اگر قرار بود به هر کدوم حداقل یه کتاب برسه)
واقعاً چیز تو طراحش.

آپدیت: خب سنجش کلید زده ۴ و ظاهراً منظورش این حالتا بوده؛ ۱۰ به ۱، ۹ به ۲، ۷ به ۴ و ۶ به ۵. اینکه کی سهمش بیشتر باشه مهم نیس و کسی هم نباید دست خالی بمونه و حالت ۸ به ۳ هم که تکراری بوده چون پرسیده به چند حالتِ دیگر. فاک.

بالا