• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عدالت یا تساوی؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : عدالت یا تساوی؟

به نقل از پردیس :
از اعتراض هایی که مردم یا دانش آموزا به دولت یا معلم می کنن
اینجوری که نمیشه!
فرض کن من تمام پستای تو رو حذف کنم، پستای یکی دیگه که اسپم داده رو هم حذف کنم، خوب جفتتون بهم اعتراض میکنین من از کجا بفهمم حق با کدومتونه و چرا درست میگه؟

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از FarshidGCD :
اینجوری که نمیشه!
فرض کن من تمام پستای تو رو حذف کنم، پستای یکی دیگه که اسپم داده رو هم حذف کنم، خوب جفتتون بهم اعتراض میکنین من از کجا بفهمم حق با کدومتونه و چرا درست میگه؟
خوب باید علت اینکه چرا تمام پستای منو حذف کردی و بگی اونم به طور منطقی ولی اونیکه اسپم داده حقش بوده چون قوانین و رعایت نکرده

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پردیس :
خوب باید علت اینکه چرا تمام پستای منو حذف کردی و بگی اونم به طور منطقی ولی اونیکه اسپم داده حقش بوده چون قوانین و رعایت نکرده
البته الان قوانین مطرح نیست، کلا کسی که از حقوق کمتری برخورداره یا تلاش کمتری داشته یا کار غلطی کرده (البته تو شرایط ایده آل) خوب حالا این وسط هردوی شما استدلال هایی دارین، که از نظر خودتون منطقیه
من از کجا بفهمم باید حرف کدومو قبول کنم؟

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از FarshidGCD :
آره، مرض داره!
چون انسان هرقدر هم شرایطش "عالی" باشه بازم میخواد بیشتر بشه، و اصولا یکی از علتهایی که میگم نه تساوی و نه عدالت بطور صحیح اجرا نمیشه همینه!

خوب خواستن این که آدم عالی تر بشه نیازمند هدفه...انگیزه ست!!...وقتی طرف اینا رو نداره پس دلیلی هم واسه رنج و سختی دادن به خودش نداره!!(در بیشتر شرایط)
و با عرض شرمندگی من ربط جمله ی آخرت رو با اولت درست نفهمیدم!! :D...همینه دقیقا کدومه؟! :D

به نقل از FarshidGCD :
کشتیش بیچاره رو! میگم خوب اینی که اعتراض میکنه هم عضوی از جامعه هست، و حالا به هر دلیلی داره اعتراض میکنه
از طرفی همیشه تعداد معترضین خیلی زیاد بوده، هست و خواهد بود، که با این شرایط راس قدرت مجبوره عقب نشینی کنه
خوب با این تفاسیر، باید چه کرد که نه سیخ بسوزه نه کباب؟
خوب وقتی اعتراضش بیجااااست!!...عضو جامعه هست که هست!! :D....
هیچی!! :D...در هر صورت یکیش میسوزه!!...نمیشه که آدم هم خرما رو بخواد هم خدا رو!! :D

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

هم تساوی هم عدالت دو کلمه ی مجازی هستند که هیچ وقت به طور کامل بر قرار نمیشن,مگر به طور نسبی.
ولی در کل عدالت.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از sohaaaa :
خوب خواستن این که آدم عالی تر بشه نیازمند هدفه...انگیزه ست!!...وقتی طرف اینا رو نداره پس دلیلی هم واسه رنج و سختی دادن به خودش نداره!!(در بیشتر شرایط)
و با عرض شرمندگی من ربط جمله ی آخرت رو با اولت درست نفهمیدم!! ...همینه دقیقا کدومه؟!
نه دیگه، فرض کن من و تو کاملا وضعمون مساوی باشه، خوب اینجوری هر دو مون تلاش میکنیم که وضعمون بهتر بشه، ولی بازم برابر میمونیم!
همین = مرض داشتن انسان (این که هرقدر هم وضعش خوب باشه بازم میخواد بیشتر بشه، پس ممکنه توی یه دوره ای دو نفر کاملا مساوی باشن ولی بخاطر میل به پیشرفت از حالت تساوی دور میشن)

به نقل از sohaaaa :
خوب وقتی اعتراضش بیجااااست!!...عضو جامعه هست که هست!! :D....
هیچی!! :D...در هر صورت یکیش میسوزه!!...نمیشه که آدم هم خرما رو بخواد هم خدا رو!! :D
:)) خوب گفتم از طرفی همیشه تعداد معترضین خیلی زیاد بوده، هست و خواهد بود، که با این شرایط راس قدرت مجبوره عقب نشینی کنه
ضمنا از کجا بفهمیم حق با کدومه تا بتونیم عدالت رو رعایت کنیم؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از amir h :
هم تساوی هم عدالت دو کلمه ی مجازی هستند که هیچ وقت به طور کامل بر قرار نمیشن,مگر به طور نسبی.
ولی در کل عدالت.
مجازی از چه نظر؟
نسبی از چه نظر؟
و چرا عدالت؟

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از FarshidGCD :
نه دیگه، فرض کن من و تو کاملا وضعمون مساوی باشه، خوب اینجوری هر دو مون تلاش میکنیم که وضعمون بهتر بشه، ولی بازم برابر میمونیم!
همین = مرض داشتن انسان (این که هرقدر هم وضعش خوب باشه بازم میخواد بیشتر بشه، پس ممکنه توی یه دوره ای دو نفر کاملا مساوی باشن ولی بخاطر میل به پیشرفت از حالت تساوی دور میشن)
آهاان!!...خوب من امکانات و ... رو ثابت در نظر گرفته بودم!! :D....
ولی اگه بخوایم این جوری هم در نظر بگیریم!!...خیلیا هستن که تن پرورن...تنبلن...به خودشون فشار نمیارن!!...منتظر میشینن تا اون یکی سطح خودشو بکشه بالا که اینا هم بدون هیچ زحمتی به منافع برسن(اگه تساوی باشه!!)...حالا بستگی به طرف دیگه داره که تن به این خفت میده یا نه!! :D(که من جون بکنم اون کوفت کنه؟!..اااا؟!...زرنگه؟!!... :D)...=>پیشرفت و پسرفت بستگی به فرهنگ طرز فکر و عقاید قالب جامعه داره!!

به نقل از FarshidGCD :
:)) خوب گفتم از طرفی همیشه تعداد معترضین خیلی زیاد بوده، هست و خواهد بود، که با این شرایط راس قدرت مجبوره عقب نشینی کنه
ضمنا از کجا بفهمیم حق با کدومه تا بتونیم عدالت رو رعایت کنیم؟
حالا من یه چیزی گفتم شما جدی نگیر!! :D...اصولا عدالت هیچ وقت به همین دلیلی که شما گفتی نمیتوه برقرار بشه!!

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از sohaaaa :
ولی اگه بخوایم این جوری هم در نظر بگیریم!!...خیلیا هستن که تن پرورن...تنبلن...به خودشون فشار نمیارن!!...منتظر میشینن تا اون یکی سطح خودشو بکشه بالا که اینا هم بدون هیچ زحمتی به منافع برسن(اگه تساوی باشه!!)...
ببین الان تو جامعه رو مثل یه میله فرض کردی که اگه یه طرف بره بالا طرف دیگه هم میره بالا
ولی خوب من همیشه فکر نمیکنم که "تو میری بالا پس منم همراهت میام بالا" چون ممکنه تو بیای پایین، ممکنه ثابت باشی، هوم؟

یه چیزی بگم کلا دوستانی که میخوان فکر کنن اینو هم مدنظر بگیرن که منظور من از تساوی در حالت ایده آل وضع مالی نیست، حقوق اجتماعی بیشتر مد نظرمه

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

عدالت تساوی بعضی موقع ها میشه ناعدالتی

تساوی خیلی وقتا معنی نداره اگه قرار باشه همه عین هم باشن ارزش آدما از بین میره....

عدالت یعنی تو تلاش کنی ، برات ارزش قائل باشن و در نهایت به اون چیزی که حقته برسی...

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

کل حرفات قبول، این تیکه یه سوال داره:
به نقل از peg0a2h1 :
تساوی خیلی وقتا معنی نداره اگه قرار باشه همه عین هم باشن ارزش آدما از بین میره....
پستای بالایی رو خوندی؟ من اونجا هم گفتم آدم تنوع طلبه و شرایط رو تغییر میده

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از FarshidGCD :
البته الان قوانین مطرح نیست، کلا کسی که از حقوق کمتری برخورداره یا تلاش کمتری داشته یا کار غلطی کرده (البته تو شرایط ایده آل) خوب حالا این وسط هردوی شما استدلال هایی دارین، که از نظر خودتون منطقیه
من از کجا بفهمم باید حرف کدومو قبول کنم؟
اونو دیگه فکر می کنم به دید شما نسبت له موضوع بستگی داره

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از FarshidGCD :
ببین الان تو جامعه رو مثل یه میله فرض کردی که اگه یه طرف بره بالا طرف دیگه هم میره بالا
ولی خوب من همیشه فکر نمیکنم که "تو میری بالا پس منم همراهت میام بالا" چون ممکنه تو بیای پایین، ممکنه ثابت باشی، هوم؟

یه چیزی بگم کلا دوستانی که میخوان فکر کنن اینو هم مدنظر بگیرن که منظور من از تساوی در حالت ایده آل وضع مالی نیست، حقوق اجتماعی بیشتر مد نظرمه
اولندش بنده ایما و اشاره حالیم نمیشه!! :D...ولی جدا از شوخی...اتفاقا من نظرم عکس شماست!!...شما میگی همه با هم دست در دست میرن بالا چون به هیچی قانع نیستن و گل و بلبل...من می گم بستگی به آدمش داره!!...شاید میلهه اصلا تکون نخوره...شاید کلا بره بالا...شایدم کج بشه یه ورش بره بالا فقط!!

دومندش بنده به شخصه درک درستی از حقوق اجتماعی نداشته بیدم!! :D...بی زحمت یه توضیح مختصری در این مورد بفرمایید!!

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پردیس :
اونو دیگه فکر می کنم به دید شما نسبت له موضوع بستگی داره
درسته، ولی من میگم یعنی میشه ملاک ثابتی برای تعیین حق در نظر گرفت؟ (در شرایط ایده آل البته!)

به نقل از sohaaaa :
اولندش بنده ایما و اشاره حالیم نمیشه!! :D...ولی جدا از شوخی...اتفاقا من نظرم عکس شماست!!...شما میگی همه با هم دست در دست میرن بالا چون به هیچی قانع نیستن و گل و بلبل...من می گم بستگی به آدمش داره!!...شاید میلهه اصلا تکون نخوره...شاید کلا بره بالا...شایدم کج بشه یه ورش بره بالا فقط!!

دومندش بنده به شخصه درک درستی از حقوق اجتماعی نداشته بیدم!! :D...بی زحمت یه توضیح مختصری در این مورد بفرمایید!!
ایما و اشاره چرا؟
ببین آدم کلا دوست داره پیشرفت کنه، همین خود تو اگه بهت بگن 10 میلیارد بهت میدیم دیگه تا آخر عمر کار نکن قبول میکنی؟

منظور من از حقوق اجتماعی چیزایی مثل احترام، آدم حساب کردن، ارزش قائل شدن و... هست

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از FarshidGCD :
درسته، ولی من میگم یعنی میشه ملاک ثابتی برای تعیین حق در نظر گرفت؟ (در شرایط ایده آل البته!)
نه فکر نمی کنم

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از پردیس :
نه فکر نمی کنم
اوکی، ممنون که نظراتتو گفتی!
تنها کاری که از دستم بر میاد + دادنه

----------------------------------------

خلاصه نظرات پردیس:
به نقل از پردیس :
* خیلیا لیاقت تساوی بودن از هر نظری رو بخوای بررسی کنی با کسه دیگه نداشته باشن و حق دیگران ضایع می شه ولی اگه عدالت باشه این جوری حق کسی ضایع نمی شه
* عدالت از نظر من یعنی همه چی که به طور حق تقسیم شده باشه و همه ازش راضی باشن ولی تو تساوی همه یکی هستن و خیلی هم کسی راضی نیست
* هر کی پول بیشتری بده آش بیشتریم می خوره
* همه جای دنیا رو بگردی عدالت کامل رعایت نمی شه خیلی از مردم به خاطر طمع زیادی که دارن حق خیلی از مردمو می خورن
* طور کامل عدالت رعایت بشه همین آدما هستن که شرو ع به مخالفت می کنن
* بهترین حالت اینه که دولت هر کشور با همچین آدمایی برخورد کنه و از کسایی که حقشون خورده شده حمایت کنه
* در شرایط ایده آل نمیشه ملاک ثابتی برای تعیین حق در نظر گرفت

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

به نقل از FarshidGCD :
ایما و اشاره چرا؟
ببین آدم کلا دوست داره پیشرفت کنه، همین خود تو اگه بهت بگن 10 میلیارد بهت میدیم دیگه تا آخر عمر کار نکن قبول میکنی؟

منظور من از حقوق اجتماعی چیزایی مثل احترام، آدم حساب کردن، ارزش قائل شدن و... هست
منظورم تشبیه میله و اینا بود و کلا شوخی بود!! :D

فکر می کنم دیگه به نتیجه رسیدیم نه؟!

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از sohaaaa :
منظورم تشبیه میله و اینا بود و کلا شوخی بود!! :D

فکر می کنم دیگه به نتیجه رسیدیم نه؟!
:))
به نتیجه که... نه، چون فعلا فقط دو نفر نظر دادن!

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

الان اگه بین کلاسها ی ریاضی و تجربی ما تساوی برقرار میشد و امتحان فیزیک یکی بود عدالت برقرار میشد ولی چون خواستن عادل باشن یه امتحان از اونا گرفتن که عدالت میشه گفت بین ما و اونها به 0 نزدیک میشد/خب اینجا تساوی عدالت بود/شما قضاوت کنید...

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از 3ggerman :
الان اگه بین کلاسها ی ریاضی و تجربی ما تساوی برقرار میشد و امتحان فیزیک یکی بود عدالت برقرار میشد ولی چون خواستن عادل باشن یه امتحان از اونا گرفتن که عدالت میشه گفت بین ما و اونها به 0 نزدیک میشد/خب اینجا تساوی عدالت بود/شما قضاوت کنید...
ببین یخورده زیر دیپلم توضیح میدی؟
من فقط سیکل دارم!

دقیقا چی شده تو مدرسه شما؟

بالا