بخش های مورد نیاز خواندن از توماس

• شروع کننده موضوع

young scholar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1406
🌹🌺 سلام 🌺🌹
1-من چه بخش هایی از توماس را لازمه بخونم ؟؟
2-آیا من ریاضیات سه سال رو کمی بیشتر از امتحانات نهایی بلدم کافیه یا باید بیشتر عمق بدم بهشون؟؟
3-ماتریس برای المپیاد فیزیک کاربردیه یا نه؟؟

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
IUT
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
🌹🌺 سلام 🌺🌹
2-آیا من ریاضیات سه سال رو کمی بیشتر از امتحانات نهایی بلدم کافیه یا باید بیشتر عمق بدم بهشون؟؟
اگه مرجعت هالیدیه برا المپیاد بخش مکانیک و گرما جلد اول توماس برات کفایت میکنه و البته تا حدودی از مطالب جلد دوم که مربوط به حل انتگرال دوگانه میشه. بیشتر مطالب هالیدی به جز مرکز سطح و جرم و غلتش نیازی رو داخل دبیرستان میخونین و داخل هالیدی فقط به مطالب عمق داده و فرمول هایی که توی دبیرستان حفظ میکردین رو اثبات میکنه. جلد دوم توماس به جز بخش بردار ها که فصل ۱۳ میشه اگه اشتباه نکنم مطالبش تو حوزه فیزیک به کارت نمیاد.
برای جلد دوم که الکتریسیته و مغناطیسه باید روی انتگرال مسلط باشی چون دائم درحال محاسبه میدان حلقه، کره و میله هستی و همش باهاش سر و کار داری. توی بخش خازن و مدار های RCیه جاهایی برای اثبات فرمول ها نیاز به معادلات دیفرانسیل داری که البته فقط برای اثباته و توی روند جل مسائل هالیدی اصلا نیازت نمیشه. برای ضرب برداری ماتریس ۳×۳ نیازت میشه که هم توی جلد ۱ هالیدی و هم جلد دوم باید برای حل مسائل ازش استفاده کنی

Makarov

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0
🌹🌺 سلام 🌺🌹
سلام
ببین ریاضیات رو موازی مبحثی که داری میخونی باید ببری جلو. و فکر کنم درنهایت تقریبا مقدار خوبی از توماس رو باید خونده باشی یا حداقل بفهمی چی میگه. منتهی همونطور که گفتم باید موازی ببری جلو و مثلا از الان نیازی نیست انتگرال چندگانه یا مشتق جزیی رو بخونی.

بالا