• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی مشکلات سر آزمون

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام

لطفا اینجا هرکس مشکلی در آزمون دادن (فقط مشکلات زمان آزمون و نه قبلش یا بعدش) داره بگه تا بررسی کنیم و روش هایی برای حل این مشکلات پیشنهاد بدیم.

مشکلاتتون رو شماره گذاری کنید و فقط مشکلتون رو بگین. به هیچ وجه جواب ندین به مشکلات دیگران. سعی کنید مشکلتون رو دقیق توضیح بدین.

khormaloooooo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي - معارف اسلامی
پاسخ : بررسی مشکلات سر آزمون

اين پشتيبان ما از اولي كه آزمونو شروع مي كنيم يه سر حرف مي زنه با مراقبه كه حالا اين تا حدودي تحمل كردنيه ولي معرفي كتاب ها و نصيحت هاش واقعا ديوانه كنندس! هر 5 دقيقه يك بار يه چيزي مي خواد : تمرين ها يي كه هيچ وقت حل نمي كنم و هر بار يه ربع با هم دعوا مي كنيم سرش! يعني در واقع با روانپريشي هاي پسو پيشش كمش 20 دقيقه از وقت آزمون به دعوا مي گذره! بعدش شروع مي كنه به جمع كردن دفتر برنامه ريزي ها كه باز 6 بار با صداي بلند تند و تند مي پرسه كيا آوردن و كيا نياوردن!
بعد اين مرحله ي جمع كردن كلاسور ارزيابيه كه باز تو اين قسمت يه سري دعواي ديگه با هم داريم!
حالا بعدش كه خيالش از اينا راحت شد شروع مي كنه به جايزه دادن و معرفي كتاب! بعد معرفي تك تك كتاب هاي كانون(تازه چون دوم و سوم قاطي هستيم مال هر دو پايه رو نشون مي ده) مياد سر پاسخنامه هامون جواب هايي كه مربوط به نظم جلسه و پشتيبانه رو كنترل مي كنه كه احيانا ازش بد نگفته باشيم!
يه ربع قبل تموم شدن آزمون هم كه همه پا مي شن و مي رن و با اون شلوغي هيچ كاري نمي شه كرد
در كل وقت مفيد آزمون در بهترين شرايط از 2.5 ساعت فوقش نيم ساعته!
فكر نكنم با اين اوضاع بشه مشكلاي ما رو حل كرد آقاي مطهري :D

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

مشکلات آزمون، کلا همهٔ آزمون‌ها منظوره، نه فقط آزمون‌های قلمچی :D فکر کنم قلمچی رو باید کلا جدا کرد!
من مشکل اصلیم اینه که سر جلسه معمولاً چیزایی‌ که خوندم رو درست یادم نمیاد. توی امتحانای حفظی اکثرا حدود جواب رو میدونم، ولی‌ درست و کامل نمی‌تونم بنویسم، چون درست حفظ نمیکنم گویا!!
توی امتحان‌هایی‌ که باید مساله حل کنیم، کمتر مشکل دارم. ولی‌ بازم مشکل هست! این که اگه یه مساله رو قبلا حل هم کرده باشم، بازم ممکنه نتونم حل کنم! همش بستگی به این داره که استرس داشته باشم یا نه! یعنی‌ کافیه که یکم استرس بگیرم تا گند بزنم به اون امتحان!
واسه همین هم نمره هام زیاد خوب نمیشن، ولی‌ به جرات می‌تونم بگم که از خیلی‌‌هایی‌ که نمره‌هاشون از من به مقدار زیادی بالاتر می‌شه، بهتر بلدم همهٔ درس هارو!!

مشکل بعدی آزمون‌های تستیه که به همون قبلیا برمیگرده. یعنی‌ هیچ وقت یه آزمون رو به اندازه ای که بلدم، خوب نمیدم.

خلاصه ی همهٔ این‌ها می‌شه این که سر جلسه نمی‌تونم درست فکر کنم!

nadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دومين دوره ي مسابقات دانش اموزي شريف-المپياد رياضي پايا مرحله ی اول المپیاد ریاضی کشوری
دانشگاه
دانشگاه سیستان و بلوچستان
رشته دانشگاه
برق_مخابرات

مشکل من سر ازمون اینه که هیچ وقت نمی تونم سوالی رو با اطمینان کامل جواب بدم چون اصلا نمی تونم تمام نکات ریز و حفظ کنم. همیشه واسم این سوال بوده که بقیه چه جوری می تونن خط به خط کتابو حفظ کنن.

• لایک
امتیازات: death

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

من همیشه کمبود وقت میام البته نه واسه امتحان درسای حفظی! بیشت سر عملیات ریاضی شک میکنم و یه جمع 2+3 رو سه بار انجام میدم...
در نتیجه همیشه وقت کم میارم...

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از vesal :
من همیشه کمبود وقت میام البته نه واسه امتحان درسای حفظی! بیشت سر عملیات ریاضی شک میکنم و یه جمع 2+3 رو سه بار انجام میدم...
در نتیجه همیشه وقت کم میارم...

ببین دقیقا" دقیقا" دقیقا" دقیقا" مثل من!!!!من سر همین امتحان ورودی تیزهوشان خودمون این طوری شد:
تو ذهنم گفتم:خب لابد الان 30 دقیقه وقت داریم دیگه... آقا ببخشید چه قدر وقت داریم؟ 5 دقیقه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O :O :O :O :O :O :-ss :-ss :-ss :-ss :-s :-s :-s :-s :-s :-s مجبور شدم کل سوالای علوم رو تویه 5 دقیقه بزنم.فارسی رو هم که کلا" 1تستش رو زدم.ولی به جاش ریاضی رو هر سوال رو شونصد بار امتحان کردم.
1.کلا" وسواس دارم تویه این زمینه.چیکار کنم؟ :-s :-s
2.سر جلسه فکر میکنم تویه خانه ام(خونم)بعدش میشینم لک و لک لک (خیلی آروم)تست ها رو میزنم.حالا انگار نه انگار که باید هر تست رو تویه n صدم ثانیه جواب بدیم.این رو هم چیکار کنم؟

بالا