تجربه دارنگان درخوارزمی!

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تجربه دارنگان درخوارزمی!

به نقل از زرينه :
من امسال اولين تجربه خوارزميم هست. ولي به نظرم توي گزارشي كه مي نويسين بايد قانون هاي علمي كه طرحتون بر مبناي اون هاست رو يه توضيح كوچيكي بدين. من هم خودم همين كار رو كردم. در واقع بايد روش استفاده تون از اون قانون خاص رو شرح بدين.
مرسی

tarane

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دخترانه قدسیه
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

سلام ببین فک کم ایجا دومین یا سومین جایی که می ذارم ، لطفن بگین اگه خرداد سالی که تیرش کنکور داریم شرکت کنیم و رتبه بیاریم مثلن تو استانی یا کشوری تو کنکور تاثیر داره یا نه ؟

یعنی وقت روش بزارم یا نه ؟ ( کنکور 90)

زرينه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان اهواز

به نقل از tarane :
سلام ببین فک کم ایجا دومین یا سومین جایی که می ذارم ، لطفن بگین اگه خرداد سالی که تیرش کنکور داریم شرکت کنیم و رتبه بیاریم مثلن تو استانی یا کشوری تو کنکور تاثیر داره یا نه ؟

یعنی وقت روش بزارم یا نه ؟ ( کنکور 90)
دقيقا نميدونم ولي عقل سليم به ادم ميگه كه خرداد سال اينده كه كنكور داري براي كنكور بخوني نه وقت بذاري روي خوارزمي!!

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

به نقل از secret :
منم نیار به کمک دارم1-ازکجا می تونیم بفهمیم که طرح ما قبلا ارایه شده یا نه؟
www.patents.google.com
www.google.com/patents

hila

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2 teh
شهر
tehran

به نظر من نود درصد ارائه ی کاره اگه خودتوم روش کار نکرده باشی ولی خوب ارائه بدی میفرستنت بالا

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

دوازدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی هم مرحله دفاع حضوری طراحان با حضور تیم داوری وزارت آموزش و پرورش و حضور تیمهای اعزامی به همراه سرپرستاشون با کمی تأخیر بعلت بلا تکلیفی تعطیلات عید فطر، در دانشکده تربیت معلم شهید رجایی تهران برگزار شد

×زهرا: کاش اینو تو تاپیک اخبار جشنواره ی خوارزمی میزاشتید! (;

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

تابستون سالی که کنکور داری اگه شرکت کنی من شنیدم تاثیر نداره
اما واقعا میشه شرکت کرد؟

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

کی گفته تأثیر نداره؟!

من میشناسم کسیو که سال بعد از اینکه المپش نشد، رفت خوارزمی، البته باید یه ترمو تو دانشگاهی که با کنکور قبول میشی بگذرونی، بعدش یه سری مصاحبه روتین داره که میفرستنت دانشگاهای دیگه... ولی بهرحال کنکورو باید بدی!

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

خوب اصلا چه کاریه؟به جایه کنکور تو خوارزمی شرکت کنی
خیلی وقت گیره و هرچقدر بهت سهمیه بدن هم به جاش رتبه کنکورت زیاد تر میشه ، باز میشه مثل اول...
کسی لینجا هست مقام کشوری داشته باشه؟
اگه هست من کارش دارم...
لطفا بهم پ خ بده

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

مقام خوارزمی و کنکور معادل هم نیستن...
هرکسی وقتشو گذاشته باشه رو خوارزمی و از درسش زده باشه تا به کاری که علاقه داره بپردازه، بعنوان جایزه و قدردانی کنکورشو بهش میبخشن...

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

بله درسته اماخوب هر چیزی وقتیس داره
نمیشه وقتی ذهنت درگیره کنکوره با علاقه رو طرح هایه خوارزمی کار کنی
به خصوص که ریسکه
از کجا معلوم وقتی رو که میزاری روی طرحت و درس نمیخونی به جاش هدر نره یعنی طرحت مقام بیاره و سهمیه بهت بدن؟؟؟
مگه این همه آدم دوم و سومی نیستن که دارن با مشقله کم تر رو طرحاشون کار میکنن؟؟ اونا هم برای مقام اول کار میکنن
پس خیلی ریسکه

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

من کار کردم و دوبارم مقام گرفتم، یه چهارم کشوری و یه ششم!! این یعنی هیچی هیچی!!! ولی واقعاً از ته قلبم میگم که پشیمون نیستم...!

بخدا این کنکور اینقدا ارزش نداره!

برای مثال، من همه درسای نهاییمو دارم شب امتحان میخونم و تا لحظه آخر هم المپیاد خوندم و هم خوارزمی، رسماً کتابام بوی نویی میدن! ولی نمرم تو رنج نمره بقیه بچه هاست... آدم باید از راهی که میره، راضی باشه، در عین حال، باید سعی کنه که این راه مغایر با اهدافش نباشه... حالا اگه در راستای یکی از هدفاش نبود، بعداً میتونه یه ذره راه کج کنه!

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

کنکور خیلی ارزش داره
گاهی اوقات این که خودت راضی باشی کافی نیس...
باید بعضی اوقات هم خودتو نشون بدی به بقیه...بشناسنت و هم این که پیروزی باعث میشه که انرژی بگیری و قدرت و انگیزه بیشتر برا ادامه دادن...
و درسته که علاقه مهمه و هر کسی در راه علایقش موفق تره
خیلی
اما اگه کار کنی و همش به هدفت نرسی که نمیشه باید از شکستت درس بگیری
واقعا اول شکسته بعد پیروزی
ولی اگر از اخر هم پیروزی ای نباشه که نمیشه...هدف از انجام هر کاری بالاخره موفیقته...

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

دقیقاً فرق من با شما همینجاست! شما نرسیدن به مقامو شکست میدونی، ولی من همین که اینهمه تجربه کسب کردمو الآن هم اصلاً پشیمون نیستم رو پیروزی میدونم!
کنکور هم که اینقد بزرگش میکنن و میگن سرنوشتت رو رقم بزن، اینقدا مؤثر نیست... حداکثر تا 4سال دیگه روت اثر میذاره... بعدش از هر دانشگاهی (حالا منظورم سراسریه، آزاد دیگه واقعاً نه!) که فارغ التحصیل شی، دیگه نمیگن ایشون شریف بوده یا مثلاً مهندسی شیراز... میگن لیسانس فلانه... بعد تو مصاحبه های کاریه که تورو میسنجن... آخه اکثراً افرادی که باهاشون سر و کار داریم، خوب میدونن بخش بزرگی از کنکور مباحثی بوده که به هیچ درد شغلتون نمیخوره، اونا هم (بهد از پارتی بازی!) دنبال یه آدم وارد و کاربلد میگردن... من چون بابام یه شرکت داره و آدم استخدام کردنشو دیدم اینجوری میگم! فقط کافیه دانشگاه خیلی شوت نباشه که تو مصاحبه کاری تأثیر بذاره... دیگه کنکور بدرد کجا میخوره؟؟
اگرم کسی واقعاً طالب علمه، و فکر میکنه دانشگاهی که توش قبول میشه جلوی پیشرفتشو میگیره، باید بگم اینو چندان بیراه نمی گه... ولی به نظرم این روزا اینقدرا مرزها از بین رفته که این امر واسه یه شخص واقعاً پیگیر مانع پیشرفتش نشه... نمونه زیاد میشناسم تو همین دانشکده علوم شیراز که دارن علوم محض (فحش ترین رشته از نظر عامه!) میخونن، ولی با اینکه دانشجو هستن، چندین پیپر به چاپ رسوندن و برای همایشای بین المللی هم دعوت میشن...
مگر اینکه به فکر بورسیه برای خارج باشی و کلاً ایرانو بذاری کنار... اونم بعد از apply کردن، اگه پیپر داشته باشی، جزو اولویتهای اوله...

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

دوباره میگم
اول باید با اراده و علاقه تصمیم بگیری برای انجام کاری
بعد پیروز بشی
ولی اول باید شکست خورده باشی.
شکست خوبه ولی باید حتما پیروزی هم باشه وگرنه میشه کار بیخود و تجربت هم به دردت نمیخوره

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

من هر سال چند تا طرح دادم ولی در ساختنش یا تنبلی کردم یا نمی تونستم بسازم
انشاالله امسال اگه خدا بخواد تو ساختنش موفق می شیم و به مراحل بعدی میریم [-o<

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

ایشاالله ولی من میترسم که طرحمو ساختم ...مقالو نتونم کامل بسازم تو چه جوری میخوای هم بسازی هم مقام بیاری؟؟؟

Vahid.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
عمران-سازه

هئی...
خبر آمد مشابه طرحم رو یه نفر قبلا ساخته...
احتماله...هنوز جزئیاتشو نمیدونم ولی خیلی ناراحت شدم....پدرم در اومد تا درستش کردم.

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از زهرا.ج :
راستش منبع جامعی دراختیار نیست !! ولی یه بار به مامانم که دبیر دبیرستان بود چند سال متوالی بهشون دفترچه ی برنده شدگان نهایی خوارزمی رو میدادن به همراه عکسشون و توضیح پروژه و ما 4 جلدشو داریم ولی تا اونجایی که من میدونم منبعی نیست چون ممکنه پروژه ای که مد نظرته مال کسی بوده که قبول نشده پس تو هیچ وقت نمیفهمی که تکراریه یا نه! ولی باز اگه کسی نظری داشت بگه!
اگه بخواي بدوني يه طرحي تو ايران چيه تو دنيا وجو داره يا نه فقط كافيه ترجمه انگليسي طرحتون رو توي patent گوگل بزنيد حتي ميتونيد بفهميد اگه هم طرحي مشابه طرحتون هست آيا پيشرفت كرده يا متوقف شده.

بالا