مهاجرت تحصیلی (مقطع لیسانس به ارشد)

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
سلام دوستان،
میدونم یه تاپیک اپلای هست اما چندان اطلاعات زیاد طبقه بندی شده و به روزی رو ندیدم. با توجه به اینکه مهاجرت مخصوصا مهاجرت تحصیلی خیلی همه گیر شده این روزا احساس کردم نیازه که این تاپیک گسترش پیدا کنه.
دوستانی که مهاجرت کردند یا در حین پروسه اپلای از مقطع لیسانس به ارشد، یا ارشد مجدد هستند لطفا اگر اطلاعاتی دارید
1. روندش رو برای کشور مقصد خودتون توضیح بدید
2. توصیه هاتون رو بنویسید
3. بگید که چرا تصمیم گرفتید برای این مقطع اقدام کنید

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
این آبسشن(obsession) با معدل و جوی که توش هستیم واقعا درسته؟
یعنی معدل خیلیییی مهم تر از کریز و رزومه ست؟
و چیزهایی که یاد گرفتی و کارهایی که کردی و پروژه هایی که انجام دادی؟
الان من الکترونیک ۱م رو ۱۳ شدم ولی خیلی دوست داشتم درسو حتی یکی از پروژه های ازادشم انجام دادم

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
نگاه کنین قطعا معدل همه چیز نیست. ولی‌ اگه از لیسانس اپلای میکنین معدل (حداقل معدل درسهای تخصصی) یه جورایی چکیده اینه که شما چکار کردین تو اون چند سال.
نکته دیگه که به ذهنم میاد نمره زبان هست که البته یه جورایی خودش رو تو مصاحبه نشون میده.

آخر از همه هم کارآموزی (خارجی) یا ریسرچ هست که واقعا کسی توقع نداره از دانشجوی کارشناسی ولی باشه بهتره.

اگر با ارشد باشین احساس میکنم همه نکات قبلی درسته ولی‌ اهمیت تز‌ ، کیفیت کار و مقالات تو رتبه اول قرار میگیره.

و اینو هم بگم کلا دانشگاه زیاد هست و شما تلاشتون رو کنین جای نسبتا بهتر قبول شید و قطعا داستان اینجا تموم نمیشه و اگه بخواین میتونین دوباره اپلای کنید(اگه ناراحت باشید)

ایشالا موفق و موید

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
من اپلای نکرده‌م ولی قانون و درست و غلط نداره که. کی می‌خواد تعیین کنه «درست» اینه که معدل باید فلان قدر درصد اهمیت داشته باشه و gre بیسار قدر درصد و این‌ها..
استاد با استاد، دانشگاه با دانشگاه، کشور با کشور فرق می‌کنه. صفحه دانشگاه‌ها و استادها رو که بررسی می‌کنی تفاوت در معیارهاشون رو می‌بینی.
اون استاد یا کمیته پذیرش قراره مطابق معیارهای شخصی خودش قضاوت کنه.
مثلا توصیه‌هایی که این استاد کرده رو خیلی جاها به اشتراک گذاشته‌ن. این میگه توی ایمیلتون اگه معدل و gre و هر گونه نمره و رتبه‌ای بنویسین من بدم میاد و نسبت به شما دید منفی پیدا می‌کنم چون شما انتظار دارید با ارائه چنین معیارهای انتزاعی عددی شانستون از دیگران بالاتر باشه. و تازه ادعا می‌کنه که بیشتر اساتید دیگه هم احتمالا باهاش هم‌نظر هستن.
در حالی که از نتایج و تجربه دیگران و نگاه کردن به توصیه‌های اساتید دیگه من چنین چیزی رو برداشت نمی‌کنم و فکر می‌کنم اکثریت ترجیح می‌دن دانشجو همه نتایج آزمون‌ها و معدل و این‌ها رو تو ایمیل ارائه کنه.
یا مثلا از تجربه کسانی که قبلا اپلای کردن این رو میشه دید که به طور متوسط توی کانادا با معدل پایین سخت‌تر از آمریکا میشه اپلای کرد یا توی آمریکا نسبت به کانادا اهمیت بیشتری به gre داده می‌شه. و اساسا ریکوآیرمنت دانشگاه‌های با رنک یکسان در مورد gre بعضا صد و هشتاد درجه با هم فرق می‌کنه.
حالا کی می‌خواد تعیین کنه کدوم «درست»ـه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*
سال فارغ التحصیلی
0000
میشه اگه کسی اطلاعاتی از اپلای زیست سلولی داره منو راهنمایی کنه؟ من به واسطه قصد مهاجرت یکی از اعضای خانواده ام، شرایط مهاجرت برام تا حد زیادی جوره اما احتیاج دارم راجب کارهایی که باید تو کارشناسی این رشته انجام بدم و دنبالش باشم بیشتر بدونم. در کل چه توصیه هایی برای شروع این پروسه دارید و به نظرتون کدوم گرایش ارشد این رشته مهاجرت خورش بیشتره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
میشه اگه کسی اطلاعاتی از اپلای زیست سلولی داره منو راهنمایی کنه؟ من به واسطه قصد مهاجرت یکی از اعضای خانواده ام، شرایط مهاجرت برام تا حد زیادی جوره اما احتیاج دارم راجب کارهایی که باید تو کارشناسی این رشته انجام بدم و دنبالش باشم بیشتر بدونم. در کل چه توصیه هایی برای شروع این پروسه دارید و به نظرتون کدوم گرایش ارشد این رشته مهاجرت خورش بیشتره؟
برو یه پژوهشکده که تکنیک های زیست سلولی رو باهات کار کنن یا از مسئول آزمایشگاه دانشگاه تقاضا کن در کنارش چندین ویدئو توی یتویوب از کشت بافت و الایژا و تکنیک هایی که لینکش رو برات میزارم ببین و حداقل تئوری رو حفظ کامل باش و دو تا مدرک قابل ترجمه از اون موسسات بگیر اگر بتونی یه مقاله تحقیقاتی کار کن کار عملی داشته باشه تو اصفهان میدونم موسسه بیو نوین این کارو انجام میده یا اینکه اگر نمیخوای هزینه کنی باید شب روز کار بیوانفورماتیک انجام بدی که چند تا سایت و اپ کاربردی براش هست. اگر خواستی بیا همکاری کنیم دوتایی ببینیم چی میشه در کل ترجمه فکر می کنم مدارک دیپلمت رو هرچه زودتر انجام بوی بهتره باز هم اطلاعات دقیق تر می پرسم و اینجا برات میزارم
https://www.geniranlab.ir/تکنیک-های-کشت-سلولی/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*
سال فارغ التحصیلی
0000
برو یه پژوهشکده که تکنیک های زیست سلولی رو باهات کار کنن یا از مسئول آزمایشگاه دانشگاه تقاضا کن در کنارش چندین ویدئو توی یتویوب از کشت بافت و الایژا و تکنیک هایی که لینکش رو برات میزارم ببین و حداقل تئوری رو حفظ کامل باش و دو تا مدرک قابل ترجمه از اون موسسات بگیر اگر بتونی یه مقاله تحقیقاتی کار کن کار عملی داشته باشه تو اصفهان میدونم موسسه بیو نوین این کارو انجام میده یا اینکه اگر نمیخوای هزینه کنی باید شب روز کار بیوانفورماتیک انجام بدی که چند تا سایت و اپ کاربردی براش هست. اگر خواستی بیا همکاری کنیم دوتایی ببینیم چی میشه در کل ترجمه فکر می کنم مدارک دیپلمت رو هرچه زودتر انجام بوی بهتره باز هم اطلاعات دقیق تر می پرسم و اینجا برات میزارم
https://www.geniranlab.ir/تکنیک-های-کشت-سلولی/
دستتون درد نکنه گل پر خانوم💝خیلی ممنون.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
این آبسشن(obsession) با معدل و جوی که توش هستیم واقعا درسته؟
یعنی معدل خیلیییی مهم تر از کریز و رزومه ست؟
خیلی بستگی به جایی که می‌خوای بری داره. یه سری جاها عملا بر اساس معدل سورت می‌کنن آدما رو (مثل EPFL) و یه سری جاها ۱۷ با ۱۸ هیچ فرقی نداره. به طور کلی تو کانادا و آمریکا معدل کم‌تر از اروپا اهمیت داره ولی استثنا هم داریم. ولی خب مسلماً فرق هست بین کسی که معدلش ۱۸ ه با کسی که ۱۴ ه و این تفاوت به چشم میاد و شانستون خیلی پایین میاد، مگه اینکه توضیحی داشته باشید براش، مثلاً رو ریسرچ وقت زیادی گذاشتید و به درساتون نرسیدید (در صورتی که پروژه خوبی کار کرده باشید طبیعتاً) و یا حالتون یه دوره‌ای خوب نبوده و مشکلات شخصی داشتید.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
در صورتی که پروژه خوبی کار کرده باشید طبیعتاً
پروژه ی کارشناسی؟‌درست می گم؟

حالتون یه دوره‌ای خوب نبوده و مشکلات شخصی داشتید.
یعنی مثلا من منشن می کنم که سال دوم دانشگاهم به خاطر فوت شدن حیوون خونگیم حالم بد شد و نتونستم و اونا هم دو ترم رو قبول می کنن؟
من شنیدم دو سال اخر اهمیت بیش تری داره درسته؟
الان در چنین وضعیتی سیاه هستم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد نانو
دانشگاه
دانشگاه تهران
مدال طلای کشوری المپیاد دانش آموزی چقدر موثره واسه اپلای ارشد دانشگاه های تاپ آمریکا؟ اینجا که مدالم چندان بدرد نخورد، اونجا چطوره وضعیت؟ از المپیادیا کسی تجربه داشته؟

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀⋆☭

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
مدال طلای کشوری المپیاد دانش آموزی چقدر موثره واسه اپلای ارشد دانشگاه های تاپ آمریکا؟ اینجا که مدالم چندان بدرد نخورد، اونجا چطوره وضعیت؟ از المپیادیا کسی تجربه داشته؟
اگه در مورد اعتبارش حرف میزنی مطمئنا اعتبار مدال ایران از روسیه و چین و هند و اروپا کمتره...
ولی خب مدال طلا که گفتی خودش سوال کلی هست آیا مدال طلای نامزد شده مدال جهانی یا مدال طلای بازنشسته؟
در ضمن منظور از دانشگاه تاپ امریکا چیه مثلا کالیفرنیا برکلی یا MIT یا مثلا Rice University?
به طور کلی مدال طلا تاثیرش کم نیست نه تنها طلا بلکه نقره و برنز درصدی بخوایم بگیم ۳۰ درصد میتونه کمکت کنه ینی خیلی بیشتر از نمره.
ولی خب در دانشگاه های امریکا قضیه تاپ بودن زیاد مهم نیست بلکه هزینش هست که میتونه موضوع رو عوض کنه مثلا آیا شما هزینه تحصیل در برکلی رو دارید؟
خود امریکایی ها جرعت جواب دادن به این سوال رو ندارن بهتره اینو بدونی که به جای اینکه به اسم دانشگاه فکر کنید به ۵ تا دانشگاه خوب رزومه ارسال کنید به مصاحبه برید نهایتش یه دانشگاه خوب نه تاپ تحصیل کنید هم رزومه تون تو دنیا معتبره هم پول بیخودی و هزار تا فشار تحمل نمیکنید.
در ضمن همین که فکر مدال طلا هستید کار هرکسی نیست.:D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد نانو
دانشگاه
دانشگاه تهران
اگه در مورد اعتبارش حرف میزنی مطمئنا اعتبار مدال ایران از روسیه و چین و هند و اروپا کمتره...
ولی خب مدال طلا که گفتی خودش سوال کلی هست آیا مدال طلای نامزد شده مدال جهانی یا مدال طلای بازنشسته؟
در ضمن منظور از دانشگاه تاپ امریکا چیه مثلا کالیفرنیا برکلی یا MIT یا مثلا Rice University?
به طور کلی مدال طلا تاثیرش کم نیست نه تنها طلا بلکه نقره و برنز درصدی بخوایم بگیم ۳۰ درصد میتونه کمکت کنه ینی خیلی بیشتر از نمره.
ولی خب در دانشگاه های امریکا قضیه تاپ بودن زیاد مهم نیست بلکه هزینش هست که میتونه موضوع رو عوض کنه مثلا آیا شما هزینه تحصیل در برکلی رو دارید؟
خود امریکایی ها جرعت جواب دادن به این سوال رو ندارن بهتره اینو بدونی که به جای اینکه به اسم دانشگاه فکر کنید به ۵ تا دانشگاه خوب رزومه ارسال کنید به مصاحبه برید نهایتش یه دانشگاه خوب نه تاپ تحصیل کنید هم رزومه تون تو دنیا معتبره هم پول بیخودی و هزار تا فشار تحمل نمیکنید.
در ضمن همین که فکر مدال طلا هستید کار هرکسی نیست.
ممنونم از توضیحاتت.
مدال طلای المپیاد نانو دارم. المپیاد جهانی نداره.
هزینه که قطعا ندارم، پذیرش با فاند فقط بدردم میخوره، یه دانشگاه خوب، حالا نه لزوما MIT!!. و آره خب اعتبار مسابقات ایران از اون کشورها کمتره.
از اونجا که مدالم دانش آموزیه، برای اپلای ارشد تاثیرش کمتر از کارشناسیه، نه؟ هر سال که فاصله میگریم ازش ارزشش توی رزومه کمتر میشه.

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀⋆☭

نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
ممنونم از توضیحاتت.
هزینه که قطعا ندارم، پذیرش با فاند فقط بدردم میخوره، یه دانشگاه خوب، حالا نه لزوما MIT!!. و آره خب اعتبار مسابقات ایران از اون کشورها کمتره.
از اونجا که مدالم دانش آموزیه، برای اپلای ارشد تاثیرش کمتر از کارشناسیه، نه؟ هر سال که فاصله میگریم ازش ارزشش توی رزومه کمتر میشه.

عه شما هم نهنگ هستین خبر نداشتم حواسم نبود:D
یه جورایی حرفی که گفتی کاملا درسته اکه برای کارشناسی اقدام کنی با وجود نمره با هزینه خیلی بالاتر ولی ارزشش خیلی بالاتر از اینه که بخوای بری برای مقطع ارشد یا دکتری از مدال به عنوان رزومه استفاده کنی...
اینم بخاطر اینه که کشور مقصد برای سنین پایین خیلی زیاد دستش باز هست که سرمایه گذاری کنه حتی یه جورایی سن خودش رزومه هست...
بعضی کشور ها مث چین میبینی افراد با تحصیلات بیشتر رو اصلا اپلای نمیکنن چون میخوان خودشون تربیت کنن نه اینکه صرفا بیاد دانشگاه بخونه...
ولی خب تاثیر داره اینقدرام بی ارزش نیس گفتم شاید ده برابر ارزشش بیشتر از مجموع نمره زبان و معدل دانشگاهی هست ولی خب در مقابل سابقه کار واقعا حرفی برای گفتن نداره...

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀⋆☭

نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
ممنونم از توضیحاتت.
ولی خب گفتما مدال طلا باشید چیزی از اعتبارش کم نمیشه اگه رشته مرتبط دارید حتما اقدام کنین برای دانشگاه های درجه ۲ امریکا و اروپا یا دانشگاه های درجه یک روسی و چینی و آسیای شرقی شانس زیادی دارید زیاد هم سخت نیست

• دابل‌لایک
امتیازات: _Hani

black holes

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Nothing
شهر
Nothing
سال فارغ التحصیلی
1450
هزینه که قطعا ندارم، پذیرش با فاند فقط بدردم میخوره، یه دانشگاه خوب، حالا نه لزوما MIT!!.
اگه بتونی از دانشگاه های آمریکا فاند بگیری که خیلی خوبه ولی تو مقطع کارشناسی عملا میشه گفت آمریکا خیلی کم پیش میاد بورسیه کنه و اون معمولا برای خود شهرونداشه... جدای از این مسئله که ویزا گرفتن از آمریکا واقعا کار سخت و با ریسک زیادی هست
برای انگلیس و کانادا هم هزینه دانشگاه ها تقریبا مثل آمریکاست و فاند گرفتن سخته
ولی اگه کلا قصد مهاجرت داری اصلا پیشنهاد نمیکنم برای چین و روسیه و کشورای آسیایی اپلای کنی.
اگه تونستی آلمانی یاد بگیر لیسانس رو برای آلمان یا اتریش اپلای کن چون هم دانشگاه هاشون تاپ هست(مثل دانشگاه ملی وین یا مثل دانشگاه مونیخ) که بعد اگه خواسیتی برای ارشد میتونی اپلای کنی برا کانادا یا آمدیکا
در ضمن دانشگاه هاش هم تقریبا رایگان هست. یعنی ترمی حدود ۲۰۰ ۳۰۰ یورو هست که اونم برای کارهای اداری دانشگاه هست که در مقابل دانشگاه های آمریکا و کانادا واقعا چیزی محسوب نمیشه. ۲۰ ساعت در هفته هم میتونی کار کنی و هزینه های زندگی و دانشگاه رو پرداخت کنی

• دابل‌لایک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*
سال فارغ التحصیلی
0000
عه شما هم نهنگ هستین خبر نداشتم حواسم نبود:D
یه جورایی حرفی که گفتی کاملا درسته اکه برای کارشناسی اقدام کنی با وجود نمره با هزینه خیلی بالاتر ولی ارزشش خیلی بالاتر از اینه که بخوای بری برای مقطع ارشد یا دکتری از مدال به عنوان رزومه استفاده کنی...
اینم بخاطر اینه که کشور مقصد برای سنین پایین خیلی زیاد دستش باز هست که سرمایه گذاری کنه حتی یه جورایی سن خودش رزومه هست...
بعضی کشور ها مث چین میبینی افراد با تحصیلات بیشتر رو اصلا اپلای نمیکنن چون میخوان خودشون تربیت کنن نه اینکه صرفا بیاد دانشگاه بخونه...
ولی خب تاثیر داره اینقدرام بی ارزش نیس گفتم شاید ده برابر ارزشش بیشتر از مجموع نمره زبان و معدل دانشگاهی هست ولی خب در مقابل سابقه کار واقعا حرفی برای گفتن نداره...
راجب این قضیه سن کمی توضیح میدین؟
من تا کارشناسیمو تموم کنم احتمالا ۲۵ سالم شده .
درد و نفرین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
پروژه ی کارشناسی؟‌درست می گم؟
بله، اون درس سه‌واحدیو نمی‌گم کلا هر پروژه‌ای که داشتی.
یعنی مثلا من منشن می کنم که سال دوم دانشگاهم به خاطر فوت شدن حیوون خونگیم حالم بد شد و نتونستم و اونا هم دو ترم رو قبول می کنن؟
بله ممکنه تاثیر داشته باشه.
من شنیدم دو سال اخر اهمیت بیش تری داره درسته؟

الان در چنین وضعیتی سیاه هستم
آره اگه ترم‌های آخر معدل و وضعیت درسی رو بهتر کنی شانست بالاتر می‌ره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
خیر مدال المپیاد دانش‌آموزی نهایتاً یه خط به سی‌وی اضافه کنه و یه کم نشون بده که تو مدرسه هم پیگیر درس و اینا بودید! تأثیرش خیلی کم‌تر از معدل و پروژه و ... تو دوران لیسانسه.
بازم بستگی به المپیادش داره؛ تأثیر مدال المپیاد جهانی ریاضی خب از نجوم و نانو و اینا خیلی بیشتره چون اعتبار بالاتری داره.

• دابل‌لایک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد نانو
دانشگاه
دانشگاه تهران
اگه بتونی از دانشگاه های آمریکا فاند بگیری که خیلی خوبه ولی تو مقطع کارشناسی عملا میشه گفت آمریکا خیلی کم پیش میاد بورسیه کنه و اون معمولا برای خود شهرونداشه... جدای از این مسئله که ویزا گرفتن از آمریکا واقعا کار سخت و با ریسک زیادی هست
برای انگلیس و کانادا هم هزینه دانشگاه ها تقریبا مثل آمریکاست و فاند گرفتن سخته
ولی اگه کلا قصد مهاجرت داری اصلا پیشنهاد نمیکنم برای چین و روسیه و کشورای آسیایی اپلای کنی.
اگه تونستی آلمانی یاد بگیر لیسانس رو برای آلمان یا اتریش اپلای کن چون هم دانشگاه هاشون تاپ هست(مثل دانشگاه ملی وین یا مثل دانشگاه مونیخ) که بعد اگه خواسیتی برای ارشد میتونی اپلای کنی برا کانادا یا آمدیکا
در ضمن دانشگاه هاش هم تقریبا رایگان هست. یعنی ترمی حدود ۲۰۰ ۳۰۰ یورو هست که اونم برای کارهای اداری دانشگاه هست که در مقابل دانشگاه های آمریکا و کانادا واقعا چیزی محسوب نمیشه. ۲۰ ساعت در هفته هم میتونی کار کنی و هزینه های زندگی و دانشگاه رو پرداخت کنی
ممنونم ازت
الان که دانشجو ام، واسه ارشد میخوام اپلای کنم. ولی نه هر کشوری، آمریکا یا کانادا اوکی نشد نمیرم. اتریش رو بهش فکر نکرده بودم. بدون فاند هم اصلا هیچ جا نمیتونم برم😅

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
احتمالاً این ورکشاپ برای کسانی که در مسیر اپلای قرار دارند یا قرار خواهد گرفت، مفید باشه پس این کد تخفیف هم، باشه این‌جا: SERQ5QTK

بالا