سمپادی برای ایران یا....

• شروع کننده موضوع hany
  • تاریخ شروع

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن
پاسخ : سمپادی برای ایران یا....

بهترین کار پول دراوردن تو ایرانو فرتی رفتن اونوره
میدونستین کاخ فرماندار کانادا (اونا چون مستعمره اینگلیسن رئیس جمهور یا نخست وزیر ندارن)چند میلیارد می ارزه؟
فقط 10 میلیارد تومن!!

• لایک
امتیازات: TMNT

Din@

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
مهندسی IT

به نقل از Parpari :
چرا جای موندن نیست؟
جایی که از دکتر مملکتمون به عنوان خدمت کار استفاده می کنند جای موندنه؟
ادم حسابی اگه بره خدمتکار نمیشه مطمئن باش

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

من الان یکی از آشناهامون رفته (دکتر بوده)شده خدمت کار خیلی هم معروفه تو اهواز بیشتر جاها حرفشه

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از lof :
میدونستین کاخ فرماندار کانادا (اونا چون مستعمره اینگلیسن رئیس جمهور یا نخست وزیر ندارن)چند میلیارد می ارزه؟
فقط 10 میلیارد تومن!!
ببخشید اون وقت رو چه اساسی این حرفو می زنی؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Parpari :
چرا همچین فکری می کنی؟
بخاطر اینکه اینجا حتی اگه آدم با رتبه اول کنکور سراسری رشته مورد علاقشو قبول بشه، چهار سال رو هم بتونه از زیر مشت و لگد و باتوم و گاز اشک آور و گاز فلفل و محیط خفقان آور و تبعیض و هزاران چیز دیگه زنده بیرون بیاد، بعد از لا به لای فیلترهای متعدد مذهبی، جنسیتی، عقیدتی، پارتی بازی، فامیل گرایی، فساد اداری و صدها چیز دیگه بتونه یه شغل با حقوق بخور و نمیر پیدا کنه، بعد با گذشتن از سد های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، عقیدتی، عرفی، ملی و دهها چیز جورواجور دیگه بتونه خانواده تشکیل بده و از بین گرانی، تورم، فقر، مشکلات گوناگون مسکن و... بتونه یه خونه کوچیک اجاره کنه تازه میشه مثل میلیونها آدم دیگه که هرروز توی خیابون با انواع صحنه های وحشتناک، ترافیک، آلودگی، بی فرهنگی، بوق و... روبروئه و سر کارش با پارتی بازی و سر و کله زدن با همه و بوروکراسی و پاچه خواری ها و انواع مشکلات دیگه سر و کله میزنه، موقع برگشتن به خونه تلویزیون رو که روشن میکنه انواع مدل های ریش و پشم و عبا و عمامه است که مثل فشن شو ها جلوش رژه میرن و یه شبکه هم همیشه نشسته داره به انواع کشورا فحش میده، یه شبکه همیشه داره امر به معروف و نهی از منکر میکنه، یه شبکه فوتبال رو با کلی تاخیر نشون میده، یه شبکه فیلمای 40 سال پیش رو واسه بار 11 ام نشون میده و...
آخر هفته ها هم که کاری بجز تو خونه نشستن نمیشه کرد، آخر ماه هم که با انواع قبض های رنگارنگ، اجاره خونه، قسط وام، قسط ماشین، قسط فلان، قسط بهمان، قسط کوفت، قسط زهر مار و... مواجه میشه و حتی در صورت سکته کردن پس از دیدن این سموم کاغذی یا باید بره بیمارستان خصوصی که اونجام با دیدن فیش پذیرش سکته دوم رو میزنه، یا بره بیمارستان دولتی و با وجود دکترای درجه 3 و 4 وصیت نامه اش رو تنظیم کنه، حتی در صورت مردن هم روحش با دیدن مشکلات و مخارج جواز دفن و سردخونه و کفن و قبر و سنگ قبر و گورکن و مراسم ها و... ممکنه دوباره سکته کنه!
حالا اگه میخوای بمون، میخوای هم برو!

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

من که برای زندگی با تمام مشکلاتیم که ایران داره حاضر نیستم ایرانو ول کنم چون خومو موظف میدونم اینقدر بمونم تا به اون آزادی که دنبالشم برسم

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از Parpari :
ببخشید اون وقت رو چه اساسی این حرفو می زنی؟
دایی من تو بزگترین شرکت بیمه جهان (combined insurance) تو شرق کانادا sales manager هستش یه بار رفتن دیدار فرماندار کانادا از اونجا فهمیده

• لایک

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Parpari :
من که برای زندگی با تمام مشکلاتیم که ایران داره حاضر نیستم ایرانو ول کنم چون خومو موظف میدونم اینقدر بمونم تا به اون آزادی که دنبالشم برسم
همه ما دوست داریم گربه آزاد باشه و آزادی رو تجربه کنه، مطمئن باش همه ما این کشور رو دوست داریم و هیچکدوم از این کشور متنفر نیستیم، ولی فکر میکنی کی ایران آزاد میشه؟ چجوری آزاد میشه؟
اصلا آزادی یعنی چی؟ همینی که توی دختر بدون روسری بیای تو خیابون و منه پسر برم مثلا با دوست دخترم بیرون و کسی بهم گیر نده، اینترنت فیلتر نباشه، زندانی سیاسی نداشته باشیم، همه چیز آزاد باشه اینا آزادیه؟
به نظر تو اگه این حکومت عوض بشه مثلا حکومت آمریکا بیاد همه چیز درست میشه؟
مشکلاتی رو که توی پست #89 نوشتم یه بار دیگه بخون، چند تا از اینایی که گفتم بر میگرده به دولت و حکومت؟
فکر میکنی اگه حکومت عوض بشه کدوم این مشکلات حل میشن؟ فوقش فقر و مشکل مسکن حل بشه، بقیه اش چی؟
با بی فرهنگی جامعه چیکار میکنی؟
فرهنگ ایران یک فرهنگ آریایی نیست، من و تو ایرانی نیستیم، آریایی هم نیستیم، چون تا حالا 100 بار بهش حمله شده، از اسکندر و لودیه بگیر تا تازی و مغول و محمود (محمود غزنوی و محمود افغان و ...) همه حمله کردن و هر بار هم بدترین فرهنگ های اونا توسط سربازای بی فرهنگشون به ما منتقل شده، منی که میگم ایرانی هستم یه ترکیب وحشتناک از پرتقالی ها و روسی ها هستم، با وحشتناک ترین سنت ها و عرف های ایرانی (که اون هم ترکیبی از بدترین فرهنگ های کشور های دیگه ست)، حالا منی که اینجوریم چطور میتونم بگم "من از نسل آریایی هستم، کشورم ایرانه، ایرانی ام؟" پس فردا اگه خدای نکرده رییس جمهور شدم، با این فرهنگ وحشتناک ترکیبی چجوری یه کشور رو اداره کنم؟
این فرهنگ الان 2000 ساله که اینجوریه، از 1400 سال پیش هم بدتر شده، حالا تو چجوری انتظار داری توی عمر فوقش 80 ساله ی تو همه چیز درست بشه؟ آزادی چیزی نیست که یه روز کشور رو ببندیم تابلو بزنیم "کارگران مشغول کارند، در حال احداث آزادی" بعد فرداش همه آزاد باشن، نه عزیزز من اینجوری نیست
یه جا مثل آمریکا رو که میبینی اینجوریه چون از 150 سال پیش فرهنگ تازه و قانونی شون درست شده، نه اینکه 4 تا کارگر بیارن بگن واسمون یه آزادی درست کن
پیدا کنید پرتقال فروش را...
سبزم

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از lof :
فقط 10 میلیارد تومن!!
البته lof جان، با این شرایط و در نظر گرفتن ارزش پولی ایران در برابر آمریکا یا کانادا تقریبا میشه گفت پول در آوردن توی ایران تا حدی که بشه اونجا خیلی راحت زندگی کرد و... غیر ممکنه
من بعد از اینهمه بررسی و تحقیق در این باره به این نتیجه رسیدم که بهترین زمان برای رفتن قبل از 18 سالگی و یا حداکثر قبل از دانشگاه لیسانسه، چون بعد از لیسانس گرفتن (توی هر رشته ای که باشی) علاوه بر اینکه رفتن خیلی سخت میشه به هر حال خیلی چیزا رو باید از دست بدی

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

در مورد رفتن قبل از لیسانس یا بعدش من همیشه یه مثال میزنم:
فرض کن 100 تا آجر داشته باشی، اگه همشونو روی هم بچینی بعد بخوای ببریشون 50 متر اونطرف تر به هرحال کلی از آجرا میریزن و میشکنن، ولی اگه از اول آجرا رو ببری 50 متر اونطرف تر رو هم بچینی همشون سالم میمونن

اگه قبل از لیسانس بری مثل اینه که آجرا رو از اول 50 متر اونطرف تر رو هم بچینی، ولی اگه بعد از لیسانس بری مثل موقعیه که آجرا رو رو هم بچینین بعد جا به جا کنی، خیلی از چیزاتو از دست میدی

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

اتفاقا اول باید لیسانستو از یه دانشگاه خوب بگیری بعد باز بری اونجاهم لیسانس بگیری اینطوری بهت اعتبار زیادتری میدن تا اون حالتی که تو میگی

• لایک

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

منم موافقم که قبل لیسانس و در صورت اکان باید در دبیرستان رفت همون مثا آجرات خوبه آدم از اول آشنا بشه هتره در ضمن شک دارم لیسانس اینجا زیاد مورد قبول باشه.

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

من دارم تو آدمکها میمیرم تو برام از پریا قصه میگی
یادتون نره وظیفه ی ملی و تکلیف الهی همه ما موندن ودرست کردن این مملکته.
شاید برا ادامه تحصیل برم ولی بعدش حتما" اینجام.
شک نکن
اندکی صبر سحر نزدیک است ...

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

فرشيد جان شما عجب جاي توپي داري ميرياا
اونجا آدماش بي حد و مرزن!
دانش آموزاش بدون كنكور ميرن دانشگاه و بلافاصله بعد از دانشگاه دولت بشون كار ميده با حقوق عالي و يه خونه رايگان با امكانات رايگان و شهري بي ترافيك و درگيري ؟
اونجا ادم ها همه فرهنگ دانن؟
اونجا هيچ كس تفكر مخالف نداره؟ هركي هرچي ميخواد ميگه؟ هيچ قانوني نيس؟
ميشه بگي كجاس؟
ببين عزيزم، من نميگم آريايي هستم، نميخوامم باشم، كاري ندارم چه خرايي اومدن و رفتن ، كاري ندارم چي بودم، اما ميدونم كه يه ايراني هستم!
جونمو ميدم كه ايرانمو درست كنم!

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

همه چيزمو فداي ايرانم ميكنم
اگه فكر ميكنم اينجا آزادي نيس، مي ايستم و تا اخرين قطره خونم مبارزه ميكنم
نميگم اينجا درست بشو نيست و بايد برم
برام خجالت داره كه بگم ميرم اونجا تا آزاد باشم
من ايراني هستم
نه يك مسلمان، و نه يك آريايي!
من يه وطن پرستم كه زندگيمو فدا ميكنم تا فرهنگ،حكومت، اقتصاد و ...كشورمو درست كنم، نه اينكه فرار كنم به خاطر سست عنصر بودنم!
من ايرانيم!
ميمانم
مي مانم تا زندگي كنم
زندگيمم آباد كردن ايرانمه

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

من قبول اونایی که میرن خارج از ایران زندگی کنن(مگر با دلابل خاص) اشتباه می کنن از خانوادشون دور می شن و بعد خودشون هم حصرت می خورن منتهی برای ادامه تحصیل رفتن کار خوبیه چون امکانات دانشگاه های خارج از کشور خوبه.
شاید یک نفر نتونه گربه رو از منجلاب در بیاره(البته شایذ هم بتونه) ولی با استفاده از امکانات پیشرفته آموزشی اونجا و آماده کردن خود نمی تونیم یک قدم در راه بیرون کشیدن گربه قدم برداریم؟
خارج از ایران هم آزادی کامل نیست! من هم فقط تمایل دارم جایی درس بخونم که بشه پیشرفت بیشتری داشت.

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

با این وضع بدجور سیاسی .فرهنگی.اجتماعی.... هرچی بخوای پیدا میشه...چرا بمونم....

TNT girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
لب دريا
دانشگاه
آكسفورد
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

به نقل از PrOFESSIONAL :
با این وضع بدجور سیاسی .فرهنگی.اجتماعی.... هرچی بخوای پیدا میشه...چرا بمونم....
والا به خدا! موندن تو ایران یعنی فنا کردن زندگی! من که بی صبرانه منتظرم 18 سالم شه سه سوت فلنگو بندم!

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

بله چون شما سربازی نداری!

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از TNT girl :
والا به خدا! موندن تو ایران یعنی فنا کردن زندگی! من که بی صبرانه منتظرم 18 سالم شه سه سوت فلنگو بندم!
اون وقت می خوای بری اون جا چی کار کنی؟

بالا